Kolik Vám dává partner na domácnost?

duetka01
12. bře 2018

Zdravím holky, tak abych popsala svou situaci. Pracuji jako OSVČ žiji s partnerem a naším synem 5 let v jeho baráčku. Partner mi dává měsíčně 5000 kč (vydělá si něco málo přes 20 000,-) jeho životní úroven je vyšší než ta moje.. s toho zaplatím inkaso, potřeby na malého a jídlo (nevychází mi to každý máme svoje peníze z důvodu, abychom se nehádali, když si někdo něco dopřeje a koupí, abychom to druhému nevyčetli, navíc partner mi nevěří a myslí si, že bych si z jeho peněz ulívala :///..když jsem mu říkala, že se mi to zdá málo, kolik mi dává, tak se cítil hrozně uražený, protože vím, že někdo dává na domácnost ženě i 10 000,- tak mi řekl, že mě nebude živit, že si mám najít další práci pokud nejsem spokojená a nebo mám jít bydlet do podnájmu, tím mě úplně vytočil..on je s tím co mi dává 3 roky spokojen, ale já ne! Nebude prý doplácet na někoho, když celý život šetřil...vůbec se s ním nedá domluvit, je v tomhle tvrdohlavý, myslí si bůh ví kolik mi nedává, jo a prý mám nakupovat v akcích..jak to máte holky vy? Cítím zlost :/ špatně jsme si to nastavili a ted se těžko domlouvá na nových pravidlech, nevidí, neslyší...dokonce mi řekl, že si to můžeme klidně vyměnit, já mu dám pět tisíc a on s toho bude vycházet..tímto stylem mu pomáhám splácet jeho hypotéku na jeho barák :/ když navíc on udělá nějaký nákup, tak mu ty peníze zpátky vracím..(jídlo synovi platí ve školce on) tvrdí mi, že víc jak 1000 kč mě malý měs. nestojí a že zpátky ty hadry můžu prodat (to ano, ale neprodávám každý měsíc a navíc určitě co nekoupím neprodám za původní cenu)

duetka01
autor
12. bře 2018

@aneta15 zní to blbě, mám ho ráda i přesto, že je vůl, ale začíná mě opravdu štvát a sprotivuje se mi, možná to dělá jen cíleně, abych si někoho našla a odešla a měl ode mě klid jinak si to nevím odůvodnit..drží mě tu asi to, že tu má malý školku, kamarády, moje pohodlí a nechtěla jsem nikdy kluka rozdělovat od rodiny !!!! Asi jsem si dala velké sousto.

kami1984
12. bře 2018

@verunka95 a na co má on ten zbytek?

aneta15
12. bře 2018

@duetka01 Pokud si každý jede na svou hromádku a on syslí tak já si osobně myslím, že ve Vašem vztahu nevidí budoucnost a počítá s tím, že s Vámi nebude. Pokud máte společnou domácnost a společné děti tak byste měli společně hospodařit. On víc pracuje a vy se víc věnujete dítěti. To je přece normální. Mě kdyby manžel dával příděly na domácnost a zbytek peněz by šel ani nevím kam a já neměla dítěti na oblečení tak bych ho kopla někam.

terry1512
12. bře 2018

No nestačím zírat jak to některé mají.
My to máme tak že já mám těch 7100,- RP+ 3000,- my ještě posílá chlap. Z toho platím jen jídlo, drogerii,a oblečení pro děcka.
Všechny ostatní platby jdou na vrub muže. Tzn. nájem, školka,auto, splátka dluhu, pojištění,telefony, benzín,a odkládá na horší časy. Vydělává cca 28 000,- a odchází z toho 23000,- + ty 3000,- mě. Takže mu zůstane 2-2500,- na osobní potřebu (cigarety,pivko 😎)

Co zbyde,nebo se vydělá bokem je společné,na výlety,drobnosti pro nás,nebo pro děti.

