Školka pro neočkované dítě - Praha (8 i jiné). Nemáte tip nebo zkušenost?

jednaholkaa
7. led 2020

Ahoj, nemáte prosím někdo tip nebo osobní zkušenost, kam je možné dát neočkované dítko momentálně v Praze do školky? Děkuji

jjasmina
7. led 2020

U nás třeba neočkované děti do školky neberou.

veronikav31
7. led 2020

U nás taky neočkované děti do školek neberou. Neočkované děti se berou do skupin maximálně do soukromé školky, ale to stojí o hodně víc peněz. Obávám se, že klasická státní školka nebude k výběru ohledně neočkovaného dítěte

jednaholkaa
autor
7. led 2020

@jjasmina
@veronikav31 Mam na mysli skupiny ala skolka, ne statni skolky. Zatim vim o jedne, bude jich vic..

jjasmina
7. led 2020

@veronikav31 Já dokonce, když hledala pediatra, ktereho máme tady za rohem tak mi řekla rovnou, pokud odmítnu očkování at si hledám jiného pediatra..

jjasmina
7. led 2020

@jednaholkaa jj zkuste pohledat, třeba vám tady někdo napíše nějaký tip 🙂

veronikav31
7. led 2020

@jednaholkaa tak dětská skupina a školka je rozdíl.

@jjasmina no,záleží o jaké očkování jde. lepší než tady je zeptat se na místních skupinách v Fb, pokud tazatelka má

legelata
7. led 2020

@liana78 I v soukrome skolce musí být děti očkované 🙄

liana78
7. led 2020

@legelata : neni to tak

liana78
7. led 2020

@legelata : respektive ve vetsine nemusi, z toho seznamu vic jak 60% prijme neockovane deti, vlastni zkusenost

jednaholkaa
autor
7. led 2020

@liana78 Moc diky!! Zeptam se techto skolek naprimo..

chiara75
7. led 2020
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Zkoušela jsi na Osmičce církevní školku? Má dobré reference a mohlo by to klapnout.

jednaholkaa
autor
7. led 2020

@chiara75 Nezkousela, zeptam se. Pujde az za dva roky, ale chci se prihlasit nekdd dopredu aby pak bylo misto 🙏🏻 Moc diky!

legelata
7. led 2020

@liana78 Pak ale jedině "na černo". Povinné očkování je dané vyhláškou a všechny oficiální instituce (jedno jestli soukromé nebo státní) se tím musí řídit.

liana78
7. led 2020

@legelata : oni to resi ruzne, tech moznosti je vice a jsou legalni viz soukroma skolka zalozi jeste skupinu dalsi ktera ma ale jinou legislativu atd. Jde to. Vsechny deti jsem mela v soukr skolkach protoze nemaji plne ockovani tak to za ta leta mam celkem uz naucene.

tulikiss
7. led 2020

i soukroma skupina pokud bere dotace od statu musi trvat na ockovani. dcera byla v soukrome skupine, ktera brala dotace od pracaku a tam ockovani mit musela. ale taky pak cena byla "jen" 5500 za mesic. a to ma pobocku i v centru Brna.

jjasmina
7. led 2020

Neberte to jako rejpání, ptám se zcela vážně, proč vlastně dítě neočkovat?

legelata
7. led 2020

@liana78 Ale já myslím, že v zákoně je to definované tak, že očko musí mít i skupina. Nebo jaká je ta jiná legislativa? Zajímá mě to kvůli mým dětem.

§ 50

Poskytovatel služby péče o dítě v dětské skupině75) a dále právnická osoba nebo podnikající fyzická osoba, která provozuje v provozovně živnost nebo v případě právnické osoby též jinou činnost, v jejíž náplni je péče o děti do 3 let věku, nebo mateřská škola, s výjimkou zařízení uvedených v § 46 odst. 4 větě druhé a zařízení, do nichž je docházka povinná, mohou přijmout pouze dítě, které se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci

jednaholkaa
autor
7. led 2020

@legelata To neni materska skola, ani pece do 3 let bych rekla..

rebe
7. led 2020

Potřebuješ najít soukromou školku nebo dětský klub, které nejsou zapsány v rejstříku MŠMT, a tedy nepobírají dotace. Zkus lesní školky, pokud nejsou v rejstříku, očko zpravidla nevyžadují. Ale v současné době je zákonodárna iniciativa, aby bylo očkování povinné pro jakékoli formy vzdělávání a hlídání dětí včetně soukromého hlídání chůvou, tak je otázka, jak to bude za ty dva roky.

rebe
7. led 2020

@jjasmina V tom případě oaní doktorka porušila zákon. Důvod vyřazení z péče musí dát písemně, výhražka podobného typ nestačí, a je to důvod pro stížnost, tohle nesmí.

jjasmina
7. led 2020

@rebe Jenže ona mě z ničeho nevyřadila, teprve sme shaněli pediatra.

rebe
7. led 2020

@jjasmina Jasně, já pochopilai to, že pro tebe ta výhružka nebyla zásadní, protože nejspíš očkuješ. Ale to nic nemění na tom, že tvá lékařka touto výhrůžkou porušila zákon.

jjasmina
7. led 2020

@rebe nebyla pro mě zásadní, protože jsem sama očkovaná..

jednaholkaa
autor
7. led 2020

@rebe Dekuju za komentar, mas pravdu je to o dotacich. A ano, otazka je jak to bude za dva roky, taky se muze stat, ze to bude povinne vsude a ja budu namydlena...