Starší sourozenec stále ruší mimino. Řešily jste to také?

andza
18. říj 2019

Nadpis už mnohé napovídá..... mám téměř 2,5 letého syn a měsíční miminko. Už od porodnice potřebuje miminko na spaní, nebo alespoň usnutí, klid. (byla jsem nejprve na 3 lůžáku, kde vubec nespala, a pak na samotce, kde byla nejhodnější spavé miminko). Myslela jsem si, že si na to miminko zvykne, že je tu ruch. Nevadí mu nějaké běžnější zvuky- vysavač, pračka. Ale syn prostě lítá a neustále vykřikuje, mluví nahlas, atd - když mu domlouvám, podle mě vůbec neví co se po něm chce, je tak prostě zvyklý. Takže to zatím vypadá tak, že když jsme doma všichni, malá skoro nespí, pak brečí a nakonec usne. V kočárku to samé, syn běhá po venku a křičí, a ji to ruší. Ale třeba včera spala za celé odpoledne asi hodinu. Jakmile jsou kluci pryč, spí skoro celý den . Zatím je s námi manžel, takže chodí hodně ven. Ale bude se muset vrátit do práce a já nevím co si s nima počnu. Napadá mě jen vozit je v autě. Ale přece nestrávím rok vožením dětí v autě. Neřešil jste to někdo, prosím Vás?

hani1234
21. říj 2019

@princezna8 Druhá dcera se narodila, když první bylo 2,5r. A radost z toho opravdu neměla, v porodnici mě normálně přehlížela. Chceš mi říct, ze byla tak rozmazlená, ze tenhle šok ze sourozence proste nezvládla ? Ach jo. Obavám se, ze tvoje teorie nejsou podložené na reálným základě..

zelenaesmolda
21. říj 2019

@princezna8
a s kym ten cas budes travit kdyz ne s ostatnima matkama?
urcite tvi svobodni kamaradi budou celi zhavi jit po praci na prochazku s kocarem a ty zase nebudes moct jen tak jit vecer do baru takze by me docela zajimalo jak si predstavujes traveni casu na materske...
nehlede na to,ze vetsina lidi je v dobe kdy ty budes mit cas v praci...

rebe
21. říj 2019

@isabelafuentes Ale dostalo, neboj. Několikrát tu psala o tom, že některé rady vyzkouší 🙂

journals
21. říj 2019

@zelenaesmolda Pssst! To jí neříkej, že většina chlapů je přes den v práci a když mají po šichtě, tak je většina mimin unavená a chtějí spát (její samozřejmě nebude, to je jasný, tohle dítě bude úplně jiný).
@princezna8 Začínám pochybovat o tom, jestli vůbec nějaké dítě existuje/bude existovat. Spíš to vidím čím dál tím víc na parádního trola 😎 protože jestli to, co tu píšeš myslíš vážně, tak budeš asi hodně překvapená 😂

zelenaesmolda
21. říj 2019

@journals
hlavne ti chlapi nebudou mit naladu na traveni casu s miminem...

journals
21. říj 2019

@zelenaesmolda Myslíš, že je jako to mimino v hospodě bavit fakt nebude? Určitě jo... 😂 stejně je to trol 🙈🙉🙊

zelenaesmolda
21. říj 2019

@journals
neblbni,oni do hospody ani nepachnou,zacnou chodit do hernicek a mlecneho baru :D

journals
21. říj 2019

@zelenaesmolda Jo tááák! No jo vlastně!

rebe
21. říj 2019

@journals @zelenaesmolda Holky, uvědomte si laskavě, že to, že svobodní kamarádi chodí do práce a nemají chuť se kamarádit s těhotnýma nebo čerstvýma matkama, je jenom váš názor, ano? Někdo jiný klidně může mít názor, že svobodní kamarádi nic jiného než obídky s těhulema na starosti nemají!

journals
21. říj 2019

@rebe Uznávám, že jsem v některých názorech velmi omezená 😂 jak já bych chtěla vidět realitu všedních dní za pár týdnů, měsíců... jestli vůbec

