Asistent pedagoga. Mám právo jako rodič vědět, proč je u mé dcery?

potvurkaradka
10. únor 2024

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám jako rodič právo vědět proč je v první třídě u mé dcery asistent pedagoga.

simkrk
11. únor 2024

@potvurkaradka taky máme v 1.tride asistentku pedagoga... Na vypomoc.. 3x v tydnu.. 😁🤷 Prostě to je pomoc pro pedagoga, děti.. 😊..nám říkala, že pomaha kontrolovat třeba jak děti drží tužku, jak píšou, když se chystají třeba na vytvarku.. Prostě některé děti jsou pomalejší, třeba jim to tak rychle nepálí... Tak je prostě napomocná a víme, že učitel se pak nemůže věnovat jednomu pomalejšímu dítěti.. 😊🙏 Ja bych za tím nehledala nic špatného.. 😊

veruuu_kubesovic
11. únor 2024

@janule0123
já to totiž prvně pochopila tak, že má její dítě AP, tak mě zarazilo, že neví proč? Pak jsem ale zjistila, že to bylo jinak, že ta AP je ve třídě, ne však pro její dítě, ale kdo ví pro koho...

potvurkaradka
autor
11. únor 2024

@kolibricek36 dcera AP přiděleného nemá, jen mě zajímalo jestli mám právo vědět proč ve třídě je

hankaviki
11. únor 2024

@potvurkaradka ne, nesmí se sdělovat diagnoza dítěte cizím lidem

kolibricek36
11. únor 2024

@potvurkaradka tak to ne, pokud ti to třeba neřekne rodič toho dítěte, tak prostě ne.

nat
11. únor 2024

@kolibricek36 my jsme nemely asistentku pro njake dite,bylo nam receno,ze tam je celkove pro vsechny deti,pokud by nekdo potreboval pomoci....

nat
11. únor 2024

@veroniquecz protoze neni k zadnemu deti psane tudiz neni potreba...

kolibricek36
11. únor 2024

@nat takže školní asistent

nat
11. únor 2024

@1pomnenka no evim,co VAm na tom prijde k smich,ale zadne dite u nas ve tride nema psaneho asistenta atak nevidim duvod proc by tam mel byt a my prece take zadne asistenty ve skole nemely a delaly jsme vse sami
.....

nat
11. únor 2024

@oveckaluky ale u nas zadne dite neni ktere musi mit asistenta,je tam asistentka jen preventive pokud deti budou potrebovat pomoct...

hankaviki
11. únor 2024

@nat a v čem to teda vadí, že jste hlasovali proti přítomnosti školní asistentky?

lachipie
11. únor 2024

@potvurkaradka Tak jasně že tam je kvůli jinému dítěti s podpůrným opatřením č. 3, které ho potrebuje, ale do diagnózy dítěte ti nic není.

oveckaluky
11. únor 2024

@nat Tak to nebude asistent pedagoga...

oveckaluky
11. únor 2024

@nat Omlouvám se, ale je trochu vidět, dle vašeho psaného projevu, že jste si všechno "dělalY samI"...

martt
11. únor 2024

@potvurkaradka A můžu vědět k čemu ti ta informace bude, proč tam je AP? Oba dva synové mají ve třídě AP a nějak mi to je úplně šumák jestli tam je nebo ne. Spíš u mladšího jsem teď ráda, že tam je, protože nesmí cvičit a po dohodě s učitelkou a asistentkou s nim bude asistentka zůstávat ve třídě. Protože dítko , které ji má psanou o tělocviku pomoc nepotřebuje.

martt
11. únor 2024

@nat Vidíš to a já jsem naopak ráda, že syn má ve třídě AP. Díky tomu nemusí sedět v tělocvičně a koukat na děti jak cvičí, ale zůstává s AP ve třídě a plní si zadané úkoly učitelkou.

ivkasolavova
11. únor 2024

@potvurkaradka Syn má asistenta od 1 tř. paní učitelka se mě zeptala jestli mi nevadí že to řekne rodičum aby věděli že tam je neřekne u jakého dítěte ale jen to oznámí rodičům. Mě to nevadilo tak jsem souhlasila . To proč tam je může být každymu jedno , spíš bych byla rada , pomáhá ostatním dětem které třeba to také potřebují a asistenta nemají . Syn má nejlepší asistentku kterou jsme si mohli přát .

