OSPOD. Jak probíhá?

adela1399
27. čer 2021

Ahoj holky,čeká mně s malou OSPOD kvůli podání návrhu na soud. Zajímá mně co nás čeká a jak to celé probíhá. Doma máme čisto a malá má snad vše co potřebuje. Zajímá mě,protože mi někdo říkal,že můžou do šuplíků,skrini,lednice klidně když budou chtít nebo co…to mi přijde trosku divny. Děkuji za vaše zkušenosti.🙂

lv
27. čer 2021

Můžou, ale dělají to jen v oduvodnenych pripadech. Pri beznem setreni prijdou, kouknou kde dite spi, jestli ma nejake sve veci primerene veku - pro miminko treba kde se prebaluje, krmi, u starsich hracky, u skolnich stul.. To je vse

fyii
27. čer 2021

@adela1399 ahoj nebud ve zbytecnym stresu. Co te sleduju, tak jsi uplne normalni v pohode zenska, takze byvaly si muze skubnout. Muze se ti v pohode stat ze to budete resit jen po telefonu, nebo se potkate na urade. Aby ti lezli do veci, to uz by na prvni dojem mit podezreni, ze je dite zanedbane, spinave, tyrane...kdyz prijdou nakouknou a jdou dal.. kazdopadne Ospod co vim ze zkusenosti od brachy tak ma zajemnpro dobro ditete, zhrzene muzske ego fakt neresi...stridavou peci u nas schvali az u vetsich deti nikoliv mrnat, u mensich max rozsirenou, pokud se vy dva nedohodnete..drzim palce

adela1399
autor
27. čer 2021

@fyii Ahoj,je to jsi mě potěšila…🙂No my jsme jakoby domluveny tady spis jde o “stvrzení” od soudu pěkně černé na bílém. Bývalý za malou nejezdí a ani jí nevídá…Občas napíše jak mu malá chybí a je to jeho velká láska ale to je tak vše. Ale pravidelně ji 1x týdně od 10-17 vozim jeho matce,která dceru zbožňuje a tráví s ní takhle celý den…když on nemá čas ani na to tam přijet a vidět ji,tak to už něco značí o něm. Nicméně do návrhu jsem napsala vidani dcery 1x za 14dni na 3h s mou přítomnosti..s tim že u soudu budu mluvit právě o jeho matce ktera si dceru bere a že s tím nemám sebemenší problém. Jeho chyba že dceru nevídá. On pak přijde až ji budou třeba 3 a bude už “velká”. Tak spis ohledně toho ospodu jestli se nějak bát nebo tak. My s malou vše v pohodě akorát nemám zkušenosti.Jestli se budou na něco ptát a tak🙊přirozený strach o malou…ale vím ze máme vše v pořádku jen takový divny pocit. Mít tu paní která tyhle věci kontroluje.🙂

zuzangel
27. čer 2021

Osobní zkušenost nemám, ale myslím, že takové detailní "slídění" je jen když k tomu mají evidentní důvod, ale samozřejmě záleží i na dané pracovníci.
Jinak samozřejmě neznáme všechny okolností, ale promiň, i když je dítě malinké, tak 1x14 dní na 3h ve tve přítomnosti, to jako vážně? 🤦🤦🤦

merope
27. čer 2021

@zuzangel Tak já pochopla, že to je spíše bájné přání, aby měl zájem aspoň o toto...

fyii
28. čer 2021

@adela1399 no tata roku z nej ocividne nebude. Napis si to jako navrh, jestli on ti to podepise tim lip. Dneska je moda, aby dite travilo s tatinkem nejlepe stejne casu co s mamou, jenze on kazdy chlap o to nema zajem, protoze to dite potřebuje peci a taky n3e kazdy chlap je schopny se o to dite postarat. Tvůj vstricny krok je to, ze k babicce chodi, takze kdyby se chtel aktivne s ni vidat urcite by to slo. Jo a pod tim dozorem s tim plne sozhlasim, dite na nej není vubec zvykle, nezná ho.

