Nemám na nájem. Půjčí mi někdo při insolvenci?

cacorka56
13. říj 2014

Našel by se tady někdokdo by mi pujčil při insolvenci?Ano kdysi jsem si nabrala pujčky ale ne mou vinou.Ted jsem vsituaci,že jsem bez prace.A uřad mi už druhý měsíc nedal takovou častku abych mohla uhradila nájem.Sotva mám najídlo.Nevím na koho se už obratit.Už jsem žádala o pujčku nebankovní pujčku,ale akorat jsem přišla o penize.A tak bych potřebovala pujčit 7000,kč při insolvenci.Jinak pujdu na ulici a nebudu mít na další nájem.Mohl by mi někdo pomoci nebo poradit?Samozřejmě bez registru a zástavy.Už jsem zoufalá a nevím na koho se mám obrátit (i psychicky)Prosim moc poradte mi.

marcinek
14. říj 2014

@gepe to je sice pravda, ale promin, kdyby mi mama rekla, ze nema na najem a skonci na ulici, tak bud bych ji pujcila nebo ji nechala u sebe bydlet. A to uz je velky krok, protoze s nasi mamou vyjit je opravdu nadlidsky vykon, ale rozhodne bych ji v tom nenechala. Prece kdo ma pomoci kdyz ne rodina 😕 takhle se doprosovat cizich lidi je ostuda, ale je to ostuda hlavne te rodiny, ze se na ne pani nemuze obratit

somalicats
14. říj 2014

@gepe Souhlasím s @marcinek , i kdyby děti na tom byly finančně tak špatně, že by jí tímto způsobem nemohly pomoci, tak přece samy nebydlí na ulici... Jeden člověk navíc, obzvlášť když je to na překlenutí nějakého období, není zas takový problém. Taky bych svoji mámu nenechala takhle někde živořit.

Na mě celá ta situace ale působí jiným dojmem (a doufám, že se pletu): paní nemá na nájem, výdaje má vyšší, než příjmy, ale chce si půjčit, pokud možno bezúročně - jak to ale chce splácet? Práci nemá, práce prý není, je těsně před důchodem. Kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby. Když je stále takový přetlak ve školkách, co třeba hlídání dětí těm maminkám, které se potřebují vrátit do práce, ale nemohou? Co třeba stěhování se za prací jinam, když tam, kde bydlí, práce není? Připadá mi, že prostě svoji situaci pořádně řešit nechce a je pro ni pohodlnější se na někoho spolehnout.

nonnni
14. říj 2014

@cacorka56 ja tedy nechci virit vody, ale uz v breznu lonskeho roku jste tady psala podobne stesky, zminovala dluhy 400 000 a pujcky napakovane snad od vsech moznych nebankovnich instituci...uz tenkrat se lide pokouseli poradit a zcela evidentne do padlo na neurodnou pudu. Sbirku tu na vas nidko neudela, nezbyde vam, nez se temi radami ridit.

gepe
14. říj 2014

@somalicats ale jsem nenapsala nic proti tomu co napsala @marcinek prece, pouze jsem jsem se pozastavila nad tou otazkou jak vychovala tazatelka sve deti.
A pro vas obe, mame pripad v rodine, velmi obdobny tomuto, bohuzel to skoncilo tak, ze prisel/prisla o vse. A problem nebyl v detech te osoby, ale v osobe samotne.

cacorka56
autor
14. říj 2014

Do pecovatelskeho domu nemůžu nejsem nemocná ani nemohoucí.Úřad hmotné nouzi mě víc nedá už jsem se ptala.I když děti vychován dobře tak nevíte nikdy co vás čeká.Snažili se ale nejde to pořád mají svůj život.

maky_s
14. říj 2014

@cacorka56 Lepší řešení než sociální dávky asi nenajdete. Je to o běhání a vyplňování, ale pokud jste bez práce, je času dost, měla jste to řešit ale dříve než když už je takhle zle..Hlavně se nenechat odbít.. Jsou lidi, kteří parazitují na našem sociálním systému a dávky nepotřebují, tak proč by neměli dát někomu, kdo je v tísni. Půjčky jsou cesta do pekel.. 😒

cacorka56
autor
14. říj 2014

@somalicats na nikoho se nespoleham.Ano měla jsem dluh.Tak jsem si nechala udělat insolvenci.Ten dluh mi udělal bejvali přítel.To, že bych nechtěla dělat je jen vás názor.Celý život jsem pracovala.Žádný člověk neví co se může stát tomu druhému.

martaska78
14. říj 2014

Pokud to je až takhle, tak opravdu nejspíš azylový dům, než se alespoň z toho nejhoršího dostanete, najdete si práci atd. Rozhodně není řešení si půjčovat, co příští měsíc, něco se změní? Musíte si uvědomit, že k dnešnímu mínusu by příští měsíc byl ještě větší, navýšený o splátku úvěru. To si příští měsíc půjdete znovu půjčit? Toje brána do pekel.

