Kolik Vám dává partner na domácnost?

duetka01
12. bře 2018

Zdravím holky, tak abych popsala svou situaci. Pracuji jako OSVČ žiji s partnerem a naším synem 5 let v jeho baráčku. Partner mi dává měsíčně 5000 kč (vydělá si něco málo přes 20 000,-) jeho životní úroven je vyšší než ta moje.. s toho zaplatím inkaso, potřeby na malého a jídlo (nevychází mi to každý máme svoje peníze z důvodu, abychom se nehádali, když si někdo něco dopřeje a koupí, abychom to druhému nevyčetli, navíc partner mi nevěří a myslí si, že bych si z jeho peněz ulívala :///..když jsem mu říkala, že se mi to zdá málo, kolik mi dává, tak se cítil hrozně uražený, protože vím, že někdo dává na domácnost ženě i 10 000,- tak mi řekl, že mě nebude živit, že si mám najít další práci pokud nejsem spokojená a nebo mám jít bydlet do podnájmu, tím mě úplně vytočil..on je s tím co mi dává 3 roky spokojen, ale já ne! Nebude prý doplácet na někoho, když celý život šetřil...vůbec se s ním nedá domluvit, je v tomhle tvrdohlavý, myslí si bůh ví kolik mi nedává, jo a prý mám nakupovat v akcích..jak to máte holky vy? Cítím zlost :/ špatně jsme si to nastavili a ted se těžko domlouvá na nových pravidlech, nevidí, neslyší...dokonce mi řekl, že si to můžeme klidně vyměnit, já mu dám pět tisíc a on s toho bude vycházet..tímto stylem mu pomáhám splácet jeho hypotéku na jeho barák :/ když navíc on udělá nějaký nákup, tak mu ty peníze zpátky vracím..(jídlo synovi platí ve školce on) tvrdí mi, že víc jak 1000 kč mě malý měs. nestojí a že zpátky ty hadry můžu prodat (to ano, ale neprodávám každý měsíc a navíc určitě co nekoupím neprodám za původní cenu)

mis_el
12. bře 2018

@duetka01 já bych začala tím, že bych třeba na konci měsíce přestala kupovat jídlo, bude mu to divné až uvidí prázdnou lednici a řekla bych mu že prostě nezbyly na jídlo pro něj peníze ať si ho koupí sám. A hledala bych si jiné bydlení a raději odešla, po tom co jsem si tu přečetla.

codal
12. bře 2018

@2hanah a proč tohle trpis? Tohle přece není normální,aby ti říkal,ať táhneš,tohle milující partner nedělá!!!!

michelle_01
12. bře 2018

No, nestacim se divit, ze v tomhle dobrovolne nekdo zije. Pokud chces taky normalniho chlapa, ktery te bude mit rad a oceni te, musis odejit, protoze tenhle to neudela. Prestan verit tomu, ze ano. Vzdyt se k tobe chova hur nez k podelane pline. Zustavas s nim, protoze syn tam ma skolku a kamarady? A myslis, ze to syn nekdy v budoucnu oceni? Schvalne, kolik kamaradu mas ty od skolky od svych 5ti let? Na ZS uz muze kluk chodit jinam a v novem kolektivu byt celych 9 let. Takze radsi odejit hned nez ho potom rozdelovat od kamaradu treba ve 12 letech, kdyz uz ti o to tak moc jde.

dixi86
12. bře 2018

Manžel mi od začátku dává CELOU výplatu, respektive peníze jsou společné, ale přístup k nim mam prakticky jen já. Dostává jen pidi kapesné na jídlo a ostatní. Neutrácím zbytečně, i když za jídlo tedy dáváme hodně peněz, ale kdyby mi jen jednou manžel něco takového naznačil, nevim nevim. Jde celkově o to jak to máte nastavené, ale tady je vše špatně. Máte být rovnocenní partneři. Chlap vydělává víc, většinou ano, ale kvůli tomu se chovat jako dobytek? Se synem ti kdekoliv jinde bude lépe.

dixi86
12. bře 2018

@duetka01 A tohle je vzor pro syna? Ukopla bych mu kuličky. Bože..