zelenaesmolda
21. říj 2019

@rebe
nazor a realita se bohuzel velice casto lisi,vsak ona na to prijde 🙂

sudylichozrout
21. říj 2019

@rebe 😀

sudylichozrout
21. říj 2019

@journals
@zelenaesmolda
@rebe je tu s vami psina 🙂 😉😂

zelenaesmolda
21. říj 2019

@sudylichozrout
s nami je vzdycky psina,bejby :D

sudylichozrout
21. říj 2019

@zelenaesmolda Vsak ja vim 🙂

hanulkaha
21. říj 2019

@andza U nas také aktualni tema... Maly se narodil 6 dnu po braškovo druhych narozeninach. Nyni ma mladsi neceleho pul roku, starsi tedy dva a pul, je to troufnu si rict hodne dite, ale s prichodem miminka nastoupilo zaroven i obdobi prvni detske puberty a ja mela hlavu do ctverecku 😰 strarsi syn byl jak utrzeny ze retezu, hlucny, delal naschvaly, moje 10x pro nej znamenalo OK, stejne to udelam... Myslela jsem si ze je to zarluvostí na brasku, ale toho od prvni chvile zboznoval, hlidal, mazlil se s nim, pomahal mi... takze to opravdu bylo to prvni vzdorove obdobi, ktere uz pomalu prechazi 🙏 nicmene ikdyz synovi vysvetluju at je tise a sam mi rekne "mami psssst, Matysek spinka", tak za 5 minut proleti okolo s jekotem v zapalu hry, hlucne si hraje, nebo se jde proste jen na maleho podivat, samozrejme dost neohrabane, takze ho téměř vzdy vzbudil 😡 ale je to male dite a nemyslim si ze by ve 2,5 letech chapalo, ze si ma hrat tak aby u toho septal, nepadaly mu kominy z kostek atd. Takze jsem to vyresila tak, ze mimco spava pouze venku na dvoře v kocarku, kde ho starsi nevzbudi a kdyz jdeme na prochajdu, tak bud kdyz uz je maly vyspany, nebo kdyz usne po ceste, je to celkem v pohode, protoze venku je starsi syn vicemene daleko min hlucny, jak doma a mimouse driv vzbudi kraval z ulice nebo nacuhujici zvědavé Kelišky 😀
Takze pokud mas tu moznost, davala bych mimco spat take ven (zahrada, balkon) nebo ho proste zavrit do loznice, pokojicku, kde bude ten ramus od starsiho alespon trochu tlumeny, pustila bych bily sum nebo ukolebavku a uvidis 😉
Nevim kolik malicke je, nepsala jsi nebo jsem přehlídla, ale treba u nas to bylo tak, ze prvni tydny ni spal malicky hrozne spatne, treba 2-3x po dvaceti minutach za cely den, mozna to bylo temi vedry (narodil se v kvetnu) a cim byl starsi, tim to bylo lepsi a ted v tom pul roce si da dopo i odpoledne 2-2,5hodky spanku a prospi pak i celou noc, ale to uz tak spinkal od malicka 😀 tak treba se to i u vas s vekem jeste zlepší, mimi uz nebude tak drazdive a citlive na každý hlasitejsi vzuk a nebude ji tolik rusit ani maly raubiř 😊

hanulkaha
21. říj 2019

@andza ha, uz to vidim, mesicni miminecko 😊 tak tomu bych opravdu dala chvicku casu, je jeste malusenka a ve veku, kdy se detatka na hlasite zvuky budi s pláčem... Ono i nez si zajedete novou situaci, mimco+starsi, skloubit tu peci okolo obou plus do toho jeste rozbourene hormony po porodu... Ty zacatky jsou narocne, ale s kazdym dslsim dnem to bude lepsi 🌞
Drzim pesti, at je brzy lepe ✊✊😊

merope
22. říj 2019

@zelenaesmolda @journals Nemůžu si pomoct, ale dost mých bezdětných kamarádek se moc rádo scházelo i když jsem přicházela s mimčem (resp. rády přišly k nám domů na návštěvu).

A večer do baru nebyl problém s malým (ten si spokojeně chrněl v kočárku a bylo mu fakt šumafuk jestli je doma nebo venku), ale spíše se mnou, protože jsem byla utahaná.

Blbý je, že míň utahaná jsem začala být, když malému začlo být tak 6 měsíců a pomalu se mi do kočárku nevleze a i je vidět, že to spaní je lepší doma. Ale zase se začíná ukazovat, že hlídací babičku začíná opravdu hooodně bavit, takže jsem byla minulý týden večer na přednášce a včera v kině a počítám, že si to budeme výhledově pravidelně opakovat - protože ta možnost vypadnout večer někam jen tak se bavit a s chlapen, to zjišťuji, že pro zachování vztahu je podle mě moc důležité.

adelka951
22. říj 2019

@merope Tak to je super, užívej dokud to jde, za dva až tři měsíce přijde separační úzkost a dalších pár měsíců tě mimčo nikam nepustí.

