Nemám na nájem. Půjčí mi někdo při insolvenci?

cacorka56
13. říj 2014

Našel by se tady někdokdo by mi pujčil při insolvenci?Ano kdysi jsem si nabrala pujčky ale ne mou vinou.Ted jsem vsituaci,že jsem bez prace.A uřad mi už druhý měsíc nedal takovou častku abych mohla uhradila nájem.Sotva mám najídlo.Nevím na koho se už obratit.Už jsem žádala o pujčku nebankovní pujčku,ale akorat jsem přišla o penize.A tak bych potřebovala pujčit 7000,kč při insolvenci.Jinak pujdu na ulici a nebudu mít na další nájem.Mohl by mi někdo pomoci nebo poradit?Samozřejmě bez registru a zástavy.Už jsem zoufalá a nevím na koho se mám obrátit (i psychicky)Prosim moc poradte mi.

hanulkapal
13. říj 2014

Ahoj, a co rodina? Co nějaká brigáda? Je třeba porozhlídnout se po okolí po někom, kdo by ti mohl pomoct, třeba s bydlením, pomoc se splácením a dalšími půjčkami určitě nečekej. Žádala sis o příspěvek na bydlení? Já teda asi moc nepomůžu, já svou situaci řeším tak, že zaplatím nájem, zbyde mi nic a vypomáhají mi rodiče - nakoupí mi, zaplatí paušál u telefonu. Ale zaplacený nájem je pro mě priorita.

zuzkka88
13. říj 2014

To je blbost. Při insolvenci se strhává jen taková častka, aby ze zbytku peněz byl dlužník schopen uhradit nájem a zajistil si základní životní potřeby.

amelienne
13. říj 2014

😖 Uff, no pěkné. Obvykle mám pro maminky s problémy pochopení, ale tohle fakt ne. Přece nečekáš, že ti tady někdo vysolí 7000,- Kč a poradí nějakou nebankovní instituci? Víš, v jakých problémech jsou tady kolikrát maminky? Možná ti někdo doporučí, ať se obrátíš na sociálku a zkusíš si zažádat o nějaké dávky, pokud jsi na tom opravdu špatně, ale půjčku bych opravdu nečekala. I tak ti přeji, ať to zvládneš.

lv
13. říj 2014

A z čeho by jsi tech "pujcenych" 7000 splacela?
Pokud už mas vyčerpané všechny možnosti dávek, což předpokládám, asi nezbude než hledat jiné, levnější bydleni, azylovy dum nebo něco podobného..

luciebx
13. říj 2014

presne muj bracha ma taky insolvency a zbyva mu na najem a zivotni potreby.. jeste kupuje svymu synovi kteryho mu jeho matka nechce skoro pujcovat ruzna obleceni hracky atd... a vyjde.. proste najem je to nejdulezitejsi...
tady ti asi tezko nekdo pujci... zajit na urad domluvit se atd... tady ti nikdo fakt takhle nepujci.... bys to zplacela jako jak? po 100kc mesicne? bez uroku?? hmm hodne stesti.. zni to hnusne.. ale do sve situace ses dostala sama... takze si za to muzes ty...

pupickova
13. říj 2014

@zuzkka88 to není pravda u insolvenčního soudu nikoho nezajímá kolik platíš nájem. Pokud někdo do insolvence jde, sám si musí spočítat, jestli je schopný to přežít. jediný, co ze zákona musí člověku v insolvenci zůstat je existenční minimum.
Čímž se teda nijak nechci zastávat tazatelky. Sama si měla spočítat jak na tom je a jak na tom v insolvenci bude. A přesně jak píše @lv pokud je na tom tak strašně špatně, musí situaci řešit jinak, než tím, že bude dělat další dluhy, vytloukat klín klínem prostě nejde.
Bydlení u známých, u rodičů, v ubytovně, prostě kdekoliv, kde bude schopná nájem platit a ještě jí zbyde na jídlo. Hledat brigády, práce na VPP, prostě něco dělat a ne jen se litovat a dělat další dluhy.

