Vycházíte finančně?

stekkna
15. únor 2017

Holky s jakou částkou musíte vystačit na celý měsíc, když od příjmů odečtete veškeré výdaje? A stačí Vám to?

lv
15. únor 2017

Nestačí 🙂 cca 12000-14000kč.

stekkna
autor
15. únor 2017

My musíme vyjít taky tak cca a taky máme problém :/ Iv kolik vás je?

lv
15. únor 2017

@stekkna 4.. problém nastal, když manžela chytli záda, byl v nemocnici a 2měs doma (já jsem nemocná dlouhodobě, z část.úvazku). Bere prémie na vánoce a jen ty nám dovolují přečkat 2,5měsíce s jeho příjmem na 60%, nemocenskou. Škoda, že nemocí přišel i o letní bonus, kterým financujeme letní pobyt v čr, dovolenou. K vysněné rezervě 2-3 platů se nemůžu dopracovat - tedy ano, musím, po létě.

medulinek
15. únor 2017

máme jak vy cca 13tis a vycházíme šul nul,jsme 3,já na rizikovém s druhým prckem

viki788
15. únor 2017

Nám zbývá asi 16.000,- a je nás 6. Jde to,dovolíme si v létě i výlety,děti teď pojedou jeden na školu v přírodě,druhý na cyklisťák. Z těch 16.000,- platíme ještě benzín,popelnice,vodné a stočné a školné. Rozpočet na jídlo pro nás s manželem a čtyři děti na týden jsou 3.000,- a to mají děti každý den nějakou tu sladkost,nejmladší má ještě plínky,ty taky něco stojí,manžel je kuřák,takže taky výdaj,ale není to na úkor dětí,spíš náš 🙂 Ještě ušetříme na vánoce a oslavy narozenin v průběhu roku. Je to ale tak tak... problém je,když je nutná nějaká větší jednorázová investice,třeba nová pračka nebo něco takového...rezervu nemáme. Ale máme se rádi a jsme spokojení 🙂

freddyq
15. únor 2017
Uživatel freddyq je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od freddyq.

Myslíš tím, jakou máme rezervu?
Zatím se nám daří mít 4 měsíční rezervu na účtu, pokud by se něco stalo.

78marcela
16. únor 2017

@stekkna co vsechno.pocitas mezi veskere vydaje?
Ja mam rodicak 11500 a 2000 alimenty. Od rijna si privydelavam vyukou.
Na inkaso dávám 3tisice, 4tis jidlo, cca 1tis plenky, kosmetika a leky pro malou, 1tis internet a telefon, 1500 benzin. Cca 5tis posilam na sporici ucet, ale pak z nej obcas beru na mimoradne platby, jako povinne ruceni na auto, ted se platily popelnice, nebo kdyz nastane neco necekaneho.

lv
16. únor 2017

@78marcela já tam třeba benzín, jídlo a drogerii nemám, to musím koupit z částky, co jsem uvedla (jako náklady mám nájem, inkaso, mobily+net, alimenty, pojistky, školku a školu obědy).

monickalea
16. únor 2017

teď už je to v pohodě, ale byla doba, kdy jsem byla na rodičáku, brala 10500 a ex (v té době ještě "přítel") mi dával z jeho platu 8000 do domácnosti, které obratem šli na placení nájmu.. takže z 10500 tis jsem živila 4lidi (malá na UM +plenky, syn ve škole.. kolikrát jsem slyšela že jsem k.. která neumí šetřit a kam peníze dávám. platila jsem z toho synovi školu, kroužek, životku, důchodovku, můj telefeon.. a ze zbytku jídlo a vše ostatní plus oblečení .. vydržela jsem ten teror do 1,5roku dcerky a pak "přítele vyhodila. Teď živím sebe a mé 2děti a ještě dokážeme ušetřit 🙂)

tarianna
16. únor 2017

u nás to zatím jde, ale na rodičovské budeme mít problém ☹ děsím se toho.

78marcela
16. únor 2017

@lv v dotazu bylo veskere vydaje, tak jsem nevedela, co do toho vsechno zahrnout. Tak jsem to rozepsala, jak to mam.
Neni to tak pravidelne, treba plenky kupuju ve velkym v nejake akci, ttrba minuly mesic jsem mela hodne placeni, utratila jsem 21tisic. Prave jsem platila povinny ruceni, za 5tisic plenky, pro malou i do zasoby pro malyho, nejakou vybavu v povanocnich vyprodejich. Takze jsem sla dost pres mesicni prijmy, tak ted budu mit s plenkama chvili pokoj a budu syslit koruny.

