Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak vypočítají výživné otci? Ve smlouvě je nižší částka

marky161
6. únor 2014

Prosím o radu,budu žádat o svěření syna (4 měs.) do mé výhradní péče,otec se od nás odtěhoval,na nic nepřispívá a o syna nejeví zájem.Na prac.smlouvě má napsáno 10500,- kč ale opravdu bere 18000 tisíc měsíčně.Tak jestli se to nějak řeší nebo se výživné vypočítá z toho co má přiznané.Děkuji za rady.

zamilovanadonej
6. únor 2014

Je jedno kolik má ve smlouvě, soud si zažádá zaměstnavatele o sdělení výše průměrného čistého měsíčního příjmu. Pokud snad by mu napsali méně než skutečně bere, jde podat námitka u soudu a lze to také zjistit např. přes výši sociálního pojištění.

j.a.n.i
7. únor 2014

Tak pokud to bere načerno, tak mu to zaměstnavatel rozhodně do průměrného příjmu nenapíše, ani se nezjistí přes výši sociálního pojištění, protože to z té části nikdo neodvádí...
A jinak záleží na tom, jak moc bude ten příjem podezřelý, pokud i ten nízký celkem odpovídá oboru a nedšlo k podezřelému snížení příjmu v poslední době, tak budou vycházet z toho přiznaného, pokud to soudu přijde podezřele málo (účelově snížené), tak může použít průměrný plat v daném oboru.

uztotakbude
7. únor 2014

Vypočtou mu to z toho, co má oficiálně. Tj. má-li ve smlouvě 10500,- Kč a zbytek bere na ruku, tak máš smůlu a vypočtou mu to z 10500,- Kč. Nic s tím nenaděláš. Mám kamaráda, který to má přesně takto domluvené v práci kvůli výživnému. Chtěli mu zvedat plat a on nechtěl, aby nemusel platit víc na děcko. Zbytek si vydělá na černo mimo zaměstnavatele a z toho se to samozřejmě nevypočítává.

jadane
11. únor 2014

Jde taky o to, na jakého narazíš soudce. Můj bývalý manžel měl plat 8500. Soudkyně se podívala do tabulek, řekla že jeho průměrný plat by měl být 15000 a vypočítala mu alimenty 3000 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli