Dědictví (ne) prodej nemovitosti. Co s tím?

1eso1
24. dub 2020

Ahojte,
mám dotaz. Soud mi nařídil odmítnout dědictví za děti. Dědictví, ale přešlo na extchyni. A ona ho přijala. Zdědila tedy osminu bytu. A trvá na tom, že se byt prodá a chce peníze.
Já byt ale prodat nechci. Hypotéku zvládám a chci si ho nechat. Co s tím?

1eso1
autor
26. dub 2020

@lexikorka děkuji. To doufám. A taky mě v životě nenapadlo, že něco, co buduju a platím jednou zdědí ex tchýně... Navíc jsem vždycky vydělávala o dost víc než chlap, takže jsem přispívala víc.
A když se to stane někomu jinýmu... Mají snad normální tchýni a nebude dělat takový zle

1eso1
autor
9. kvě 2020

Tak jsem mluvila s notářkou a trochu se mi ulevilo. Když bude trvat pořád na tom podílu a nedomluvíme se, ukončí se to tak, že jí zůstane ten podíl, zaplatí část nákladů a bude muset splácet hypotéku se mnou. Mě k prodeji přinutit nemůže. Takže si nechá místo peněz podíl. Když se jí to líbit nebude, může si svůj podíl prodat, ale beze me

1eso1
autor
17. kvě 2020

Tak zítra se to snad vyřeší. Už kvůli tomu ani nespím 🤦
Naštěstí tam nemusím jít já

1eso1
autor
17. kvě 2020

@somalicats ještě taková otázka... Banka ji vymaže z registru. U tebe to chápu. Ale takhle? Když přijme dědictví, tak přece odpovídá i za dluhy. Byla by blbost ji dát peníze a zbavit jí tím odpovědnosti za dluhy ne? To by se potom líbilo každému dědici

zuzuliatok
12. čer 2021

@1eso1 Dobry den teso, nas to mozna taky ceka. 😑 Mame byt na hypoteku a prave zjistuji, co se muze stat, az tu nas tatinek nebude. Chapu spravne, ze jste meli podobnou situaci a vzhledem k hypotece vam soud naridil dedictvi za deti odmitnout a to preslo na dalsi osobu. Tuto osobu urcil soud, nebo to byla vase dohoda? Mela jste moznoat i dohody u soudu, ze byste byt prodala a vyplatila dluh bance a penize by se rozdelily?
Vidim to tak, ze to mozna bude chtit pak pravnika. 😑😑

1eso1
autor
12. čer 2021

@zuzuliatok rozhodně to chce právníka. Kdybych ho nemá, vše mohlo dopadnout úplně jinak. Dědictví přešlo do další dědické skupiny dle zákona. Musela jsem je vyplatit a děti nedostaly vůbec nic. Ale kdybych právníka měla, takhle to nedopadlo. Byla jsem hloupá a vůbec mě nenapadlo, že to takhle může dopadnout

zuzuliatok
12. čer 2021

@1eso1 jezis, to me mrzi. Dekuji za sdileni zkusenosti. Pokud dojde k nejhorsimu, nekoho najdu, aby z toho deti nevysly nejhur.

1eso1
autor
12. čer 2021

@zuzuliatok nedá se nic dělat. Aspoň můžu varovat ostatní 😉