Jak to děláte s hlídáním, když má dítě prázdniny?

27. zář 2022

Holky prosím o vaše zkušenosti,jak to prosím děláte když má dítě prázdniny? Kdo hlídá(jde mi převážně o svátky za celý rok a třeba jarní a podzimní prázdniny).
Mám ranní od 7h do 15h-15:30, manžel má 3 směnný provoz(12h) babička hlídací je ještě v práci na 12ctkach. A jiné hlídání nemám. Jde mi o to, že nevim jak vymyslet hlídání když se sejdem ve směnách a budem všichni v práci. 🤷🏼‍♀️
Jsem s toho celkem nervózní 😓😓 děkuji za všechny rady a zkušenosti.

jaja01k
27. zář 2022

Máme naštěstí hlídací babičky, ty vykryjí podzimní prázdniny. Na vánoční a jarní prázdniny si bereme dovolenou.

autor
27. zář 2022

@jaja01k to by nám snad ani dovolená žádná už pak nezůstala,když budem prázdniny vykrývat tím to způsobem 🤷🏼‍♀️

klaarusa
27. zář 2022

Školní dítě přes léto tabor,příměstský tabor a nebo jsme se domluvili s kamarádkou, jeden týden hlídala ona své a moje děti,pak obráceně. Pres jarní a podzimní prázdniny v naší skole ač zkracene funguje družina.

olga_
27. zář 2022

A zkusit si v práci včas prohodit směnu?

autor
27. zář 2022

@olga_ To nejde,bohužel.

fifina86
27. zář 2022

Koukni se na DDM, náš na prázdniny (jarní/podzimní i část letních) nabízí příměstské tábory a ceny nejsem úplně vysoké.

krisstina93
27. zář 2022

A proto mám 3 děti s věkovým odstupem, kdy sem doma na mateřské, když má nejstarší prázdniny a až bude třeba zařídit hlídání pro nejmladší, tak už bude nejstarší hlídání schopný 🤣 ne sranda, prostě to musíš vykrýt dovolenou, neplaceným volnem, prohozením směn, poprosit kamarádky nebo si holt hlídání zaplatit.

gracinka7
27. zář 2022

U nás to zatím šlo, školka většinou jela, ale letos mám prvňáčka, takže ho asi budu muset s sebou brát do práce. Babičky nemůžou a příměstský tábor tu stojí v průměru 4000 za týden 🤦

ee.liska
27. zář 2022

Buď já nebo manžel máme HO

konidana
27. zář 2022

Jednodenni svatky/prazdniny , deti jsou schopny zustat samy doma od 7 a 9 let. Ale vetsinou jsme cela rodina na prodlouzene vikendy vyrazeli ven. Pres leto mohly byt deti s chlapem v praci maji u dilny velkou zahradu se stromy, meli tam stan, proste tam pres tyden taborili😎

volodka162
28. zář 2022

Svoje rodiče mám 200km daleko a ještě nikdy přes noc nehlídali (syn je teď ve 3.třídě), ale chápu - mají dalších 9 vnoučat. A tady tchánovci co jsou 10km, tak taky nemůžou pořád... Takže od první třídy má čtyři tábory. Dva příměstské a dva spací. V první třídě byl na spacím vždy na týden. Letos na spacím co měl první, tak už tam byl 14 dní, pak týden příměstský, pak týden naše dovolená, pak spací, pak dva týdny kdy měla babička a já byla doma a pak měl poslední příměstský. Dala jsem za ty tábory 20tisíc korun - ano, celá moje výplata, ale jinak to nejde a pokud jste na tom podobně a žádné kamarádky nemáte co by pohlídali, ani rodiče, tak už v březnu/dubnu číhej a nebo se poptej starších maminek ze třídy kam děti dávají + reference + cena atd. Na jeden tábor jsme ho dávali do 80km vzdáleného tábora, do druhého spacího do cca 30km vzdáleného tábora. Další (příměstské) už byly v okruhu 1-6km.

Jiná volba bohužel není pokud nebudeš mít další přírustek a třeba rizikové těhu když pak budeš doma.

Jo, taky jsem si poslechla jako - co když se mu tam nebude líbit...atd. A co jako bych měla dělat když má člověk 20 dní dovolené? Naštěstí se mu tam líbilo, změnili jsme po roce jen jeden tábor a dobrý....je hned vyzrálejší, otrkanější, méně bojácný.

autor
28. zář 2022

@volodka162
@volodka162 To mi ale vykreje pouze jednu dceru. Druhé jsou 4 roky a chodí do školky 😢 mam ze všeho strach nebo ,,nervy" co a jak bude. Nesnáším nevědět co bude a už vůbec nemám ráda když mi někdo říká ale ono to nějak dopadne.😓😓

zmrzlinka
28. zář 2022

Já jsem z důvodu prázdnin a častých nemoci nastupovala na poloviční úvazek.A dělám na směny ,takže když měli podzimní prázdniny,tak jsem měla buď volno nebo noční.V létě když jsem měla ranní ,tak měl manžel dovolenou.
Od ledna nastupuju jenom na ranní a už teď šetřím na léto na příměstské tábory....
Ještě můžete sehnat nějakou paní na hlídání.....nemáte v okolí nějakou důchodkyni,která by pohlídala?Nebo studentku?

