Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

jaa
31. říj 2011

@olbramka Už nějaké zájemce mám...Četla jsem srovnávačku s vyšším typem a je tam toho celkem dost.rychlejší snímání sekvenčního focení,více pix,kvaitnější LCD,více funkcí,možnost infra,více programů.....Asi to vypadá na 5100. 😉

wendulla
31. říj 2011

tak jsem tu zase 😀 a zase uplne zmatena. Vim, ze je chyba na moji strane, ale treba jste nekdo takovy problem nekdy mel. Kdyz je krasne, nemam problem neco vyfotit a nerekla bych, ze to vypada uplne nejhur, ale kdyz je takovehle pocasi jak o ted hruza. Po vcerejsi rade blanky jsem nastavila fotak, rano za mlhy jsem sla vena zkousela a zkousela, vsechno ok, pak jsem nastudovala teorii ( snazila jsem se ) a rekla jsem si, dobry to pujde. Ale ted kolem 4 hodiny jdu ven a nevyfotim nic. Respektive si fotak nastavim tak, abych vyfotila ( list, neco co stoji a nehyba se ) ale kdyz chci dceru tak mam smulu, protoze ta se hybe. A kdyz si nastavim fotak na zmrazeni pohybu tak je to zase tmave. Resil jste to nekdy nekdo nebo jsou proste jouda?

wendulla
31. říj 2011

takhle vyfotim, kdyz je hezky

blanka.k
31. říj 2011

@wendulla Já mám hrozně blbé zkušenosti s radama na jiných foto fórech, 2x jsem tam potřebovala poradit něco specifickýho pro můj foťák a 2x mě tam nějaký chlap odpověděl tak arogantně, že se mi chtělo brečet, jak mě to vzalo 😔 Mě přijde, že ještě jak vidí "holčicí nick" tam o to víc rejou.... ☹ Ale to jsou hotl chlapi, znám to z práce, že mi někteří dávali dost sežrat, co dělá ženská v "mužské" profesi 😔 Asi jsou doma podpantofláci, tak se potřebukou vybít aspoň na veř.forech na jiných "nevinných" ženských 😀 😀 😀 😀

blanka.k
31. říj 2011

@wendulla co je zmrazení pohybu? Kjinak ta fotka mi světlostí přijde ok, kontrast, barevnost se upraví v pc, ale je vidět, že je ostřejší ten rukáv (asi manžela) než malá, jak se hýbe, to prostě chce kratší čas (jenže to ti zase ztmaví fotku, takže musíš zvýšit ISO,....a je to začarovaný kruh 😔 ). Upřímně....mě pořádně můj malej, když běhá, vyfotit taky nejde 😀 teda ne, když chci mít hezky rostostřené pozadí , takže nízkouclonu, je hnusně a mám dlouhý čas,....takže ho fotím sedícího na lavičce, na zemi jak škube pampelišky atd.... 😔

wendulla
31. říj 2011

@blanka.k cely den nedelam nic jineho nez, ze zkousim kombinaci iso, cas, clona. Parkrat mi to vyjde a pak mi to desekrat nevyjde a vyvedete me to uplne z koleji. Pokud mam nejaky staticky predmet je to ok, ale kdyz zkusim cvaknout dceru, kdyz si hraje...uz ji nevyfotim, je proste rozmazana. No, musim proste fotit, fotit a fotit a zkouset, zkouset a zkouset. Zitra by mi mel prijit objektiv 50/1,8 mel by byt lepsi na horsi svetelne podminky tak treba mi to s nim pujde lip.