2hanah
12. bře 2018

@codal Ano vím, ale jsem ve složité situaci a "musím" být ráda aspoň za tu půlku na energie a na jaře doplatky na ně 😟

anetka1701
12. bře 2018

Nepochopím... Podobnejch témat tu je hodně a já jen nestačím zírat...

Od začátku máme s mužem jeden účet. Chlap je bohém :D Placení účtů ho nebere, takže všechno řeším já. V létě po 15ti letech vztahu jsem dostala ofiko aspon dispoziční právo k účtu :D :D :D Máme dvě karty, obě výplaty (ted mateřská) jdou tam. Jsou nastavený inkasa a trvalý příkazy, poplatím pak co je třeba, něco převedu na spoření a se zbytkem společně hospodaříme. Chlap vydělá několikanásobně to co já (dělám na částečnej úvazek) a v životě jsem neslyšela půl slova že mám vydělávat víc... Starám se o děti, má zázemí a pracuju spíš abych něco dělala než kvůli penězům... Kdyby mi začala "dávat" na domácnost a zbytek si ulil, tak ho ženu svinskym krokem...

77moona
12. bře 2018

Peníze nas obou chodí na společný účet, ke kterému máme přístup oba, protože jsme normální lidi a jeden druhého nepovažujeme za nesvéprávného.

codal
12. bře 2018

@2hanah jako co se týká financí,tak chápu,že jsou situace,kdy je žena zahnána do kouta,kór když v tom jsou děti nebo je třeba na mateřské a má ty finance omezené...asi to nejde hned,ale nedej se!!!

zuzineckah
12. bře 2018

@2hanah proč "musíš" být ráda? Já nechápu - proč ho nevyrazíš? Za 2500,- by ho nikde nenechali ani stanovat, natož bydlet😠

@luj89 Jakože ty máš s podílem muže k dispozici 14500 a z toho 9 tisíc uvalíš jen za nájem a na vše ostatní ti zůstane 5500?? To je taky slušné sci-fi. Těch 7500 je polovina jeho výplaty, nebo jak jste k té částce přišli? Promiň za dotaz, ale financovat z toho " jidlo, drogerka,benzin, opravy auta, vse pro dceru" si fakt nedovedu představit ani omylem😵

marketa11112
12. bře 2018

Me by mozna i zajimalo, kolik vydelavas ty a kolik skutecne utratis za jidlo, drogerii, plenky a pod.....my teda mame vse spolecne..jidlo, drogerka, plenky nas stoji tak 8000 mesicne..jame 2 dospeli a dve male deti...ale s benzinem, botama, latkou na siti obleceni, doutnickama pro manzela, lekarnou, darkama ...jsme na 15000 mesicne... + teda pojistky , elektrina, voda a pod., hypo,nejaka kacka bokem...potrebujene minim. 30 tacu...
Co je treba se proste koupi, o vetsich vydajich vzdy rozhodujeme oba...ale manzel je spis ten, ktery hlavne me , chce koupit to lepsi...
Ja mam rd, manzel pracuje...o penezich jsme se nikdy nehadali...
Preci nelze zit v permanentnim stresu...a nekoho se doprosovat...neni to pod tvou uroven? On rekne,ze miluje jinou zenu, zalitava ti s ni... a ty s nim stale bydlis a spis s nim? Promin, ale to nemyslis vazne, ze ne...i kdybych mela jit s detma do azylaku, nenechala bych se takto od chlapa ponizovat....mas kam s ditetem jit? rodice, kamaradka, maly podnajem......premyslej a konej rychle....

ilonne
12. bře 2018

@luj89 To ale predpokladam autem moc nejezdite. To co pises je fakt nekde ve sfere sci-fi. Castka 5500,- podle me vyjde tak tak pro rodinu na jidlo. Vzdyt plna nadrz benzinu stoji min. Okolo 1200,-. I kdybyste brali benzin jen jednou mesicne, fakt si nedovedu predstavit ze zhruba ze 4tis nakoupis na mesic jidloa, drogerii, veci pro dceru a jeste opravy auta.