blahova_andrea
14. říj 2014

souhlasím s výše napsaným. nejlepší řešení by bylo jít dočasně bydlet k některému z dětí a přivydělávat si úklidem starším lidem, hlídáním dětí, venčením pejsků zaneprázdněným majitelům atd atd...když jsem neměla práci a byla na úp bez peněz, tak jsem to taky řešila takto, abych měla aspoň na základní věci. navíc jsi pánem svého času, je na tobě kolik si toho nabereš, kolik hodin denně tím strávíš...ano... je to o štěstí...často to chce známosti, vylepovat inzeráty, mít doporučení spolehlivosti apod...ale dá se tím dočasně přilepšit rozpočet 😉 ROZHODNĚ UŽ ŽÁDNÉ PŮJČKY!!!!!!!!!!!

cacorka56
autor
14. říj 2014

Sto,tisíc, lidí tolik názorů.Tolik i nápadů,kritiku,.A každý si myslí,ze vše jde jen člověk musí chtít.Někdy to není pravidlem.Ale já proto udělat vše abych to zvládla.Chci jen říci,že nikdo neví co ho čeká a co bude za několik let.Ale vím,že musím o to usilovat věřím.

blahova_andrea
14. říj 2014

@cacorka56 já tě rozhodně nechci kritizovat. možná nemám daleko k tomu dostat se do podobné situace. opravdu nikdo nevíme, co nás čeká a nejednáme vždy tak, aby nemohl být problém za rohem 😅 nevím kde žiješ, jaká je tam nabídka a poptávka služeb, jaké jsou tam možnosti...jen jsem hodila do placu vlastní zkušenost a nápady. třeba už jsi to zkoušela, třeba to není nic pro tebe...kdo ví, jen ty. ale za čím si stojím je, že už fakt žádné půjčky. to není řešení! vidím to doma na svém příteli. kdysi se stalo co se stalo, pak jsem přišla já a nesu teď s ním rizika i následky a ovlivňuje to moji rodinu, kterou jsem si s ním pořídila. bojujeme jak se dá a mě nezbývá než doufat, že se z toho poučil a zmoudřel a půjčovat už si prostě nebude. jedinou výjimkou je případná hypotéka.

marcinek
14. říj 2014

@cacorka56 jaky svuj zivot? 😕 😕 vy jste jim dala zivot a vy se o ne starala, tak snad ted je na nich, aby vam to vratili a oplatili, kdyz jste v nouzi. To se prece od deti ocekava, ze kdyz jsou male, tak se o ne staraji rodice a kdyz jsou velke, tak se ony maji postarat o rodice, co uz nemuzou. Teda aspon ja to takhle svoje deti chci naucit a o svoje rodice se postaram az budou potrebovat. Rodina ma stat VZDY pri sobe!!!

lusi009
14. říj 2014

@cacorka56 Neni vam trapne zadonit o penize u maminek na internetu a ne u vlastnich deti???

anushka111
28. říj 2014

Tazatelky se nezsatávám, ale sama znám případ z rodiny, kdy má moje teta 2 děti, oběma dala co mohla a myslím že byla skvělá matka, jedno její dítě přišlo k velkým penězům a od té doby svou matku nezná, druhé je na tom finančně lehce podprůměrně, ale své mamce pomáhá co může. Bohužel to není jen o výchově ...

glimmer
28. říj 2014

@cacorka56 hele my jsme s manželem taky v insolvenci, a mě nechávají z RD, který mám 11500 tak mi nechávají 11054kč, a manželovi nechávají +/- 13500,-kč což mi nepřijde zrovna málo. Není to na vyskakování, ale na nájem to určitě je. Nechci tě nějak ranit, ale žádné půjčky už nikdy ... zkus někoho z rodiny nebo azylové domy, pokud máš děti.

glimmer
28. říj 2014

@zuzkka88 máte pravdu. Pokud při prvním výpočtu z předpokládaných příjmů vyjde, že zaplatíte více jak 50% tak lze zažádat o snížení splátky, ale záleží na soudci a správci. My jsme s manželem v insolvenci a nechávají nám dohromady skoro 24 tis., není to sice na vyskakování ale žít se dá celkem slušně. Počítali jsme s tím, a než jsme šli do insolvence zkoušeli jsme snížit splátky, ...

glimmer
28. říj 2014

@terry1512 ten dotyčný nemusí mít příjem, sousedka je na UP bez práce, ale jeji bratr jí podepsal smlouvu, že jí bude měsíčně dávat tolik a tolik, aby splnila na 30% a prošlo to v pohodě ...

