Mladší sourozenec o dva roky - jak to zvládáte?

paja_
2. čer 2019

Ahoj holky , malé je 15mesicu a rozhodli jsme se asi před měsícem malé pořídit sourozence. A vypadá to nadějně 😍 chtěla jsem se zeptat kdo má děti dva roky od sebe jak to zvládáte? Hlavně jsem se chtěla zeptat jestli má cenu pořizovat sourozenecký kočárek? Nebo jak to řešíte vy. Když někam potřebujete rychle nebo k doktorovi. Bydlíme na vesnici a do města to máme podél cesty. Děkuji za odpovědi

sudylichozrout
2. čer 2019

@paja_ ahojky, mam holky od sebe rok a tri ctvrte. Starsi to zvladla skvele, segru miluje a nezarlila na ni. Ted je mladsi pres rok, starsi budou tri a jsou dobra dvojka 🙂
Kocarek jsem koupila od sousedky staricky za par korun, vyuzivala jsem ho asi 4 mesice, pak uz v nem starsi ani moc nechtela byt. Jezdila na motorce. Takze zalezi na tom, jak na tom tve starsi ditko bude pokud bude uz zdatne tapat, skoro bych kocar nekupovala. Nebo vzala nejaky uplne za par kacek na dojezdeni.

pribylovapetra
2. čer 2019

Ja mam deti od sebe 2 a ctvrt roku a te zacatku to byl mazec. Ale taky kvuli tomu ze manzel nebyl pres tyden doma. Hodně pomahali prarodice. Starsi chvilu zarlila a delala naschvaly,ale asi za 4 mesice si zvykla. Mozna by to bylo jine kdyby mela sestricku kterou hrozne chtela a on to byl nakonec braska. Od doby co se mladsi zacal pohybovat,tak si s nim zacala hrat. Ted jsou jim 3 a 5 let a je to super dvojka. Jsem rada ze jsou tak blizko sebe.

jaja01k
2. čer 2019

Já mám děti rok a měsíc po sobě, takže dvojkočár byl ze začátku nutnost. Když bylo staršímu tak rok a půl, chtěl pořád jezdit na odrážedle, takže na takové malé pochůzky na nákup, na hřiště jsem dvojkočár nebrala. Využívala jsem ho na celodenní výlety, když si starší ještě potřeboval odpočinout nebo i pospat.
Já bych to teď neřešila a počkala, jak na tom bude dítko za půl roku, jak bude chodit, jezdit na odrážedle a tak. S věkovým rozdílem dva roky si myslím, že se spíš obejdete bez dvojkočáru.

svatuse
2. čer 2019

@paja_ Ahoj, mam deti od sebe akorat dva roky..dvojkocar jsem neporizovala, nam stacil skate na kocarek.. jinak mladsi je zlaty, takze u nas v pohode..starsi ho miluje a nedela zadne naschvaly..spis mi chce se vsim kolem maleho pamahat..

janager
2. čer 2019

@paja_ Mám kluky 2 roky od sebe. S mladším nám teď končí šestinedělí, takže zatím popíši moji spíše krátkodobou zkušenost. Staršího jsme už v těhotenství dost nechávali chodit bez kočáru, právě proto, abysme dvojkočár nemuseli pořizovat. Bydlíme na vesnici a jseme ráda, že jsme se rozhodli ho nepořizovat. Když jdeme mimo zahradu a jdeme s taťkou, bereme motorku, jinak se starší drží kočáru a chce vozit bráchu. Já sama s ním nechci jezdit na motorce, zatím, protože je to malý péro a s kočárkem ho nehodlám honit, aby mi nevlitl do silnice.
Jinak celkově je to samozřejmě docela mazec, ale říkám si, že až budou starší, že si spolu vyhrají a budou parťáci.

hankaros
2. čer 2019

Mám děti 2 a šest týdnů od sebe. První tři, čtyři měsíce to byl hukot, po půl roce si to sedlo a už teď jsou to partaci. Dvojkocar nebyl potřeba, že začátku stačil skejtik, a teď starší občas posadim k nohám mladšího do sportaku. Za mě menší rozdíl je lepší, ale toto má každý jinak. Nejhorší je první rok.

zlutykonik
2. čer 2019

My máme rozdíl 2 a čtvrt roku. Asi tak první 2-3 měsíce starší žárlila, poutala na sebe pozornost, dokonce se začala v noci počůrávat, ale pak se to ustálilo, zvykli jsme si všichni na sebe a ona je teď na mladšího moc hodná. Teď už nám mladší začíná lézt, už si spolu hrajou na zemi a jde vidět, že on na starší dceři visí očima, směje se na ni a hltá všechno, co udělá. Za mě je to fajn rozdíl. Staršímu dítku už se dá leccos vysvětlit, ale pořád jsou od sebe relativně kousek a je velká šance, že budou parťáci.