Účet mam manžel já k tomu mám paralelní účet. Takže máme ve finále společný.

verunka95
12. bře 2018

@j.a.n.i
@aneta15 platí svůj telefon,svoje zivotko, splátku na auto 6000 a dluh a pres 5000 inkaso a za snidane v práci cca 1000 kč probendi to mi trochu vadí ale co no lepsi nez kdyby to prokouril zbývá mu každý měsíc nějaká tisicovka nemá vzdy presne 25 nekdy 24 atd ale zas si myslím ze ma narok si s nimi nakládat ja az budu chodit do práce tak budu mit taky neco pro sebe... Navic kdyz je nejaky nečekaný výdaj nebo kupovani dárků tak ted musi on až budu vydělávat pujde to napul

codal
12. bře 2018

@duetka01 vztah zachráníte jen ve chvíli,kdy se budete snažit oba A to se neděje,naopak on dělá všechno proto,abys ho opustila... Takže sever zbytky hrdosti a odejdi.. malý tátu vídat může a uvidíš,že tobě se ve finále uleví... Zvládneš to!

simkrk
12. bře 2018

Hele asi takhle.... Me byl taky neverny... Odesla sem....pak jsme se zacali taky schazet a jakiby jsme se vratili k sobe...vydrzelo to mesic a utekla jsen znova od nej...a to byla prave z duvodu ze on tu lasku daval nekde jinde... :/ ted uz neni problem ve financich ale v jeho nevere... A podivej se jak se k tobe chova... Pokrytec.... Rekne ti ze si mas kdyztak platit najem, ze mas odejit.. A je mu to vlastne fuk.... :/ nema to cenu... Najdes nekoho lepsiho kdo nebude koukat na to co jsi udelala "s jeho" penezma na domacnost...

zuzineckah
12. bře 2018

v tomhle žiješ opravdu dobrovolně?

u1230
12. bře 2018

A co děláš, kdyz ti ty penize nevyjdou? Nezlobte se na mě, ale ja bych s chlapem, ktery mi byl neverny, nebyla.. Muj manzel ma dva účty (jeden jsme si museli zalozit jako podminku při poskytnuti hypoteky). Chodi tam nase společne penize. Manzel sice s ucty hospodari sam. Kdyz potrebuji na nakup, tak mi penize dá. Poud si kazdy neco chceme koupit, pro nase poteseni, co neni nutné, tak se vzdy spolu domlouvame stylem: " chtel bych si to a to koupit, stoji to cca tolik, bude ti vadit, kdyz si to koupim?" Pokud na to mame, tak je odpověď vetsinou, ze ano. Neumim si predstavit, ze by mi dal pevnou castku, se kterou bych musela vyjit. Zvlast nehlede na to, ze zhruba ctyrikrat doroka musim kupovat léky, které mi pojistovna hradi v omezenem mnozstvi, které nestaci ani nahodou.

journals
12. bře 2018

@terry1512 Protože se tady pravidelně opakuje to samé pořád dokola. Na partnera nejsou defakto žádné nároky.
Ženské, chtějte od svých chlapů (vztahů, rodiny) víc! To, co tu některé popisujete je sakra málo! A nemyslím tím finančně...

duetka01
autor
12. bře 2018

@codal máš pravdu je to jen natahování problému, jsem typ člověka co se bojí nových věcí a má strach z neznáma, ale budu se muset od něj odprostit, protože to nikam nevede, spíše mi to připadá, že se jen snažím já a bojuju místo, aby to bylo opačně..na vztahu musí pracovat oba a jak je to jednostranné, tak to nemá smysl...mám přítele ráda, prohřešky mu vžvdy odpustím je to někdy buran-dělník, neumí se chovat..ale ted to jde do extrému, místo aby se plazil, tak nedělá nic pro zlepšení a záchranu, nebojuje, kašle na to, vzdal to..dnes mi řekl se sklopeným výrazem v očích, že by nejraději jel za tou ex milenkou..ale ta mu dveře zavřela jakmile to ukončil..ale i tak, co slovo to perla, nestačím se někdy divit !!! Jestli to říká nevědomě, nebo už schválně?..Pohladit mě nemůže na to potřebuje čas, ale milovat se může..

kami1984
12. bře 2018

Holky, jak to tak čtu, musím děkovat, jakého mám doma muže... Neumím si představit, že bych musela řešit, to co vy...

