Quiet book - jaký filc, plsť jste použili na listy?

ajajane
15. únor 2015

Chystám se ušít quiet book a potřebuji poradit, znát Vaše zkušenosti. Jaký filc jste použili na jednotlivé listy? Na aplikace a aktivity mám tloušťku 1mm. A na stránky koupit 2mm nebo 3mm? Bohužel nemám si ho kde osahat. Ráda bych, aby byl pevný - přece jen bude na něm dost našito, abych ho nemusela ještě něčím podlepovat a aby vydržel třeba to odepínání patentů dětmi. Nadruhou stranu - nebudou pak (např. s 3mm) příliš tlusté stránky, když pak budu dva listy k sobě sešívat? A kde na netu nakupujete silný filc, plsť?
Všem moc díky za rady.

dasara
15. únor 2015

@ajajane teď se k tomu chystám taky a zkušenosti žádné nemám. Ráda taky uvítám radu. Ale někde jsem našla, že by mohlo stačit dát vlizelín mezi ty dvě tenké stránky, tak se to chystám vyzkoušet. Zítra jej koupím a uvidíme 🙂

adypro
15. únor 2015

Zkuste mrknout na brněnskou továrnu plstí, znáte-li tam se omlouvám za nevhodný komentář. Mají velký výběr a určitě i nějaké vzorníky atp.
Tuším, že www.btp.cz

mor48tko
15. únor 2015

@ajajane Ahoj, já jsem se do toho taky dala.. Koupila jsem si normálně v galanterii pár "listů" filcu, některé silné, některé tenčí a nakonec jsem si doobjednala na http://www.fler.cz/materidouska Paní tam má moc hezké barvy a ve srovnání s cenami tady v galanterii to vychází o dost levněji (ale většinou je to 1mm silný filc, musíš si přečíst popisky).. Nyní pracuji už na druhé stránce, některé aplikace mám 1mm, některé 3mm.. Záleží co tam taky máš, jestli patentku, nebo suchý zip..

hz
5. čer 2015

Ahoj, obnovuji..
taktez se chystam pro syna udelat tuto zajimavou vec. Mohu se vas zkusenych zeptat, co jste nakonec pouzily na zpevneni stranek? a jaky format knizky je pro deti idealni ?

guinea
5. čer 2015

Holky, můžete sem hodit fotky, co přesně ten quiet book je? Zní to hodně zajímavě 🙂

guinea
5. čer 2015

@hz Jéééé to je super, nevěděla jsem, že se tomu tak říká! Jednou jsem nějakou takovou knihu zahlédla na netu a pak jsem nevěděla, podle čeho vyhledat.. Díky moc!

baterie
5. čer 2015

Myslíte si, že je trapný nechat si jí ušít od paní na Fleru? 🙂 Moc se mi to líbí, ale jsem hrozně nešikovná.

hz
8. čer 2015

@baterie vzdyt je to jedno, klidne ji tam kup..na nas blazny, co tvorime tuhle knihu na ukor casu nehled.. taky bych si ji koupila na Fleru, jen chci, aby tam byly trochu neotrele napady, prenest tam trochu sebe a usit ji na miru memu synovi...

verisek.s
26. črc 2015

šiju a stránky mám z látky, věcičky na tom z filcu...vycpávám vatelínem. Kdybyste chtěly některá mrknout, zatím mám na stránkách fotky z výroby, až budu mít hotovou, pak přidám 🙂 Najdete na facebooku pod Viju handmade 🙂

chelexi
13. říj 2015

Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat od kolika měsíců si vaše děti (za Vaší přítomnosti) začaly s knížkou hrát? My máme mimouška zatím v bříšku, ale už teď jsem na knihu koukala a tuším, že výroba je i na pár týdnů/měsíců dle náročnosti miminka. Teď bych měla čas ještě si u knížky zarelaxovat🙂. Mohla bych poprosit o základní seznam co je k výrobě potřeba (myslím spíše typ jehel když není k dispozici stroj, nůžky, lepidla atd). Díky moc

svobel
5. lis 2015

přidávám se k dotazu @chelexi, poradí někdo?