holubice.petra
13. říj 2014

Promin tvuj dotaz mi prijde usmevny...presne jak pisou holky jak by jsi to chtela vracet? Vim ze se tady delaji sbirky a vybere se xxx penez ale to je pro lidi ktere se dostali do tizive zivotni situace ne svou vinou (umrti, zivelna katastrofa ale ne pujcky) kdyz si nekdo tady napise o penize v tom to pripade tak mi to prijde jako drzost...

kamino
13. říj 2014

Ma rada zni. Zkusit jeste obehnout urady,zda by nebylo mozne ziskat jednorazovou davku v hmotne nouzi ( tusim,ze se to tak jmenuje ) Dale bych vyhledala zkuseneho financniho poradce - z me zkusenosti ( tedy ne s insolvenci ) mohu doporucit napr.Partners,aby se pokusil najit moznosti. A za dalsi nezbyva,nez si najit brigadu a snazit se nejakou korunu privydelat..

zuzkka88
13. říj 2014

@pupickova A vy máte zkušenosti s insolvencí? Já se nechci hádat, někde to třeba chodí odlišně. Ale co já vím, je to jinak. Dá se požádat o snížení strhávané částky. To soud povolí, pokud i tak dlužník splatí alespoň 50 % dlužné částky, nebývá s tím problém, pokud je žádost opodstatněná (nejčastěji právě kvůli nájemnému). Takže není pravda, že se nikdo nezajímá. Samozřejmě pak záleží i na konkrétním soudci. Jako všechno, i tohle je o lidech.

pupickova
13. říj 2014

@zuzkka88 splatit se musí v průběhu 5 let minimálně 30% dlužné částky, od toho se odvíjí výše měsíční splátky a insolvenční soud insolvenci nepovolí, pokud dlužníkovi nezbyde právě alespoň to existenční minimum. Ale je fakt, že jde hodně i o to na jakého soudce člověk narazí.

pupickova
13. říj 2014

@zuzkka88 jinak já osobně naštěstí zkušenost nemám a doufám že ani mít nebudu, určitě je to průser, když se člověk do takové situace dostane, ale tak nějak mám pocit, že každej kdo se dostane do insolvence si za to může především sám.

berenika39
13. říj 2014

Nezkusila bys jít do práce? @cacroka56

atinkaa
13. říj 2014

@cacorka56 ahoj, situacia v ktorej si nie je isto lahka a ako sama pises je to uz psychicky vycerpavajuce a nevies na koho sa obratit

pozicanie 7tisic aj ked by si narazila na dobraka co to urobi nie je riesenie , presne ako pise @pupickova, sice mozno trochu tvrdo ale pri dlhoch rovnako ako pri gamblingu nie je na skodu sa trosku ''posadit'' na zadok a pozriet sa na svoju situaciu taku aka je

viem ze su poradne ktore su na pomoc pri oddlzeni zamerane, ale nejak sa mi teraz pri kave nedari najst ani jednu, preto skus zavolat na linku dovery v mieste bydliska alebo prvu na ktoru mas cislo, mali by ti poradit, tych poradni je viacero, jedna najlepsia, najdlhsie fungujuca bola roky rokuce v Brne
rovnako tak je dobre pozriet sa na informacie ktore su dolezite, resp. mohli by ti pomoct sa v svojej situacii aspon vyznat, zorientovat
len som ich prebehla ale zdaju sa mi byt fajn spracovane
mas v nich vsetko od pribehov, kedy a ako sa do takej situacie Dostal - ak by si sa pytala, naco je dobre si to citat, tak mas tam i vysledky ako sa z nej Dany realny ludia dostali
mas tam info o osobnom bankrote, o Tom ako sa vyhlasuje atd az po splatkovy kalendar pri insolvencii ako sa pocita splatka atd., vsetko veci, ktore by ti mohli pomoct, tu su stranky, ktore som nasla a kde mas jednotlive pojmy, veci ktore sa ta tykaju a situacie, ktore by mohli pomoct vysvetlovane i na prikladoch:
http://dluhy.obcanskeporadny.cz/index.php/jsem-...
http://www.osobnibankrot.eu/
http://www.bankrotar.cz/oddluzeni-kalkulacka/

