Asistent pedagoga. Mám právo jako rodič vědět, proč je u mé dcery?

potvurkaradka
10. únor 2024

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám jako rodič právo vědět proč je v první třídě u mé dcery asistent pedagoga.

kolibricek36
10. únor 2024

@potvurkaradka a proč by ti to měli říkat?

hanka_12345
10. únor 2024

spis je divny ze to nevi
@kolibricek36

kolibricek36
10. únor 2024

@hanka_12345 jo taky, ale proč by ji to někdo měl říkat

hanka_12345
10. únor 2024

@kolibricek36 tak pokud chteji k diteti dat asistenta,meli by to probrat s rodici snad ne?

hanka_12345
10. únor 2024

@kolibricek36 se jich to snad tyka ne?

kolibricek36
10. únor 2024

@hanka_12345 on tam může být I z důvodu nějakého dítěte, a ty bys chtěla, aby to všichni věděli jako matka toho dítěte ke kterému je přidělen, I když je to asistent pedagoga, není tam pro nic za nic.

kolibricek36
10. únor 2024

@hanka_12345 zakladatelka ptá proč, ne že její dítě potřebuje asistenta

hanka_12345
10. únor 2024

@kolibricek36 tak asi ji byl pridelen ne?

andelka
10. únor 2024

Nemusí to ostatní rodiče vědět. Proč by měli? Obvykle je ve třídě několik dětí s různým stupněm podpory, další ze sociálně znevýhodneneho prostředí, s OMJ.. asistentka a učitelé se obvykle věnují všem, a těmto obzvlášť, ale na koho přesně je AP psaný nemusí ostatní vědět. Stejně je to asistent pedagoga, ne osobní.

kolibricek36
10. únor 2024

@hanka_12345 to by se neptala proč

hanka_12345
10. únor 2024

@kolibricek36 tak asi ji to nechteji sdelit ne? nebo jako nechapu co myslite. Ja ten dotaz chaúu tak ze ji ho pridelili a nechcou ji rict proc

andelka
10. únor 2024

@hanka_12345 chápu to tak, že dcera chodí do třídy, kde je AP, a ostatní rodiče neví kvůli komu. Její dcera ho určitě nemá.

andelka
10. únor 2024

@hanka_12345 to je blbost. Rodič vždy zná doporučení PPP/SPC včetně toho, zda dítěti dali PO3 a zda je součástí podpory asistent, i na jak velký úvazek. Mám dvě děti s AP a sama jsem AP.

veruuu_kubesovic
10. únor 2024

@potvurkaradka a ty jsi nebyla s dítětem v SPC či PPP? Syn má ve školce AP od 4let, vím proč ji potřebuje mít a vyšetření jsme absolvovali...
A ostatní děti v MŠ neví proč ji má, proč by měli? Ale že to nevíš ty, mě zaráží 🤔

kolibricek36
10. únor 2024

@hanka_12345 já to chápu tak, že chce vědět proč je ve třídě, kdyby ji ho přidělili tak se neptá. Já si počkám na odpověď zakladatelky.

andelka
10. únor 2024

@veruuu_kubesovic bude to tak, že je ve třídě u dcery, tzn. ve dceřině třídě. Ne,že je přímo psaný k té dceři jmenovitě. Rodiče dětí, které mají jako podporu AP ,vždy ví co a jak, podepisují papíry, chodí s dětmi na vyšetření, obvykle i s AP nějak komunikují.

veruuu_kubesovic
10. únor 2024

@andelka aha, to jsem přehlédla 😉
Starší dcera bude mít od 4.třídy sdílenou AP ve škole (přechází na klasickou ZS, PO 3.stupne)

gruyerre
10. únor 2024

@potvurkaradka ve třídě u tvé dcery je asistent, protože některé dítě (případně víc dětí ve třídě) ho potřebuje. Není povinností školy oznamovat rodičům ostatních dětí, kvůli komu tam asistent je. Třeba bys taky nechtěla, kdyby tvoje dítě mělo nějaké poruchy učení či zdravotní problémy, aby o tom byli informováni všichni rodiče od jeho spolužáků.

andelka
10. únor 2024

@veruuu_kubesovic taky máte zkušenosti koukám. U nás má AP syn v 7 třídě ( asi naposledy) a 5 letý v MŠ.
Většinou se AP velmi aktivně věnuje více dětem než tomu jednomu. Ve třídách bývá 3-5 dětí s nižším stupeň podpory, které na AP nemají nárok samy o sobě, přesto pomoc potřebují. O dětech sociálně znevýhodnenych, slabých, nemluvě.

mimi1004
10. únor 2024

@potvurkaradka Ne, nemáš. GDPR ti něco říká? Mně by se opravdu nelíbilo, kdyby diagnózu mého dítěte znal ve třídě kde kdo. Nikomu do toho nic není.

gingermom
10. únor 2024

Jak název napovídá, jedná se o asistenta pedagoga/učitele ne dítěte, pomáhá učiteli, který vyhodnotí, které dítě to potřebuje. Pokud víš, že hodně času školní výuky věnuje tvé dceři, jako matka bych se zeptala paní učitelky proč, na čem doma zapracovat, jestli by doporučila PPP.

kolibricek36
10. únor 2024

@gingermom jenže sám od sebe ho učitel do třídy nedostane, musí tam být dítě či děti, které - kteří ho má - mají z SPC nebo PPP napsané.

xxx3d
10. únor 2024

@potvurkaradka
proč je u tvé dcery při výuce asistent pedagoga místo učitele, učitelky, nebo obecně, proč byl tvé dceři z poradny doporučen asistent pedagoga?

reeeza
11. únor 2024

A proč se probůh nezeptáte ve škole učitelky nebo na ředitelně??....Proč se ptát na fóru. Tady nic reálně nevyřeší. Akorát tu o tom budete diskutovat ale nic se nedozvíte 😅

1pomnenka
11. únor 2024

Nemáš právo to vědět, když není AP psaný pro tvoje dítě, nic ti do toho není. Vůbec nechápu, proč ti to vadí, já v tom vidím jen samé klady.

lencaa11
11. únor 2024

@potvurkaradka je spíš divné že je u vašeho dítěti bez vašeho vědomí to je 🤔🤔 dosti divné není k přidělené k jinému dítěti

mollyweasley
11. únor 2024

Pokud je asistent přidělen k vašemu dítěti, jak z dotazu vyplývá, pak to samozřejmě víte, obešla jste s dítětem poradny, podepsala papír, že s navrhovaným opatřením souhlasíte.
Pokud je asistent pedagoga ve třídě k jinému dítěti, pak o tom opravdu vědět nemusíte, ale jste ráda, že tam je, cizímu dítěti se věnuje a když má zrovna čas, muze se věnovat i jiným dětem, které by ho mohly potřebovat, klidně i někdy vašemu dítěti.
Taky může být škola vybavena penězi navíc z evropské unie, že sehnala školního asistenta a dala jej do první třídy, kde pomáhá paní učitelce s plnou třídou malých nováčků, není napsaný přes poradnu ke konkrétnímu dítěti.

hanka_12345
11. únor 2024

@mimi1004 syn teda AP ma ve skolce a nejak to neresim kdo co vi a nevi, je mi to jedno. At to klidne vedi a co jako? aspon deti vi jak se k nemu chovat a jsou proste ohleduplnejsi-coz u nas jsou. Co je mi do ostatnich?

hanka_12345
11. únor 2024

@lencaa11 to tady celou dobu pisu a zas chytre hlavy me tady dupou do zeme ze to tak neni 😀

hanka_12345
11. únor 2024

@reeeza protoze ji to nechcou rict..to pise