Sourozenci 3 roky od sebe, máte zkušenost?

markyzka84
11. led 2016

Ahoj, chtela bych se zeptat. Zda-li jsou tu uzivatelky co sami maji sourozence 3 roky od sebe at vic nebo min. A pokud jsou, jake maji zkusenosti se vztahy mezi nimi. A v zaveru jestli muzete ohodnotit jestli je to podle Vás idelani doba. Děkuji M

zzuzinda
12. led 2016

Naše děti jsou od sebe 3 roky a necelé 2 měsíce. My chtěli děti 3 roky od sebe, tak nám to vyšlo 🙂 Děti se mají rády, vychází spolu moc hezky. Když se mladší narodila, starší nežárlil, naopak mi pomáhal. Za mě to je fajn. Starší byl už samostatný, když se miminko narodilo, uměl se najíst, oblíct většinu oblečení sám, měl období, že chtěl pomáhat a se svou rolí velkého bratra ochránce se sžil hned 🙂 Na druhou stranu měl období Já sám - za každou cenu a měl občas "super" náladičky - vzteky, neposlucha, zuřivka. Ale musím říct, že jsem spokojená s tím, jak nám to vyšlo 🙂

daasenka85
12. led 2016

My máme čerstvě a zatím dobré - podobné jako u @zzuzinda, ajorát starší holčička, mladší chlapeček. Ale asi brzy hodnotit ;)

petule12
12. led 2016

Tak já jsme s bráchou o 3,5 roku a v pohodě. Tak klasicky jsme se řezali jako děti 😉 Teď v dospělosti v pohodě, máme i stejně staré děcko. Moje holčičky jsou o necelé 3 roky od sebe a je úžasné jak už si spolu vyhrají. Ano také probíhá to, že se jednu chvíli milují a pak by si vyškrábaly oči 🙂

puresin
14. led 2016

Dcerce jsou 4 roky a 9m., malému rok a 7m., takže skoro přesně 3 roky od sebe. A je to super. 🙂 Milují se, mazlí se, hrají si. Samozřejmě se občas nepohodnou a pak mi tu kvílí oba, ale jinak je to bezva. Malá už v pohodě ujde jakoukoli trasu, takže se drží kočárku, nemusím řešit, že už nechce ťapat. A malý je zase ještě dost malý na to, aby mu sezení v kočáře nějakou dobu nevadilo, takže takhle se dostaneme, kam potřebujeme. Dcerka ani nežárlila, naopak se ho snaží vychovávat a školit. 😀

olgas
14. led 2016

mám děti od sebe 3,5 roku - dva kluky - za mě super rozdíl . Jsou to parťáci jako hrom. Samo,že občas nějaký problém je, ale všě se vyřeší, mladší se rychle některé věci naučil a umí spolu pěkně vyjít.

svija
14. led 2016

U nás 2 kluci 3 roky a kousek od sebe a dobré. Teď už si spolu fakt vyhrajou a jsou to prostě bráchové. Na začátku docela dlouho, než z toho miminka vyroste někdo, s kým se dá hrát 🙂 . Občas se ale řežou, hlavně mladší staršího 😕

rsr
14. led 2016

My máme tři kluky, dvojčata 5let a řetí 2 roky, bez 14 dnů tři roky rozdíl a super. Dvojčata se snaží pomáhat, hlídat, s malým si hrají a ten se od nich naučil už kdejakou blbost 🙂. Na prcka nijak nežárlili, ale možná to bylo tím, že byli dva.

markyzka84
autor
17. led 2016

@zzuzinda je to je krásný... Moc doufám ze malá Mimi přijme dobře

@petule12 naše by. Měli byt bez 10 dni tři roky 🙂

@puresin toho chození se děsím malá věcně někam utíká :,( ven asi jen s manželem :////

@rsr je to mate skoro jako budeme mít my. 🙂

andrejka3741
17. led 2016

Jsme se ségrou 3 roky od sebe. Vztah máme báječný,navštěvujeme se 2x týdně,máme si co říct a je to fajn. Jako malé jsme se samozřejmě rvali jako koně,pak jsme se milovali,ale to je všude 🙂

Pak mám ségru ještě o 20let mladší a to je bez komentáře 😎

markyzka84
autor
17. led 2016

@andrejka3741 já moc doufám ...lež by to naše děti měli jako Vy...Škoda ze ještě stále nevíme co čekáme ale malá říkala ze by chtěla sestřičku a manžel říkal holčičku. ...no tak snad ví co ,,udělal,, 🙂))

mysicka_lb
17. led 2016

Jsme s bratrem od sebe 2 roky a 9 měsíců - vychází mi, že bratr musel být počat snad přesně na mé druhé narozeniny🙂. Pamatuju si, jak jsme si přijeli pro miminko do porodnice, jak jsem mamince "pomáhala" se o něj starat, i spoustu dalších příhod. Věkový rozdíl to byl určitě dobrý, už jsem byla poměrně rozumná a zároveň jsme k sobě měli věkově blízko. Nikdy jsme se neprali, hráli jsme si spolu...

ALE každý jsme se pak vydali svojí cestou a teď v dospělosti k sobě vůbec blízko nemáme. Bratr byl jako benjamínek vždy protěžovaný, rozmazlovaný a obdivovaný. Těžko se to popisuje, ale na každého z nás platil doma úplně jiný metr. Z bratra asi hlavně díky této výchově vyrostl strašně nafoukaný, sebestředný člověk. Už si s ním vůbec nerozumím a on se mnou taky ne. Každý máme své zájmy, své kamarády, své názory a své zážitky.... Je problém vůbec najít společnou řeč, když už se jednou za pár měsíců vidíme na rodinné sešlosti.

Řekla bych to takhle. Pokud někdo doopravdy chce dvě děti, jsou tři roky asi ideální věkový rozdíl. Pokud ale někdo druhé dítě chce jen proto, aby to první "nebylo jednou na světě samo," ať se na to s klidným svědomím vykašle a má jen jedno🙂. Nikde není psáno, že ti dva budou parťáci na život a na smrt.

markyzka84
autor
17. led 2016

@mysicka_lb víš já sama jsem jedinacek(vím jak o je). A já teda pravé chtěla druhé aby malá měla někoho z rodinný kdyby nebo až jednou...navíc jsem si říkala malá je hrozné kamarádska a myslím ze by ji sourozenec chyběl .. Jediné co se bojím je abych dokázala někoho milovat tak jako mou malou princeznu...

petule12
18. led 2016

@markyzka84 take jsem si rikala jestli druhe budu tak milovat jako prvni, nedokazala jsem si to predstavit a neboj budes. Ona se ta laska navic nedeli, ale nasobi 🙂r

petule12
18. led 2016

@markyzka84 jestli se budou cely zivot mit radi ti nikdo nezaruci. Ale je to fajn mit sourozence 🙂 udelej to jak to citis...

nonnni
18. led 2016

dve z dcer jsou od sebe bez trech tydnu o tri roky. V pocatku to byl priserny masakr, naprosto silenych par let...ted je jim 7 a 10 let a jsou uz tak 4 roky skvele partacky.