merope
22. říj 2019

@adelka951 Nu, uvidíme, doufám, že tak zle nebude 🙂. Snažím se, aby pravidelně hlídal i tatínek, aby byl malý zvyklý na oba rodiče a dle všeho, co jsem k tomu četla, by pak neměl mít problém ani se separační úzkostí ani s kontakty s lidmi v budoucnu. Tak snad se moudré knihy nemýlí 🙂. Mám tu výhodu, že chlap pracuje na home-office a navíc zpravidla odpoledne, takže přes den může hlídat, když potřebuji někam vyběhnout.

zelenaesmolda
22. říj 2019

@merope
ano,kamaradek ale ne kamaradu,ona psala,ze vetsinou se kamaradi s chlapama 🙂
malemu mimcu je jedno kde je ale vetsinou mama nema na courani po vecerech energii presne jak pises

merope
22. říj 2019

@zelenaesmolda Mno jo, ti chlapi z mimin tak moc unešení nejsou 😀.

zelenaesmolda
22. říj 2019

@merope
to je prave to,co se ji snazime vysvetlit 🙂

merope
22. říj 2019

@zelenaesmolda Hele, netřeba vysvětlovat, pochopí sama. Nebo třeba zjistí, že některé chlapy děti zajímají - ten můj třeba opravdu překvapil a když jsem se v létě chodila ochladit za kamarádkou do suterénního bytu, tak tam byli další dva a taky pohodička, ochotní i pochovat. Ale ženské jsou z nich samozřejmě nadšenější.

palacinka_marmeladova
Autor odpověď smazal
Zobraz
llluckaaa
22. říj 2019

Zajímavá diskuze, u kter mě v některých místech mrazilo a občas jsem se musela smát. Třeba při čtení, jak si bezdětná ženská představuje, že se jí narodí růžové vysmáté miminko jak z reklamy na plíny a bude dělat přesně to, co po něm bude chtít, a jestli ne, bububu, jestli pořád ne, tak plácnem, a jestli pořád ne, tak co? Kam dál to půjde? Dojde na řemen? Dojde na klečení na hrachu v koutě? Až nebude v klídku za počítačem po večeři a rychlovce s manžílkem, ale nevyspaná, poblitá, hladová s mastnýma vlasama... Protože toto bohužel bývá často realita několik měsíců po porodu.
Ale abych dala nějakou konkrétní radu. Mám 3 rošťáky, do sebe 2,5 a 3,5 roku a spaní doma přes den i v noci byl do dvou let u všech problém. Zabíralo spaní v kočáře na balkóně, tam byl relativně klid, čerstvý vzduch a jak bylo dítě více zabalené, tak jsem ho vlastně i tam nějak odhlučnila. Takže myslím, že to usínání venku nebo na balkóně časem půjde, starší sourozenec se může vyřádit na odrážedle, mladší bude chrnět a maminka si může odchodit denně 10 tisíc kroků, aby byla šlank 😀 😉 Nejmladší dítě mi ze začátku řvalo i v kočáře a brzy jsem přešla na šátek, ten zabíral perfektně, ikdyž při uvazování mi taky dítě vyvádělo. Jak jsem ale vyšla ven, zklidnilo se a bylo schopné vydržet i 2 hodiny. Později fungoval i kočár. Ještě ani není po šestinedělí, všichni se sžívají s novou situací a není to jednoduché ani pro jednoho. Časem se to nějak srovná a bude to lepší 🙂
A abych nějak shrnula své poznatky a zkušenosti s výchovou dětí: i kdybych děti umlátila, tak se stejně nebudou vždy chovat tak, jak chci já. Jsou povahově jiné, přijdou jim důležité jiné věci, mají jiné cíle atd. atd. Nechci vychovat děti, které poslouchají dospělého na slovo - sice bych se asi pak mohla chlubit, jak jsem si děti vycvičila, ale do života to žádná deviza není, spíš naopak. Děti se musí naučit argumentovat, kriticky přemýšlet, řešit konflikty, nebát se říci svůj názor, nepřebírat slepě názory nějaké autority.

zelenaesmolda
22. říj 2019

@llluckaaa
psala jsem to uz vys,ze chceme po detech at jsou v dospelosti samostatne,asertivni a prubojne ale jako deti maji byt tiche,poslusne a hlavne neodmlouvat...je zvlastni kolika rodicum tenhle absurdni paradox vubec nedochazi

llluckaaa
22. říj 2019

@zelenaesmolda Jj, přesně tak, je to paradox.

sudylichozrout
22. říj 2019

@zelenaesmolda Tak tohle do sutru tesat! Genialne vystizeno 🙂

zelenaesmolda
22. říj 2019

@sudylichozrout
myslim,ze jsem to videla v Nevychove a musim se priznat,ze me do te doby nejak taky nedoslo jak je to strasne absurdni