dofi86
2. čer 2019

Mam holky od sebe 19 mesicu a bylo to v pohode. Starsi nezarlila, malou jsem dala do nositka a mohli jsme neco podniknouy se starsi ;) Kocarek PhilandTeds, kde byly holky nad sebou, pote za sebou

radkazakova
2. čer 2019

@paja_ Mame deti 1 a 3/4 roku od sebe a snazila jsem se starsi dceru co nejdriv zvykat bez kocarku. V pohode ho pak predala braskovi. Koupila jsem tady na koniku jen skejtik Lascal, na ktery si stoupne kdyz potrebujem nekam rychle nebo je unavena.
Zvykli jsme si dobre, prvni 2 mesice byl masakr rozdelit pozornost a dat to fyzicky, ale ted uz dobry a dcera mladsiho brasku miluje. Ze zacatku jen zarlila, kdyz ho choval tatinek a "zapomnela" chodit na nocnik, a chodi se pochovat. Za rok si snad uz pekne vyhraji spolu. Doporucuji 🙂

claire90
2. čer 2019

Nasi jsou bez 4dni 2roky od sebe. Zacatek byl vcelku v pohode, az na par krizovek pri nemocech, ale starsi nezarlila, v ramci moznosti jsem ji zapojovala do pece, mladsi hodne spaval a zpocatku i usinal sam, tak nebyl problem ani s delenim pozornosti 🙂 Horsi je to ted, mladsi cerstve 4 a je to takovej vzteklej, ukricenej certik. To jeho jeceni me uz uprimne vycerpava. I kdyz mame stejny pristup, starsi takova nebyla, asi bude mit povahu jako muj stryc. Taky vecny dohady, vzdy chteji to co ma ten druhy 😀 ale nechci strasit, i kdyz to tak nevypada, nemenila bych, protoze dokazi byt i fajn partaci 🙂
Sourozenecky kocar jsme nemeli, deti jsem castecne nosila, takze dokud byl maly v korbe, hodila jsem si starsi na zada v nositku, pozdeji u golfek (meli jsme Quinny Zapp2) se pak dalo stridat dle potreby

petronilkaa
3. čer 2019

My máme děti 2 a čtvrt roku od sebe. Sourozenecký kočár jsme nepořizovali. Malý měl stejně reflux, takže nesnášel ležet v kočárku. Furt jsem ho nosila a když bylo potřeba někam rychle, starší dceru jsem dala do sporťáku. Jinak u nás byla pohoda od začátku.. Dcera se těšila na miminko, jak bude nosit dudlíky a podávat mi plínky.. Zůstalo jí to i po porodu a tím, že jsem syna furt nosila a on spokojeně spal, mohla jsem se věnovat dceři jak potřebovala a chtěla, takže neměla moc důvod žárlit. Spíš mám pocit, že teď (syn teď 3 roky a dcera 5 let) se rádi zlobí a dělají si naschvály. Ale taky je pravda, že když jim o něco jde, umí krásně spolupracovat, jak psal někdo výše, jsou parťáci 🙂

kata267
4. čer 2019

@paja_ mam deti 17mesicu od sebe, sourozenecky jsem porizovala za par kacek z druhe ruky a musim rict ze ho pouzivam dodnes kdyz,potrebuju nekam cilene jit (nakup,posta,doktor,delsi trasa atd.), holky uz jsou vetsi (1,5 a 3r) ale vetsinou bez kocaru jde kazda jinym smerem takze jsem rada ze je muzu posadit a v klidu jet kam potrebuju...jinak pece o ne je porad na stejno mi prijde, kazdy to obdobi ma neco 😉

netopejr
5. čer 2019

@paja_ Nejkrásnější a neklidnější období to bylo, nejmíň náročný na všechno (míň než jedno dítě). Sourozenecký kočárek ano, stačí aby si starší dítě mohlo sednout a nezřítilo se, když usne.
Pokud seš nosící, můžeš vyjít s normálním.
U většiny dětí ten kočár je tak ca na rok. Takže stačí z druhé ruky, fakt sourozenecký s přídavným sedátkem třeba jen, nemusí být pro dvojčata.
Pokud máš ovšem starší dítě kočárkové, co se vozí rádo, a zejm. pokud spí po obědě - no, teď asi jo, ale po tom 2,5 ap. se to celkem láme, některý děti tak moc spát nepotřebujou, spí jen někdy, jiný spí po obědě do 5,5 - v kočárku spolehlivě, pak by ten dvojčecí smysl a lepší využití měl.
Podle toho, jaký máte cesty a chodníky, potřeba transportu kočárku ap., tak zas tím dvojčecím nic nezkazíš, kdyžtak máš víc místa na nákup, odrážedla, věci na výlet. A to zas jestli chodíte, i to starší dítě si ve 3,5-4 rádo pohodlně sedne, nebo i pospí.

