Péče o nezletilé dítě po rozvodu

boubellka1
3. črc 2012

☹ ....moc ráda bych znala názor jiných....proč nezl.dítě nechá soud po rozvodu matce,když sociální pracovnice vidí,že o dítě není řádně postaráno,ono se to řeší,až se něco stane 😨 ! Všude se poukazuje na to že lidi nemají být lhostejní,ale nefunguje to,vždy je výsledek stejný...v rodině matky je vše v pořádku...tak v pořádku...že už je matka bez bydliště...neplatila nájem...bydlí tak nějak po kamarádkách a tak jak to jde...a to má tři nezl.děti....asi razíme heslo...Hlavně,že jsou děti s matkou...ale jaká je to výchova...jen samý stres...děti za toto přece nemůžou.U soudu má slovo sociální pracovnice,aby posoudila jak děti vyrůstají....ale ta kontaktuje matku předem,že jí navštíví a pod.,nevidí nebo nechce vidět...a pak se říká v telce že si lidi nevšímají nebo neupozorní na různé situace...jestli někdo ví kam se obrátit...poradte....mé zkušenosti:sociální pracovnice-vše v pořádku,odbor pro ohrožené děti vOvě-spojil se se soc.prac.-no nemají prostředky na prozkoumavání situace,tak tak nějak zůstalo u toho rozhovoru mezi něma.....soud dá za pravdu sociální pracovnici,která razí heslo....za každou cenu u matky,sice nepije ale řádně se nestará....to je vlastně v poho...tak člověk přihlíží jak se takoví malí musí prát každý den s problémy své matky...jak přežít...jestli se bude vařit a jíst a tak....mám z toho nervy a stres....ale nemůžu nic s tím udělat..hodně jsem se už kvůli toho natrápila...poradí někdo 😔 😔 😔

iva_kucerova
3. črc 2012

@boubellka1 ahoj,před mateřskou jsem dělala na OSPODu v Mostě a tam by se to takhle určitě neřešilo, do rodin se rozhodně chodí a hodnotí se situace. Je pravda, že někdy je situace strašná u obou rodičů, tak se zhodnotí, u koho to bude lepší a rodina se kontroluje.....nevím, jestli je tohle podobnej případ...Každopádně, pokud má otec o dítě zájem a má pro něj vybudovaný zázemí, měl by o něj bojovat. Může se do toho vložit i cizí osoba, která prostě na OSPOD přijde a řekne, jak se věci mají, případně může podat anonymní oznámení...pokud by nebyly prostředky na prozkoumání situace (nejsou lidi či co?), obrátil abych se přímo na soud, ten musí mít zprávu o prošetření poměrů, kdyby ani soud nespolupracoval, hnala bych to až na ministerstvo klidně....je to trochu běh na dlouhou trať, ale když jde o děti, lepší něco zkusit než neudělat nic....

kveta
3. črc 2012

@boubellka1 A to ma tie deti dostat otec, ktory matke nepomaha anilen financne, aby neboli jeho deti a matka jeho dietata bezdomovci? Slusny chlap by toto nedopustil, aby jeho dieta takto zilo. 😠

eficenka
3. črc 2012

@kveta
nesoudila bych takhle... co když otec platí, ale prostě matka finance neuhlídá - pořídí za ně něco co by nemusela a na děti nemyslí? co když u otce dostanou děti více lásky než od matky?
znám případ co otec má v péči 4 děti, protože matka radši koupila si šminky, značkové oblečení a děti neměli nic do pusy a chodili v e špinavém - hlavně že matka měla vše...

kveta
3. črc 2012

@eficenka Mas pravdu..

eficenka
3. črc 2012

@kveta
právě od toho by tu měla být dobrá sociální pracovnice, co případ zná...
jenže jak je známo, prostě u některých ženskejch má matka vždycky přednost a je jim jedno co je s dětma, hlavně že splní svoji povinnost - návštěvu v rodině a pak jen napíše že matka má vyhovující prostředí...

anatanka
3. črc 2012

@boubellka1 Uvadis jen malo faktu a to, ze se matka radne nestara. To obnasi presne co? Ze nema dostatek penez se trema detma neni uplne vzacny. Nebo jsou deti spinavy, zanedbany, dostavaji malo lasky, nechodi do skoly atd? Jaky vztah mas k detem ty?

