Úvěry Koruna, máte zkušenost?

hanule112
4. zář 2015
Ahoj všichni...Mám na Vás dotaz.Jsem na MD a potřebovala jsem půjčku.Vyplnila jsem formulář na stránkách úvěry Koruna a chvilku po tom mi volala paní,že mi byl uvěr předschválen na čásku 10 000.Řikala,že mi pošle domu smlouvu k podepsání a průvodní dopis.A já že jsem musela poslat kopie dvou dokladů totožnosti(v mém případě to byl OP a kartička VZP)+kopie výpisů z účtu za poslední 3 měsíce.Vše jsem si řádně přečetla,smlouvu jsem podepsala(přišly mi 2 smlouvy s tím,že jednu si nechají a jednu mi vrátí a zároven jsem poslala ty okopírované dokumenty.V pruvodním dopise je uváděna paní Skohoutilová a adresa(asi její soukromá domů)a vedle byla další adresa Český triangl,a.s.Materiály jsem posílala v uterý.Dnes jsem volala paní,jestli ty dokumenty přišly v pořádku a tvrdila mi,že nic nepřišlo a to je pátek.Nechce se mi věřit,že by to poště trvalo tak dlouho...Nemáte někdo s touto paní nebo s firmou zkušenosti,Podepsala jsem smluvu o pujčce,kterou jsem nezískala.Nevíte někdo jak v takovém případě postupovat,dá se od smlouvy odstoupit.Bojím se,že budou chtít po mě peníze nedej bože,že by přišla třeba exekuce.Nikdy se mi nic takového nestalo.V životě jsem nic nedlužila a nikde nic nedlužim.Jsem na MD,mám malého synka a chci se mu plně věnovat,jenže ted musím pořád myslet na tuhle situaci a nevim jak dál a co mám dělat.Budu moc ráda,když mi někdo poradí.Jsem zoufalá.Díky
princikovi
4. zář 2015
Jakým způsobem bylo stanoveno, že budou peníze vyplaceny? V hotovosti? Převodem na účet? Ať tak či onak musí společnost doložit, že Vám peníze dali třeba výpisem z účtu nebo výdejový pokladní doklad, který by jste musela podepsat.