paja_
autor
5. čer 2019

@netopejr právě že malá není moc nosici typ. Je ji 16 měsíců a chodí mi spát dvakrát denně. Je spíš kocarkovy typ, proto se hodně přikládáním k pořízení sourozeneckého kočárku. Bydlíme r na vesnici k doktorovi to máme právě půl hodiny cesty . Tak si říkám že když budu potřebovat rychle do města nebo l doktorovi . Tak ho zase využijeme .

netopejr
5. čer 2019

@paja_ jj, já bych byla pro. Nemusíš dítě honit, když spěcháš, nemusíš ho tahat, když je unavený a třeba Ti venku budou po obědě i synchro spát.

hanulkaha
5. čer 2019

U nas je to nyni taky aktualni 😊 mame 4tydenni miminko a narodilo se 6 dnu po synovych druhych narozeninach 💙 zatim si to vse seda, ale zvladat se to da, starsi uz je natolik rozumny, ze pomaha, ma miminko rad, dava mu mlíčko, dudlika, chodi ho hladit a pusinkovat... Jedinou "nevyhodu" vidim v tom, ze jelikoz male mimi vyzaduje castou peci, zanedbavam trochu (samozřejmě ne schvalne) starsiho a netravim s nim tolik casu, jako kdyz jsme byli jem sami, on to samozrejme vnima a je na nem obcas videt, ze je mu to lito, tak se snazim malickeho treba v lehatku mit u sebe, kdyz si hrajeme se starsim a jsme tak vsichni pohromade 😊
Jinak kdyz nekam potrebuju, tak to zatim resime tak ze starsiho pohlida manzel nebo babi a ja jdu s mimuskem, jinak se to da resit bud jak píšeš sourozeneckym kocarkem, nebo miminko dat do satku/nositka a starsiho do sporťáku 😉 tak to pripadne budu delat ja 👍

veronikarovena
15. srp 2019

@paja_ ahoj mám tři, osmiletého, dvouletou a pulrocniho miluji se, hodně si vyhrají 🙂 ale pokud jste aktivní maminka a není vás denni rozvrh dokutáet se na hřiště dvěstě metru daleko kočárek pro sourozence doporučuji, po dlouhé úvaze jsme zvolili BGB donkey, oslik je kočárek který jde jak pro jedno dite tak dvě, takže na kratší cestu ho cvaknete do verze mono a mate před sebou kočárek a nákupní košík ideální i na odráželo a v případě delších cest proste krásný kočárek pro sourozence 😊 kde si starší odpočinek v MHD nemusíte hledat místo pro starší dite at.

codal
15. srp 2019

@paja_ nám holky přesně o dva roky a fakt jsem se bála, jak to dáme, ale nakonec je to celkem v pohodě,až na špatné usínání a časté buzení tě mladší. Holky jsou super, milují se, ta starší mi pomaha a ta malá je celkem pohodové miminko,co si občas i samo vyhraje. Musím teda říct, že manžel je tatínek na plný úvazek, stará se o ně i doma pomáhá, mám dvě hlídací babičky, takže v tomhle to mám snazší..každopádně holkám bude brzo rok a tři a začínají být partačky, takže bych neměnila..

codal
15. srp 2019

Jo a dvojkocar nemáme,ale první půl rok hlavně v zimě byl teda mazec se někam dostat, byli jsme hodně doma nebo na zahradě, max v blízkém okolí.. teď už je to v pohodě a dá se to bez kočáru.

kuliseks
15. srp 2019

Tak my jsme asi jedini, kteri to nesou dost tezko 🙂 mam dva kluky presne 2 roky od sebe a starsi teda na mladsiho odmalicka zarli hrozne a i ted po roce a pul mu dela naschvaly atd. Jsou svetle vyjimky, kdy se k nemu tuli nebo mu neco ukazuje, ale jinak hruza. Sourozenecky kocarek mame, jezdim s nim po silnici do vedlejsiho mestecka, protoze neridim a ne vzdy zrovna jezdi autobus. Za nas kocar tedy vyuzivany hodne.