2hanah
12. bře 2018

@zuzineckah Bohužel nechal, rodiče a bývalá partnerka, bydlel s ní šest let u jejích rodičů úplně zadarmo a ještě ho dotovala značkovýma věcma a kosmetikou, já to nechápu, bohužel on z toho vychází.

2hanah
12. bře 2018

@codal bohužel to je, jak píšete, bojuju, ale nemám na něho žádné zbraně, je to smutný, že to partneři mezi sebou takhle mají, ale vím, že tohle není moje vina, já dávám vše, co můžu a musím a on jen bere a proplouvá 😟

zuzineckah
12. bře 2018

@2hanah jaké bohužel, holka zlatá?? Tohle je o tobě, ne o něm. Co ti brání ho vyrazit?? Těch 2500, co ti přispívá? To nemyslíš vážně, že ne!

jujatko
12. bře 2018

Znám plno lidí, kteří si třeba vše dělí na půl. Kolegyně z práce si v době, kdy smanželem nebyli ještě svoji, ale bydleli spolu již mnoho let, odkládala od všeho účtenky, stejně tak on. Na konci měsíce si sedli a rozpočítali vše na půl. Ale ona třeba koupila pánev, kterou on nepovažoval za potřebnou, tak půlku neproplatil. Dělali si čárky, kolikrát ona s ním jela autem do práce (někdy jezdila busem) a ty cesty pak rozúčtovali. Ona tvrdí, že jí to tak vyhovovali. Nyní jsou manželé a už se jí raději ani neptám, jak to mají. Každý to má nastavený jinak.

pt1981
12. bře 2018

@codal nu, prijde mi, ze potrebuje byt panem situace. Zase nam pred dvema lety poridil auto, na ktery nasetril. Ted si z toho "bokem" opravuje motorku po tatinkovi... Ale taky si klidne jde a koupi si mikinu za 2tisice. Spis se desim, ze zacnu chodit do prace a on mi pry davat prestane ☹.

biedronka10
12. bře 2018

@duetka01 takovymu bych dala po hube jen mi rict at tahnu do podnajmu uz jenom s timhle chovanim by me takovy typek (a hlavne neverou) vytocil do nepricetnosti...takze on ma barak, sedi jak ropucha na prameni na penezich a jeste je na tebe hnusny. No to by bylo neco na mou naturu. Mam takovou kamaradku v podobne situaci, ale ten jeji je jeste horsi. Dopadlo to tak ze je s detma u matky v byte pro socialne slabsi, protoze kvuli nemu neusetrila nic a ten jeji (doufam ze jiz byvaly) ocas spolu s jeho matkou po ni vyzadovali platit najem za vsechny kazdy mesic, z 3800 rodicaku.

zuzineckah
12. bře 2018

@jujatko tak tady chybí už jen to, aby si měřili i to, kolik toaleťáku kdo z nich spotřebuje🤦🏽‍♀️ nevěřím, ze tohle někomu vyhovuje, ani když to říká... by mě zajímalo, výdaje za miminko si taky dělí na půl? Jakoze když ona nakojí, tak předloží účet za půl litru plnotucneho, nebo jak?! 😂

lucka1606
12. bře 2018

@duetka01 me by vadilo asi jeho chovani, ale asi te nepotesim. My to mame nastavene tak, ze manzel plati vse okolo bydleni (najem, inkaso, popelnice atd.) Ja mam z rodicaku, ktery mam 7100kc nastarost chod domacnosti (jidlo,drogerie,obleceni atd.) Funguje to a nemam potrebu rikat manzelovi o penize. Moc dobre vim, ze kdybych mu rekla, tak mi je da, ale ja nejsem zvykla moc utracet.

pavca1982
12. bře 2018

Peníze máme společné a na všem se dohodneme.To je totiž základ dobrého a fungujícího vztahu,pokud to tak nemáte měla by jste s tím něco dělat.

