Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Manžel platí alimenty a matka mu nedává syna

sluckynek
17. pro 2018

Manžel platí alimenty 3000 na 6 letého syna a matka ho nechce dávat manželovi co s tím ?

merope
17. pro 2018

@sluckynek Tak záleží, jaká byla situace kolem rozchodu - pokud on odešel od ní kvůli tobě, možná doufala, že se vrátí a sňatkem pochopila, že ne. A teď se vzteká a dělá naschvály a chce vás rozeštvat, protože možná by nejraději, aby se vrátil. A nejspíše vám to, že jste přišli o dítě, přeje a přeje si, aby hlavně další nebylo - protože to by jí opět muže "sebralo". Je to bohužel svým způsobem opravdu boj.

Možná si ani neuvědomuje, že tím škodí sama sobě i dítěti. V tu chvíli by mohl stačit už jen advokát, který ji "slušně" upozorní, jaké jsou následky nepředávání.

sluckynek
autor
17. pro 2018

@merope oni spolu už nebyly když my se seznámili . Nebylo to tam dobré delší dobu

merope
17. pro 2018

@sluckynek Tak to je divný, že takhle "blbne", ale možná žárlí, možná se bojí, že by vás dítě mohlo mít raději - kdo ví. Rozhodně se nedejte, brát dítěti a zvláště klukovi, otce, to je špatně.

marcelina14
17. pro 2018

@sluckynek u nás to samé... Přítel má 12ti letého kluka a viděl ho naposledy před 6 lety... ,,vyřešil,, to nejlépe jak mohl 👍🏻 Nedávala mu kluka, tak neplatil výživné. Drahá ex ho samozřejmě dala k soudu, takže má podmínku. Splácí jí dlužnou částku 3000,- měsíčně a 3000,- klasické alíky. Jsem vždycky tak strašně vzteklá!!!!!!!!! Já na mateřské, chceme druhé dítě a 6000,- měsíčně nám vyletí komínem... Ty 3000,- má vypočítané z xxx let starého daňového přiznání, teď má úplné minimum... Pořád na něj tlačím, ať si to nechá snížit. Zůstal jí barák, který pronajímá a bere za něj 15 měsíčně, přítele kopla do zadnu kvůli zazobanci. Takže odešel s igelitkou, barák jí zůstal. Kdyby to bylo na mě, tak by jí chodily 300,- měsíčně!!! Větší vypočítavou ..... jsem neviděla. Jen o ní slyším a zvedá se mi tlak 😡

ariadna12
17. pro 2018

At si manzel styk vymuze soudne. Schovejte si veskerou komunikaci. Zadejte ji o styk s ditetem opakovane, ruznymi zpusoby, vcetne sms, doporucenych dopisu, osobne pred barakem, nejlepe u toho mejte nezaujateho svedka, co to pak muze popsat u soudu. Pozadejte o pomoc organ OSPOD, Policii CR a soud. A sezente si dobreho advokata. At to dobre dopadne.

tulikiss
18. pro 2018

@marcelina14 to byla doufam ironie ze to vyresil nejlepe jak mohl... protoze jinak rikas ze ona se chova jako krava ze nedava dite, tak on se muze chovat jako hajzl a nedat penize ktere jsou pro dite. jo opravdu velmi dospele a zodpovedne chovani. a doufam ze tobe taky staci 300 na vyzivu a vychovu ditete, kdyz si myslis ze by mel chlap platit ex jen tuhle smesnou castku. Nasla sis chlapa s deckem tak ted nenadavej, ze na to dite musi platit. Chtela bych videt jak kdyby jste se rozesli by si souhlasila s tim, aby ti posilal 300 na dite, ze to je dostacujici.

marcelina14
18. pro 2018

@tulikiss samozřejmě to ironie byla 🙂 Ale pokud bych byla taková hyena, že bych chlapa odrbala o první poslední, zůstal by mi obrovský barák, z jeho pronájmu by mi měsíčně chodilo na účet 15 tisíc!!! Parazitovala bych na jiném frajerovi, biologickému otci bych zamezovala v jakémkoliv kontaktu a veškerá komunikace by byla jen: pošleš? Tak ano, opravdu bych se spokojila se 300,- ;)
Možná i to je pro takovou (napadá mě tolik slov a ani jedno slušné) moc ;)

fly80
18. pro 2018

@marcelina14 já bych při takovém jednání odstrihla matku od alimentů úplně. Dítě má dva rodiče, otec musí platit, tak by to mělo být i naopak. Matka prostě musí předat. Jinou páku v tomhle fakt nevidím. Smozrejme tím myslím, aby to bylo oficiální. Bohužel v tomhle státě to nejde 😡

marcelina14
18. pro 2018

@fly80 přesně tak :( Dokonce před dvěma lety měl jeho syn měl velmi těžký úraz s trvalými následky. A ona mu to ani nedala vědět... Dozvěděl se to s odstupem od jeho dědy (jejího otce).

balogis
18. pro 2018

@marcelina14 nezlobte se ale alimenty platit chlap či žena na dítě musí at se s ním vida nebo ne jinak to samozřejmě konci u soudu,to je úplně běžná praxe.a na 12ti leté dítě bych se ještě bála aby paní nechtěla výživné zvýšit.muj ex ma platit na 9tiletou dceru 5000 měsíčně,neplatí uz roky tak sem ho samozřejmě dala k soudu,je ve vězení kvůli neplacení uz potřetí,nemá práci,nemá kde žít,nemá nikoho a když požádal soud o snížení výživného tak mu to zamítl,odvolal se a odvolací soud nejen ze opět zamítl ale dokonce mi doporučil zvýšení vzhledem k věku dítěte.Soudy nezajímá ze někdo na placení němá"máš dítě tak makej a plat"

marcelina14
18. pro 2018

@fly80 podle mě už ten kluk má tak vymytý mozek, že už by ani střídavka nešla. Přítel rezignoval, platí jak mourovatej a doufá, že až klučina bude starší, tak si k němu najde cestu sám.

marcelina14
18. pro 2018

@balogis přítel dostal ,,jen,, podmínku. Dochází na probační, platí a ve mě k té blonďaté osobě jen narůstá větší a větší nenávist...

balogis
18. pro 2018

@marcelina14 podmínku dostal proto ,ze je evidentně normální a komunikuje s úřady a je vidět ze ma snahu platit.muj ex neměl snahu vůbec proto skončil nakonec v base.je to těžké no,sama si nedokážu představit jaké by to bylo kdyby můj přítel měl závazek z minulosti a museli sme řešit takové věci.pevné nervy přeju🙏

marcelina14
18. pro 2018

@balogis moc děkuji ☺️ Mě je ho strašně líto, dříve podnikal. Měla se s ním opravdu dobře, jenže s jídlem roste chuť. Takže chtěla víc a víc, ob týden nákupy v Rakousku, dovolené, vše drahé a luxusní. Jenže potom přišly problémy, firma šla do háje. První co udělala? Našla si zazobance, jeho vykopla z baráku (který od základu dotoval) opravdu jen s jednou taškou a od té doby to je takhle... Dřív jsem měla zásadu, že bych nikdy nechtěla chlapa s dítětem. Ségra takhle měla dva po sobě a vím, že to dobrotu nedělá. Jenže s přítelem vypnul rozum, navíc mi o synovi a hlavně o ní řekl asi až po měsíčním chození. Když už jsem v tom byla až po uši...