Pokud na přeplatek na dani nemám nárok, pošlou mi dopis?

nat
21. dub 2017

Holky prosím jen takový dotaz.POkud podám danové přiznání a vnikl přeplatek.A me zajima az to urednice zkontroluje a zjisti treba chybu a ze na ten preplatek nemam narok ze to ucetni spatne udelala poslou mi nejake oznameni ci dopis ze na preplatek nemam narok?DEKUJI

michaela_hermanice
21. dub 2017

Ano, z fin. uradu prijde dopis s oduvodnenim.

betelgeuzz
21. dub 2017

a kdo ti to teda počítal? účetní v práci a dělala zúčtování daně, nebo jsi podávala přímo daňové přiznání?

nat
autor
21. dub 2017

@betelgeuzz podavala jsem si ho sama nez pres zamestnavatele.VYpracovala mi ho danova poradkyne

nat
autor
21. dub 2017

@michaela_hermanice dekuji 🙂takze pokud se do ted nikdo neozval tak by to mohlo byt v poradku?

betelgeuzz
21. dub 2017

@nat tak to by se měli ozvat přímo z FU, pokud najdou chybu. POkud jsi uváděla telefon, tak i volají.

ninive211
21. dub 2017

Tak primárně vyzvou tu účetní, aby to přišla opravit,doložit třeba nějak skutečnosti (nejdříve většinou volají a snaží se domluvit, když není snaha, tak následuje písemná výzva k odstranění pochybností). Pokud doloží dostatečně, tak ti přeplatek daně vrátí, pokud samozřejmě se přijde na to, že bylo uplatněno něco a nemělo být, tak vyměří daň v jiné výši a pošlou vyrozumění. Pokud bys případně měla ještě naopak spíš něco platit, tak samozřejmě tě k tomu vyzvou též.

michaela_hermanice
21. dub 2017

@nat nevim presne, jakou maji lhutu pro vyrizeni, pokud je neco spatne. Lhuta pro vraceni preplatku je letos do 3.5., tak mozna i do te doby budou informovat, pokud by bylo neco spatne. 🙂

ninive211
21. dub 2017

A jinak ty víš anebo tušíš, že máš něco podané špatně?

nat
autor
21. dub 2017

@ninive211 ne ne nevim ani netusim spis ze to porad neprislo ten preplatek a manzelovi ano tak se zajimam 🙂

nat
autor
21. dub 2017

@betelgeuzz ano uvadela jsem veskere udaje ktere chtely :_)

ninive211
21. dub 2017

@nat Protože mají na to čas ještě, kdyby tam byla chyba, myslím, že by se už dávno ozvali.

michaela_hermanice
21. dub 2017

@nat jeste maji cas 😉 a pokud ti priznani sestavovala danova poradkyne, tak ta by to snad mela 100%ne umet.

nat
autor
21. dub 2017

@ninive211 ja si taky rikam ze kdyby bylo neco v neporadku,ze by se ozvaly dekuji moc za odpoved 🙂

nat
autor
21. dub 2017

@michaela_hermanice ano pripravovala mi ho ona 🙂take ji duveruji,moc dekuji za odpovedi 🙂

ninive211
21. dub 2017

@michaela_hermanice Ono většinou to funguje tak (teda pokud to nedělá fakt ta poradkyně osobně), pokud to jde přes daňovovu/účetní kancelář, tak to zpracovává nějaký zaměstnanec té daňové kanceláře (běžná účetní) a daňový poradce se pod to jen podepíše. Taky v jedné takové kanceláři dělám 🙂