Jak hodnotíte přístup v dětské skupince?

5. bře 2023

Leží mi to v hlavě celý víkend a nevím, zda to dokážu objektivně posoudit. Syna (2,5) jsme zkusili dát na jedno dopo do dětské skupinky. První dvě návštěvy úplně v pohodě, nadšení na obou stranách. Pak problém, velkej. Vyzvedla jsem ubrečené, počurané a pokaděné dítě, které je 1/2 bez plen, přišel mi naproti ze záchodu, asi si neuměl stáhnout punčocháče. Dneska si říkám:fakt asi? Pak byl nemocný, další návštěva prý špatný, u všeho brečí, nehraje si a dost ostrá otázka: Jak si jako hraje doma? Ujištění, že doma si hraje klidně 2 hodiny s jedním autem. Domluva, že to ještě zkusíme, když bude problém, ať mi zavolají. Ráno vezl i po obědě vyzvedával manžel, který je úplně jiného řazení než já, ale dojem stejný: jako by jim syn byl na obtíž, nevědí co s ním a otázka:jak si hraje doma. Proč nevolali nevím. Když pominu, že mi napočítali o dvě návštěvy víc, že prý jsem ho pozdě omluvila a já to schovívavě neřešila, tak si říkám, že jsem to asi mateřsky nezvládla. Syn je ještě dva dny poté rozhozenej, zlobí, dělá naschvály. Odhlásila jsem ho a možná jsem si tímhle pokusem zadělala na problémy a adaptací ve školce. Jejich přístup mi ale taky nepřijde ok, pořád je to služba, ta kterou platím a z posledních dvou návštěv teda necítím prozákaznický přístup.. Díky za názor.

mourovatakocka
5. bře 2023

Takhle popsané by se mi nelíbilo a rozhodně bych tam dítě nedala. Dobře, že jsi odhlásila. Máš možnost zkusit časem ještě jinde? Na adaptaci bývají skupinky lepší, tady bude nejspíš problém s upracovanou otrávenou učitelkou. Hele hodila bych dotaz do místní fb maminkovské skupinky, zjistíš lépe, jaké jsou tam poměry. Možná bych i napsala dotaz přímo ředitelce, třeba ani neví, co tam má za dárečky, případně by v případě, že je více skupin s různýma učitelkama, mohla zařídit přesun jinam, kde byste časem zkusili pokus číslo dva.

ferda90
5. bře 2023

Ahoj, no nevím co si úplně o tom myslet. Každopádně asi je jakože blbý přístup tě skupinky podle mě. My syna taky přihlásili do skupinky, bude chodit od května jelikož já v září nastupuji zpátky do práce. V srpnu mu bude 2,5 roku. Skupinku do které jsme jej nahlasili znám od kamarádky, která je nadmíru spokojená. V první skupince je děti 12 včetně našeho syna+2 učitelky, které vypadaly milé. Děti učí , pomáhají jim, chovají když je třeba... Nevadí jim pleny, nevadí jim, že dítě není samostatné...asi je to o těch lidech a o přístupu tam. Zkusila bych jinou skupinku pokud máš možnost. U té naší je adaptace 14 dní a můžu tam být pár dní s ním a pak budu postupně odcházet třeba za dveře, pak ven.

xxx3d
5. bře 2023

divný, skoro jako kdyby ty dvě návštěvy byly "ukázkové" pro platbu
je dobře, že jsi jej odhlásila

sedouana
5. bře 2023

Nestalo to za nic. Synovi je lépe v klasické školce.

prejeta_zaba
5. bře 2023

Ještě jsem neviděla dítě, které by si 2 hodiny hrálo s jedním autem. Je úplně běžné, že i 6leté dítě udrží pozornost max 20 minut, to by snad každý pedagog měl vědět. A jak si jako hraje. Co to je za otázku? Na to jsou nějaké předpisy? 🤷‍♀️ No zkusila bych to do konce měsíce a jestli to bude podobné, odhlásila bych ho a ještě bych je rozmázla na sociálních sítích. Protože tohle si nemůže dovolit ani státní školka s 25 dětmi, soukromá vůbec. Jako nechat počurané dítě a ještě ti nadávat jak si hraje? 😯Jestli dokážeš být objektivní a opravdu je to divné, dál bych tam dítě určitě nedávala a dupla si.

