Nouzová situace - finance. Jak si pomoci?

pomoztekacence
6. kvě 2022

Dobrý den,můžete mi poradit jsem na nemocenské,velké zdravotní problémy,jelikož mi skončila minuly měsíc smlouva tak jsem bez práce,přítel má insolvenci a já jsem na malou sama. Včera mi dala zubařka něco do zubů bo jsem měla jen půlku zubů,původně jsem ho chtěla vytrhnout,ale zacla tam něco kuchtit a budu platit 3000kc.,zkoušela jsem prodat oblečení od velikosti 50-122 a boty do 30.A moje M-L ale nikdo v okolí ani na internetu to nechce.Ja jsem bezradná,přivydělat si taky nemůžu kvůli zdraví a nemocenske nevíte kde by v Moravskoslezském kraji nejlépe Havířově vykupovali dětské věci za hotovost?A jak si ještě můžu pomoct? Děkuji

klokanka31
6. kvě 2022

@pomoztekacence A neříkají doktoři náhodou předem co bude jaký zákrok stát? 🤔

lv
6. kvě 2022

Hele tím bazarem na rychlo těžko vyděláš, to spíš poptat se po rodině, otec dcery, nepomohli by? S čím jsi nemocná, nemůžeš doma žehlit, péct na zakázku, něco takového?

bara88
6. kvě 2022

Tím že prodáš staré oblečení fakt tolik nevydělaš,spíš ses měla informovat před zákrokem

majena39
6. kvě 2022

@klokanka31 u nás třeba ne... Dokonce i v těhotenství si ode mě nechala zaplatit, přitom pojišťovna těhotným komplet péči proplaci. Byla jsem se na to pak i preptat a bylo mi to pojišťovnou potvrzeno, že si příště nemám nechat nakakat na hlavu... 🙈

bara88
6. kvě 2022

@majena39 aha takže ty si necháš dělat nějaký zákrok a ani se nezeptáš kolik to bude stát?

klokanka31
6. kvě 2022

Mě je spíš divný že pár dní zpátky byla diskuze kde dotyčná taky potřebovala sehnat narychlo peníze,aby mohla klukovi nakoupit, jestli nejde o stejnou osobu 🤨

bara88
6. kvě 2022

@majena39 a co navíc těhotným pojišťovna proplaci?

bara88
6. kvě 2022

@klokanka31 myslíš to jak neměla na jídlo a drogerii že?

klokanka31
6. kvě 2022

@bara88 Jj 🧐

klokanka31
6. kvě 2022

Koukám že ta diskuze byla včera.

pomoztekacence
autor
6. kvě 2022

@klokanka31 tak o diskuzi fakt nevim, peníze fakt nechci,jen radu jak si pomoct.

pomoztekacence
autor
6. kvě 2022

@klokanka31 já psala dneska

pomoztekacence
autor
6. kvě 2022

@bara88 drogerie mám na rozdávání

pomoztekacence
autor
6. kvě 2022

@bara88 já ani nevěděla co dělá jelikož jsem tam toho měla víc a fakt nejsem lékařka, prostě jsem měla otevřenou hubu a poprvé v životě platim u zubaře, jako i moje mamka se divila prý její zubařka ji řekne že bude platit tolik a tolik předem a co ji dela a pak teprve s jejím souhlasem něco udělá. Naše prostě udělala a pak řekla s tím že budu platit 3000kc.pry nějaký step a priste dáme ještě myslím nějakou korunku nebo co na to a to už jsem se zeptala, no prý buď zadarmo obyčejnou nebo bílou za 8000kc.to já řekla že na to nemám a že obyčejnou, bo už jsem věděla co bude. Ale spíš mi nic neřekla. A prote jsem fakt nikdy dřív u lékaře neplatila tak mě to ani nenapadlo.