V tuto chvíli bych se tedy nebyl, ale v pondělí bych znova kontaktoval paní a když nic tak společnost Český triangl,a.s..
hanule112
autor
4. zář 2015
Bylo mi řečeno,že až jim dorazí dokumenty,tak hned zasílají částku na učet.Dívala jsem se na stránky českého trianglu,ale na netu je uvedena jiná adresa,než v tom dopise.Takže pokud mi peníze nepřijdou na učet a ikdyž jsem podepsala smlouvu,nemám se tedy čeho obávat?
j.a.n.i
4. zář 2015
@hanule112 S půjčkou neporadím, ale v pondělí nám něco kamarád poštou posílal a dorazilo to ve čtvrtek... jelikož to bylo doporučené, tak to šlo sledovat a opravdu se to celou dobu toulalo po republice.
lv
4. zář 2015
je v tý smlouvě uveden tvůj účet? Zavání mi to nehezky - odeslaná podepsaná smlouva s tvými doklady, tedy zřejmě platná..posílalas ji doporučeně? Obvykle to bývá do 2.dne, poštou.
hanule112
autor
4. zář 2015
Posílala jsem to obyčejne a dnes mi paní volala,ze jí to přišlo.Tak ted jeste jestli mi skutecne ty peníze posle.Pry v pondelí dopol.
damada
4. zář 2015
@hanule112 možná bys měla lepší, kdyby sis tu půjčku vzala někde v bance, není to tak pochybný a mají nižší úroky...
lv
4. zář 2015
@hanule112 raději takové věci doporučeně, možná i na doručenku - jde přece o tvé peníze, jako nebankovní to jistě o půlku přeplatíš, navíc takové společnosti (koukla jsem na stránky, vlastně jen zprostředkovatel) velmi rychle vymáhají, pokud se zpozdíš z úhradou (i ne vlastní vinou). Z rodičáku si to musíš moc dobře rozmyslet, co lze utáhnout, co ne.
@damada asi bankovní nešla, bez jiného příjmu než rp..
damada
4. zář 2015
@lv určitě by se nějaké možnosti našly, zvlášť, když se jednalo o 10 tis.. Jinak RP uznávají banky jako příjem i při klasických hypotékách (ne teda u hlavního žadatele, ale uznávají)
svetlus_pepca
4. zář 2015
Já nechápu, jak si někdo může sjednat půjčku po telefonu! To ti přece žádná solidní instituce nedá. Něco jsi podepsala a nemáš nic v ruce. A co třeba to, že kartička VZP není dokladem totožnosti! A teď se ptáš, co máš dělat?? Všechny podmínky téhle "akce" musely být v té smlouvě. Ovšem předpokládám, že kopii aspoň pro svoji potřebu sis neudělala. Teď zjišťuješ, jestli má někdo zkušenosti?? Tos asi měla předtím. Promiň, já vím, že ti tohle moc nepomůže, ale co ti na to teď má kdo říct?! Dělala jsem s lidmi, kteří řešili exekuce, dluhy, insolvence - pokaždé ty samé chyby. Ví se o nich, a přesto se vždy najdou další a další, kteří si zase půjčí od nějaké pochybné společnosti... Ach jo! 😞
lv
5. zář 2015
@damada aha, nevěděla jsem. Díky za informace.
kacinda
5. zář 2015
@svetlus_pepca pani pise ze je na MD a do takove situace se muze dostat kdokoliv a neni treba ho soudit. Ano, je mnoho naivnich lidi, kteri prijdou jednim podpisem o vsechno, ale prijdte si do banky s materskou jako jedinym zxrojem prijmu a reknete, ze chcete pujcit....
evulina77
5. zář 2015
@hanule112 nevím v jaké jsi situaci, ale tyhle úvěry jsou cesta do pekla. Nevím, co z toho pořizuješ, ale myslím, že by bylo lepší se bez toho obejít... Ono splácet půjčku z rodičáku taky není med a raději bych volila možnost z rodičáku šetřit a pak koupit, než splácet, tak hrozí průser... Jinak radím posílat citlivé a důležité dokumenty a smlouvy vždy doporučeně, jednak máš doklad o zaslání a případně nedoručený dopis ti vrátí...
mimi1004
5. zář 2015
@hanule112 Jak je psáno výše, tyhle úvěrové společnosti jsou cesta do pekla. Žádná solidní firma NEPŮJČÍ mamince na MD, protože ví, že by to neměla z čeho splácet. Nehledě na ty nehorázné úroky a způsob vymáhání. Pracovala jsem 2 měsíce v jedné takové a nikdy více. A co se týče ztracených dokumentů, to jsi je poslala obyčejně!?
svetlus_pepca
5. zář 2015
@kacinda Ano, ale tahle cesta je prostě špatně zvolená! Já prostě nechápu, proč si lidi tolik půjčují. Ano, těžko si v dnešní době pořídíte bydlení bez půjčky, s autem je to také tak... Ale ono kdybyste v téhle oblasti pracovala, pochopila byste moje rozhořčení.
Moc by mě zajímal důvod téhle půjčky...
kacinda
5. zář 2015
@svetlus_pepca jsem ucetni a financim docela rozumim, ale jelikoz jsem vyrostla v docela slabsich pomerech, vim techto situacich dost. A naopak obdivuju ty lidi, kteri bez pujcek ziji. Nyni s manzelem mame akorat auto na uver, ale i pres to tyto lidi dokazu pochopit a duvod teto pujcky je mi jedno, protoze kdyby to pro pani nebylo nutne, urcite by si takovou pujcku nebrala.
svetlus_pepca
5. zář 2015
@kacinda Já bych teda slovo "určitě" nepoužila. Lidé si naprosto běžně berou půjčky, aniž by to opravdu potřebovali. Oni si mnohdy jen myslí, že to potřebují... a v tom je rozdíl.
evulina77
5. zář 2015
@svetlus_pepca přesně tak. Omluvitelná by byla půjčka snad jen na kauci na byt v situaci, když není bydlení a je nutné to hned řešit. Jinak vše jde pořešit jinak a nejdřív na to našetřit...
j.a.n.i
5. zář 2015
@svetlus_pepca Ano, spousta lidí si půjčku bere protože chce... na druhou stranu, co je na tom špatného, je to jejich volba a oni budou platit úroky. Prostě každá sranda něco stojí a pokud třeba chci televizi, tak se můžu rozhodnout být rok bez ní a nemít půjčku nebo si ji koupit na splátky, mít ji hned a za ten rok, o který ji mám dřív si připlatit. Každého věc, je nesmysl to šmahem odsuzovat, ten kdo brojí proti půjčkám třeba zase rozhazuje někde jinde, pro toho druhého též nepochopitelně.
berenika39
5. zář 2015
@svetlus_pepca a zkus si představit, že ne každý je informovaný . netuší vůbec, jaká nebezpečí z toho plynou, nedokáže si to spočitat, nedokáže odolat lákavé nabídce, byt by byla sebenevýhodnější. mentorovat je fajn, ale musíš se trochu vžít do toho, kdo takhle jedná - nejsi to ty....lidi mají nárok dělat chyby.

