Postazdarma - zkušenosti a povinnost platit doplatek

bartovaandrea
30. říj 2019

Ahoj, chci se zeptat jestli nemá někdo podobnou zkušenost. Kupovala jsem na postazdarma.cz něco pro dcerky na dobírku a teď mi přišla SMS a mail od nich, že měli chybu v systému, a byla tam chybná cena a že chtějí poslat 99kc doplatek, jako není to žádná extra částka,ale nesetkal jste se s tím někdo? Nechápu proč když si něco koupím musím pak něco ještě doplácet kvůli jejich chybě.

lv
30. říj 2019

Postazdarma, postovnezdarma atp. je přeprodej z Aliexpresu, Wishe (s 10nasobnou cenou). Můžeš odstoupit od smlouvy, do 14dnu od nakupu bez udání důvodu a zboží zaslat zpět - což už tedy bude na tvé naklady. Nebo nepřevzit balík, pokud ti zboží ještě nepřišlo.

vitezove
30. říj 2019

@bartovaandrea mrkni na obchodní podmínky. Pokud to tak nemají, tak tě jejich chyba nemusí vůbec zajímat. Každopádně jestli nechceš doplácet, vrátí ti všechny peníze.

rebe
30. říj 2019

Nemusíš doplácet nic, je to jejich chyba, odesláním objednávky jsi s nimi uzavřela kupní smlouvu.

aselluska
30. říj 2019

Odstup od smlouvy, objednej na Wish třeba... za tu kvalitu u nich nic moc, ale té čínské ceně to odpovídá.

bartovaandrea
autor
30. říj 2019

Taky sem si říkala právě,a nic jsem v těch obchodních podmínkách nenašla, děkuju, už jsem jim to psala, a jinak ta objednávka už je u nás doma přes 14 dnů, takže bez důvodu nemůžu odstoupit. Achjo, to je furt něco. Každopádně děkuju a uvidíme co napíšou.

vitezove
30. říj 2019

@bartovaandrea jo počkej... ty už to máš doma... hele to jim nic neplať 😀D. Vyprdni se na ně. To je jejich chyba a pokud to není v obchodních podmínkách, tak to je nesmysl 😀. Fakt kašli na ně.

gruyerre
30. říj 2019

@bartovaandrea cože? Ty uz mas zboží 14 dni doma a oni si napisou o doplatek? Dobrá drzost 😀. Napsala bych jim, ať tedy pošlou peníze za zboží + peníze za poštovné (zpáteční balíček od tebe k nim), a že jim zboží vrátíš.

juliet84
30. říj 2019

Ježíš holky,ted jsem tam také objednala. Mám se bat co bude nasledovat ? Poslala jsem penize pres ucet.

bartovaandrea
autor
30. říj 2019

@juliet84 třeba to budete mít v pohodě 😊 já to brala na dobírku a stejně si dovolí tohle, tak uvidíte 😊 max budete na to připravena

bartovaandrea
autor
30. říj 2019

@vitezove
@gruyerre
Zase mám strach aby kvůli 99kc nebyli zbytečný problémy.

vitezove
30. říj 2019

@bartovaandrea hele to je nesmysl. Jestli chceš, zeptej se někde online v právnické poradně zdarma. Ale ty sis objednala něco, za nějakou cenu. A oni ti nemůžou dodatečně účtovat jakékoli poplatky nebo tak. To je prostě nesmysl.

rebe
30. říj 2019

@bartovaandrea Když s někým uzavřeš smlouvu, tak on po tobě nemůže zpětně chtít nic, co není ve smlouvě, když si to rozmyslí. A obchod je smlouva. Vážně klid, nemůžou nic.

mirinda35
30. říj 2019

Nejhorší zkušenost s tímhle obchodem. Mladý cucaci si udělali,,business,, a vůbec tomu nerozumí. Objednávali jsem si u nich kdysi boty,boty mi nepřišly,peníze pryč....tak pozor

astyna88
31. říj 2019

Neobjednavam, manzel obj draka za 200 kc, ja stejneho za 25 kc a uz ho mam doma,ale on jeste ne 😀 kupuju rovnou z aliexpresu,kdyz neco nedojde do 3 mesicu,reklamuju a penize mam zpet. Tyhle preprodeje nechapu.

Jinak, dodatecne plneni neni mozne a ani obchodne korektni. Neplat.

jarla
31. říj 2019

pak dej vědět,co ti odpoví....neplatila bych nic,oni určili cenu za zboží a za poštovné,ty jsi s nimi uzavřela kupní smlouvu a tím s cenou souhlasila,to,že v tom maj binec je něco,co tě nemusí zajímat,ty jsi své jako zákazník splnila

bartovaandrea
autor
31. říj 2019

Hlavně včera večer jsem jim odpovídala na mail od nich a zatím do teď se nikdo neozval, taky nechápu....každopádně platit nic nemám v úmyslu, ani v jejich obchodních podmínkách jsem nic takového nenašla, takže ať si to doplatí ten který tu chybu udelal. Díky za podporu holky 😊

amazonkajanik
31. říj 2019

Z poštovnézdarma uz nenakupuji,jsou poměrně drahý oproti joom a vova,přestože mají skoro stejnou nabídku. Jinak jak joom,tak i vova,když přišlo něco poškozené,nesouhlasilo to s nabídkou (místo 160pastelek přišlo 6 a orezavatko za akční cenu 77,-) nebo zásilka nedorazila vůbec,stačilo zadat redundace a peníze jsem měla do 14dnů zpět na účtu

ilema
1. lis 2019

Já s nimi mám špatnou zkušenost, zboží jsem zaplatila, nepřišlo, nepřišlo ani po mých urgencich a peníze už jsem nikdy neviděla. Nicméně jak už holky psaly, to je jak kdyby sis koupila v krámě pět rohlíku za deset kaček a pak za tebou vyběhla prodavačka, že chce dvacet, i kdyby se nakrasno spletla, je to její chyba a musela by to zaplatit ze svého.

bartovaandrea
autor
1. lis 2019

Víte co já tam zase nikdy nic na dobírku nebrala a celkově pokud obchod není Mall nebo Alza tak beru vždy na dobírku.
Jinak to dopadlo tak, že mi odepsali až další den večer že se omlouvaji a samozřejmě nic doplácet nemusím. Takže to asi jen zkoušeli.