pomoztekacence
autor
6. kvě 2022

@majena39 tak nejsem jediná, no je to bordel dle mě by měla zubařka s když ví že budu něco platit první informovat a zeptat se. Je to mazec, ale dle přítele co mi včera říkal tak prý se nemám divit on prý tak platil 4.500kc.u ní. Jako nechápu proč se nepta

majena39
6. kvě 2022

@bara88 delala mi obyčejnou opravu zubů včetně plomby. No na cenu jsem se neptala když jsem měla informací, že těhotné mají opravy zdarma. A když pak na mě vyrukovala po zákroku s placením, tak jsem se bránila, ona že nee, že to tak není.
No a ve finále mi na pojišťovně potvrdilo, že to opravdu těhotným platí včetně bílé plomby 🤷‍♀️ Takže kocourkov...

pomoztekacence
autor
6. kvě 2022

@bara88 spíš si myslím že mě měla informovat zubařka co přesně mi dělá a že budu platit. Na blombu a trhání zubů se taky neptám a platila jsem poprve

pomoztekacence
autor
6. kvě 2022

@klokanka31 taky jsem myslela ze to tak je ale bohužel jsem se přesvědčila že ne

pomoztekacence
autor
6. kvě 2022

@majena39
@majena39 ale stejně nepochopím proč ty zubařky podle mě je to vychcanost první něco udělají a pak řeknou že se to bude platit a kolik.Dle mamky jsem ji měla zdělit at si ten zub tedy vytrhne a ten step si vezme.Ja ten zadní zub fakt nepotrebuji

dianemash
6. kvě 2022

Nikdo bohužel nedělá svojí práci zadarmo a zubaři už vůbec ne. Pokud tě opravdu zubař předem neinformoval o ceně, pak ti vystaví fakturu a na její splatnost máš nějaký čas, tak by se snad mezitím dalo půjčit od rodiny. Nebo se nejlépe domluvit přímo se zubařem, jaká je tvoje situace a jestli bys to mohla zaplatit po částech. Často je to jen o domluvě a o tom řešit věci nezištně napřímo.

jijulka
6. kvě 2022

@pomoztekacence mozna ma vyveseny viditelny ceník včetně informace ze nema smlouvu s pojistovnou a ty ses proste jen nedostatečne informovala. Samozřejmě i tak se slusi rict cenu predem, aby si dotčena osoba mohla promyslet zda se ji to chce platit.

chris_n
6. kvě 2022

@pomoztekacence tak ať přítel dělá víc a vydělá víc ne?

chris_n
6. kvě 2022

@pomoztekacence za plomby se přece běžné platí. Já neznám navštevu zubaře, kde bych nic neplatila. Max za dite

lucka662006
6. kvě 2022

@dianemash Zubař ti měl předem říct cenu, musí chápat, že neznáš ceny zubař materiálu a práce. Proto by měla i souhlasit se splátkami.

sudylichozrout
6. kvě 2022

Tenhle nick je tady dost proflakly. Co jsem tady, tak pise, ze nema penize a porad potrebuje pomoc, zebra.
Mila Kacenko, asi delas neco dlouhodobe spatne, zamysli se nad tim a neco zmen. Vymen partnera, najdi si praci, kterou muzes delat i se zdravotnim omezenim. Nezebrej.

nikoulinka
6. kvě 2022

V Havířově bazar Radnice, u paní Trojáckove. Vykupuje věci. Dětské. Včetně kočárku, a různych hraček a věci pro deti

pomoztekacence
autor
6. kvě 2022

@chris_n já za bomby normálně neplatím, ani za trhání a ani za navstevu

pomoztekacence
autor
6. kvě 2022

@sudylichozrout nezabrám a tenhle nikdy proflakli není.

chris_n
6. kvě 2022

@pomoztekacence tak to je zvláštní zubař. Já platila už před 10 lety i plomby

pomoztekacence
autor
6. kvě 2022

@chris_n já za bomby neplatím, mám sice obyčejné, dcera taky neplatí. A že jich mám hodně.
@chris_n
@chris_n
@chris_n
@lv