Děti a škola. Dáte je na poslední měsíc?

zdrivana
2. kvě 2020

Ahoj,
chtěla bych vědět Váš názor, zda pustíte děti do školy, někde je psáno 11.5 někde zase 25.5?

betelgeuzz
6. kvě 2020

@pabka jednu šatnu pro všechny? to si zas neumím představit já. Naše škola má 800 dětí, takže ještě větší 🙂 Každá třída má svou šatnu, právě u těch jednotlivých vchodů. Nakonec se s tím bude muset každá škola poprat po svým, podle mě i hodně záleží, jak vedení chce či nechce. My máme mladýho ředitele, sám má syna na 1. stupni, přijde mi, že se snaží něco udělat, místo aby krčil rameny,že tamto a ono nejde (myslím teď obecně).

pabka
6. kvě 2020

@betelgeuzz to mate fajn, u nás v te jedné šatně jsem minuly rok když byla dcera prvnak měla co dělat i já, abych neutekla 😂😂 hrozny frmol...

ilonne
6. kvě 2020

@betelgeuzz my třeba online vedeme.

pabka
6. kvě 2020

@betelgeuzz jinak souhlas, kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Jako vždy ve všem. My dceru do školy nedáme, OCR neberu, mám HO, zkusíme to zvládnout, ten jeden měsíc mám pocit nestojí za to vše, takže zůstane doma..

betelgeuzz
6. kvě 2020

@ilonne ale nikde není řečeno, že stále musí být výuka online, jen, že má být zachována i distanční výuka. Když je dítě nemocné, taky pro něj nikdo online výuku nedělá, dostane zadanou látku a tu se musí doučit.

ilonne
6. kvě 2020

@betelgeuzz máme velkou podporu od vedení škol a s rodici komunikujeme, povzbuzuje, zařizuje e se podle toho, co jim vyhovuje. Nepoužíváme jen jednu formu, každý si může vybrat.

ilonne
6. kvě 2020

@betelgeuzz Promiň ty opravy telefonu.

ilonne
6. kvě 2020

@betelgeuzz Nj, jenže všude se doctes, že do konce školního roku zůstává hlavní distanční způsob výuky.

betelgeuzz
6. kvě 2020

@pabka a bude u nás fungovat i jídelna, buď teplé obědy v jídelně, nebo studené balíčky donesené do třídy, preferují se ty teplé, ale bude záležet na počtu dětí, jak se jim to povede zorganizovat.

betelgeuzz
6. kvě 2020

@ilonne kde je nepsané, že hlavní je ta distanční? tohle jsem nikde nečetla. A už jsem se ptala víckrát, když tím někdo argumentuje, ale ještě nikdo nedal nějaký odkaz, kde by to bylo definované.

ilonne
6. kvě 2020

@betelgeuzz Plaga to opakuje snad na každé tiskovce. A najdeš to vždy i v těch článcích po tiskovkach. Už bylo i několikrát řečeno, že děti si dopoledne ve škole udělají úkoly, které by jinak dělaly doma.
Navíc ty skupiny nemusí být vůbec z jednoho ročníku, ale můžou být i smíšené (někde to třeba jinak udělat nepůjde). A může je mít na starosti asistent pedagoga, vychovatelka, jiná učitelka.

ilonne
6. kvě 2020

@betelgeuzz např. tady, výňatek z rozhovoru s Plagou. V sobotu na idnes.

betelgeuzz
6. kvě 2020

@ilonne to jsem se taky vždy dozvěděla, že to říkal Plaga. Ale písemně to nikde není, v pokynech pro školu apod.
Však asistent, vychovatelka s nima může taky probírat učivo, u nás běžně suplují a berou dál, když je učitel nemocný. v tom problém nevidím.

ilonne
6. kvě 2020

@betelgeuzz Já ti jen říkám, že to nebude více učiva než bylo doposud. Nemůžeš rozevrit nuzky mezi dvě skupiny děti. Navíc trvá tak 3 týdny než se děti srovnání po návratu do škol. A musíš je sjednotit, nebude každý na stejné úrovni. A Plaga na to nemusí vydávat žádný pokyn, dal se pojede v režimu, jaký je teď nastavený.

betelgeuzz
6. kvě 2020

@ilonne však já nepsala nic o tom, že to bude více učiva.

monita0806
6. kvě 2020

@puhelin Já pochopila že to dobrovolné je a že když dítě nepošleš tak o ošetřovné nepřijdeš. A bylo by to dobře protože mě už bylo řečeno až se mi práce otevře ať nechodím a zůstanu s dcerou doma na ošetřovném že to bude pro mě lepší a bezpečnější.

betelgeuzz
6. kvě 2020

Tak by se asi dámy měly domluvit, tohle je zpráva ze 7.57

Školství: Na ošetřovné bude nárok i po otevření škol
Rodiče, kteří zůstanou s dítětem doma i po otevření škol, nepřijdou o nárok na ošetřovné. „Pokud rodič dítě do školy pošle, nemá nárok na ošetřovné, pokud tak neučiní a zůstane s dítětem doma, tak samozřejmě nárok na ošetřovné má,“ řekla pro Lidovky.cz mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. Podle ministryně práce Jany Maláčové by ošetřovné měli dál dostávat rodiče, kteří své potomky nemohli poslat do škol ze zdravotních důvodů.

ilonne
6. kvě 2020

@betelgeuzz To by se měly domluvit.

shaun40
6. kvě 2020

Já jsem dnes koukala na Snidani z novou a tam Plaga mluvil o tom že to nebude normální vyučování na jaky jsme zvykli.Udělali to pro rodiče kteří nemají možnost výuky kvůli tomu že buď se jedna o sociálne slabší a nebo spousta pracuje na HO a nemá přístup díte k výuce. A na stránkách ministerstva je napsane že pokud se neuvede povinna školní docházka tak rodiče múžou čerpat OCR z důvodu které jsou nařízene .

olusenka
Autor odpověď smazal
Zobraz
olusenka
Autor odpověď smazal
Zobraz
olusenka
Autor odpověď smazal
Zobraz
alcar
8. kvě 2020

@olusenka ted nevim, na ktery muj prispevek reagujes. 😁 Ale to je to, o cem pisu. To je neresitelne. Proto to radsi neresim. 😁

marulu
Autor odpověď smazal
Zobraz
marulu
8. kvě 2020

@ilonne ona ta výuka je hodně o škole a jejím přístupu, někde vyloženě odrazují a rovnou nechávají učitele na distanční výuce a rodičům píšou, že budou děti ve smíšených třídách s asistenty.nase škola se k tomu postavila skvěle a normálně začne učit,jen jsem byli upozorněni, že při velkém zájmu se dítě nemusí dostat ke svému třídnímu učiteli.ucit se bude vše bez výchov, každý učitel si stanoví rozvrh podle potřeb své třídy.Jidelna normálně pojed,jen pokud bude opravdu většina dět,tak budou obedove balíčky.