"Srostly" se vám děti cca s tříletým věkovým rozdílem?

pafca4
5. dub 2017

Ahoj, čekám druhého chlapečka. Děti od sebe budou cca dva roky a deset měsíců. Zajímalo by mě, jestli a hlavně kdy se vám děti srostly. Tj. začaly si spolu hrát, začaly se chovat jako sourozenci. Je mi jasné, že ted už věkový rozdíl stejně nezměním 😉 tak se ptám spíš ze zvědavosti, abych věděla, co čekat. Bojím se, jestli na stejné zájmy,co se týče hraní, už není tříletý rozdíl moc... díky za odpovědi 🙂

lenka_strelenka
5. dub 2017

Brácha má dva kluky cca 2,5 roku od sebe (teď je jim 5 a kousek a necelé 3), jsou hodně rozdílné povahy - starší citlivý stydlín-filozof a mladší zase taková neřízená střela milující společnost a pozornost. Ještě tak před rokem, kdy jsem je naposled hlídala, tak interakce nic moc - mladší spíš staršímu na obtíž (no jo, ale aby mělo 4leté dítě trpělivost s ani ne 2letým, když mu bere hračky, to se moc čekat nedá), ale v poslední době se to srovnává a jsem přesvědčená, že do budoucna budou mít pěkný vztah (i přesto, že jsou povahově jako voda a oheň) 🙂

konidana
5. dub 2017

Já mám tedy děti blíž u sebe, ale jak začal mladší lézt, tak už byli dvojka - hráli na honěnou po čtyrech. Oba byli a jsou divoši, takže toto nastalo už v 7.měsíci mladšího (starší měla tedy jen 2 a 1/4 r. ale hádám, že by si honičku na čtyrech nenechala ujít ani o pár let později:D) A později na věku už tolik nezáleží. Záleží na tom, zda budou mít podobné zájmy a povahy nebo budou naprosto rozdílní. Moji mají od obojího něco, ale dcera nemá trpělivost na složité stavebnice a modely, která staví a slepuje syn a jeho zase nebere hrát si s plyšákama, což dcerka vydrží odjakživa celé dny. A rvou a hádají se dost, ale dokáží i hezky spolupracovat🙂

mapet12
5. dub 2017

Myslim si, ze to je idealni rozmezi jak pro mamcu tak i pro deti, urcite to ze zacatku bude tezky , ale pak si urcite vyhraji akort, kdyz to budou dva kluci. My to budeme mit horší, mam syna, ktery je narozen rijen 2012 a ted v rijnu 2017 se nam narodi druhy ditko takze rozdil 5let a to ještě nevime pohlavi , ale snad to zvládneme 🙂, teda doufam v tom

mymetka
5. dub 2017

Mně to možná taky čeká, byli by od sebe o tři roky skoro přesně a dost mě to děsí, jak se u nás druhé dítě zabydlí, protože syn je dost uzurpátor a malý tyran, divoch a neřízená střela.

mrazulkav
5. dub 2017

My máme první holčičku a druhého chlapečka, rozdíl 3 a půl roku. Na to, že dcerky první reakce na info, že už máme miminko, byl pláč, protože chtěla sestřičku, má k bráchovi zatím vztah hezký. Uvidíme časem...
Kamarádka má rozdíl mezi dcerkami téměř přesně 3 roky a teď, když je mladší 1,5 roku, už si libuje, že si i občas samy vyhrajou.
Hodně záleží na konkrétním dítěti... my sice chtěli děti blíž k sobě, ale nezadařilo se. Na druhou stranu je už dcerka vyspělejší, chodí do školky, leccos zvládne sama bez mé asistence... podle mě neexistuje ideální rozdíl, to je pro každého jiné...

majkoz
5. dub 2017

První dva jsou od sebe tři roky. Myslím, že záleží na povahách dětí. Od malička supr parťáci ti naši, než jsem jim do pokojíčku přidala nejmladšího(tč.2,5r), tak spolu spali v jedné postely, ikdyž mohl každý ve své(tč. 7,5 a 10,5). Třenice mezi nimi začínají až teď, kdy ten nejstarší se cítí být už "velký", a ten mladší ho chce stíhat, ale starší ho koikrát "utře", takže mladší zaútočí na citlivé místo a bitva vzplane🙂 Naopak znám spoustu příkladů, kde děti kousek od sebe a katasrofa, nebo naopak dva "jedináčci" dlouho po sobě. Člověk si hlat nevybere😉 Hlavně, když budou milované a budou to cítit❤

pet359
6. dub 2017

ahoj, můžu mluvit i trochu za sebe 🙂 my se sestrou jsme od sebe 2roky a 8m a bylo mezi námi totální peklo....každá jsme úplně jiná a to asi bude dělat dost a hlavně si myslím, že hodně záleží na rodičích....když jako třeba 5ti letá spadla, tak já jako skoro 8letá dostala vynadáno, že jsem na ni měla dávat pozor....do dneška to mám tyhle "nespravedlnosti" v sobě....takže za mě hodně dělají rodiče....