kaja2016
Autor odpověď smazal
Zobraz
pabka
12. bře 2018

@duetka01 vaše situace není o penězích, ale o tvé sebeucte. Nechat kohokoliv se takto k tobě chovat, to je hrůza. A velmi špatný příklad pro syna.
Čím víc ho necháš te urážet, tím dále zajde.
Seber zbytky soudnosti a rychle pryč.

kaja2016
12. bře 2018

@2hanah Hele to není partner☹ To je prizivnik. Výměn zámky, bud rada, že nemáte společně děti...

2hanah
12. bře 2018

@zuzineckah Vyprosila bych si tento styl komunikace, neznáte mě, okolnosti a nic z toho, čím jsem si v životě prošla a tady to rozebírat nehodlám, Vy máte svůj názor a já své důvody, které nejsou vidět...

2hanah
12. bře 2018

@kaja2016 Máme společné dítko.

hoju8
12. bře 2018

Celé je to špatně, ale to ty víš. A problém primárně není v penězích, ale v komunikaci a ve tvém malém sebevědomí. Nejsem si jistá jestli po té nevěře půjde ještě vztah zachránit.. :(

Co se týče těch peněz, tak o jeho výplatě se tady zmiňuješ, ale svoji nenapíšeš. Jde najít argumenty v jeho prospěch, ale samozřejmě i ve tvůj. V jeho je, že když on platí hypotéku, tak ty vlastně nemusíš platit žádný nájem. Ano dům je jeho, ale to může kdykoliv přepsat i na tebe, ale to by musel být ten vztah v pořádku a to není. Ve tvůj prospěch je to, že platíš veškeré jídlo apod., takže ho vlastně živíš. Opravdu netuším kolik je tvůj plat, ale pokud je to minimální mzda + 5000, tak stačit by to mělo, pokud by jsi šetřila a nakupovala v těch slevách. On by svoji výplatu šetřil a mohl tak zaplatit nečekané výdaje, jako je oprava auta, dovolená apod. Jenomže opět jsme u toho, že vztah nefunguje, takže tohle celé je stejně jedno.

A řešení? Odejít od něho, zajít k právnikovi, a hold prvních pár měsíců žít v provizorních a těžkých podmínkách. Ale ono se to zlepší, neboj 🙂. Buď nabydeš své sebevědomí zpět, budeš žít krásně bez stresu a najdeš jiného hodného muže. A nebo se taky může stát, že u něho stoupneš v ceně. Uvidí jak jsi sebrala sílu, že si se změnila a nenecháš sebou orat. Možná tohle bude to co ho změní, ale bez toho aniž by jsi od něho odešla, našla samu sebe a postavila se na vlastní nohy to asi nepůjde. :( Hodně sil. 🙂

ilonne
13. bře 2018

Holky, prominte ale jak si muzete tohle nechat libit. Jednou jste zalozili spolecne rodinu a mate jet ve vsem spolecne. A ne ze si jeden budez hrabat na svem pisecku a druhemu pridelovat penize. Na rozdelenych uctech neni nic spatneho, ale na tom spravovat penize oddelene a partnerovi pridelovat kapesne ano. My jsme po druhem porodu prosli krizi a psycholozky prvni otazka byla jak to mame s financemi. Na to jsme ji rekli, ze je mame vsechny na jednom uctu a spravujeme je spolecne. Na konci vsech sezeni nam rekla, ze poznala v podstate po teto odpovedi, ze mame velkou sanci to vyresit a dat nas vztah do poradu. Ze spolecna sprava financi je znamkou velke duvery a tak to v manzelstvi/partnerstvi ma byt.

vineta
13. bře 2018

Ach jo, ženský, mně je z toho smutno.

ilonne
13. bře 2018

@verunka95 Takze z 13tis ty zaplatis vsechno a jemu zbyde 18tis na jeho ucet za telefon? A co z toho plati dal? Myslim pro rodinu.