Nástupní plat po rodičovské. S jakým byste se spokojily?

10. únor 2024

Po delší rodičovské řeším nyní pracovní nabídky. Malý průzkum, s jakou mzdou byste se maminky v dnešní realitě spokojily? Pro představu, mám VŠ, deset let praxe v účetnictví, do kterého ale po tak dlouhé době nemůžu naskočit v plném výkonu.Dekuji

llluckaaa
10. únor 2024

Já před 7 lety jsem si říkala, ze pod 30 nejdu. Strasne záleží na ostatních podmínkách - pokud se jedna o klidnou práci s možnosti HO, kde je možné člověka snadno nahradit, flexibilní pracovní doba, kde práce je… V našem kraji jsou mzdy nízké a málo potenciálních zaměstnavatelů, tomu bohužel odpovídá u mzda.

cuuza
10. únor 2024

Po rodičáku jsem si říkala, že plus 20% by bylo fajn.

amantgris
10. únor 2024

Ono záleží i na tom, o jakém kraji se bavíme, jestli je to větší firma, malá firma, neziskovka... nedávno jsem viděla třeba inzerát z karvinska na samostatnou účetní za 25 000. To už je hodně mimo. Na vysočině bych to průměrné viděla cca 35. V Praze to bude asi o něco výš.

lichozroutsudy
10. únor 2024

Mas VS, 10 let praxe a ma to byt na HPP? Pod 60k/mes bych nesla. Neni duvod.

Nepodstrelujte se, verte si.

ultradotty
10. únor 2024

Jako, já mám stejnou pracovní kariéru jako ty a teď po rodičovské mám 60.000, ale je to Praha no. Bez 6 let na mateřské by to mohlo být i víc, určitě na mé pozici mají lidi i lepší platy.

ninive211
10. únor 2024

@lichozroutsudy No v Praze možná. No, teď inzerát na jenprace.cz do brněnské účetní kanceláře hledali teď 2 týdny zpátky samostatnou účetní, min. 4 toky praxe a mzda prý AŽ 40 000...😀 (takze reálně tak 35000 max a 40000, pokud poleteš séfovi hodně do prdele). No rozesmálo mě to. Já na MD v r. 2014 odcházela s 23 hrubýho (menší účetní firma 10 zaměstnanců, jasně že ve v Great4 bych měla o desítku víc).

ninive211
10. únor 2024

Anonym-ono fakt dost záleží na tom, zda jde o Prahu nebo region, okresní město, menší město...jak píšu výše, tak i v druhém největším městě jsou inzeráty o dost níž...(samozřejmě otázka, koho pak naberou, jestli se jim někdo přihlásí....když si vezmu ty stresy a nutné vědomosti, které jsou v účetnictví potřeba znát...zpět do účetní firmy bych nejspíš nešla ani za 50...no za 60 už možná jo)

lutu11
10. únor 2024

@ninive211 hele ja v Big4 mela v r.2008 nastupni plat 31 (Praha). V r.2014 si mysli, ze maji mnohem vic. Zrovna min rok jsem mela na pohovoru kluka, co po 4 letech v Big4 chtěl 90 tis czk.

lutu11
10. únor 2024

Ucetni s podobnou praxi maji v Praze nad 60tis.

ninive211
10. únor 2024

@lutu11 Tak chtít 90může, že.... Otázka, jestli mu to někdo dá...no mně už od počátku Big4 a velkej korporát a ten režim tam, jen jak se prezentovali a jakej by to byl záhul, odrazovalo...já nejsem holt vůbec osobnostní typ tady do podobných firem. Věděla jsem, že tam bych měla řádově víc možná, ale zas by mě vyždimali jak citrón...už jen to, že polovina lidí tam není dýl jak dva roky...prostě se s tím tak počítá, že nevydrží to tempo a odejdou (nebo budou odejiti). Treba se pletu, třeba jsem tím zahodila svou životní šanci nastartovat super truper kariéru (ale já nikdy karieristka nebyla a nejsem)

kakba
11. únor 2024

Asi takto. Nase svadlena ma +- 30K mesicne. Takze od toho si to odvod.

llluckaaa
11. únor 2024

@kakba Jak si to má odvodit od platu svadleny? Tady přece závisí nejvic na tom, v jakem regionu ta práce bude, jaké zkušenosti ma, a na jak náročnou práci se hlásí. Jsou pozice, kde stačí SS, 2 roky praxe a žádný jazyk, jinde budou požadavky na zkušenosti a potenciál někde úplně jiné, čemuž má odpovídat její ohodnocení.

kakba
11. únor 2024

@llluckaaa jestli ma svadlena pouze vyucni list a ma 30K tak snad VSskolacka s praxi bude mit 2x tolik. To je snad jasny.