78marcela
16. únor 2017

@lv
Jinak se taky desim, co prijde, pocitala jse s tim, ze budu mit materskou cca 12tisic, dle zaloh co mi vypocitali. A nakonec to vypada na minimalni mateřskou 3tisice, a to teda fakt netusim, jak nas uzivim.

sabush97
16. únor 2017

Tak ono záleží taky zda jste vprobajmu nebo ve vlastním domečku to taky záleží třeba u nás bydlíme v domečku 7300 rodicak přítel vydělá kolem 11000 plus nějaké výdělky bokem tak kolem 18000 za náklady platime 2000 v době zimi uhli ještě platime plus popelnice tak nam zbyde kolem 15000-16000 a to jsme tři. Takže vystačíme ještě nám zbyde ale jak člověk vidi jak zvyšuji ty ceny v obchodě tak za to jidlo nejvic vraxime peněz

messias
16. únor 2017

Tak nam zbyva taky tech 12-13 000,- a nestaci.. nekdy mame vic, nekdy min, podle toho j se priteluv sef vyspi.. treba tenhle mesic mu poslal o 3 000,- min a uz mame problem..

Jsme celkem 3 (pritel, ja a 4m dite).
A dva psi stredni rasy (krmim masem, coz vychazi mesicne 1000-1500,-)
Jinak bydlime v baraku, kazdy mesic koupime neco na rekonstrukci. Nekupujeme veci, ktery nejsou potreba.

Pritel ma pekny penize, jen mame ted dost splaceni, v lednu jsme museli koupit lednicku a pracku, celkem davame pryc mesicne 27 000,- .. ale az budpu nejaky veci poplaceny, tak bude zase lepe 🙂

messias
16. únor 2017

Jeste jsem zapomnela zapocitat stravenky, coz ma asi 1500,- mesicne, jak kdy a cestaky jsou kolem 3000,- taky jak kdy, podle toho jak moc jezdi mimo CR..

irisv
16. únor 2017

Ne.
Když odečtu hypotéku, výdaje na byt, pojistky, jídlo i benzín, zbyde nám měsíčně 4.000,- Kč. Z těch dokupujeme věci na prcka a materiál na rekonstrukci. Takže většinou skončíme na nule... A to zatím chodím do práce - jak to bude s rodičákem, nechci raději vědět. ☹

kami1984
16. únor 2017

@78marcela kamarádka na OSVC to mela taky tak, že měla nízkou mateřskou (28týdnů) a stát ji to doplácel do těch 7100Kč, ale jak to přesně bylo, nevím..

mischel26
16. únor 2017

Tak my jsme totalni exoti a ja jsem hospodyne na ho...pokud nepocitam hypo,telefony,pojistky a takove ty ostatni povinne platby...utracime mesicne cca 22tis...ALE v podstate jen za jidlo a benzin,sem tam nejaky vylet,ale vzhledem k nemocem ted minimalne a nechapu...budeme se ted stehovat a cekame treti mimi a chlap bude menit zamestnani,tak POTREBUJI mit mesicni rozpocet za vse max do 12tis...ale jako fakt nevim jak na to!upozornuji,ze do toho zapocitavam prebalovani a um,ale hadry na sebe ne...hm...

78marcela
16. únor 2017

@kami1984 vim o tom, ale to se doplaci z rodicaku, takze o to nizsi pak dostanu rodicak. Takze to vyjde tak nejak sulnul. Kamaradka to taky tak mela, a navic ji to doplatili az na konci materske.

andie90
16. únor 2017

@stekkna
Tak já jsem momentálně na rodičáku s 1.děckem.
Rodina se nám skládá : já+přítel+dcerka+pes
A měsíčně musíme vyjít s 7000,- (jídlo, benzín, drogerie, granule, běžný chod domácnosti)
A vycházíme dobře. Samozřejmě se umíme také rozšoupnout a zvládli bychom utratit i víc... Ale tohle nám bohatě stačí a i pár kaček usmetříme.
A to podotýkám, že rozhodně nekupujeme nekvalitní potraviny..jen sledujeme akce,slevy a když je něco za plnou palbu, prostě to nekoupíme..naopak když je něco ve slevě - vezmeme pár kusů navíc, pokud se jedná o trvanlivou věc.(mandle, maso do mrazaku, mleko..)
Když se chce a hlavně nic jiného nezbývá, tak se da vyžít v podstatě s čímkoli. Člověk pak začne i víc uvažovat co, kolik a kdy kupuje.
Nejvíc se nám osvědčila obálková metoda, kdy na týden máme na vše cca 1600,- a tím se řídíme.

terry1512
16. únor 2017

Takže já na RD 7100,- manžel plat cca 25 000,- 2 děti 3 roky a druhé 4 měsíce.Po zaplacení nájmu,splátek zbývá cca 16 000,- na jídlo,drogerii,benzín atd... zatím vycházíme celkem dobře.

