Kolik Vám dává partner na domácnost?

duetka01
12. bře 2018

Zdravím holky, tak abych popsala svou situaci. Pracuji jako OSVČ žiji s partnerem a naším synem 5 let v jeho baráčku. Partner mi dává měsíčně 5000 kč (vydělá si něco málo přes 20 000,-) jeho životní úroven je vyšší než ta moje.. s toho zaplatím inkaso, potřeby na malého a jídlo (nevychází mi to každý máme svoje peníze z důvodu, abychom se nehádali, když si někdo něco dopřeje a koupí, abychom to druhému nevyčetli, navíc partner mi nevěří a myslí si, že bych si z jeho peněz ulívala :///..když jsem mu říkala, že se mi to zdá málo, kolik mi dává, tak se cítil hrozně uražený, protože vím, že někdo dává na domácnost ženě i 10 000,- tak mi řekl, že mě nebude živit, že si mám najít další práci pokud nejsem spokojená a nebo mám jít bydlet do podnájmu, tím mě úplně vytočil..on je s tím co mi dává 3 roky spokojen, ale já ne! Nebude prý doplácet na někoho, když celý život šetřil...vůbec se s ním nedá domluvit, je v tomhle tvrdohlavý, myslí si bůh ví kolik mi nedává, jo a prý mám nakupovat v akcích..jak to máte holky vy? Cítím zlost :/ špatně jsme si to nastavili a ted se těžko domlouvá na nových pravidlech, nevidí, neslyší...dokonce mi řekl, že si to můžeme klidně vyměnit, já mu dám pět tisíc a on s toho bude vycházet..tímto stylem mu pomáhám splácet jeho hypotéku na jeho barák :/ když navíc on udělá nějaký nákup, tak mu ty peníze zpátky vracím..(jídlo synovi platí ve školce on) tvrdí mi, že víc jak 1000 kč mě malý měs. nestojí a že zpátky ty hadry můžu prodat (to ano, ale neprodávám každý měsíc a navíc určitě co nekoupím neprodám za původní cenu)

kami1984
12. bře 2018

Nezávidím ti.. asi bych uvážila, zda chci s takovým člověkem nadále žít... Mě chodí na můj účet manželova výplata, oba disponujeme se vším, co máme, není to moje, tvoje, ale naše... Přišel s tím manžel hned od začátku vztahu, jedeme tak tedy 10let

rebe
12. bře 2018

Proč nesouhlasíš s tím, že mu budeš dávat pět tisíc a on bude platit všechno? Ať si to chlapec zkusí. Jinak ho asi nepřesvědčíš...

elu
12. bře 2018

huuuuu...tak ten je teda pekně vyčuranej....vydělává jen 20 tis. a z toho si dovolil si postavit barak, nebo koupit, když má hypo...a ty ho vlastně živíš...akorát s tím rozdílem, že tvoje prachy se prožerou a on je ma uložený v domě....kdyby si šla pryč...musel by platit, hypo, inkaso, jidllo a min. 3 tis. na malýho...tohle bych mu teda přála...měl by hned po životní urovni!!!

neeva
12. bře 2018

Ahoj. No nevím jaký mas prijem, ale me to prijde malo. Pokud platíš inkaso a jídlo jen ty, mel by se podílet vic. Me osobně se tento system moje tvoje nelibi. My máme peníze spolecne, platíme vse a co zbyde šetříme. A to mam na řidičáku 7000, manžel vydělává mnohonasobne vic a neřeší to. S někým takovým bych asi neuměla zit☹

pt1981
12. bře 2018

Ahoj, jsem na tom stejne. Ja teda mam jeste RD, beru 5900. Mame dve deti, 3r6m a 6m. Manzel si koupi, co potrebuje. Ja mam ( po zaplaceni poplatku ) cca 8000 pro nas 4. Jidlo, drogerka, vanoce, narozeniny... Na me nevyjde z 99% nic, holka ma obleceni ze sekace nebo ted z pepca, mladsi zatim dedi. Jidlo kupuju v akcich, plinky taky. Je to masakr a mesic co mesic se trepu, aby se neco nepodelalo a ja vysla..

codal
12. bře 2018

@duetka01 takhle se partneři rozhodně nechovají... Partner ti nevěří,nebude tě živit, mas jít bydlet do podnájmu,jako tenhle člověk si tě vůbec neváží a o nějaké lásce bych taky dost pochybovala.. já bych v tomhle žít nedokázala,my dáváme všechny peníze dohromady,zadny moje,tvoje,já jsem na matersky,tak by to ani nešlo... jsme prostě pár, staráme se o své dítě a to všechno společně...

