Syna žádné kroužky nebaví

matyldik
8. dub 2019

Ahoj maminky,mám 18.m syna a byli jsme zkusit asi tři různé kroužky. Malého to moc nebaví,jako jo,litat tam mezi dětmi a loudit jídlo,to jo,ale jinak mi to nepřijde ničím zvláštní nebo jak bych to rekla. Stále je na mě kladen tlak z okolí,ze dítě musí byt mezi dětmi,aby se dobre vyvíjelo,že proto nemluví,ze nejsme mezi dětmi atd. Ale popravdě,já na to také moc nejsem,raději si zajdu s kamarádkou a jejím dítětem na procházku občas a jinak travim čas se synem nejraději sama. Mate to také některá tak? Co si o tom myslíte? Ochuzuji ho o něco? Říkám si,že až nastoupí do školky,užije si deti až až. Ale je to už opravdu nepříjemné,jak každý týden mi někdo píše/říká a přemlouva,ať s malým jdu na cvičení,ať s nim jdu do hernicky atd. Kamarádky si tam našly nové kamarádky,já jsem spis samotar,nevadí mi to. Jen nevim,jestli se nemám kvůli malému nějak kousnout..má rad společnost,ale vyloženě dělat to,co mu říkají paní cvicitelky,ho nebaví,neposlechne,neposedi 🙂

vironeka
10. dub 2019

@cajomilka jooooo, knížky jsou jistota. 🙂 A nebo relaxační omalovánky, to když jedu k rodině na návštěvu a tuším tam známé, kteří by v nestřežené chvíli chtěli započít výslech 😀

ninive211
10. dub 2019

Když ho to vůbec nebaví, tak tam nechoďte, ne? Já to takhle měla se starší dcerou, to je introvert šílený a nějaké cvičení pro děti bylo za trest. Tak jsem se na to vyprdla a holt jsme Inka m nechodili, přišlo mi to jako ztráta času i peněz. Od3 let jsem ji začala dávat na jedno dopoledne v týdnu do miniškolky jako přípravu na velkou školku, s obavami, jak to dá.Zvykla si a jsem ráda, že jsem ji psychicky aspoň trochu připravila na "velkou" školku. Bez toho by to byl Mordor, si myslím.Krom školky do žádného kroužku nechodí, přijde mi to zbytečné.

wendie
10. dub 2019

@matyldik taky nikam organizované nechodím. Mám třetí a fakt nepocituju že by to na děti mělo vliv ve srovnání s jinýma detma, klukům je teď sedm a pět.. Ani s ročním nikam chodit neplanuji. Mají svobodu, prostor, jsme aktiv i jako rodina, trávíme spoustu času venku. A hlavně jsme rádi panem svého volného času. Za mě jsi nejspíš úplně normální. Je zkrátka máš jiné priority než tvoje "kamarádky".

alcar
10. dub 2019

Tak ja tu budu asi za exota, ale se starsi dcerou jsem od 8 mesicu chodila do plavani, v roce a pul do krouzku montessori a na cviceni deti. Uzivaly jsme si to obe. Dceru to moc bavilo a myslim, ze ji to v urcitem smyslu rozvijelo a zcela 100% ucilo rezimu a discipline. Ted mam dvojcata kluky a s nimi nechodim nikam (a trpiiiiiim 🙈😃). Strasne mi to chybi. Ani ne tak klaboseni s cizima matkama, ale tak nejak celkove se donutit oblect a vyjet nekam mimo domov. Ted s dvojkama se citim byt strasne izolovana, ale s dvema detma tyhle krouzky fakt zvladnout bohuzel nejdou. ☹ Kluci maji dva roky a ja na nich vylozene vidim, ze ta urcita “disciplina” (neberte to uplne doslova), kterou mela ve dvou letech dcera jim hodne chybi. Dcera na tech krouzcich vedela, co se po ni chce, co bude nasledovat, na montessori presne vedela, ze si musi roztahnout koberecek atd... Ve dvou letech uz umela spoustu veci kolem sebe udelat sama a kluci si neumi svliknout skoro ani ponozky (mozna je to i pohlavim, coz mi rika hodne kamaradek, ze kluci jsou pomalejsi tvorove). Tohle klukum proste chybi, delaji si co chteji, me taky nebavi se jim cely den venovat. Ja naopak nesnasim klasicke herny, kde s deckem prijdete, vy sedite a koukate na nej, jak si hraje. Tohle muzu delat i doma. A verejne hriste je pro me uplna katastrofa, protoze tam litam jak hadr na holi z jedne strany na druhou, protoze se mi kluci rozutecou kazdy na druhou stranu a citim ty soucitne pohledy ostatnich matek, jak si rikaji...chudak, ma dvojcata (receno s nadsazkou). Takhe s klukama sedim doma, jsme max. na zahrade a ja trpim, protoze bych s nima aspon do toho montessori chtela chodit. A je to i financich, ze jo.
Mimochodem, dcera ted v 5 letech stale chodi do plavani a je v tom hodne dobra a hodne napred oproti vrstevnikum. Od tech 6 mesicu nevynechala jediny kurz, pravidelne plave v podstate 4,5 roku. Tam vylozene vidim, ze sklizime plody a melo to smysl.

alcar
10. dub 2019

Ale jinak je pravda, ze krouzky s batolaty jsou spis zabava pro maminy, ale musi na to byt nastaveno i dite. Pokud to dite nebavi, tak to nebude bavit ani matku. A naopak, pokud to dite bavi a nema s tim problem, tak si jde tuhle zabavu celkem hezky bez predsudku uzit.

kspp1
13. dub 2019

Co to je za hloupost? Dítě do tří let má být hlavně s rodiči. S malou jsme chodili mezi děti, ale vždycky, když se nějaké dítě přiblížilo, tak utekla. Násilím nic nezmůžete. Každé dítě musí dospět k tomu, že chce být se svými vrstevníky. Ten čas přijde, nebojte.