volodka162
28. zář 2022

Anonym - příští rok už bude malé pět a to už se tábory pro takové děti taky dělají. Třeba na detibezhranic.cz jsou tábory pro nejmenší (5-9let) a tam právě syna dávám - je to u Liberce. Příští rok už naposled...pak se musím porozhlédnout po jiném, ale i kdybych ho měla dát 100km od sebe a tábor bude kvalitní, tak ho tam dám. A nemysli si - taky se bojím. Mám jednoho syna - bojím se i když jede sám k lesu na kole tam a zpět a teď mi 14 dní jezdí sám autobusem z naší zastávky do města přes 2 vesnice...sám...v 6:35h...ve tmě. Přes frenkventovanou silnici...5min pěšky do školy pak. Taky se o něj bojím... Takže ano - ono to dopadne až se na jaře s manželem domluvíš na postupu stylem - babička pohlídá týden? Ano? Ne? Ano - takže v jaký týden. Dovolená společná kdy? V tento týden... Další týdny nevíme = hledat tábory. Takhle jsem to skládala já. Nic nám nezbývalo.

jeyre
28. zář 2022

Tak školka přes léto aspoň částečně funguje, ne? U nás je tedy školka zavřená jen 4 týdny a na ty je možné dítě přihlásit do náhradní školky ve městě, pokryjí takhle navzájem celé prázdniny.
Jinak u nás tedy děti byly 4 týdny ve školce, 1 týden se mnou, 2 týdny s manželem a jeden týden u babičky. Kdyby nebyla babička, tak by byl příměstský tábor. Společná dovolená holt nebyla...

konidana
28. zář 2022

@jeyre u nas je take vzdy minimalne 1 skolka ze 3 na prázdninový provoz pro vsechny deti ze vsech mestskych skolek( je potreba se predem prihlasit... v dubnu nebo kvetnu) , ale vsude to tak asi neni...

martt
28. zář 2022

U nas přes jarní prázdniny funguje jak školka tak i družina na prázdninový provoz. Jinak my jsme to vždy řešili, o jarních prázdninách tak , ze manzel s mojí mamkou si rozhodili dny mezi sebe a manzel si vzal třeba 2 dny dovolenou a mamka tři. O Vánočních prázdninách také, ale tam mám určenou dovolenou i já. Takže tam to naplánování je lepší.

anetg
28. zář 2022

Toho se taky bojím, rodiče malých dětí by měly mít v takovém případě více volna,ale za tento výrok mě někteří ukamenuj8

j.a.n.i
28. zář 2022

A z jakého důvodu nejde si prohodit směnu, nebude to náhodou protože se manžel ani nezkoušel s někým domluvit?

drep
28. zář 2022

@anetg Však si můžeš vzít neplacené. Klidně buď doma jak dlouho chceš, ale za svý.

anetg
28. zář 2022

@drep třeba v létě dva měsíce bez výplaty 🤣v dnešní době být i 5dní doma zadarmo některé domácnosti může značně omezit

j.a.n.i
28. zář 2022

@anetg Aha a máš pocit, že platit rodičům malých dětí nějaké volno navíc, zaměstnavatele neomezí?

antoinet
28. zář 2022

Já jsem z tohoto důvodu šla po dětech do školství.

ee.liska
28. zář 2022

@anetg to ke zase názor 🤦‍♀️ A proč by jako měli mít volno navíc? Kvůli hlídání dětí? Tak snad po Rd máš možnost zvolit si práci.

jola777
28. zář 2022

@anetg Tak můžeš být osoba pečující o dítě (při jednom do 7 let věku dítěte, při dvou do 15 let) a stát za tebe bude platit dokonce zdravotní pojištění.

jola777
28. zář 2022

Při první jsem si vždy brala dovolenou nebo neplacené volno. A hlavně jsem pracovala jen na poloviční úvazek.

aarriel
28. zář 2022

@j.a.n.i u manzela taky neexistuje, proste to firma nepovoluje prehodit si smenu 🤷

aarriel
28. zář 2022

My mame ted za sebou prazdniny prvnacky, ted uz je druhacka. Manzel taky 3smenny provoz, ja od 7-15 hod. Pytlikovali jsme to, kdyz mel odpoledni, tak byl s dcerou on a pak odjel a dcera vydrzela 2 hodinky sama doma nez jsem dorazila ja. Pak jsem mela nekdy ja dovolenou a manzel v praci, pak zas obracene, spolu jsme meli tyden a to jsme byli na dovoleny. Pak mela primestsky tabory 3 tydny. A ostatni prazdniny resime taky tak, vzdycky doufam, ze manzelovi vyjde odpoledni a kdyz ne, tak si vezmu volno ja. A na vanoce maji zavrenou firmu, takze je doma on a ja chodim do prace... Babicky hlidaci nemame...

jola777
28. zář 2022

@ee.liska No jo, ale to by všechny ženy po RD musely jít pracovat do školství aby neměly problémy s hlídáním dětí.

anetg
28. zář 2022

Na modrém koníkovi nikdo nemůže mít svůj názor,aby byl respektovaný a ne vyfuckovany, všimla jsem si toho u více diskuzí, které byly raději smazány,a nedivím se, že některé uživatelky profil smazaly a vyprdly se tady na to,jsme buď nefakčenky,alkoholičky,hypochondři atd....... pěkný sváteční den,budu ho raději trávit s lidmy než online🙂snad vám tady někdo poradil od ❤️ a ne od vagíny s prominutím