Pro Pražandy - levnější roční jízdné na MHD

janci84
25. čer 2015

Tak konečně zpráva, která potěší 🙂
http://www.dpp.cz/levnejsi-rocni-jizdenka-i-pes...

patrusa
26. čer 2015

@nellygray vetsina mym kamaradek, ktere maji deti, to nevyuziji. Myslenka dobra, napsala jsem jen svuj postreh k teto moznosti.

karlajasmine
26. čer 2015

Jee to je uplne super 🙂 Taky nechapu negativni komentare.. na matersky budu urcite jezdit s malym daleko casteji nez bez nej a to fakt usetrime 🙂
A kdyz bude hlidat manzel tak si muzu bud vzit nase auto pokud nekam pojedu sama, nebo si pro jednou tu jizdenku koupim.. rozhodne je to fajn a nevidim zadnej duvod, aby maminka ditete si jezdila zadarmo i pokud s ni dite nepojede...

karlajasmine
26. čer 2015

@patrusa Tak ja to beru tak ze myslenka je to hezka a pokud po pul roce zjistim, ze bez ditete jezdim casto a ze se mi to nevyplaci, tak si holt tu rocni (ale taky tim padem tedka daleko levnejsi) jizdenku koupim pro sebe.. ale pro maminky, ktere do prace nechodi a jezdi temer neustale s ditetem, je to urcite fajn..

nuninove
26. čer 2015

jeny by mli uz konecne vydat nejaky oficialni informace..na fcb zase ctu uplne neco jineho..pred tydnem sem malymu nechala delat pas..tak pokud bude opravdu stacit tak nema smysl vystavat frontu na blbou karticku..tak doufam ze se to dozvim co nejdriv abych pak nenechavala delat prukazovy fotky za skoro dve stovky zbytecne..tak radsi pockam

ada22
26. čer 2015

Mě vůbec přijde dobré , že je levnější i roční kupon. Jinak bez dítka jedu jen málokdy. Takže za mě super. Akorát jsem to malinko prokaučovala, že mám koupený roční kupon do března 😀 .

verciiik
26. čer 2015

@ada22 no oni to avizovali už dlouho dopředu, že se to chystá 🙂 já kvůli tomu právě radši roční nekupovala 😀

jjaanca
26. čer 2015

Můžete mi někdo poradit jaká fotka je dostačující? Nedovedu si představit jak někde v automatu fotím konejce který ještě nedrží hlavičku.

hojda
26. čer 2015

@jjaanca Fotili jsme doma, nikdo fotku neřešil.

jjaanca
26. čer 2015

@hojda Aha, a jak jste odhadli velikost? Když se to pak ořízne, aby to nebylo u s ušima?

arrowka
26. čer 2015

@nuninove No oficiální to je, odpovídali na oficiální stránce Dopravního podniku na FB. Problém vidím v tom, že ne každý FB čte a kdybych si to nepřečetla včera tady a pak na FB, tak o tom nevím a šla bych dnes nechat dělat fotky a průkazku zbytečně. Měli by to dát i na dpp.cz

hojda
26. čer 2015

@jjaanca Manžel si tím hrál. Vyfotit víc variant a zkusit, co bude dobré.

nuninove
26. čer 2015

@arrowka to jo..ja tam u nekterych prispevku cetla ze musis mit prukazku pak ze zas ne tak to je jak u blbecku..meli by to dat poradne do kupy..asi tam kazdy den odpovidal nekdo jinej jinak si to neumim vysvetlit..az bude hotovej pas tak budu jezdit s pasem a dkyz bude potreba prukazka ta zkusim naskenovat fotku z pasu a vytisknout nez abych platila prukazovy fotky kvuli jedny prukazce

z_kopretinka
26. čer 2015

já skočím malou vyfotit do fotolabu a zbylé fotky daruji babičkám :D

mirysekb
26. čer 2015

já taky moc nechápu negativní komentáře...čekám mimčo teda na začátku října, ale už se těším, jak budu s prckem jezdit zadarmo...🙂a nebudu muset řešit žádný kupon..🙂

indigirka
26. čer 2015

Já jsem si to počítala, díky slevě ročního kupónu stačí jet bez dítěte nebo vlakem 1x týdně a už se nevyplatí štípat si lístky, ale koupit roční kupón. Ale i tak je to fajn, když přijede na návštěvu babička, tak může dost ušetřit.
Určitě se ale nevyplatí si na to pořizovat tu jejich průkazku dítěte za 20 Kč, co platí rok, protože občanka stojí 50 Kč a platí 5 let a má mnohem širší využití (a fotí se na místě). Jinak DPP stačí jakákoliv průkazka dítěte s potřebnými údaji.

verciiik
26. čer 2015

@indigirka no je to 70kč týdně, takže to jsou dva 32kč lístky nebo "necelý" tři 24kč... tak si to holt musí každej propočítat, co se mu vyplatí víc, ale každopádně nebude na tom tratnej nikdo, někdo ušetří na lístkách, někdo na kuponu 🙂 tak nevím, proč lidi prskají 🙂 já třeba tak často bez dítěte mhd nejezdím, vlastně téměř vůbec, takže já ušetřím určitě 🙂

somalicats
26. čer 2015

Můj negativní postoj je třeba ovlivněn tím, že byly sliby, že tyhle změny budou už od 1.1. letošního roku, pak to posunuli na červenec, čímž naštvali právě tu většinu lidí, která má roční kupóny od začátku roku. Nás se žádná sleva netýkala oproti těm, kdo si koupí kupón až od 1.7. Jo, jízdné pro dospěláka zdarma se vyplatí u nás jen tehdy, když dorazí babička, na druhou stranu na vlak to stejně neplatí a ten my využíváme celkem dost, je to prakticky nejrychlejší varianta, jak se od nás dostat do centra, pokud se nechceme nikam přibližovat autem...

