Přeplatek z daní odeslán na exekuci

amalkanasa
25. dub 2018

Dobrý večer chtěla bych se jen zeptat?
Přeplatek z daní nám byl stržen na exekuci a
To celou částkou neměli nám nechat aspoň
životní minimum když mám tři děti budu ráda za každou odpověď děkuji

nat
25. dub 2018

Ne nemely by Vam nic nechat,je to prijem navic takze na nej nemate narok,tak jako treba odmeny navic v praci ty Vam take strhnou.

labijoux
25. dub 2018

asi to minimum mate z běžných měsíčních příjmů

amalkanasa
autor
25. dub 2018

@labijoux od března je manžel na Up a jsem na Rp

nat
25. dub 2018

@amalkanasa tak to se musite jit zeptat na socialku tam Vam to reknou zpetne ale jsem si temer jista ze Vam to bohuzel nevrati a pokud mate socialni davky jak pisete tak bohuzel

amalkanasa
autor
25. dub 2018

@nat byli jsme se zeptat na FU a paní nám řekla že to musíme zavolat na exekuci přeplatek byl odeslan5.3 a dopis nám přišel dnes také si myslíme že už je to zbytečné jinak děkuji za odpovědi

mrnousek121
25. dub 2018

Pokud si exekutor zažádal zvláštním rozhodnutím tak ano mveme celou částku, pokud ne tak nemůže účetní tuto částku vzít

mrnousek121
25. dub 2018

@amalkanasa 5.3.? FU přece odesílá přeplatky už v dubnu

mrnousek121
25. dub 2018

pardon až v dubnu

stefanovamarket
26. dub 2018

Vratka daně v plné výši podléhá oddlužení a taky si myslím,že tedy i exekuci.

avestsikova
26. dub 2018

@amalkanasa vznikl preplatek na dani nebo na daňovém bonusu? A mate exekuci, oddlužení či insolvenci? A bylo to danove přiznání za jaký rok? Opravdu 5.3.? Na tom všem záleží.

arzakon
26. dub 2018

Tento "příjem" podlého exekuci zcela. Je to v souladu s platnou právní úpravou. Jedná se o zcela běžnou praxi. Nejedná se o klasický příjem u kterého se zohledňuje nezabavitelné minimum na jedince a další vyživované osoby.

amalkanasa
autor
30. dub 2018

@avestsikova přeplatek na daňovém bonusu,byla to exekuce daňové přiznání za rok 2016

nita1984
30. dub 2018

@amalkanasa pak je to jednoduché. Finančák je tzv přednostní exekuce. Takže to bez diskuze zabaví

avestsikova
30. dub 2018

@amalkanasa v tom případě bych se soustředila na exekucni příkaz, zda je tam uveden správný paragraf pro postižení daňového bonusu , nikoli jen na srážky ze mzdy. A zda v době zaslání penez byl v právní moci. Jinak jak už uváděly výše, daňový bonus není součástí čistě mzdy, takže se přikazuje celý.