Spoření pro děti - máte? Pokud ano, jaké?

nebetka
23. dub 2014
Co je teď aktuálně nejvýhodnější? Chtěla bych Klárce založit spoření, ale vůbec netuším, jaká je nabídka. Než začnu zjišťovat, chtěla bych vědět, jaké jste založili nebo se chystáte založit vy...
killi
24. dub 2014
partner invest- investice do podílových fondů -pro obě dcery. 😉
elllenka
24. dub 2014
stavební spoření
brunetka11
24. dub 2014
Projdi si nejdříve nabídku u bank, u nichž máte standardní účty. My jsme si takto např. založili dětské účty u KB (Beruška) a GE - máš tam zvýhodněné úročení, když se částka pohybuje do 30.000,-Kč a na to je vázané úrazové pojištění. K tomu teď KB nabalila přizpůsobila rodinný balíček, a když se nyní "pracuje" s jedním účtem, máš vedení ostatních zdarma.
Až tam dosáhneme přes ony limity, začneme řešit stavební a termínované účty. I když aktuálně se mi více zamlouvají spořící u mBank.
letadlo13
25. dub 2014
Záleží na jak dlouho, pokud přemýšlíš o odkládání 500Kč a více měsíčně, tak záleží na jak dlouho, je-li to na víc než 8 let, tak podílové fondy. Dobré zkušenosti mám s Conseq - Horizont Invest nebo Pioneer - Rentier Invest (lepší než v Bance, jsou to investiční společnosti, vychází poplatkově dobře). POZOR! Neuzavírejte na jméno dítěte, ale na svoje. Nový občanský zákoník tam dělá paseku a kdybyste z toho někdy potřebovali něco vybrat, musel by se třeba žádat i opatrovnický soud (je to hold majetek dítěte). Jsou i další možnosti (ČP Invest, AXA...). Jestli to chceš trošku upřesnit nebo vysvětlit, tak napiš do IP. Bohužel musím říct, že v ČR je pořád trend mít stavebko, nejlíp na každé dítě jedno (abych platil dvojnásobné poplatky 🙂 ), to už je opravdu deset let zastaralá věc.

Sem začni psát odpověď...

Odešli