@j.a.n.i podpis.
kacca11
5. zář 2015
@j.a.n.i Co je na tom špatného? To, že spousta lidí nepočítá s tím, že by půjčku vůbec splácelo. Spousta lidí nechápe, co obnáší, si půjčit. A lidi jsou z lenosti schopní půjčit si u nebankovní společnosti, než řešit situaci s bankou. Lidi jsou schopní potopit nejen sebe (jejich věc), ale i své blízké, protože je jim to fuk.

Pokud bych neměla na televizi, tak si ji rozhodně na půjčku nepořídím. Pokud totiž nemám pár tisíc na elektroniku, znamená to, že nemám rezervy a že mě kdykoli může položit důležitější výdaj než koupě televize. Pokud mám peněz v rezervě dost, ale nechci je zrovna vydat, splátková koupě vyjde nastejno oproti koupi rovnou, není to zas takový risk, ale stejně bych do toho nešla.

Problém je v tom, že lidi si myslí, že potřebují půjčku, aby si koupili televizi, vánoce nebo dovolenou. Nechtějí čekat a nechtějí se omezovat.
linusha
5. zář 2015
@hanule112 zaprvé sis měla zjistit co nejvíc informací o této instituci, ale to už je pozdě. Pro příště neposílat naskenované osobní doklady a podpisy poštou a ani jiným způsobem někomu koho si slyšela pouze po telefonu. Navíc posílat doklady obyčejně a né doporučeně je také dost neopatrné (nemáš v ruce papír že jsi zásilku podala, nemůžeš si ji hlídat že byla doručena nebo kde se právě nachází). Pro příště je také dobré mít tu smlouvu naskenovanou nebo okopírovanou když ji máš posílat zpět. V dnešní době je dobré být obezřetný aby na člověka za pár měsíců nezvonili exekutoři že někde něco dluží ať už svou vinou nebo tím že na něho někdo něco někde uzavřel.
Pokud ti mají peníze poslat v pondělí tak vydrž do pondělí nebo spíš do konce týdne zda se peníze přepíší na tvůj účet. Trvej na tom ať máš v ruce smlouvu kterou si podepsala, bude se ti hodit v případě problémů. POkud by peníze na účet nedorazily neustále kontaktovat dotyčnou ženu co ti to poskytla. Pokud by přestala reagovat (v dnešní době hodně častý jev) tak se obrať na Policii České Republiky nebo na soud.
rybamrazena
5. zář 2015
Uf. Zásadně doma nic nepodepisovat (a ideálně ani nebrat půjčky)! Myslím, že jejich další krok bude, že musíš zaplatit nějaký poplatek, aby ti tu půjčku znovu schválili - aspoň takto to fungovalo před pěti lety, kdy jsem něco podobného řešila s jednou paní. Přečti si ještě jednou tu smlouvu - podrobně, hlavně ta malá písmenka,a když něčemu nerozumíš, zkus bezplatnou právní poradnu, nebo to třeba vylep sem.
Obávám se, že další postup bude trestní oznámení na PČR - určitě nebudeš jediná....
rybamrazena
5. zář 2015
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1163...
...když se rozhodneš odstoupit.... 10.000 nic neřeší - chce to systém, naučit se hospodařit. Tyto služby nabízí bezplatně azylové domy pro matky s dětmi.
hanule112
autor
5. zář 2015
Díky za komentáře,at už kladné či záporné...Chtěla bych upřesnit pár věcí....Nepotřebuji žádný azylový dům,ani na tom nejsem špatně.Jsem vdaná,máme krásné bydlení a žijeme si slušně.Chtěla jsem POUZE 10 000 na nějaké drobnosti dokoupit.Myslim si,že to neni žádná horentní suma,kterou bych nesplatila i z rodičáku,který mám nejvyší(tedy 11500).Jedná se o firmu Český triangl,který na trhu funguje 16 let a zabývají se především nákupem na splátky.Mě se spíš jednalo o to,že jsem se s paní domlouvala přes její soukromý mobilný telefon,tak jsem si nebyla jistá.Je to paní zastupující právě tuhle firmu mi v pátek sdělila.Jinak pro zajímavost,uroky tam velké nejsou.Ta čáskta je na 18 měsíců a měsíčně bych platila tuším 713 Kč a přeplatím pouze něco málo přes 2000.Bylo ve smlouvě.V bance bych přeplatila víc,ikdyž samozřejmě to je serioznější.Takže si myslím nějakých 713 Kč se z rodičáku měsíčně platit dá.A pokud člověk splácí pravidelně a včas,tak nemá duvod se bát nějakého placení navíc,či nedejbože třeba exekuce...
somalicats
5. zář 2015
@hanule112 Tak tím spíš, když jste zajištění, zrovna takovou půjčku nechápu... Jako je to Tvoje věc, ale já bych teda takhle nízkou částku nasyslila a rozhodně si nepůjčovala s tím, že vrátím o víc jak 20% víc. Taky mám momentálně RP 11500, ale na nenadálé výdaje a na to, s čím dopředu počítám, mám udělanou rezervu. Mně osobně přijde zbytečné rozhazování nacpat komukoli za desítku ještě dva tácy navíc, to za ty peníze radši pořídím něco dětem.
j.a.n.i
5. zář 2015
@somalicats Jasně, mě třeba taky přijde nesmyslné, že někdo kouří a cpe například 3000,- měsíčně do cigaret, ale je to jeho věc, stejně jako to, když ty peníze bude cpát do úroků.
somalicats
5. zář 2015
@j.a.n.i Jasně, každého věc, jen pak nemají plakat, když je někdo podvede se smlouvou nebo jim chybí peníze jinde... U nás se vždycky říkalo "halíře dělají talíře"... Jinak píšu to, co bych dělala já. Jestli si z toho někdo vezme příklad nebo ne, každého věc.
svetlus_pepca
5. zář 2015
@j.a.n.i Já neodsuzuji půjčky jako takové. Ale zbytečné půjčky a navíc půjčky u nebankovních institucí.