llluckaaa
11. únor 2024

@kakba Jasný je to, ze tady u nás bude s takovým požadavkem hledat práci hodně dlouho. Navíc pokud sama pise, ze po delší RD hned nenaskoci naplno.

lutu11
11. únor 2024

Jeste mě napadlo co od prace cekas. Jestli chces byt k dispozici rodine (brzske vyzvedavani, krouzky, teple vecere, obcas hriste odpo), nebo jsi ochotna deti do 17:00 nechat v institucich. Prakticky od toho se ti bude odvijet plat. Ja bohuzel pul-uvazek pred 5 lety nesehnala. Tak jsem si rekla, aspon ať mě zaplatí. Bylo to hodne 5 narocnych let. Hodne nam pomohl covid a moznost HO. Ale na druhe strane, pak nekonecne hodiny po nocich. Ted je mi 40. A uz to takhle nedavam. Bohuzel zjistila jsem, ze se mi deti trochu odcizili. Tesi se vic na tatinka. A mne je ted lito, ze jsem utikala do prace.

nnnadja
11. únor 2024

@kakba nemyslim si,ze je to pravda. Dobry remeslnikmvydela kolikrat x vuce kde kdo s VS. Mit totil neni zaruka automaticky vyssich penez

g_m
11. únor 2024

@kakba Dvakrát tolik? To je vtipné, mám VŠ, učím na gymplu a stejně mám max. 33 čistého.

lutu11
11. únor 2024

@g_m je potreba rozlisovat hrubou a cistou mzdu. 33 v cistem je cca 45 v hrubem?

zekrt
11. únor 2024

@g_m Pro srovnání je čistá mzda nesmysl. 🙃

g_m
11. únor 2024

@lutu11 41tis

arielka222
11. únor 2024

Pod 40tis hrubého bych nešla.

evulineek
11. únor 2024

@lichozroutsudy to je hrozny pro me toto cist, jako ucitelka dve VS 10 let praxe a mam usmudlanejch 30 a sance na zlepseni nikde 🙈

evulineek
11. únor 2024

@g_m jn je to hrozny takto to videt, nechci nijak podcenovat praci ucetni, ale videt ze tu pisou ze pod 40 nebo 60 by nesli do prace a u nas ani reditelka nema tech 40 v cistym :(((

veronicka89
11. únor 2024

@evulineek jako uz vidim jak ,,obycejne ucetni ,, daji mimo Prahu 60 ....

Podle me vubec nezalezi jestli ma vs nebo jak se zde psala je nekdo svadlena ...

Ptz kdyz je nekdo ucetni a ovlada svou praci nanormalni urovni a neumi nic navic nebo nedokaze vyargumentovat svuj plat , muze bratkludne i mene nez spickova svadlena, kterych uz v dnesni dobe urcite neni moc ...

Pod svoji cenu at nikdo nechodi , ale ten co dela to co milion jinych nemuze cekat nadstandard plat...

evulineek
11. únor 2024

@veronicka89 ja treba svoji praci miluji, ale rada bych se prestala stydet za ten plat no... nebyt manzela nemuzu si dovolit byt ucitelka :(

veronicka89
11. únor 2024

@evulineek jako ja nevim jestli se da na to koukat i tak ( nebo jak mic clovek dela praci mimo skolu a kolik to je h)

Ale prazdniny, vanoce, svatky volno, vikendy volno ,vecery volno ...

Kolik h rocne to tak udela oproti treba te ucetni ?🙂

A pokud to clovek dela s laskou...

Jako zas jak pisu nadstandart ucitel na treba anglicke nebo jine soukrome skole taky za tominimum nepracuje ...

( ps ucitelka bych nemohla byt ani nahodou ;) )

evulineek
11. únor 2024

@veronicka89 my treba mame provoz minimalne 2 tydny i o prazdninach a casto nas vysilaji na letni skoly pro pedagogy. Papiry a pripravy dodelavam po vecerech casto i o vikendu 🙂 ale jak rikam bavi me to. Jen proste me stve ze pani z lidlu ma vetsi plat. To je podle me spatne. A taky se pak nemuzeme divit ze najit novyho ucitele za odchazejiciho do duchodu je naproste scifi.

aneta15
11. únor 2024

@kakba v jakém světě ziješ? V dnešní době je řemeslo placené zlatem. Opravdu není pravidlo, čím vyšší vzdělání, tím větší peníze.

hanuu
11. únor 2024

@veronicka89 a účetní nema svátky volno, víkendy volno a večery volno?

denski24
11. únor 2024

@evulineek a co teprve jako zdravotník. Mám tedy jen střední s maturitou. Což je moje mínus. Jako praktická sestra jsem si vydělala 17tisíc čistého 🙉