blanka.k
31. říj 2011

@wendulla párkrát jo a pak 10x ne? tak to gratuluji, mě to JEDNOU vyjde a pak 10x ne 😀 😀 😀 No jako fakt, hlavně u běhajícího se dítěte, pokud je to venku (pokaždé světlo s jiného úhu, jednou pod stromem, pak zase víc světla "na volném prostranství), a nechceš fotit na automatiku, ale torchu si pohrát se clounou, hloubkou ostrosti, tak ten "odpad" je fakt hodně velkej 😀 😀 😀 😀 Já už fakt u malýho na "umělecký" fotky běhajícího se dítěte rezignuju....na starým fotáku sjem hodila program na Sport a vyfotila ho takto, teď na novým na to prdí m a čekám až se uklidní 😀

lucy222
31. říj 2011

@wendulla ten nový objektiv by Ti ti měl dost usnadnit. Mám ho a je super. 🙂
@blanka.k mám nějaké fotky do školy, nemohla bych Ti je prosím po slat třeba na mail ke zhodnocení? 😉

ivarei
31. říj 2011

Hezký večer všem. Nepřispívám, ale snažím se sledovat fotky a hltat rady, především od @blanka.k 🙂. Poradíte, kde pořídit fotopozadí? Předem díky a ať vám to hezky fotí 🙂

blanka.k
31. říj 2011

@ivarei Já mám z Aukra obyč. "umělé", a je super, za ty prachy,napřed jsem měla jen z Ikei bílou a čeernou látku šířky 240cm, ale tohle je lepší, netrhá se, dobře se čistí... Co jsem to pak doporučovala ostatním holkám, tak jsou všechny spokojené (nebo teda žádná nenadávala 😀 )
Koukámna Aukro, oni zase mají nový design a já je mám už asi 1,5 roku (taky ještě za levno), tak nevím, od kohoto mám přesně, ale myslí, že od tohoto.... http://elektro.aukro.cz/foto-pozadi-matne-2-7x5...

ivarei
31. říj 2011

@blanka.k Anděl, opravdu - díky moc 😀

wendulla
1. lis 2011

@blanka.k dneska jsem sla ven a zkousela fotit nasi Ajsi ( pes ) a docela to slo, takze DIKY DIKY DIKY moc za rady. Dala jsem si predsevzeti, ze kazdy den musim zkouset zkouset zkouset. Tesim se na ted druhy objektiv, s tim to pujde snad trosku lip. 😉

olbramka
2. lis 2011

@blanka.k nebylo to náhodou na fotografovani.cz? 😀
@wendulla s novým objektivem si určitě pomůžeš, co se toho času týče. ale zase pozor! čím nižší máš clonu, tím nižší je hloubka ostrosti, takže pak je to dost náročné na to správně zaostřit. ale chce to opravdu cvik.

blanka.k
3. lis 2011

@wendulla A jaký nový chystáš? TU 35/1.8 (nebo si to pletu?)

@olbramka nene, tam jsem asi nikdy nelezla, myslím 😵
Jsem byla u našich, že udělám poslední fotky v podzimní listí atd...a 2 dny jsme prospali 😀 😀

lucy222
3. lis 2011

@blanka.k ještě jsem se k tomu nedostala - promiň, promiň 😔 snad zítra. Dnes mi dítě nečekaně odpadlo, tak jsem zase vynosila fo´ták z kočárku a nic z toho nebylo 🙄

jaa
5. lis 2011

Tak vkládám pár s tou 35..1.8...je to taky boj...Dost světla,zaostřit tak,aby nebylo ostré jen jedno oko.... 😀 No,pořád se učím... 🙂

jaa
5. lis 2011

🙂

bury
7. lis 2011

Ahojte. Já už tady nebyla ani nepamatuju - pustili jsme se do rekonstrukce baráku z roku 1875, takže jediné, co teď fotím jsou omlácené omítky a rozježděná zahrada 😀 za poslední dobu nemám ani pořádnou fotku malého. Koukám, že je tu plno nových tváří a hlavně krááásný fotečky 😵 tak se jdu trošku pokochat.

