Horní Měcholupy - rady, tipy, triky, aneb jak se Vám tam bydlí?

snehur
13. lis 2018

Milé maminky, čeká nás s půlročním prckem stěhování z Moravy do Měchulup. Lokalitu jsme vybrali z důvodu blízkosti Hostivaře a dostupnosti do Prahy. Co mě ale zajímá a lze zjistit pouze zkušeností, jsou tipy, rady, názory, jak se vám tam s dětmi bydlí? Je to bezpečná lokalita? Může manžel parkovat drahé auto volně na ulici nebo zásadně garážovat? Necháváte na zahradě hračky, gril, nábytek? Není u každého obchodu zástup bezdomovců? Jak je to s dopravou v ranní špičce? Nejsou dětská hřiště okupována divnými individui? Morava je oproti Praze přeci jen jiná, tak se chci zodpovědně připravit na "kulturní šok" 🙂 Předem všem moc děkuji!

svija
13. lis 2018

Ahoj, my jsem z Hostivaře a bydlíme v rodinném domku. Já jsem se tu narodila a chodila sem i do školy. A musím říct, že co se týče bezpečnosti, neměla jsem problém ani teď ani ani v minulosti. Auto normálně parkujeme na chodníku a vždy to bylo v pohodě, bezdomovců tady taky není žádná hromada, spíš sem tam jednotlivec. A dětská hřiště taky vždy v pohodě. Jen ta doprava v ranní špičce je hustá.

triixy
13. lis 2018

Ahoj, nejsem tedy ještě maminka, ale v Měcholupech bydlím od roku 2008 a mám to tady ráda. Blízkost přehrady a obrovského parku je velké plus. Dětských hřišť je zde opravdu hodně, záleží asi spíš v jaké části přesně budete bydlet. Někde je klid větší, někde menší, ale vcelku si myslím, že jsme celkem klidná lokalita. Co se týká bezdomovců, tak pár jich tu máme, ale narazit se na ně dá spíš v pozdních nočních hodinách a opravdu vyjímečně, přes den jsem žádného zatím nepotkala, pokud teda nejdu na jisto tam, kde vím, že jsou..hlavní centrálu mají u Kauflandu na takovém zarostlém plácku, ale bydlím kousek vedle a nějak speciálně mi život nenarušují. U obchodů nejsou. Myslím, že parkovat můžete i na ulici (spíš je štěstí, když na ni je místo na zaparkování 🙂). Co se týká dopravy, tak poslední dobou se to trošku zahustilo obzvláště kolem 7:30 je možné, že směrem do centra si trošku postojíte, teď je to zrovna horší, protože se nesmí přes Pitkovice, ale myslím, že jsou pořád mnohem horší místa s hustotu dopravy...V domečku nebydlím, takže jestli se bát něco nechat na zahradě nevím, ale na předzahrádkách u bytovek lidé běžně vybavení nechávají a z mých známých nevím o ničem, že by se ztratilo..tak ať se Vám tu hezky bydlí 🙂

snehur
autor
13. lis 2018

@svija moc dekuji za super recenzi!! 😘

snehur
autor
13. lis 2018

@triixy moc dekuji za bajecne shrnuti 😘

triixy
14. lis 2018

@snehur když budete potřebovat nějakou radu, klidně napiš 🙂

snehur
autor
22. lis 2018

@triixy Moc děkuji! Ještě mě napadá, že hned po nastěhování (týden před Vánoci!! 🙊) budu hledat dětského lékaře a gynekologa. Nemáš doporučení, prosím?