Angličtina pro předškoláky. Co byste dělaly na mém místě?

mourovatakocka
28. únor 2023

Holky, mám dilema. Máme možnost dát pětiletou dceru na miniangličtinu, je to cca půl hodina týdne, jakási metoda wow english za 2600,-- za pololetí, respektive od zítřka do konce školního roku. Ze zkušební hodiny si dcera pamatuje, jak bylo legrační, že tam někdo spadl ze stolu, lektorka jim asi pouštěla něco na tabuli. Údajně na ně bude mluvit jen anglicky. Chtěla jsem pro dceru nějakou angličtinu, spíš pro srandu, občas se nás ptá, co co znamená. Dceři se samozřejmě líbilo hlavně to, že na zkušební hodinu šlo víc děti ze třídy. Ale. Platíme pro děti už tak tři kroužky, tohle mi jako extra přínos nepřipadá a za tu cenu bych raději volila seriózní učení, až nadejde čas. Když pominu, že máti je bývalá učitelka angličtiny. Chtěla jsem něco ve skupině, protože dcera je takové stádní zvířátko, ale dávat tolika peněz jen aby měla další srandu... Co byste dělaly na mém místě?

dyechampion
28. únor 2023

@mourovatakocka pulhodina tydne je malo. to skoro diteti nic neda...ono hodne mamek se dneska boji, ze deti nebudou umet anglicky, ale to je naprosty nesmysl. Ja se naucila suprove, meli jsme anglictinu az od 6te tridy na ZS, ale urcite je to hlavne diky skvele ucitelce. Myslim, ze je lepsi investovat do toho, az bude s anglictinou zacinat ve skole.

mourovatakocka
autor
28. únor 2023

@dyechampion To já se nebojím, jestli bude po mně, nespasí jí ani skvělá učitelka 😔 Spíš jsem to brala jako nenápadný začátek učení něčeho užitečného před školou. Ale takhle nevím. Kdyby to aspoň byla vyučovací hodina, i zpívání a cvičení je aspoň těch blbých pětačtyřicet minut. Ale asi je to konina a jak říkáš, lepší bude investovat později.

kakba
28. únor 2023

Ja bych nedala. Je to zalostne malo casu, lepsi ji pustit treba peppu v anglictine. A jsem take nazoru takoveho, ze nejdriv se ma naucit matersky jazyk poradne a pak k tomu cizi jazyk. Starsi ma anglictinu od 1.tridy a nic extra neumi.🤷‍♀️🤷‍♀️ ale ja to teda zatim nehrotim.

gdpr
28. únor 2023

Podla mna pol hodina tyzdenne je malo... My v skolke mame 40min kazdy den kurz anglictiny lektorka rozprava len po anglicky a deti sa ucia aj formou hier, pesniciek, ukazovaciek a rozpravok aby si lepsie zapamatali kazdy tyzden maju nejaku temu o ktorej sa ucia a vidim, ze z toho si nieco aj donesie ale pol hodina 1x za tyzden je naozaj malo aby si nieco dieta naozaj zapamatalo skor mi to pride ako zbytocne vyhodene peniaze.

kacca83
28. únor 2023

My máme ve školce také Wow english, ale dcera ji ma týdne 3x50 minut+ plus je k tomu aplikace, kterou jim máme doma pouštět minimálně 2xtydne. Metoda je to dobra, dcera si toho hodně pamatuje, ale mají ji hodně často.

mourovatakocka
autor
28. únor 2023

@kacca83 Uaaa, to je jak sportovní trénink. Tak to by pro nás bylo v tomhle věku moc, na opravdové učení je času dost 🙂

mourovatakocka
autor
28. únor 2023

@kakba To ohavné čuně mi nesmí přes práh :D TV nemáme a jakékoliv koukání hodně limituju. Ale máš pravdu, že to je taková fajn nenásilná forma 🙂

mourovatakocka
autor
28. únor 2023

Děkuju všem, odložíme to na někdy příště. Příští rok bude ve školce předškolačka, další rok dá-li Bůh do školy a pak se uvidí 🙂

dashyyy
1. bře 2023

@mourovatakocka ohavné čuně má ale krásnou jednoduchou angličtinu 🤣🤣🤣

mourovatakocka
autor
1. bře 2023

@dashyyy Vrrr, třeba to jednou vezmu na milost. Když já jsem děsná konzerva a tyhle kvazipohadky ať ji vypráví třeba spolužáci ve školce. Ale je mi jasné, že jednoho dne to přijde a budu muset ji pustit i Disney pohádky a podobná zvěrstva. Ale na tu pepinu se kouknu a uvidím 😊

zuzaaaaa
1. bře 2023

Dcera ma 45 min týdne a platili jsme 1500. Baví ji to, ale ma jen dva krouzky.

ninive211
1. bře 2023

Za ty peníze bych do toho teda nešla. Kdyby to bylo za pětistovku (jasně, scifi), tak možná

20190418
1. bře 2023

Za mě zbytečné. Odnese si z toho pár barev, zvířátek a čísel. To, co na ZŠ pak zvládne za dva týdny.

merope
1. bře 2023

@mourovatakocka Co je důležité, není to, že by se anglicky naučila či nenaučila, ale že se potká s fonémy toho jazyka. Mně před nějakým časem snad ne ani tříletý syn opravoval výslovnost ve stylu, že to není "blek", ale "doplň správnou výslovnost black". Pro něj to, co jsem říkala já, bylo úplně jiný slovo, vůbec ho nenapadlo, že to jen vyslovuji špatně. Sama jsem se s angličtinou potkala až v patnácti a dosud ji v podstatě neumím a už se tu výslovnost asi nikdy nenaučím, je to pro mě mimo mé rozlišovací schopnosti.

zelenaesmolda
1. bře 2023

@mourovatakocka
pul hodina tydne je k nicemu

merope
1. bře 2023

@mourovatakocka Ještě upozornění, že seriózní metoda výuky angličtiny je přes seznámení se s jazykem, hodně poslouchání a sem-tam opakování. Hlavní je si ten jazyk zažít. Od biflování se slovíček a podobných "seriózních" metod se dost ustupuje, protože nefungují. Až po nějakém čase učení se jazyka, se přechází na psanou formu a případně nějakou teoretickou gramatiku.

eviicka
1. bře 2023

Přikláním se k ohavnému čuněti 😀 my si ho pouštěli doma s manželem pro sebe, angličtinu máme mizernou a je fakt, že pětileťák dost pochytal a manžela jednou taky opravil s výslovností.

Co se týká kroužku, pokud by už dítě mělo více jiných kroužků, tak bych na takovýto nedávala.

slunea
1. bře 2023

Dívala jsem se kdysi na nějaké ukázkové hodiny na youtube a přišlo mi to fajn. Je to hodně zážitkové, mluví na ně anglicky... Tu metodu myslím vytvořil Steve, co má kanál Steve and Maggie. Ale za ty peníze nevím, no.