78marcela
16. únor 2017

@kami1984 ja se ale ted penize dost snazim setrit, pomaha mi ten privydelek, ale je fakt, ze zacinam bejt z toho vseho uz docela unavena a budu pomalu koncit. Udelala jsem velke zasoby, jak plenek, tak nejake obleceni, Alca ma taky obleceni minimalne na rok dopredu, malej neco podedi, neco jsem ted nakoupila po vanocich (hlavne v pepcu☺), mam koupeny perlan pro malyho, vybavenou lekarnicku uz od Alenky..takze bych mela mit vse na toho nejhorsiho pulroku. Jak naskoci rodicak, bude lepe. Doufam, ze pak zase budu moct obcas ucit..no a za rok v zari chci jit do prace naplno, tak uz se pak bude darit dobre. Uz se nemuzu dockat☺

luska__
16. únor 2017

mateřskou budu mít ukázkovou, kdybych jí měla celou dobu , tak snad jen rodím děti (vtip) ale ten rodičák mě tedy děsí ..
zajímalo by mě, jak někomu 7tis může stačit a hrozně velký obdiv u mě má!
pro mě to bude velká změna a šok. Věřím tomu, že když má ženská 12 tis měsíčně čistého, že to není taková rána, jako , když třeba má někdo 30 čistého.. (ten by sice měl mít našetřeno) ale holt někdy se to nepovede ..třeba nový byt apod..

prcekverunka
16. únor 2017

@stekkna Mám 7 tisíc měsíčně, z toho platím naše životka - cca 1700Kč, internet 300Kč a zbytek mám na jídlo pro 4 člennou rodinu, popř., když něco potřebuji já. Hypo a všechny poplatky kolem bytu platí manžel, když mi peníze nestačí, něco mi přidá. Jinak taky občas jedeme na větší nákup a ten většinou platí manžel.

mischel26
16. únor 2017

Prosim,vy co tak pekne vychazite...pisete si nejake seznamy co nakupovat,co varit apod?nebo jak to delate?my jdeme nakoupi,zpravidla tam nechame tak 2,5tis...pres tyden jeste neco dokupuji,tak cca za 1tis a to takhle kazdy tyden plus benzin cca 4tis a tak zhruba 5-6tis se proste tak nejak vypari ruznymi vylety a do toho jeste nutrilon a plenky tak za 2tis...

78marcela
16. únor 2017

@mischel26 vzdycky si delam seznam. Podle letaku si naplanuju jidlo na cely tyden a toho se drzim. Jasne, obcas koupim neco navic, kdyz vidim dobrou akci, ale to je v zasobe na potom.
Nenakupuju nahodile, ze na to nebo na to budeme mit třeba chut. To bylo tak driv, to jsem utracela hodne. Ted nejsou penize, musi se hlidat kazda koruna a toto je jediny zpusob.

stekkna
autor
16. únor 2017

Když manžel marodil (těžký úraz) tak jsme museli vyjít s 12tis a z toho bylo 7500,-jen poplatky a vyšlijsme dobře a ted je to horší. Každý měsíc dám 20.tis (z pronájmu bytů) na spoření, pak zaplatím poplatky a zbytek 12-16tis (jak kdy podle premií) mám na benzin, manželovi tabák, jídlo a prostě běh domácnosti a vyjdeme jen tak tak. Paradox je, že když máme nějaký nečekaný vádaj (např. 8.tisíc brýle, pojistka na barák 5.000,- ....) tak vyjdeme uplně stejně jako měsíc před tím, kdy ten výdaj nebyl...prostě nejsme schopni ušetřit z výplaty ani korunu...nechápu jak to děláme.

andie90
16. únor 2017

@mischel26 přesně jak píše @78marcela ..
Napíšu si seznam jídel na týden co bych asi tak mohla vařit - podle toho nakoupíme + další běžné věci - ovoce, zelenina, šunka, tvaroh.. A pak už chodíme převážně jen pro pečivo.
Vůbec nekupujeme bramburky, sladkosti a podobná lákadla. Radeji neco upeču nebo si dáme domaci ovesnou kasi s ovocem, seminky... Případně si uděláme "brambůrky" doma 🙂

andie90
16. únor 2017

@stekkna a k tomu jsou například dobré ty obálky..
Člověk když musí, tak opravdu dokáže vyjíz s málem.. No a když nemusí, tak prostě rozhazune ani si to neuvědomí (tu sušenka, tu kafíčko, tu mlska pro plůdě..a ono se to nasčítá)
Chce to určit si nějakou mez kolik opravdu chcete utratit - tu si nekompromisně nastavit, zbytek poslat na spořící účet a jet.. Pro nas byly prvni dva mesicne krusny, ale pak uz uplne v pohodě - a jak jsem psala výše, i dokážeme měsíčně nějakou stovku ušetřit ještě z toho "přídělu" 👍🏽😄

babovka_babovicka
16. únor 2017

Holky, já vás obdivuji s čím dokážete vyjít.. Teoreticky by nám měly zbýt pěkné peníze (alespoň pro mě), ale prakticky je to teda bída.. Nemám pocit, že nějak utrácím.. ale asi jo, když to tak čtu.. taky bych chtěla umět mít nad sebou bič a fakt šetřit :(.
Pak by si člověk hned mohl třeba koupit nové dveře a všeobecně věci do bytu, které chce..