Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

jaa
13. dub 2011

@bury jdu vařit.Pak se mrknu na jaký režim jsem fotila koně v letu...jen nevím, jestli tu mám správnou kartu.Druhou mám v autě☹(((

bury
13. dub 2011

@jaa - jo ten třetí řádek tam je, ale tam není nic - možná je to tím, že je to focený na plnou automatiku.

já bych právě taky chtěla fotit naše psy apod. tak bych uvítala, na co to mám nastavit 😉 blbý je, že tomu fakt nerozumím - já bych potřebovala fakt asi teoretickej kurz co je co a co je pro co důležitý 🙂

jaa
13. dub 2011

@bury objektiv mám 18-55

jaa
13. dub 2011

@bury zkus ten režim ostření..3D a nebo přes ten pomocný program...nastav a fot..

bury
13. dub 2011

@jaa - tak jedině že v tom by byl rozdíl - já mám 18 - 105 .... ale zase takový rozdíl to být nemůže 😒

díky - budu zkoušet - dneska tu sněží, takže dneska ven s foťákem určitě nevyrazím.... ☹

bury
13. dub 2011

@jaa - prosim tě kde je režim ostření 3D? 😕

jenniffer001
13. dub 2011

Ahoj holky fotografky 😉
přes víkend jsem dočetla celou diskusi !! 🤐
A musim říct, že mi to opravdu hodně dalo 🙂 a každýmu kdo s focením začíná vřele doporučuji....
Ačkoli už sem většina holek nechodí a některé nechodí už ani na modrého koníka ☹ ☹ cítím povinnost sdělit vám @soanpe @molicova @nikulka83 @blanka.k @pipiii @wwercaa @xmerssy @mes @murynka @ferinka , ale i dalším, že vaše fotky jsou nádherný a je úžaný, jak rychle jste se vypracovaly.... 😨 😉
Atmosféra jaká tady panovala v době kdy sem holky přispívaly a každý den si předváděly svoje úlovky, radily se a hecovaly, to tady teďka chybí 😢
Veliká škoda, že byly donucené přejít do uzamčené diskuse !! 😠 ☹

Tak..... A teď ty moje výtory 😝 Pustťe se do mě !!! 😅 Jakoukoli kritiku uvítám 😉

jenniffer001
13. dub 2011

a tady ještě série se sušenkou a pokusy o makro 😉

ferinka
13. dub 2011

@jenniffer001 My nejsme ani v té uzamčené,hodně z nás sem byl odepřen přístup úplně a se zbytkem jsem přešly na FB,tam buzerace není 😔

jenniffer001
13. dub 2011

@ferinka jj, je to tady teď jedna velká bída ☹ ☹ vím o tom, že už hodně z vás zablokovaly 😠 😠 😠 aha, takže už jen fb... a to jste si tam založily ňákou diskusi a nebo se jen prostě přátelíte?
a docela náhodička, jsem koukala na ty tvoje svatební fotky a přišla jsem na to, že tvoje ségra má za manžela spolužáka mýho manžela 😉

gisminka
13. dub 2011

Ahojka,

@bury ono pokud bys chtěla fakt ostrý obraz při pohybu, tak by asi pomohl stabilizátor obrazu. já ho na jednom objektivu mám a fakt to pomáhá. Teda taky žere hodně energie, tak ho používám jen výjimečně. Jinak si nastav co nejkratší expozici a zajisti co nejvíce světla. Delší expozice při zachycení pohybu mají ale taky něco do sebe, pokud se ti netřese ruka, nebo použiješ nějaký stativ, tak máš pak pejska rozmazaného ve směru pohybu, což mně se teda taky líbí 😉

gisminka
13. dub 2011

@jenniffer001 krásný!!!! 😵
Mně poslední dobou atmosféra na MK vůbec vadí, nemám chuť dávat sem fotky dětí, ani do privátního alba už mě to nebaví přidávat, chodím jen občas k nám na červencovky a sem tam mrknu sem, jestli je něco nového.
Tak sem dám aspoň trochu kávy, když je po obědě 😀

jenniffer001
13. dub 2011

@gisminka supééér 🙂
přesně tak, taky mě to tady vůbec neba, kdyby jsem nedočítala tuhle diskusi, ani bych tu nebyla !! ale tak jsem se do toho teď ponořila, že jsem tady ty stránky hltala 😝 (a hlavně, z toho rozhovoru rok starýho mezi holkama tady čišela pohoda a ne to co je tady teď a mě to fakt bavilo 🙂 )

bury
13. dub 2011

@gisminka - díky moc 😉 stabilizace obrazu je VR? to na objektivu mám. no musím zkoušet. času málo 😒

bury
13. dub 2011

@jenniffer001 - já jsem taky přečetla celou diskuzi, ale ještě dřív, než jsem měla foťák, takže asi budu muset přečíst znovu 😉 opravdu to člověku dost dá a hlavně mám stejný pocity jako ty, že bylo fajn, když se tu holky navzájem "hecovaly" k lepším výkonům a navzájem si radily 😉

bury
13. dub 2011

@gisminka - káva krásná, asi si půjdu uvařit 😀

já se snažím tu atmosféru tady moc neřešit, protože to nevyřeším a ve finále si ani netroufnu říct, kde je pravda, protože jak to tak bývá, tak bude někde uprostřed 😒 přijde mi, že mám svých starostí dost, tak proč si je přidělávat ještě někde, kam člověk chodí za "zábavou", pokecem apod.