linky na stranky ti zadavam v takom poradi v akom by som ich ja citala, ten prvy kontakt mi pride najlepsi, akurat uz na tento rok nemaju vypisane poradne, kam sa obratit, mozno len chyba spracovania webu, ked pojdes do poradne v tabore skus sa opytat na specializovanu poradnu v ktorej riesia oddlzenie

ak nenajdes poradnu pre pomoc v insolvencii tak Tabor ma i obciansku poradnu, poskytuju bezplatne pravne poradenstvo pri arcidieceznej charite, supisko je ze okrem pravnikov poskytuju aj krizovu intervenciu, s ohladom na to, ze situacia v ktorej si je isto i psychicky vycerpavajuca, by ti mohli poskytnut adekvatnu pomoc
http://www.taborcz.eu/vismo/o_utvar.asp?id_u=2018
Občanská poradna Tábor
Diecézní charita České Budějovice
Vančurova 2904, Tábor, budova Jihočeské univerzity,
přízemí kancelář č. 108
Email: poradnatabor@charitacb.cz
Tel: 731 619 842
konzultace: každé úterý od 8:00 do 14:00

len to dlho neodkladaj a pokial je to kus v tvojich silach chod tam hned zajtra - utery je den, kedy su tam pre klientov,dnes ak mas moznost byt na internete prejdi tie informacie, ktore som ti tu dala alebo aj ine - googli dluhove poradny, pomoc v dluzich, insolvence, priprav si na zajtra uz rovno popis svojej situacie, kolko aktualne ak aj nezarabas, tak predpokladam, ze brigadujes alebo ti pomaha rodina, kedze pises ze mas akurat na stravu...tak kolko mas korun, aka je spotreba, kolko mas dlhov a kde vsade, ake su splatky, ako si skusala vybojovat splatkovy kalendar, resp. veci, ktore si uz podnikala, cim lepsie prides pripravena, tym lepsie a konk, ti budu vediet hned poradit ....a je to isto lepsia cesta jak z toho von ako si znova pozicat, dlzim palce, nech sa ti dari lepsie!

zuzkka88
13. říj 2014

@pupickova Pokud nesplní dlužník podmínky pro insolvenci, jde do konkurzu. 30 % ano (ale to je minimum, někteří soudci vyžadují splatit více), ale při snížení měsíčních splátek musí splnit minimálně 50 %. Nějakou dobu jsem se kolem toho pohybovala (ne teda že bych s tím měla osobní problém, to naštěstí ne). Bohužel hlavní problém je v tom, že většina lidí, co potom končí v insolvenci (a to je pro ně ten lepší případ), si nedokáže dopředu spočítat, zda na ty splátky mají, nebo ne, když si půjčují. A pak se diví.

pupickova
13. říj 2014

@zuzkka88 no to je přesně ono, spousta lidí si myslí, že svoje problémy vyřeší insolvencí, a pak se diví, že to prostě neutáhnou... ale řešit to dalším zadlužováním se? 😕

luciebx
13. říj 2014

@zuzkka88 presny pripad myho brachy.. furt si pujcoval pujcoval a ted se divi... des bes... a to ma prijem krasnej...bohuzel ani to mu nestacilo.. blbec 😠

zuzkka88
13. říj 2014

@luciebx nj dokud si lidi budou půjčovat na vánoční dárky, na dovolený, na vybavení domácnosti, i na chlast apod.. tak to jiný nebude. Snad když na něco nemám, tak si to nekupuju. Nepořídím děcku postel za několik tisíc, ale podívám se po bazárku, to stejný s oblečením atd. I tu na koníku je inzerátů několik desítek tisíc, stačí si vybrat. A ne mít za každou cenu poslední model všeho, když ty příjmy tomu neodpovídají. Znám takový lidi, ani dělat nepůjdou třeba do skladu vykládat zboží (na víc vzdělání nemají), co kdyby je tam někdo viděl a měli z toho ostudu. Hlavně žít na dluh a ve lži. To jim ostudný nepřijde.