ined77
3. črc 2012

@boubellka1 ...určitě souhlasím s tím, že náš systém není zrovna....jak to říct...důsledný?...to vidíme bohužel dost často ☹.a jedná se o vyloženě zanedbané případy..... 😔
ale kladu si stejnou otázku jako @anatanka ....

boubellka1
autor
3. črc 2012

@kveta ...no to je omyl...matka si našla jiného...otce vyhodila z bytu...byt byl její...otec řádně platí na své dítě,bere si jej..kdy se to matce hodí a potřebuje se malého zbavit....matka přestala platit nájem,hodilo by se jí kdyby otec platil na syna výživné a pak by si ho mohl nechat...otec jak opuštěl byt..společnou domácnost...přebral na sebe veškeré placení splátek na půjčky...podnínky má otec na výchovu dítěte v poho...a navíc dítě je fixováno na otce....no kdo to nevidí...tak neuvěří...nezastávám se ani jedné strany....ale jak se matka nestará..no...bývá to spíše naopak ☹

boubellka1
autor
3. črc 2012

@ined77 ...no myslím si že je to špatně pochopeno...každé dítě má svého otce...kteří na děti řádně platí.....to poslední dítě má s posledním manželem...který si jí vzal už se dvěma dětma,třetí měl s ní...o děti se staral jako o vlastní...pro mamču byly důležitější kamarádky,šminky..kroě dětí....po rozvodu...si nechal všechny dluhy nabyté za manželství na sobě..zplácí to...a není to málo...na syna platí,bere si ho kdy mu ho potřebuje dát...má výhodu,že jak je v práci..pomůžou jeho rodiče....dětem by se mělo třeba i uvařit a tak a né hlavně aby bylo na cigára...no kdo to neviděl neuvěří..sociální pracovnice se k dotyčné vždy nahlásila,než tam přišla...jeden měsíc ho měla matka u sebe 4 dny,zbytek měsíce otec....používá syna jako zbran...protože ví,že otec by za malého i dýchal...není vždy vina na otci,i matky se nestarají....sama jsem matka a toto mě strašně štve..proč má dítě první zažít zlé...a poznamená ho to na celý život....☹

boubellka1
autor
3. črc 2012

@anatanka ..sama jsem matka...mám asi staromodní názor,že když děti mám,tak se musím postarat,že je pošlu do školy...je dost málo,musím se jim věnovat,chodit třeba ven,hrát si s nima,uvařit jim...prostě zajistit jim domov,nemusí mít všechno...ale měly by mít kde spát a co jíst....a dost peněz...no má dost málo lidí a proto asi zaplatí bydlení než nakoupí blbosti...hlavně že je na cígo...ale že doma není ani rohlík...to je asi šumák....je mi z takových názorů smutno ☹

anatanka
3. črc 2012

@boubellka1 Vsechny, co jsme na tomto foru, jsme matky... 😉
Predpokladam, ze i my si s detmi hrajeme, chodime s nimi ven, varime jim atd.
Proto jsem se prave ptala co znamena, ze se o deti radne nestara.
Vzdycky si radeji poradne zjistim okolnosti, nez se k necemu vyjadrim a zvlast k zalezitostem jako je tato. Asi uz i proto, ze ja jsem "ta z druhe strany".
Ty jsi znama rodiny nebo otcova nova pritelkyne?

boubellka1
autor
4. črc 2012

@anatanka ..no to co píšete je normální pro normální matku...ale v tomto případě to není...nejsem ani nová přítelkyně ani známá rodiny....ale bývalá sousedka....matky.....nebyla jsem k tomu co sleduju jako nestranný člověk z blízka..bez zájmu...vždy jak člověk vidí,že někde strádají děti...vadí mi to..myslím tím základní..jako jídlo,kde se vyspat a tak...a aby děti klepaly k sousedům na něco k jídlu...je brutál...chtěla jsem udělat dobrý skutek...tak jsem byla situaci nahlásit na sociálce a nic se nědělo...pak jsem to na tu sociálku napsala...odpověd jsem obdržela,že s dotyčnou rodinou nezdílím domácnost a pokud paní pracovnice ví...je vše v rodině v pořádku....tak jsem napsala na fond ohr.dětí do O. a paní mi z toho centra volala že to prověří a dá mi vědět,vědět mi doposud nedala a je to skoro půl roku...ale kontaktovala pani soc. pracovnici u nás v bydlišti...a podle té je vše OK.Všude říkají v mediích,že si člověk má všímat a nemá být lhostejný....ale jsou to jen slova...a štve mě to...protože děti jsou křehká stvoření odkázaná na péči rodičů...a nezaslouží si takový start do života.No a jestli je normální,že si matka vezme prášky na spaní dopoledne a malý si otevře na chodu a b+ěhá po chodbě a sousedi jí ho přivedou a budí jí,že jí syn běhá mimo byt...soc. prac. taky vědí....no ted už nemá možnost běhat...protože jí vystěhovali z bytu...a potuluje se z dětmi po kamarádkách a to je taky v poho...no mám vztek,,že by mě kleplollluž jsem se k vůli tohoto nabrečela...ale člověk je bezbranný

