Můžu zaplatit exekuci za jinou osobu?

13. dub 2021

Ahoj holky, chci se zeptat jestli muzu zaplatit exekuci za jinou osobu? Nebo to neni mozne?

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lidija1234
13. dub 2021

jojo já taky za ex přítele tenkrát platila X exekucí, protože jsem mu chtěla pomoct. Jojo po zaplacení jsem se dočkala podvádění, pak tvrzení že vlastně spolu ani nejsme a po té co mi tvrdil jak by si hrozně přál miminko a já otěhotněla mě hnal na potrat a nadával mi že jsem psychicky labilní už bych nikomu nedala ani korunu :D
Samozřejmě neznám situaci, jen bych si to dvakrát rozmyslela. Zaleží za koho to chceš zaplatit 🙂

felixfelicis
13. dub 2021

To jsou zase chytré komentáře, když vůbec neznáte autorcinu konkrétní situaci. Ano, jde to.

zelenaesmolda
13. dub 2021

@felixfelicis
bohuzel takovahle pomoc vetsinou dobre nedopada...

jipe
13. dub 2021

jo, jde to, exekutorovi je jedno, kdo to zaplatí. Ale pokud dluh nebude zaplcený celý, včetně nákladů exekutora, atd. nebo to není jediný dluh, tak to v podstatě nemá smysl, bohužel

te_reza
13. dub 2021

Samozřejmě že můžeš, když máš tu nezjištnou potřebu, ale velice dobře bych si všechno pohlídala, aby ses pak nedivila.

fyii
13. dub 2021

Ahoj zkontraktuj jeho exekutora nebo prislusny exekutorsky urad. Presne ti sdeli castku(y) a podminky splaceni. Je to tve rozhodnuti, tve finance, takze pokud mas chut a potrebu pomoci smele do toho🙂
Pro ostatni: co resite, co pani udela za " chybu", kdyz nekomu pomuze. Vase prostredky to nejsou, nezname pozadi jejiho rozhodnuti a i presto mate potrebu " udelovat rady " o ktere Vas nezadala. Nekdo holt dava penize na charitu, nekdo jinam, nekdo nikam - kazdeho vec. Soudit umi kazdy, ale chtelo by to trosku empatie a slusnosti. A ted se do me klidne puste , ale kdyz nekdo na dve slusne odpovedi od autorky nepochopi, ze by se mel s radami stahnout, tak je to vic nez k zamysleni.

autor
13. dub 2021

@fyii Dekuji moc za prispevek, lip bych to nenapsala. Opravdu nechapu kde se v lidech bere tolik zloby a drzosti rikat, kdo ma co delat, co je a co neni spravne, davat nevyzadane rady. Vetsina komentaru zcela mimo tema.

orisek56
13. dub 2021

Po jistých zkušenostech v životě se držím hesla, že každý dobrý skutek je po zásluze potrestán. Ale když jsi nezištny a nespaleny člověk, tak v pořádku. Určitě to lze, kontaktuj exekutora, který daný případ má na starosti a dále už s ním budeš řešit další postup.

vitezove
13. dub 2021

Samozřejmě, že můžeš. Věřitelům je v podstatě jedno odkud peníze přijdou.

somalicats
13. dub 2021

@zelenaesmolda Zakladatelka je předpokládám dospělá, svéprávná, je její věc, co se svými penězi udělá. Jestli se spálí nebo ne, je jen a jen její problém.

sahrazad1
13. dub 2021

Na jednu stranu té chápu . Ale dávej pozor , hlavně si zjisti , proč v exekuci je , jestli to byla jeho chyba nebo spis souhra nešťastných náhod . Ano , má se pomáhat , i On pomáhá , ale uvědom si , ze člověk musí vždy přiložit ruku k dílu a svou část práce odvést . Tak to dobre zvaz .

fyii
13. dub 2021

Neni zac. Posledni dobou si tu urcite "damy" honi nechutne ego, vsechno vi nejlepe, vsechno znaji, vsude byly a pritom svych problemu k reseni maji doma dost- dle odpovedi vvryznych diskusich. Casto se nevyjadruji, ale tohle uz je fakt za hranou slusnosti. Kazdopadne si nejprve zjisti vsechny dane exekuce, aby jsi nezaplatila jen kapku v mori😉. Byt obezlretna se urcite vyplati. Klobouk dolu, ze chces nezistne pomoci, v dnesni dobe celkem vzacnost.

asinehri
13. dub 2021

Já bych jenom dodala - ne nebude tě mít víc rád, když to zaplatíš. Ne nebude vděčný celý zbytek života. Naopak.

autor
14. dub 2021

@asinehri Umis cist? Ja se neptala na nazory, ja to delam a ne, necekam ani vdecnost po zbytek zivota ani necekam penize zpet.

gramar
14. dub 2021

Je otázka zda se s tebou bude exekutor bavit a sdělovat ti nějaké údaje, ale zkusit to můžeš, většinou jsou rádi že peníze dostanou a je jim jedno od koho a jak, takže na ochranu soukromí úplně nehrají... Také doporučuji neplatit cizí exekuce z účtu, ale po staru složenkou (pokud je exekucí více, může se díky té platbě další exekutor domnívat že je to účet povinného a než se vyřeší že není, tak můžeš mít účet zablokovaný...).

daisy95
14. dub 2021

To v exekuci muze byt jenom snatkovy podvodnik nebo co? Co takhle jestli je v exekuci jeji sestra, maminka.. nejlepsi kamaradka.. a ne kazdy je v exekuci svoji vinou.. do dluhu se da dostat i diky nemoci