dora13
6. dub 2017

My jsme s brachou 2r 10m a bylo to fajn, vyhrali jsme si krasne. Byl to proste partak, sice mladsi a nekdy otravny, ale vnimala jsem ho jako rovnocenneho soupere. Nebala bych se🙂

puresin
6. dub 2017

@pafca4 Moje starsi deti jsou od sebe 3 roky a 2 mesice. Rvou se a hadaji, jasne, ale jeden bez druheho nedaji ani ranu. Miluji se nadevsechno, starsi ho uci, mladsi ji svadi k blbinam, jsou skvela dvojka. Uz se tesim, az k nim doroste i treti, ta je od prostredniho 2,5 roku. 🙂

terezia10
6. dub 2017

Z vlastní zkušenosti jsem se segrou ani ne o rok a nesrostli jsme nikdy a to nám táhne na 30. Jsem vlastně takový jedináček. Můj muž je se sestrou o 10 let a mají nádherný vztah až mě to vždy dojme takže nad takovýma uvahama by jsem se vůbec nezaobírala🙂

dandaa
6. dub 2017

Mam starsiho o pet let a mladsiho o tri roky a cele detstvi jsme si vsichni spolu hrali a i ted v dospelosti jsme spolu denne v kontaktu.Zalezi dost na povaze.

zvargova
29. čer 2018

mám děti od sebe 3,5roku a AŽ TEĎ SE TO DÁ jakž takž snést 😃 pět let a 3měs a 21měs

petronelka20
29. čer 2018

Mám děti od sebe dva roky a necelé tři měsíce a vyhrají si spolu dost a to mám starší holku a mladšího kluka. Sice jsou od malička strašné hádky, rvačky...ale mají se rádi.

soda365
29. čer 2018

ahoj, mám děti od sebe přesně 24 měsíců a teprve teď vzal starší mladšího jako součást rodiny - stalo se to ve chvíli, kdy mladší začal lézt po bytě. Ten na koho má hlavně políčeno je právě starší brácha - plazí se za ním klidně přes celý byt a když je u něj tak si s ním povídá a nebo se jen tak dívá co dělá.. Zatím se nejedná o žádnou konkrétní hru, ale beru jako pokrok už jen toto - než se začal plazit tak staršího miminko absolutně nezajímalo a teď jde - pohladí ho, dá mu pusinku a občas mu i ukáže nějakou hračku... doufám, že časem to bude ještě lepší 🙂

verca0105
29. čer 2018

My máme děti od sebe 3 a půl roku. A jsou super dvojka. Staršímu bude na konci srpna 5 let. Když je mladší doma a já se vrátím se starším domů, letí malej ne za mnou, ale za bráchou. Starší mladšího každé ráno vytahuje z postýlky, mají společný pokojíček, vytáhne šprušle a pak i malého ven. Tuhle jsem je našla v kuchyni, kdy starší měl malého položeného na podlaze se sundanými kalhotami od pyžama, v ruce tepláčky a snažil se ho převléct!! Mají se rádi vzájemně, když vedu staršího do školky, nezapomene mladšímu dát pusu, obejmout ho - div ho neuškrtí 😀 Umí se i porvat o hračky, ale nic hrozného. Starší na malého držel od narození, hrát si začali asi v 3/4 roce mladšího. Mladší už v 9-ti měsících chodil.

alishka111
29. čer 2018

My máme od sebe 2r a10m a jsou naprosto úžasní. Velká ségra bráchu od miminečka milovala, nežárlila snad nikdy, snažili jsme se jí nedat příležitost. Teď je malýmu 10 m a normálně si vyhrajou, nikdy bych tomu nevěřila, a to i když má dcera na návštěvě jednu dvě kamarádky, nějak ho prostě berou. Jasný že ho občas "srovná", někdy je celý olepen náplastí po nezbytných vyšetřeních od "doktorky", někdy ho sejme plyšákem, ale on je vděčný za cokoli, hlavně když se mu ségra věnuje. Prostě se milují 😍 Jo a když ji boří lego, tak si s ním hraje na Godzilu, to vždycky řvu smíchy - jak malej neví co se děje 😁

kac_kac
29. čer 2018

Přijde mi že hrozně záleží na povaze konkrétních jedinců. S bráchou o šest let starším jsme se celé mé détství milovali a neměli mezi sebou spory, s bráchou o dvaapůl roku mladším jsme se jen řezali jak koně, bylo i období zcela upřímné nenávisti, nějakou cestu k sobě jsme našli až jako dospělí.
Děti mám od sebe dvakrát o čtyři roky (holka skoro deset, kluk skoro šest, kluk rokapůl) Zvlášť ti starší dva jsou velice rozdílné povahy, přesto si spolu stále krásně dokážou hrát, umí se na sebe i opravdu vážně naštvat, ale ty kladné vztahy převažují, až mě to v jejich věku překvapuje, mrňavec je zatím spíš škodič, ale milujou ho oba, a jeho škoďárny berou docela sportovně.

zazulinka
27. led 2019

Já mám 2 děti 4 roky od sebe a tet čekám třetí miminko též 4 roky od nejmladší dcery a od syna bude o 8 a ženy ty dva jsou parťáci jak mají být jeden za druhého jsou jak dvojčata takový vztah dcera má Teda staršího syna total omotaneho co chce to udělá ale i na opak vyhrají si i když jsou 4 roky od sebe a tet na miminko se oba těší starší Teda víc malá to má občas 50 na 50
Ale jinak bych neměnila.