duetka01
autor
12. bře 2018

@u1230 on mi dá 5000 kč a to je sakra málo, většinou na jídlo doplácím, protože mi to nevychází a živí se taky! Jen na malého a jídlo by mi měl dávat a napůl bychom měli platit energie..tímto stylem mu pomáhám splácet hypotéku a on to nevidí, neptá se mě za co utrácím a kolik mě co stálo, prostě musím vyjít..jeho to nezajímá, at si to udělám jak chci, ještě mi řekne, že si myslí, že navíc nic moc nedoplácím..jestli přesáhnu 2000,- to je max? Chlapec je na omylu..ani to nepočítám bo se mi zvedá s toho kufr

codal
12. bře 2018

@journals souhlasím... Některým stačí opravdu málo,protože nemají srovnání,že to může být úplně jinak... Nekdy si necháváme líbit neskutečný věci... Já sama nad sebou žasnu,co jsem roky byla ochotná tolerovat a přehlížet,jen,aby mě neopustil... Naštěstí mě opustil steje a já mám teď doma chlapa s velkým CH... teď už mám to srovnání a o to víc si svého partnera vážím...

kejt29
12. bře 2018

Jednou budes litovat, zes to neukoncila driv...Tohle je jen trapeni a malemu to stejne nic neda...

koordinatorka_odboje
12. bře 2018

No ty vole 😮

codal
12. bře 2018

@duetka01 taky jsem omlouvala,bojovala sama,nebylo to k ničemu.. opustil mě... Díky bohu... Teď mám vedle sebe člověka,který je skutečným partnerem se vším všudy,skvělým otcem,takže někdy je změna opravdu dobrá!!!! Hůř ti nebude,to mi ver!

journals
12. bře 2018

@codal Mě je vždycky úplně smutno z toho, co tu kolikrát čtu ☹ naprosto nevyvážený vztah dvou lidí, většinou žádný společný život, nic co by je kromě společné adresy spojovalo, problémy s penězi, nepromyšleně založená rodina, kolikrát jsou v tom ještě různé exekuce, splátky, půjčky... Já tu kolikrát čtu takové věci, že mě mrazí na zádech. A nejvíc mě dostává, že to je takové od začátku, jen jim to předtím nevadilo. Ale nikdo se nikdy nezamyslel, jaké to bude, až tu rodinu založí, jak to bude fungovat? Jaký je další plán "naší rodiny"? Co bude dál? Neví, prostě nějak bude... a ono "nějak" je... ach jo ☹

zuzineckah
12. bře 2018

@kami1984 já si nemyslím, že je nutné děkovat. Prostě sis vybrala normálního chlapa. Vždyť je to jen na nás koho máme po boku, s kým přivádíme na svět děti. Já tedy rozhodně nebudu děkovat, že můj muž je prostě muž a nějaký zmetek, co se nedokáže postarat o rodinu a s ženou jedná jak s onucí. Pro mně je NAPROSTO NENORMÁLNÍ, že některé ženské s takovými hovady žijí a ještě je omlouvají... 😠

codal
12. bře 2018

@journals to je pravda...Doufani,že dětmi se něco změní,že to bude po svatbě jiné, čekání, omlouvani,... Jako já jsem si taky zažila,taky jsem byla jedna z těch,co nedokážou odejít a doufala,že to bude lepší,ale naštěstí v tom nebyly děti,ani žádný dluhy...

koordinatorka_odboje
12. bře 2018

uklizet, nakupovat, starat se o dite, spat s nim a to vsechno za 5 tisic

milisent
12. bře 2018

@duetka01 vážně máš zapotřebí být s chlapem, který tě nemiluje, neváži si tě, nechce tě? Hrdost by mi to nedovolila, takový vztah bych v klidu ukončila a popřála mu hodně štěstí do dalšího života, s myšlenkou, že raději budu sama, než nemilovaná. Spíše než kolik ti dává peněz, nebo nedává, bys měla vyřešit váš vztah. On už ho totiž vyřešil. Chápu, po těch letech to pro tebe není jednoduché, ale život celkově není jednoduchý a všechno zlé je na něco dobré a nakonec, co tě nezabije, to tě posílí.