sal80
28. říj 2014

Panečku, to je hodně těžké téma... Příspěvky jsem tu četla několikrát a je mi z toho smutno i naštvaně zároveň. Žádat o peníze maminky na MD mi přijde ostudné. Lítost ve mně budí fakt, že na vás vaše děti kašlou s tím, že mají vlastní život.
Do oči bijící jsou vaše slova: "Nabrala jsem si půjčky ne vlastní vinou...nejsem nemocná ani nemohoucí..." . Neodsuzuji vás, jen je opravdu práce, brigáda, která by vám mohla pomoct. Jak už tu bylo psáno...úklid, venceni, tak i doplňování zboží v noci či jednou za čas inventury. Ty bývají nejen dobře placený, ale neste tam dostanete najíst. Mluvím teď o Tesco, Kaufland a jím podobných.
Řešením je i jiné bydlení. Azylovy dům. Píšete,že platíte 7tis.za jednu místnost? Tak to je tedy palba! Rad jste tu dostala hodně, co bude dál je jen na vás. Modrý koník je hlavně o mateřství, ne o oddluzovani a o finančních půjčkách. Upřímně, vaše prosba, žádost, nebo jak tomu říkat, na mě působí až neuvěřitelně, neuprimne,falešně a přesně tak, čeho jsou plné noviny a televizní zprávy.

klara_vit
18. lis 2014
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Holky já mam dobrou zkušenost s www.pohodova-materska.cz už podle názvu ti pujči když si na mateřské a hlavně se tě vůbec na nic neptaji takže ano určitě ti v tvé situaci někdo pujči! 🙂

leg
18. lis 2014

@klara_vit No to snad ne. Paní je evidentně zadlužená statisícovými půjčkami, nemá na splácení, nemá na nájem a měla by si znova půjčit? Z čeho by to vracela? Ano, odpověď na není otázku to je, ale pouze pro tento měsíc. Co ale bude dělat další měsíc? Opět tady žádat o peníze, protože bude další měsíc mít čistý příjem kvůli další půjčce ještě nižší? To přeci není řešení 😒 a ps: paní není na mateřský, ale těsně před důchodem, jak zde někde psala. Když už se k něčemu vyjadřuji, tak si aspoň přečtu fakta

irisie
18. lis 2014

Nechci být rýpal...nečetla jsem to celé.... ale paní má na internet???

hanulkapal
18. lis 2014

@irisie Myslím, že není třeba soudit, když člověk tu situaci nezná. Já třeba taky neměla na nájem, na jídlo, na telefon.. Ale internet jsem měla (a mám) zdarma přes kamaráda. Problém není, že paní má internet, ale že měla dluhy, udělala si insolvenci a chce si znovu půjčovat..

irisie
19. lis 2014

@hanulkapal znam to velice dobre. Taktez jsem v insolvenci.... dluhy mi nasekal exmanzel...bohuzel za hloupost se plati a tak tedy platim.... a urcite by me nenapadlo si pujcovat od cizich- muze to byt totiz duvod ke zruseni insolvence.... takze nevim co si o tom myslet.....

meiem
19. lis 2014

@cacorka56 Příběh to je smutný a je pravda, že člověk nikdy neví jak dopadne... ale mám za to, že nájem se platí měsíčně.. takže když vám někdo nyní půjčí (o čemž silně pochybuji) tak to nebudete mít z čeho splácet, protože příjem nemáte a další měsíc budete muset zaplatit nájem znova a situace se bude opakovat a finanční situace zhoršovat... Jestli by tedy nebylo lepší situaci řešit komplexně a přestěhovat se prostě do něčeho levnějšího i kdyby to mělo být v jiném městě. To že Vám nepomůže rodina je smutné, buďto jste děti špatně vychovala anebo jste je vychovala dobře a jen nad vámi prostě zlomili hůl, třeba proto že se situace s penězi opakuje periodicky (ve svém okolí vidím pár případů kdy rodiče jsou např. gambleři a člověk se snaží 10let pomáhat, ale 11 rok už to prostě nejde.. což snad není váš případ). Insolvenci máte na několik let, nájem musíte taky platit měsíčně, pokud vám to nevychází, tak to půjčka nevyřeší

alisek
19. lis 2014

@klara_vit tak jsem si prozkoumala tu super půjčku "pohodová mateřka" a ty úroky jsou šílený, takže je to akorát tak vytloukání klínu klínem..

klara_vit
27. lis 2014
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

@alisek No počkej když to splatiš v čas tak mi to tak hrozny teda nepřijde. To už jsem viděla kolikrát horší!

alisek
27. lis 2014

@klara_vit tak každá počítáme asi jinak ale při 10tis. na 15 dní (nejkratší doba půjčení) je RPSN 5512% a úroková sazba 438% mě přijde trochu moc..pořád to jsou nebankovní společnosti kterým by se měl člověk obloukem vyhnout, protože dřív nebo později začne splácet půjčku půjčkou

hojda
27. lis 2014

@alisek Koukni na počet příspěvků paní na této stránce, je to určitě její job tu půjčku propagovat.

elvira
27. lis 2014

No, oni se tě na nic neptají, i když jsi na mateřské, ale stejně tak se tě nebudou ptát, jestli máš z čeho platit a pak ti napochodují těžcí hoši domů a buď si budou vyhrožovat, nebo ti seberou nač přijdou...hlavně, že tě hned v úvodu neobtěžovali hloupými dotazy na příjem... 😀

lulu166
10. dub 2015

dobry den take mam insolvenci a mam jen 8500kc mesicne prijem ted a na najem taky nemam. Nikoho to nezajima.Mam deti a jsem s nimi sama. Taky neim co delat. V dnesni dobe mazec.... ☹ 😒