gisminka
13. dub 2011

@bury já tam mám hned vedle nastavení ostření na manuál nebo automat ještě image stabilizer (on/of)

bury
13. dub 2011

@gisminka - tak jsem v návodu koukla - vedle nastavení ostření mám on/of VR a je to stabilizátor obrazu. mám to na on 😒 budu zkoušet a snad na to přijdu. jak píšeš o tom rozmazání v pohybu, že je to někdy efektní, tak to určitě - někdy to tý fotce dává "rychlost" 🙂 ale někdy to štve a to zrovna když fotím malýho 😀

bury
13. dub 2011

@jenniffer001 - myslím, že tvoje fotky jsou fajn, ale musíme si obě dávat bacha na takový ty "detaily" jako má ty v rohu pověšený ty plínky - to tak nějak ruší celou fotečku.... já mám teda většinu fotek taky tak nějak. hlavně teď jak to zkouším, tak nekoukám na to, že má malej poslintaný tričko, špinavou pusu apod. 🙂

ferinka
13. dub 2011

@jenniffer001 Lukáš jo??? Tak to je náhodička 😀 😀 😀
@gisminka to mi připomělo,že jsem neměla ještě kafe a jak mi chybí,jdu na to 😎

gisminka
13. dub 2011

@bury no jo, ale aranžovat si můžeš malý miminka, co zůstanou, kam je položíš. Jak to začne lézt, tak je s aranžmá konec 😀 Já mám taky na každý fotce ten náš všudypřítomný bordel, takže i proto vám je sem nemůžu dávat, co byste si pomyslely 😀 😀 😀

bury
13. dub 2011

@ferinka ještě že nám sem @gisminka nedala nějakej dort, ale jen kávu, co? 🙂

bury
13. dub 2011

@gisminka - my máme taky dost zabydlený byt, takže to dá fakt velkou práci vyfotit něco bez borčusu 🙂 proto je focení venku ideální, ale zase má Honzík často upatlanej kočárek, špinavý tepláky apod. - nebydlíme ve městě, takže mě nic nenutí dělat z něj frajera 😀

ferinka
13. dub 2011

Řekly jste si o to... 😀 😀 😀 😀 😀

jenniffer001
13. dub 2011

@bury no to máš pravdu, ale jak píše @gisminka teď už to nejde, sice se chystám na zkoušku ňákých portrétních, ale ještě nemám koupené plátno, takže musí aranžování počkat 😝

@ferinka jj, Lukáš 😉 jsem na to koukala a říkám manželovi ten kluk mi někoho připomíná, není to ten tvůj spolužák co se nedávno ženil?, atk na to koukl a že prej jo... taky jsem si říkala, jaká je to náhodička 🙂

jinak já teprve obědvám, takže kávička přijde na řadu až za chvíli 😀

jenniffer001
13. dub 2011

@ferinka týýýýjo, tak ten je 😝 😝 😝 😝 😝
ještě řekni, že ho máš teď doma na stole... 😎

jenniffer001
13. dub 2011

@bury a máš pravdu, bylo by to bez těch plín lepší 😠 sakra.... štve mě to !!! 😠 😠 😠 😖

ferinka
13. dub 2011

@jenniffer001 No jo jejich extra svatba na Štiříně... 🙄 😝 😀 😀 😀 😀 😀
Teď ne,ten jssem dělala na Máťové narozky ,ale na oslintání monitoru je fotka dostačující 😀 😀 😀
Musím si ke kafíčku upéct,už mám nakoupeno,ale budu asi až večer,teď využívám lenoty,protože Máťa spí 😎

jenniffer001
13. dub 2011

@ferinka ty si ale šikulka, to mě ani nenapadlo, že jsi pekla sama 😉 já se do dortů moc nepouštím 😝 ale mám v mrazáku štrůdl 😀 😀 😀 😀 🤐

jaa
13. dub 2011

@bury režim A. na levé straně fotoap.zmáčkneš I-info a pak si na lcd displ.najedeš na ikonku pod AF...tam je to 3D zachycení v pohybu a dinamická volba..Ohkledně objektivu..Chci taky dokoupit ještě jiný..Ale ten co bych chtěla vyjde víc,než stál foták..tak to skončí asi na 50 😀
@ferinka
@gisminka
@jenniffer001 Holky,fotky super....Kde jste se toulaly???Dneska je tu nějaký nával😀DDDD