sylvka
5. bře 2023

Ahoj,prozakaznicky přístup ???? Ale dítě není zboží . Pujdu tady proti většině , ale napadlo tě,že dítě prostě jen není do školky zralé ? Co tě tak urazilo,že se tě učitelka zeptala,jestli si doma hraje ? Nějak nechápu,co na téhle větě tě rozhorčilo.samoz.pokakane dítě je věc jiná.adaptace trvá tři měsíce .možná to chtělo poprosit o konzultaci a s učitelka má vec probrat.

lauriak
5. bře 2023

Ono to byva zo skolkou tak ze zaciatok je dobry a potom sa to postupne zhorsuje. A do mesiaca by sa to malo zacat zase zlepsovat. Urcite 1x tyzdenne je malo. Mne chodila dcera dvojrocna 2x tyzdenne a akoby od tej jednej navstevy po druhu zabudla ze tam chodi. Stale sme isli "od zaciatku". Odkedy zacala chodit kazdy den tak nemala problem. To, ze bol pokakany by som riesila. To, ze sa spytali s cim sa hra mi pride normalne. A ake deti tam chodia? Vacsie ci rovesnici? Ak ty ako mama citis, ze neni nieco v poriadku tak myslim, ze si spravila dobre, ze si ho dala prec.

zmrzlinka
5. bře 2023

Jestli z toho nemáš dobrý pocit,tak najdi jinou skupinu.My jsme dali syna do soukromých jestli a byla to tragédie.

autor
5. bře 2023

@sylvka Prozákaznický přístup ve smyslu, že je to služba za kterou platím a když je např. poprosím ať zavolají a nezavolají, tak prostě nejsem s tou službou spokojená. Já bych se vůbec nezlobila, kdyby mi řekly, že není zralý. První dvě návštěvy z něj byly nadšené, že si hezky hrál, hodně ušel, snědl oběd. Někde přišel zlom, já ho nechytla a jsem z toho jako máma fakt špatná. Nechtěla jsem ho dávat pryč hned po incidentu s pokakáním a počůráním, ale asi jsem měla. Otázka Jak si hraje mě fakt zaskočila, protože tam byl poosmé🤷 Pominu i to, že jsme se ze začátku domluvily, ať mi dají vědět, když bude volno i jiné dny, aby si lépe zvykl. Vědět mi jednou dala maminka, kterou od vidění znám a náhodou jsem ji potkala a říkala, že dcera nepůjde. Na to konto jsem do skupinky psala a daly mi vědět, že můžeme přijít, proaktivně od nich nabídka nepřišla. Známá maminka má se vstupy stejnou zkušenost a s otázkou Jak si hraje? taky. Prý si malá už jakž takž zvykla, ale byl to boj. Bohužel jsme si zkušenosti vyměnily až včera, když jsem na ní sehnala číslo, nemá totiž fb. Když to po sobě čtu, bylo tam těch varovných signálů víc, je to víc o mojí pozdní reakci😔

adela1399
5. bře 2023

Ahoj, malou 2,5, jsem přihlásila do skupinky taky…první návštěva super,jako ty…na obou stranách nadšeni a u druhé a u treti už to bylo horší…dcera je teda bez plen a oprabdu si nepamatuju,kdy by se mi počůrala…tam strašný problém po 3 návštěvě mi volali učitelky,že má záchvaty břehu už přes 2h( nechapu proč mi nezavolali dřív)…at si pro dceru prijedu…mimochidem 30min cesta. Tam si stěžovali,že furt brečí,že hadrová plena taky v žádném pripade(přitom ji dokáže strašně uklidnit)… takže ve chvíli když plakala takhle hodně,tak ji ji měli dát a byl by klid. Stěžovali si,že nechce chodit,ale nosit,že neumí chodit za ruce a bylo to furt neco. Říkám to prostě není moje holcicka,takovou ji neznám. Tak jsem řekla,že ji tam trápit nebudu…začala mi vadit i jedna učitelka,ta která si na malou pořád stěžovala…dohromady tam mohla být malá asi 5x na 3-4h. No ale protože jsem s malou sama a musím chodit do práce,tak jsem nelenila a ozvala se do skupinky u nás v jedné části Prahy,kde bydlíme.(Tam měla dcera jít už před tou první,ale neměli místo,a když už dcera chodila,tak mi volala z té druhé,že mají volno.) Tak jsem jim řekla,že jaký měli problém v té bývalé skupince a oni řekli že to zvládnou…dam hodně na svůj pocit a tyhle dvě učitelky byly naprosto báječný..už přístup po telefonu super. No byla tam 3x asi na 2h a učitelka mi říká..prosimvas co měli s malou za problém? Vzdyt je sikovna,samostatná,hezky si hraje,uklizi po sobě poslouchá a krásně se zapojuje…venku žádný problém za ruku a plena není potřeba. Už tam chodi skoro 5 měsíců a jsme naprosto naprosto spokojený.
Nikdy v téhle skupince neplakala a absolutně nebyl problém. Učitelky jsou úžasný. Takže abych to shrnula… je to 100% o ucitelkach. Abych poslouchala že nebude malou mazlit,protože ji bolí záda..to je oprabdu přístup učitelky v skupince👍🏼😂🤦🏻‍♀️