pernile2003
26. čer 2015

Pouze info-jako doprovod se pocita pouze zakonny zastupce ditete. Cili ne babicka a dedecek ale mama nebo tata. Tak mi to potvrdilo dop.

verciiik
26. čer 2015

@pernile2003 a jak to chtěj dokazovat? já zas někde četla, že je to prostě doprovod dítěte, ať je to kdo je to

meyryen
26. čer 2015

@indigirka Takže stačí pokud sebou mám pas dítěte?Nemusím mít tu jejich průkazku?

ada22
26. čer 2015

@verciiik No jo něco jsem zaznamenala , ale příliš jsem tomu nevěřila. Přišlo mi to jako scifi 😀

karlajasmine
26. čer 2015

@somalicats Tak zas nemuze to platit na vsechno... A je to bonus, ne neco, ceho mame jako Prazaci narok se domahat, tak je na DPP, od ktereho data to zavedou.. jinak to je jako rict ''Rekls mi ze mi das darek 1.1. a davas mi ho az 1.7.'''. jako porad je to darek 🙂 tak to beru ja.

indigirka
26. čer 2015

@meyryenkopíruju jejich odpověď na dotaz, proč je nutná jejich speciální průkazka:
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, dovolujeme si Vás informovat, že z rozhodnutí Rady Magistrátu hlavního města Prahy bude od 29. 6. 2015 (s platností od 1. 7. 2015) umožněna na území Prahy, mimo vlaků zapojených do systému Pražské integrované dopravy, bezplatná přeprava osoby doprovázející dítě ve věku do tří let. K prokázání nároku na tuto slevu je možné také použít občanský průkaz dítěte nebo jeho cestovní pas. K vydání průkazky je žadatel (v tomto případě zákonný zástupce dítěte) povinen doložit věk dítěte a poskytnout jeho požadované osobní údaje – jméno, příjmení, datum narození. Doložení požadovaných údajů je možné rodným listem dítěte, případně jeho ověřenou fotokopií. Po žadateli je požadována aktuální fotografie dítěte o rozměrech 3,5 × 4,5 cm (ne starší jeden rok). Osobní údaje jsou uvedeny jen na Průkazce PID. Za vystavení průkazky zaplatí žadatel 20 Kč. Průkazka PID „DÍTĚ DO 3 LET“ je vydávána s platností 1 rok, nejvýše však do dne předcházejícímu dni 3. narozenin dítěte. V případě ztráty nebo poškození se nevystavuje duplikát, ale nová průkazka.
U této průkazky PID nelze při jejím zapomenutí provést dodatečné zpětné doložení nároku na zvláštní ceny jízdného pro osobu doprovázející dítě do 3 let věku.
Tento průkaz bude možné zakoupit od 29. 6. 2015 v předprodejních místech DPP.

@pernile2003
O průkazku smí požádat jen zákonný zástupce dítěte (protože žádá za dítě). Doprovázející osoba může být jakákoliv, neboť to ani nejde zkontrolovat podle žádného dokladu, kdo je zákonným zástupcem dítěte.

pernile2003
26. čer 2015

@indigirka mas pravdu. Tohle mi poslalo dpp
Dobrý den,

ano – tato průkazka je vlastně průkazka dítěte, čili přenosná. Kdokoliv kdo s dítětem pojede a bude mít tuto průkazku jede zdarma.

S pozdravem

nuninove
1. črc 2015

@hojda a tiskli ste si ty fotky pak na obyc papir nebo na fotopapir a pak ostrihli?

zuuzzaa
1. črc 2015

Tak to neni jen pro Prazandy 🙂 se hodi i nam, mame v Praze rodice a jezdime na tydenni navstevy.

zmuzle
1. črc 2015

@nuninove Tak ja porizovala prukazku synovi, kteremu je 6 let a ma jizdne zdarma. Musi tez prokazovat vek, takze tohle bude stejny pripad. Normalne jsem to vytiskla jen barevne na papir a vystrihla a to donesla spolu s rodnym listem a vystavili mi prukazku. 🙂

hojda
1. črc 2015

@nuninove Na pevnější lesklý papír a vystříhali.

japona
1. črc 2015

Vytiskla jsem fotku dítěte na fotopapír, ale podle me by se spokojili i s obycejnym. Jo a bez problémů mi udělali ty průkazky rovnou dvě, abychom si ji mezi sebou nemuseli pořád prehazovat🙂

nuninove
1. črc 2015

ja si ted rano jela se synem pro pas..myslela sem ze oskenuju tu jeho fotku ale za prve je cernobila a za druhe jsou pres ni ty blbiny takze to nejde..nechce se mi davat skoro dve stovky za to ze ho nekde vyfoti..tak pokud to jde s pasem tak budu jezdit na ten akorat nevim jeslti me to pak nebude stvat..nenarvu ho ani do penezenky..tak uvidim jestli pak prukazku udelam nebo ne