verisek.s
5. lis 2015

@chelexi můj syn má 13 měsíců, knížky, co šiju na zakázku se mu moooc líbí, ale spíš by je ničil a trhal 😀 Takže bych to viděla pro starší dítko. Opravdu se knížka šije dlouho, záleží na šikovnosti a hlavně na volném čase, který pro to chcete obětovat 🙂 Já šiju třeba 14ti stránkovou knihu 2-3 týdny, ale první kniha mi trvala přes měsíc. Určitě doporučuju koupit šicí stroj, udělá spoustu šíílené práce za Vás. Potřeba jsou barevné nitě, jehla jakákoliv - mám různé velikosti, třeba menší na korálky, aby jimi jehla prošla atd...Dál potřebujete určitě suchý zip, průchodky, patentky, magnetické zapínání, nebo knoflíky, látku (plátno - pokud chcete podklad filc, tak jen filc), na podklad bych dala filc silnější, na motivy ten 1mm. Já mám podklad látku a stránky vyplňuji vatelínem - takže další nezbytnost vatelín. Obšívám šikmým proužkem. Dál jsou potřeba stuhy, knihařské kroužky (pro vazbu). Záleží hodně na motivech, co budete tvořit a potom podle toho nakoupit. Můžou být potřeba háčky, korálky, knoflíčky, perličky, spony, karabinky, druky, bavlnky, kožešinka, je toho strašná spousta. Pokud budete i vycpávat, tak výplň - já používám třeba do jablíček nebo hrušek výplň z polštářků z ikey. Bez čeho se neobejdete je pravítko, krejčovský metr, kvalitní nůžky krejčovské, já mám i entlovací, aby se mi látka netřepila, dále špendlíky a krejčovské křídy - mám ty v tužce a jsou super. Lepidlo nepoužívám vůbec. Pokud budete šít filc ručně na látku, doporučuji i vyšívací kruh, krásně vám látku napne a bude se vám líp šít 🙂

verisek.s
5. lis 2015

@svobel viz výš 🙂

svobel
5. lis 2015

@verisek.s super, děkuji za odpověď🙂

verisek.s
6. lis 2015

@svobel není zač 🙂 ať to jde od ruky 🙂 a ještě jsem zapomněla papír a tužku na šablony, popřípadě tiskárnu 🙂 spoustu šablon najdete už připravených na pinterestu, stačí si zadat do vyhledávání např. dog template, cat template, washing machine template atd atd 🙂

evcaef
6. lis 2015

@chelexi Knížky se dají i lepit, na internetu vím, že koluje s tavnou pistolí, ale osobně bych pro miminka lepidla nepoužívala žádná a radši vše šila 🙂

zuhur
6. lis 2015

@svobel je tu i nová skupina zaměřená jen na výrobu Quiet book https://www.modrykonik.cz/group/7133/

ladyhacek
28. pro 2015

obnovuji 🙂. také se chystám - mám plánů, ale hlavně aby mi to šlo s šitím nemám žádné zkušenosti. a zajímalo by mě jestli kupujete pratelný filc? popř kde? dostala jsem typ na jednu stránku, kde je celkem levně (alespoň si myslím), ale není pratelný. Tak nevím jestli ho koupit. Nebo třeba jen na zkoušku? Kdyby se mi nedařilo ať mi toho drahého není líto?
Chtěla jsem lepit - což by ten nepratelný nevadil, ale bylo mi doporučeno to šít > což bude legrace když to neumím 🙂. děkuji

ally8
22. dub 2016

@verisek.s Dobrý den, máte krásné knížky. Moc by mě bavilo si něco podobného zkusit pro dceru udělat. Jsem ale úplný začátečník 😀 tak jí budu dělat asi rok. Spíš jsem se jen chtěla zeptat na pár rad, pokud vám to nevadí. Filc obšíváte klasickou nití nebo bavlnkou? A většinou tedy vystříhnete co potřebujete a to 2x a sešijete aby to bylo trochu pevnější ? Stránku tedy, co jsem četla, děláte z látky a tu vycpáváte ? Mám od mamiky půjčený obyčejný stroj. Bude stačit nebo to chce něco speciálního? Moc děkuji za rady do začátku. Pokud nebude vadit, budu se od vás trochu inspirovat 🙂

verisek.s
23. dub 2016

@ally8 Určitě nevadí, napište mi zprávu na fcb - najdete mě pod Vijuhandmade 😉 Ráda Vám poradím 🙂 Knížky už zase dělám trošku jinak, troufám si říct, že líp, tak co budu vědět pomůžu 😉

simonabu
14. říj 2016

Moc také děkuji za spoustu informací. Také se chci pustit do quiete book pro syna. Jsem také začátečník a tak se mi vše výše uvedené moc hodí. Snad se mi povede a stihnu udělat ještě něco alespoň malého do Vánoc 🙂
Díky moc za inspiraci a rady. Pokud nebude vadit, také bych se možná na něco zeptala na Facebooku, jak píšete víše.

petrofka
26. dub 2017

Prosim vas a kde kupim taku tu sietku, pod ktorou sa daju posuvat gulicky napriklad?