@berenika39 Ale prosímtě, vždyť těhle případů jsou plná média! V tomhle případě mi o neinformovanosti opravdu nemluv. Kdyby byla natolik neinformovaná, nezmiňovala by hned v úvodním příspěvku strach z exekuce atd. A opravdu se neumím vžíd do někoho, kdo je nezodpovědný, naletí každé ptákovině jen proto, že v reklamě povídali..., nebo nedokáže počítat (tím teď nemyslím zakladatelku!). Když nevím, poradím se.
svetlus_pepca
5. zář 2015
No, a jsme u toho... "chtěla jsem POUZE 10.000,- Kč" Jako pokud je pro tebe deset litrů "pouze", tak pak nevím, nad čím tu pláčeš. Buď se smlouvy někde zasekly, nebo sis řádně naletěla...
somalicats
5. zář 2015
@svetlus_pepca Tak pokud by byla zakladatelka opravdu dobře informovaná, tak neudělá ty školácké chyby s podpisem smlouvy, jako udělala (domlouvat si cokoli po telefonu, podepsat doma, posílat doklad totožnosti okopírovaný poštou obyčejně...). Sama jsem před 14 lety Triangl využila, jednou jedinkrát, bylo to v době, kdy jsme s mužem nastoupili čerstvě po škole do práce, k tomu jsme měli k dispozici služební byt, ovšem bez vybavení, jen se starou kuchyňskou linkou. Moje veškeré úspory padly na ložnici, nová kuchyň nebyla aktuální, na tu jsme chtěli našetřit později, ale potřeba byla aspoň nějak vybavit koupelnu, protože kromě vany a umyvadel tam nebylo vůbec nic. Tenkrát Triangl nenabízel přímo peníze, ale měl seznam smluvních partnerů, u kterých se dalo nakoupit na splátky, takže jsme se rozhodli, že si pořídíme aspoň zrcadla se skříňkama do té koupelny, protože na našetření celé sumy bych potřebovala aspoň 3 měsíce. Je fakt, že jsme tenkrát využili akce splátky bez navýšení, zaplatili jsme to během 6 měsíců a byl klid, ale víckrát jsem do toho už jít nechtěla. Jenže hlavní rozdíl oproti zakladatelce byl ten, že jsme smlouvu sepsali v jejich kanceláři, občanku si s mým písemným souhlasem ofotili přímo tam. Poštou ani mailem neposílám zásadně nic.

Sem začni psát odpověď...

Odešli