luciebx
13. říj 2014

@zuzkka88 muj bracha to ma spis z automatu a drog.. no a ted uz je to lepsi.... nikdo mu nepujci a uz se snad vzpamatoval.. ma rocniho syna a ten ho drzi nad vodou.. 😵

zuzkka88
13. říj 2014

@luciebx Tak držím palce, ať mu to vydrží 🙂

cacorka56
autor
14. říj 2014

Moc Van tady děkuji.Ale já už mám schválenou insolvenci.Ale jsem na UP.A beru hmotnou nouzi. Už druhý měsíc mi dali jen 3500,kč na celý měsíc to nestačí na nájem ani na jídlo Jsem žena před důchodem a ani děti mi už nepomuzou.Nevím už na koho se obrátit. Bojím se, že budu na ulici.Když už nezaplatím další nájem.

berenika39
14. říj 2014

@cacorka56 a pracovat nemůžeš z nějakého důvodu?

cacorka56
autor
14. říj 2014

@zuzkka88 to tak není splacim 4200měsíčně.A jsem bez práce.Mám před důchodem.A práci nemůžu sehnat.A děti mi v nemůžou pomáhat.Nemají na to.Jsem sama a nevím co mám dělat.

nonnni
14. říj 2014

@cacorka56 azylovy dum?

zuzkka88
14. říj 2014

@cacorka56 Pokud se situace od schválení oddlužení změnila, je třeba se obrátit na insolvenčního správce nebo na soud. Pravidelně máte podávat zprávy soudu. Pokud neplníte plán oddlužení, soud to začne řešit.

cacorka56
autor
14. říj 2014

Vše, řádně splacim nemám u nikoho dluh ani bych nemohla. Snažím se hledat práci. Ale marně.Občas jsem měla brigádu.Děti už mi nemají možnost pomáhat.Já vím jsou na tom lidi hůř.Ale jsem v nájmu v jedné místnosti.

terry1512
14. říj 2014

No hlavně pokud je na UP divím se že vůbec schválily insolvenci.Tatka ji má a musel mít plán splácení na tech 5 let a doložit kolik si průměrně vydělá.Kdyby byl na UO tak mu to neschválí pač to není příjem ale dávka.

atinkaa
14. říj 2014

@cacorka56 a skusili ste tu poradnu u vas v meste?myslim, ze by to mohla byt cesta ako najst pre vas riesenie. Drzim palce!

marcinek
14. říj 2014

@cacorka56 a to jste si jak vychovala ty deti, ze vam nepomuzou? v dnesni dobe vetsina lidi nema nazbyt, ale snad se to da vzdycky nejak udelat, abyste nesla na ulici, kdyz neni na najem. Kdyz uz nepomuzou financne, tak vas nechat u sebe aspon docasne bydlet nez si neco sezenete at uz s nizsim najmem nebo azylovy dum

marecekavendulka
14. říj 2014

@cacorka56 když bereš hmotku,tak máš nárpk i na doplatek na bydlení,resp. je možné tuto dávku "vyběhat".sociální dávkx nejsou nárokové automaticky.máš v tom bytě trvalý pobyt?A co jít do přečasného duchodu?

gepe
14. říj 2014

@marcinek s temi detmi to nebyla stastna otazka. Muzeme deti sebelip vychovavat dle sveho mineni, ale nevime co nas kdy v budoucnu potka ;)