1pomnenka
11. únor 2024

@nat Ty to stále nechápeš. Tak ještě jednou a naposledy. To, že nemá žádné dítě ve třídě přidělený z PPP 3. stupeň s nárokem na AP, ještě neznamená, že tam nemůže být 10 dětí se stupněm č. 2 a potřebují dopomoc a přitom na AP nemají nárok. Proto ta asistentka. Nikdy, ale opravdu nikdy, jsem neslyšela, že by si rodiče odhlasovali, že asistentku nechtějí. Je to proti logice a je vidět, že jsi neviděla asistentku při práci. Chudák paní učitelka, je mi jí líto. Má to těžké s takovými rodiči. Nenapadlo tě, že kdybys tenkrát měla ve třídě asistentku, byla bys na tom s pravopisem daleko lépe?

oveckaluky
11. únor 2024

@1pomnenka Kdo ví, jak to je... nezdá se mi, že by stačilo, že si to rodiče odhlasují...

kolibricek36
11. únor 2024

@1pomnenka
@oveckaluky Holky, mě se to nezdá, že by se skákalo jak by si rodiče piskali.

oveckaluky
11. únor 2024

@kolibricek36 Právě...

andelka
11. únor 2024

@kolibricek36 samozřejmě že ne. Pokud šlo o AP, který tam měl být kvůli začlenění žáka s PO3 nebo že tam bylo víc než 5 dětí s PO 2, tak je absurdní,aby stačilo rodičům říct,že nechtějí a nebyl. Takto to opravdu běžně nefunguje.

janule0123
11. únor 2024

@nat promiň, ale zajímal by me důvod, co vidíte špatného na asistentovi? Ze na skoro 30 děti nebude samotná jedna učitelka a někdo dětem pomůže? Brala bych to spis jako výhodu … argument my jsme taky nepotřebovali, proto ho tam nechcem…me přijde zvláštní … asistentka u nás pokud ji nepotrebuje “jeji” dite pomáhá všem dětem … pokud je přidělena jako pomoc ke všem - co je tam za problém ze těm dětem pomůže? Třeba bude pak zrovna to vaše dite spokojenější ..: třeba bude mít lepší výsledky … protože někdo pomohl a měl chvilku času navíc ? Proč odmítat ?

cilkat
11. únor 2024

Hele já chápu situaci, kdy asistenta odmítne učitel - někteří lidé buď neumí spolupracovat, nebo si před druhým dospělým připadají mnohem nervoznější.
Chápu i situaci, kdy si prostě "nesedne" pár učitel- asistent ... pak fakt může být lepší asistenta nemít (třeba se neshodnou v nárocích, v projevu, ve způsobech komunikace... ).
Dokonce chápu i pocit dozoru ať už z pozice žáka, nebo rodičů žáka. A může být mylný i oprávněný...
Ve všech třech případech vidím důvod k odmítnutí asistenta, i když mě vlastně překvapuje, že se to reálně děje (Pracuju 20 let jako cvičitelka v Sokole, vlastně ve všech hodinách máme hlavního cvičitele (tj učitele) a "asistenty" ... fakt nastávají situace, kdy to nesedne a rozcházíme se.... Ale nikde se nám nestalo, že by odchod někoho byl iniciován rodiči nebo žáky.)

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hankaviki
12. únor 2024

Ke komu je asistent přidělen se stejně neutají. Jsem učitelka na 2.stupni a ve 2 třídách, kde učím, je asistentka pedagoga. Asistentka sedí vedle žáka v lavici a pracuje s ním.

izz76
12. únor 2024

@potvurkaradka Pokud se asistent věnuje tvé dceři,tak asi víš proč,pokud je tam kvůli jiným dětem,tak to vědět nemusíš. Nebo ti to muže říct dcera,moje dcera tedy věděla pro koho mají ve třídě asistentku.

terulin
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
12. únor 2024

@hankaviki nemusí. Já nesedím s nikým. Záleží co přesně má dítě za problém a jak konkrétně se s ním má pracovat.

@andromeda818 to by byla ideální možnost. U nás třeba si mysleli,že jsem k jinému dítěti,než je skutečnost. Velmi intenzivně se věnuju šesti dětem ( a ostatním nárazově) ne jednomu. Ale někdy je to jasné, někdy opravdu musí být AP v drtivé většině času v blízkosti toho dítěte.

hankaviki
12. únor 2024

@andelka U mne ve třídě to tak je..