verkaver
12. bře 2018

@duetka01 Já to asi nechápu... my jsme s manželem spolu 20 let,máme čtyři děti a od začátku našeho společného bydlení jsme měli a dodnes máme jeden společný účet,na který chodí všechny peníze,obě výplaty,předtím mazeřská. Jsme rodina,velká rodina,nemáme mé a jeho peníze,ale naše společné,vždyť přece patříme k sobě,i s dětma samozřejmě a je úplně jedno,kdo kolik vydělá,všechno je to prostě společné. Takže jdu na poštu,zaplatím účty,nakupujem jak kdy,někdy já,někdy manžel nebo společně,oba víme,co je třeba zaplatit a co koupit a taky to,že děti stojí peníze 🙂 Když si chce někdo koupit něco pro sebe,tak si to prostě koupí a nepotřebuje svolení toho druhého,v rámci možností samozřejmě... Takže já ty rozdělené peníze a rozdělené účty ve polečné domácnosti ještě k tomu s dětma prostě nikdy nepochopím...

duetka01
autor
12. bře 2018

@codal o tom mi povídej vím, že se tak partneři k sobě nechovají, jde o to, že si mě neváží a nemiluje mě, vím to, je se mnou jen kvůli synovi, prošli jsme nevěrou..za tou druhou ženskou lítal a dělal ji pomyšlení, já se už bohužel toho nikdy nedočkám :/ navíc je s toho ještě poznamenananý a je jak chodící mrtvola, nic ho nebaví..ukončil to s někým na kom mu dost záleželo..chová se ke mě poslední dobou čím dál hnusněji. Inkaso platím 1645 kč..s těmi penězi to tak máme rozdělené od začátku..dříve mi dával ještě aspon 7000 kč, jak jsem začla více vydělávat skrouhl mi to na 5 000,- žije si na svém písečku a spoří si tak

kami1984
12. bře 2018

@verkaver máme přesně to samé.. jednou mám víc peněz já, podruhé manžel.. Prostě, když je třeba vezme se, větší výdaje řešíme společně.. ale abych se bála, že si koupím boty a nebude na jídlo a přitom si partner suší někde peníze...

kami1984
12. bře 2018

@duetka01 jsi s ním kvůli synovi?

swetlusska
12. bře 2018

My máme sice každý svůj účet, ale všechno kupujeme tak nějak napůl. Já teď jsem bez příjmu, tak víc platí manžel, to je jasný. Chodí i sám nakupovat, často, takže ví co kolik stojí. Vše je přeci společné, tak se i napůl staráme o dítě, napůl uklízíme i vaříme i nakupujeme. No a co teda hodláš dělat? Nechala bych ho ať dělá nákupy on! 🙂 Pro začátek.

duetka01
autor
12. bře 2018

když on ty nákupy udělá, tak chce po mě peníze zpátky. Takže mu je vlastně vracím, nakoupí si co potřebuje, samozřejmě, když je v akci i po vícero kusech zboží co je trvanlivé..on se mnou kvůli synovi je, ale já ho mám ještě ráda i potom co se tak ke mě chová, celkem paradox, že? Jsme spolu deset let. Je to dost dlouhá doba, mám vžité ty hezké vzpomínky, on bohužel ty špatné :/

codal
12. bře 2018

@duetka01 a proč s ním zůstávas? Já chápu,že spolu máte dítě,ale tyhle vztahy kvůli dětem stejné nemají šanci vydržet dlouhodobě,kór když se k tobě partner takhle chová.Jako on byl nevěrný a místo toho aby se snažil to dát do kupy,tak ti to dává jakoby ještě sežrat,že on s tebou vlastně milostivě zůstal,tak ty máš držet h..u a krok... Je mi jasný,že není snadný odejít,ale pokud máš svou práci,tak to zkus, určitě to zvládneš a uvidíš,že se ti uleví!!!! Dostaneš alimenty,zázadas si o příspěvek na bydlení,ono to půjde...

simkrk
12. bře 2018

Nedocetla sem to cely a jsem nas*ana za tebe... Tak dopr...bydlite spolu, jste spolu u nakej cas taks and si nehrajete tvoje/moje... Fajn najem/energie byl platila napul....ale tak treba kednou nakoupi on, pak ty.. A nak se stridat... Tadyto ze nekdo nekomu dava penize obcas nedela dobrotu.. Hlavne chlapi jak se nestaraj/nenakupujou tak nevedi ze i blbej toaletak neco stoji... 😀🙄

duetka01
autor
12. bře 2018

@elu věřím, že by si tu nějakou v brzké době nastěhoval, aby vše neplatil sám. Některé baby na barák slyší :D

verunka95
12. bře 2018

Já teda nevím ale mě to zas neprijde zas tak přes čáru přítel vydělává 25000 ja mám 6500 rodicak a dalších 6500 mi dá on z tech 13000 já zaplatím splatku za byt,svůj telefon,pojistky, benzín co dohromady projezdime, jidlo,drogerii,pleny, oblečení a žrádlo pro dva psy a potřeby pro křečka plus z toho musim ušetřit na očkování 1 ročně psů a popelnice ...5000 na domácnost z jeho 20000 mi přijde adekvátní kor kdyz ty si vydelavajici člověk

journals
12. bře 2018

No, 20 tis. není na chlapa - "živitele rodiny" a člověka co staví/splácí barák žádná loterie. Třeba víc nemá? Kolik splácí hypotéku a kolik jsou jeho různé další poplatky (pojistky, telefon, poplatky OSVČ, záloha za daň? Já myslím, že jemu asi úplně moc nezbývá, ne?
Ať je to jak je to, chová se jako sebestředný vůl, s takovým bych být nechtěla. Jsem ráda, že mi manžel věří a nemá problém s ničím co se peněz týče. Naopak sám se ptá, jestli je všechno v pořádku.