adela1399
autor
28. čer 2021

Holky,malou mohl vidět kdykoliv chtěl,klidně každý den den…neměl o to zájem a ani nemá…a já chci mít nějaký řád. Když o to nemá zájem tak co mám psát do návrhu…kdykoliv bude chtit?? Po tom co má malou úplně u zadku tohle fakt psát nebudu. U soudu 1x za 14 dni ať to má řád a samozřejmě od začátku jsme se na všem domluvily,takže s tím nemám problém aby malou viděl častěji samozřejmě. A vzhledem k tomu,že o dceři nevi opravdu vůbec nic mu dceru svěřovat nebudu. Přebalil ji jen jednou za celou dobu a to ještě jsem u toho byla a udělal to špatně…ještě ke všemu se štítil…tak takovému člověku ji fakt nenechám🙁Nevi co jí,jak často,jaké má očkováni,pojišťovnu,vlastně tohle jsou zrovna základní veci pro mě,které kdyby chtěl a měl zájem tak je ví. A to vyhrožoval ze začátku se střídavkou😂😂😂No brzy ho to omrzelo když ji nevidí ani normálně. Holky ono je to s ní od zacatku těžký jako prase. Holky co mě sledují tak ví,že je to fakt vůl.

klokanka31
28. čer 2021

@adela1399 Já bych mu jí taky nedávala bez své přítomnosti. A co tak pozoruju, tak ani o ty 3 hodiny nebude mít zájem.

adela1399
autor
28. čer 2021

A od začátku kdykoliv jsem s dcerou byla na návštěvě u nich,byla tam jeho matka která se o ni zajímala a chtěla se vše naučit…myslim že kvůli němu aby s ní mohl být bezeme…samozřejmě by untoho vždy byla jeho máma…ale i ona vidí,že on není ani schopny přijet k ní i když to ví týden dopředu se na ni aspoň podívat. A pak mě píše zprávy že mu ji nedávám a zakazuji a že na ní máme stejná práva😂😂No po téhle zprávě jsem to na soud podala protože to už bylo opravdu moc….

adela1399
autor
28. čer 2021

Psát zprávy že je to jeho laska a všechno…to umí fakt každý ale já ani neverim že nějakou lásku citi…vždyť to není ani možný ne když ji nevidí vůbec 🤷🏽‍♀️

poopsie
28. čer 2021

@adela1399 Ahoj, u nás to probíhalo, tak že paní koukala z chodby do pokoje a to ji stačilo- nikde se nám nehrabala atd. Pak jsem ji jen řekla ať si sedne ke stolu ať může sepsat ty poznatky k soudu a vyptavala se na věci ohledně financí a dítěte. Byla tu tak 10minut. Nemáte se čeho bát, když je doma uklizeno🙂

poopsie
28. čer 2021

@adela1399 jinak mi přijde, ze máme dítě se stejným partnerem😂 skoro to stejný, jen kecy v kleci ale jinak nic a vyhruzky

adela1399
autor
28. čer 2021

Tak nakonec máme přijít na úřad za paní my…taky jste byly? A až potom návštěva doma? Nebo jak to je🙂

adela1399
autor
28. čer 2021

@poopsie 😂😂😂No on to ještě nevi…říkám si,zda to aspoň té jeho mámě říct,když spolu vycházíme…Ono v tom návrhu není nic jinak než jak jsme se domluvily,spis jsem to chtěla mít černé na bílém. Ale je mi jasné,že až se mu to dostane do rukou tak bude oheň na střeše…Mám to říct alespoň té jeho mámě?

fyii
28. čer 2021

@adela1399 jak jsem ti psala k tobe treba ani neprijdou, vyridis to tam a potom treba i jen tel.kontakty

hanka_333
11. črc 2021

@adela1399 A proc to vlastne resis soudne, kdyz on dceru nechce a ty mu ji samotnou take davat nechces?