Proč tu ale jsem.... pořád nemám žádnej slušnej program na úpravu fotek a mám jednu strašně blbě vyfocenou fotku, kterou bych potřebovala trošku upravit, aby se na to dalo koukat. 😉 Nepomohla byste mi nějaká?

kamishek
7. lis 2011

@bury zkus nový FastStone, docela dost ho vylepšili a na celkem dost úprav ho používáme, protože se nám nechce pořád startovat Photoshop (nehledě na to, že ho v tuhle chvilku nemáme zatím na přeinstalovaném kompu nahozený)

olbramka
7. lis 2011

@bury klíďo se Ti na to mrknu.

kamishek
7. lis 2011

hehe, tak koukám, že jsem bury asi pochopila špatně, no nevadí 😅
ale musím vám tu všem pochválit fotky, já se zatím nemám moc s čím chlubit, tak jenom občas nakukuju... zatím se učím ovládnout tu zrcadlovku, ale je na mě dost složitá... ale až se trošku zlepším, tak se vám tu určitě pochválím 🙂

bury
7. lis 2011

@olbramka - díky moc, už jsem ti to poslala 😉

@kamishek - taky díky, já to myslela tak, jak to pochopila @olbramka 🙂 🙂 ale přesto díky za snahu 😉 😉

erinbrock
8. lis 2011

ahojky dnes je nadherne...byli jsme v parku...a opet nepostoji a nepostoji...ta s tim listem v pohybu je celkove mazla..ale krasna 🙂 ...zkousim no 🙂

@kamishek ja se ji snazim ovladnout pul roku a porad me valcuje 🙂 jeste ze aspon mluvi cesky potvora 😀 uprimne kdyz vim ze neni cas a chci dobre foto tak valim automat...jinak zkousim a mazu 🙂

jaa
9. lis 2011

Moje zkouška focení...2 spešl úpravy.Ostatní klasika...vše focené pevnou 35.

janinka1987
10. lis 2011

@jaa Tak ty jsou opravdu úžasný! Já jsem chtěla teď taky fotit podzimní a vyšla mi jen jedna ☹ Zbytek totálně hroznej, jak fotím na automat, zvyšuje to zbytečně ISO a pak je to nepoužitelný...Už aby byla ta zrcadlovka ☹ Tohle je ta jediná povedená:

bury
10. lis 2011

@jaa - krásný fotky 😵 já jak nechodím, tak jsem ani nepostřehla, že máš pevnou 35 😉 taky už jsem po ní pokukovala 😉

jaa
10. lis 2011

@janinka1987 a,co zkusit nějaký program ve fotáku?Co máš za foták?
@bury Jj.Mám ji chvilku...Ještě chci 18-105...+ ex.blesk...Ale,má nízkou clonu a je to zase trošku jiné focení.-)

janinka1987
11. lis 2011

@jaa mám Panasonic lumix FZ-50. Fotím na "lepší" automat (dá se tam nastavit jas a blesk), jinak je tam ještě obyčejnej automat...Jakmile jsem se snažila nastavovat ISO, clonu, čas, okamžitě fotky k nepoužití, rastrovaný, i s ISem 100 (200) strašně zrnitý...Nevím, kde je chyba, nastudovala jsem celej návod, vysvětlení na www.fotoradce.cz, prostě nic nepomohlo ☹ Proto se tak těším na zrcadlovku kterou bych kolem vánoc měla mít, hezké fotky mám totiž jen venku při špičkovým světle ☹

bury
11. lis 2011

@jaa - tak paráda. já mám ten 18-105 - kupovala jsem to v setu 😉 ale jak říkám, vůbec teď není čas na focení. vlastně musím říct, že většinou fotím na automat, co jsme se pustili do té rekonstrukce, tak není vůbec čas 😖 takže to vidím tak, že se s foťákem naučím tak za 5 let 😀 😀

jaa
11. lis 2011

@janinka1987 Lumixe má dcera aok..Jen se musí hodně seštelovávat v nastavení...Taky jsem se pořád divila,proč má malý objem dat..🙂Pak se to nastavilo a fotí krásně..

@bury Na automat jsem fotila asi týden a všechny fotky byl jako by za závojem..☹((takže ted na A,nebo zkouším i P.