Neplacení výživného. Jak to řešit?

jolanda147
31. kvě 2022

Ahoj chci se vás zeptat jak se řeší alimenty. Ex platí ob měsíc někdy 2 ale posila menší částku. Jemu to je úplně jedno tvrdí že snahu má tak nikdo nic nezmůže hlavně i proto že prý pracuje na černo... Už dluží 15tis.. tak nevím jestli to dát k soudu nebo exekučne 😓... Nebo jak se to přesně má řešit?. Děkuji za každou vaši radu ❤️

superkousky
31. kvě 2022

@jolanda147 Určitě pracuje načerno? Kdyby jo, tak předpokládám, že je na ÚP. Mohou mu to strhávat i z podpory a nebo dostane pouze existenční minimum. Zeptej se na ÚP. Třeba budeš mít nárok na zálohované výživné. Exekuci bych podala tak či tak.

malinkata
31. kvě 2022

Exekuce je zbytečná, pokud pracuje na černo, nemají mu to strhávát odkud a dokud platí, ač méně, nikdo s tím nehne. To by nemusel platit 4 měsíce v kuse a celou částku.
Mě ex dluží 120.000 trvalo 3 roky, než jsem se něčeho dovolala (vězení), ale peníze už mi nikdo nevrátí.
Teď platí taky des6. Někdy včas, někdy třeba 10 dní zpoždění, ale vždy doplatí. O dluhu minulém nechce ani slyšet.

jolanda147
autor
31. kvě 2022

@superkousky na up není... Tam jsem se ptala a řekli mi jen že buď ať si to vyřídím soudně nebo exekučne 🙄 že o tom nic neví

superkousky
31. kvě 2022

@malinkata Já myslím, že není. Může začít pracovat, může dědit a pak se ta exekuce hodí 😉.

lencaa11
31. kvě 2022

@jolanda147 podat TO na policii pak podat exekuci co nejdřív a zajít na úřad a podat si zadost o výživné zálohové jinak každý 4 měsíce podávat TO ono se to časem načte

adel_si
31. kvě 2022

Na žádost o náhradní výživné už musí být exekuční titul.. takže nejdřív exekuce a až potom žádost na NV na ÚP.

malinkata
31. kvě 2022

@lencaa11 na policii se s tím budou zabývat až v případě, že nebude platit v kuse 4 měsíce a celou částku. Pokud posílá, ač méně, je to zbytečné.
Mám to za sebou a trvalo to 3 roky, 3 roky neplatil ani ň, pak teprve se začalo něco dít.

lencaa11
31. kvě 2022

@malinkata tak to je asi divne já to hlásila každé 4 měsíce porušoval soudní rozhodnutí měl platit 2000kc a posílal jednou 200,500,300 Kč dostal podmínku a zabavení řidičáku

jolanda147
autor
31. kvě 2022

@lencaa11 asi to je teda všude jinak nevím jak u nás ale mám už toho dost... A už to chci řešit horší že nevím jak aby se fakt něco začalo dít

malinkata
1. čer 2022

@lencaa11 ex neměl a nemá řp oprávnění, nepracoval ofiko. Neměli mu co vzít. Pak dostal až veřejné prospěšné práce, ale vážně to trvalo 3 roky

lencaa11
1. čer 2022

@malinkata u nás to bylo to samé pracoval bez smlouvy dokonce odešel z práce skrz exe na výživném taky se to táhlo ale můžete podávat každé 4 měsíce To na policii i když platí jen směšné částky je to porušení soudního rozhodnutí ono někdy na policii dělají ze to nejde aby neměli práci kamarádka teď řeší to samé má výživné na dítě přes 2500kc a ji posílá 500kc a To podává každé 4 měsíce ted si požádá zálohové výživné ...

lencaa11
1. čer 2022

@jolanda147 řešit to jedine opravdu přes policii ,exekuci, a pak zajít na úřad si podat žádost o zálohové výživné pak je ještě možnost zadat výživné od jeho rodiny bohužel v dnešní době tyhle jakoby otcové mají pořád zákony pomalu na své straně 🤔

jolanda147
autor
1. čer 2022

@lencaa11 děkuji tak zkusím zajít na tu policii snad me neodpalkujou🙏

lencaa11
1. čer 2022

@jolanda147 nenechat se máte na to právo a hlavně kdyby jste si šla zažádat o to náhradní výživné tak podmínka je podané To ,a exekuce držím palce

jolanda147
autor
1. čer 2022

@lencaa11 moc děkuji ❤️