merope
5. bře 2023

@adela1399 Ty jo... že nebude malou mazlit? Proboha!! Já si pamatuji, když u nás mají nově nějaké úplně maličké děti, že je v náručí pak později odpoledne skoro pořád. Protože to potřebuje, jak odchází děti domů, tak s každou mámou čeká tu svoji. A věřím, že i syna klidně pomazlí, když to potřebuje.

adela1399
5. bře 2023

Tady právě jsou ty učitelky tak skvěle…že i malá mi říká,ze měla bebi ale že Bára(jedna z těch dvou),že ji pofoukala a pomazlila…fakt tady jsou úžasný. Strašně dceru chválí a že je opravdu napřed i před staršími…(to není chlubení),spis poukazuji na to,co mi řekli v té první. Mají skvělý přístup k těm dětem a je vidět opravdu rozdíl. Vždy když odchází tak si s dětmi plácne a malá o Báře dokonce mluví i doma😂😂😂že jestli tam bude až půjde do školky a tak

journals
5. bře 2023

A co to třeba vzít z druhé strany... nenapadlo tě, že dítě ještě není zralé? Podle toho co píšeš mi to tak přijde.

sylvka
6. bře 2023

Tak jasně,že si myslím hla narazit na špatně vedenou skupinku ... Ale třeba jen chtěla učitelka vedet,které hračky má rád (lego,auta,knizky....)

limali
6. bře 2023

Syn tiež chodí do DS. Majú tam rôzne deti a ku všetkým pristupujú individuálne. Kontrolujú plienky, menším deťom dávajú na obed UM z fľaše, pomáhajú s obliekaním atp. Hlavne ten prístup k deťom, ktoré sú tam krátko je úplne iný. Aby z toho mali dobrý pocit a chceli tam chodiť. Čo popisuješ je podľa mňa úplne zle. A to napočítanie naviac - v zmluve má naša DS že ospravedlnenie sa počíta minimálne 24 hodín vopred. Inak sa deň deň platí štandardne a je tam vypísané prečo. Takže sa to snažíme rešpektovať, samozrejme keď je choroba tak sa nedá nič robiť. Prístup by som ale určite riešila.

mourovatakocka
6. bře 2023

@adela1399 Přesně tak, je to o učitelkách. Starší se krásně adaptovala v jedné skupince, ale byly tam menší děti, tak mi nabídli přesun mezi starší děti, váhala jsem, ale proč ne. Dcera jako vyměněná, měla jsem zakročit dřív, ale nakonec přesun zpět mezi menší děti a zase OK. A nebylo to o nezralosti, ale prostě o přístupu učitelek.

xxx3d
6. bře 2023

přesně tak, jak psaly holky výše
DS je vždycky o přístupu "učitelek" defacto chův
protože dětská skupina, my jsme doma, když do ní malej chodil, říkali "školička", není školkou v pravém slova smyslu, většinou tam ani učitelky nejsou, je to pečující prostředí, přesně takové, jaké děti do tří let potřebují.

adela1399
6. bře 2023

Já stopro souhlasím a i jak jsem psala.,.učitelky,učitelky,učitelky…jsem tak šťastná,že se malá těší a má to tam ráda…jsem opravdu velice spokojena. My chodíme do skupiny v Dům dětí a mládeže…je to v různých částech Prahy. A opravdu spokojenost…