cuuza
12. bře 2018

@duetka01 Pořád nechápu, proč s ním jsi. Rád tě nemá, neváží si tě, finančně se ti to také nevyplatí... Myslíš, že svému synovi dáváš hezký příklad, jak má vypadat rodina???

ivuska1986
12. bře 2018

Ahojky, ja byla taky takhle hloupa. Osm let jsem zila v jeho baraku, zivila segry dite, jeho matku, společně jsme tu rujnu zrekonstruovali a odesla jsem se 13 000 a osobnimi vecmi a ted mi ty prachy chybi, kdyz mam skveleho partnera a chteli bychom domecek. Jo, chce si to vymenit? Proc ne, vsak nevydrzi ani měsíc😂

terry1512
12. bře 2018

@journals no asi tak nějak. Jako můj chlap je šetřílek, já tak moc ne. 😁
O peníze se nikdy nemusím doprošovat, když mě dojde platí chlap. Přijde my to úplně normální. Prostě i když jsou 2 účty jsou společný. Větší investice stejně probírame spolu.
Auto jsme pořizovali společně.
Já navíc mám menší brigádu, kam můžu i s dětmi a co si vydělám je většinou moje,nebo na nějakou společnou aktivitu jako rodina.

duetka01
autor
12. bře 2018

Holky, jak já Vám závidím, že máte úplně normální chlapy, taky bych se tak chtěla mít někoho kdo by mě ocenil a měl rád..už ted si uvědomuji, že jsem s takovým člověkem zabila deset let života a trápení,nic mi to nedalo jen syna.

nicol22
12. bře 2018

No tak my máme s manželem taky každý svůj účet, kam nám každému chodí výplata. Manžel platí hypotéku, inkaso, pojistky na auto, pojištění nás všech, účty za telefon...já nakupuju jídlo, drogerii, platím školku a veškeré věci, které jsou pro syna. Samozřejmě nic není striktně dané. Občas nakoupí manžel, jindy já zaplatím něco, co je běžně v jeho režii. Záleží nám momentální situaci. Ale že by on mě posílal peníze, to ne. Když je něco třeba, tak to prostě zaplatí a je to.

2hanah
12. bře 2018

@duetka01 Naprosto chápu a jsem na tom ještě hůř 🙁 5 let žijeme spolu v domě mého otce, partner vydělává jako král, každý měsíc se pohádáme, aby mi vůbec dal půlku na složenky, což je asi 2500,-Kč a zbytek táhnu celou domácnost a mé dvě děti z předchozího vztahu 5 let sama, zkoušela jsem vše, bez úspěchu, začínám padat do dluhů a aby měly děti vše, tak už si já nemůžu koupit ani boty. Jsem zoufalá a naštvaná, ale nic s ním nehne, taky jen slyším, ať si táhnu vydělat, ale on jí mé jídlo z lednice! Už jsem zkoušela mu i 2 měsíce nevyprat, když není "v čem", ale taky nic, mluvit taky nikdy nešlo 😔

luj89
12. bře 2018

@duetka01 Ahoj, myslim, ze 5000 je super castka, kdyz si sama vydelavas. Jestli jsem topochopila dobre, tak muz zase plativeci kolem bydleni, benzin atd. nebo ne? Ja mam materskou 7000, muzmi posila 7500 a z meho uctu pak jde najem pres 9000, jidlo, drogerka,benzin, opravy auta, vse pro dceru.
2. nevim, kde zijete vy, co pisete ze 20 000 je malo, ale dodam k tomu jen, ze co by za to snad vetsina lidi dala...
3. problem u vas neni v penezich, ale v komunikaci,
4. moc se mi nelibi takove to nadavani na partnera, aniz by se k tomu mohl treba sam vyjadrit, takze z tvych prispevku to vypada, jaky je to vycuranek. Pokud to tak citis, pak nenadavej na netu a delej s tim neco 😉

codal
12. bře 2018

@duetka01 fajn,ze si to priznas,to je první krok...nezabijej s ním další roky... Jsi mladá,ještě tě toho tolik čeká... Někdo,kdo si tě zaslouží!