boubellka1
autor
4. črc 2012

...vím že takových dětí je hodně...že tady řeším jen to o čem vím a s čím jsem přišla do kontaktu.....ale úřady řeší tyto problémy ne v době jak se to řešit ještě nějak dá,ale až pak vidíme v telce takové otřesné případy a diví se,že si lidi ničeho nevšimli..oni si třeba všimli ale nebyli vyslyšeni...asi bych sociální pracovnici nemohla dělat...protože všechno řešim a takové zacházení z dětmi mi vadí a to bych asi dlouho nevydržela....proč nepomáhají,jak to ještě jde...né že to řeší až to hodně špatně skončí....

anatanka
4. črc 2012

@boubellka1 Ne nadarmo jsou prave charakterni socialni pracovnici casto obetmi osobniho vyhoreni. Asi neni jina cesta, nez si pripady po par letech nebrat prilis osobne a vybudovat si nejakou imunitu.
Myslim, ze jsi udelala asi vse, co jsi mohla. Navic ty nejsi osoba (jak ti bylo samotne naznaceno), ktrera by mohla nejak vic konat. Jedine s otcem alespon toho posledniho ditete vic zapracovat na naprave vsemi moznymi prostredky.

A jen dodatek: Co se tyka statu a jeho utvaru, co maji lidem pomahat, na ty se spolehat nemuze nikdo. Je to spis jen takova zbytecna saskarna. Pokud je nekde fakt problem, tak si to musi kazdy vyresit sam a spravedlnost opravdu vitezi jen v pohadkach - to uz jsem si taky zjistila....

ined77
4. črc 2012

@boubellka1 ...aha, už rozumím.sama jednu takovou osobu znám a taky dobře vím, že soc. pracovnice vždy stála za ní....otec jednoho dítěte měl snahu dostat svého syna do péče.samozřejmě to nevyšlo i přes to, že prokazatelně dítě chtělo být s otcem, že bývalo často zanedbané, špinavé, že se nechtělo vracet domů....dnes je to dospělý člověk, vychozenou má pouze základku, známý jako zlodějíček v obchodech ☹ ...s otcem v přerušili vztahy...dle nás prostě manipulace matky, ale člověk neudělá nic ☹ .(je to syn mého muže)
já třeba sama jsem byla v péči otce, ne sice proto, že by mě matka nějak extra zanedbávala, ale byla to jejich "domluva"....(kterou matka zpochybnila okamžitě po smrti tatínka 😖 , ovšem nikdy zájem neměla).mně bylo v té době 6 let, sestře 4,5...ta zůstala s matkou.
a můžu říct co se k nám sociálka naběhala, jestli se tatínek stará dobře atd......ano, o mužské se stará, ženám se věří 🙄 ....možná je to i tím, že tyhle pozice zastávají výhradně ženy 😔 .
tady se prostě čeká AŽ se něco stane....pak se řeší o 106 😒 .
nevím co poradit...snad jen pokud ten zájem je velký, nenechat se odbýt...a zkoušet to znova a zas.

janano
4. črc 2012

@boubellka1 je to smutne, ze sa deju taketo veci...chudatka deticky. Ak nepomaha volat na jeden, druhy...urad, tak zavolaj do nejakych novin alebo televizie. Potom sa veci zazracne velmi rychlo davaju do pohybu.

boubellka1
autor
5. črc 2012

@ined77 ,,,no když víš z vlastní zkušenosti,že toto je možné...tak to alespon pochopíš....že je toto možné...protože jak se říká...kdo nezažije..neuvěři..děkuju za takové nějaké vyslyšení pochopení a názor... 🙂))