codal
12. bře 2018

@pt1981 a proč to tak máte nastavené? Proč si manžel může koupit co potřebuje a ty ne?

ilonne
12. bře 2018

Uprimne, ja bych s nimtebou nebyla. Jednou tvorite rodinu a meli byste i spolecne spravovat vase finance. Ostatne kdybyste byli manzele, vse co vydelate, je SJM. Zadne moje penize a tvoje penize.

aneta15
12. bře 2018

Tohle nechápu. Máme jeden účet kam nám chodí oba platy a máme všechny peníze společné i když manžel vydělává o hodně víc než já. Když si chci něco koupit tak si to koupím, když si chce něco koupit on tak si to taky koupí. To samé dětem. Neumím si představit, že mi dá příspěvek na měsíc a zbytek si někam uleje a já počítám na konci měsíce jestli můžu koupi dětem jogurt. Přijde mi to z jeho strany trochu šikana. Jak třeba řešíte, když jedete na dovolenou nebo chcete dítěti koupit kolo?

j.a.n.i
12. bře 2018

@verunka95 A tvůj přítel z těch 18500,- platí co?

duetka01
autor
12. bře 2018

@codal místo, aby přišel s prosíkem a chodil kanálama, tak je naprosto nad věcí a dává mi to sežrat lepší výraz bych nesehnala, je to cholerik a pedant, navíc mi říká co mám dělat, přitom práci vidím sama..místo, aby se ke mě zpátky snažil dostat, tak mě jen utvrzuje v tom, že mě nemiluje vrátil se ke mě kvůli synovi, on se odprošoval nechtěl, chtěl, abych odešla, že by mi nějak pomohl si něco najít a prý jsme se odcizili..to on zavinil, když skočil druhé do postele a pak tam přes svátky lítal jak blbec. Nemůže mi dát lásku, city, protože ji dal jinde..potřebuje prý čas..připadá mi jak bych se ho já doprošovala a dolízala, když vlastně on to zavinil a mělo by to být opačně, měl by si mě ted předcházet, koupit kytku a být snaživý..místo toho nedělá vůbec nic pro to, aby vše napravil..pak Vám řekne se smutným výrazem v očích proč jsem tedy neodešla, když jsem se nevěru dozvěděla a ustála to ? Pak, že to udělá znovu něco v tom smyslu vyhrožoval, že si stejně nerozumíme a pak to dovršil tím, když jsme včera spolu spali, že mi po sexu řekl, že už se milovat se mnou nebude..nejde to. Tím mě dorazil :/ nemá chut do života, je zamilovaný jinde a ukončil to kvůli synovi.

duetka01
autor
12. bře 2018

Já jsem to 4 měsíce trpěla jak pes a nakonec ustála, odpustila mu vše..za to se ke mě tak chová.

duetka01
autor
12. bře 2018

Partner platí hypotéku na barák 4000,- 3500,- splátky na auto co má vzité z práce. 600 kč jídlo pro malého do školky a mě dává 5000 kč.

aneta15
12. bře 2018

@verunka95 Já jsem asi z jiného světa ale co dělá s tím zbytkem? Vy máte 13 000 na provoz domácnosti a co píšete, že z toho platíte tak klobouk dolů. Jemu zbyde 18 000 na zábavu ?

duetka01
autor
12. bře 2018

@aneta15 pokud jedeme na dovolenou, tak on zaplatí ubytování, cestu a já jídlo?

rheesa
12. bře 2018

@verkaver Přesně!!!! 🙂

duetka01
autor
12. bře 2018

pokud někdo něco chce dítěti dopřát, koupit nehledě na to jestli má narozeniny, tak to kupuje ze svých peněz. Na vánoce mi dal 1000 kč at malému něco vyberu, za zbytek jsem mu koupila já..vloni mu koupil svůj dárek a já pro něj měla taky svůj..protože bychom se neshodli na věci pro malého

aneta15
12. bře 2018

@duetka01 Proč s takovým chlapem proboha jste? Co Vás tam drží?

duetka01
autor
12. bře 2018

@aneta15 on má v průměru 21 000 kč splátky na auto už má odečtené..takže si odečtěte - 5000,- -4000,- -600 jídlo malý zbytek zůstává pro něj. Cirka přes 11000,-?