• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

27. července 2014 
@katy.m
Jsem taky úplný začátečník s focením zrcadlovkou a minulý týden mi přišel první foťák Nikon 5100, z finančních možností jsem také zvolila objektiv 18-55 a fotečky se mi moooc líbí, řekla bych, že pro začátek opravdu stačí a pak časem pořídím další objektivy. Mrkni mi do alba (pro přátele), mám tam první fotky - fotky začátečníka samouka :slight_smile:
30. lis 2011 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@mayem tak to jsem ráda :slight_smile: ,že jsi spokojená.Věřím,že budu taky.Fotky máš moc krásné :dizzy_face: ,já se toho budu ještě muset hodně učit
30. lis 2011 v 09:56  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy.m zatím je to u mě pokus - omyl, mám jich plno mázlých :angry: Ve foťáku to vypadá dobře a pak to dám do PC, zvětším je a je to mázlé :angry:
30. lis 2011 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@mayem a upravuješ v nějakém programu?Já mám stáhlý jen Photoscape,ale to fakt jen ten základ.Časem bych chtěla nějaký dobrý photoshop
30. lis 2011 v 10:06  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy.m zázraky nečekej. zrcadlovka je dost specifická a spousta lidí je překvapeno, že jim dělá horší fotky :sweat_smile:
Ale když se ji naučíš nastavovat, tak určitě :wink:
A jestli bude stačit? Pokud se tím nechceš živit či Tě to fakt hodně nechytne, tak určitě.
Já se svojí D90 také nejspíš zestárnu a zemřu :sweat_smile: - sice vím, že jsou lepší "stroje", ale jsem max.spokojená a na to moje hobby focení je to více než dostatčné :wink:
30. lis 2011 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@mayem klííííd, také jich mám spoustu mázlých...si říkám jaká je to super fotka a pak ji zvětším v PC a ona je někde nepatrně mázlá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :sweat_smile: :wink:
30. lis 2011 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@mayem fotečky pěkné :slight_smile: Jsi tedy spokojená s výběrem?
30. lis 2011 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucy222 jj,s neúspěchy počítám a i když těžko,tak se s nima i smiřuji :grinning: ,ale moc se těším až si s ním budu hrát,poznávat ho a zkoušet a zkoušet :dizzy_face:
30. lis 2011 v 10:27  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy.m také jsem se těšila a pak se narodila malá a jsem ráda, že stíhám :sweat_smile:
30. lis 2011 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucy222 zatím jsem moooc spokojená :slight_smile: Co jsem od focení očekávala se mi splnilo :slight_smile: teď to jen pořádně vychytat :grinning: Úplně mě fascinujou ty jemné detaily obličeje + rozmazané pozadí. Panuje u mě velké nadšení, jen chybí ten čas :frowning2:

@katy.m mám picaso, víc zatím ne, jelikož nejsem ještě profík a zrcadlovku mám 6 dní, tak ty fotky ze zrcadlovky se mi tak líbí, že nevidím, že by potřebovaly úpravu, u pár fotek jsem zkusila dát sytější barvu, taky se mi to líbilo. Ale ono časem asi ty chyby uvidím víc a budu víc upravovat. Na to je ještě teď brzy, byla jsem zvyklá na obyčejný kompakt, což teď mi příjde jak břídil :grinning:

Holky jak vytvoříte takové krásně vykreslené očíčka?
30. lis 2011 v 10:40  • Odpověz  • To se mi líbí
...připojuji se k @mayem a její otázce na kukadla :slight_smile:

Před chvilkou mi přišla sms,že foťáček je připravený na prodejně,takže si ho dneska asi i vyzvednu.Jupííí.
30. lis 2011 v 10:59  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@mayem to je dobře, že jsi spokojená...a čas? ten asi chybí většině z nás :sweat_smile: S tím upravováním - já neupravuji...mám Zoner a chystám se na něj, ale pokud se mi prostě nelíbí fotka jen vyfocená, tak už se s ní ani dál zabývat nebude...obo je asi fajn u pěkné fotky zvýraznit barvy apod..ale proč zachraňovat něco co se mi už dopředu nelíbí.. :wink:
30. lis 2011 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy.m dej pak vědět první dojmy. :wink: bo já jako dnes vidím jak jsme si jej vezli domů :sweat_smile:
30. lis 2011 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucy222 já se těším jako malé dítě,odpočítávám minuty,kdy manžel přijede z práce domů :grinning:
30. lis 2011 ve 12:37  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@mayem Já dělám oči v Pain netu :wink: + tu jakoby maovanou kresbu v PS...Něco je upravené,něco nikoli...Holky,co máte nový fotáček,už se těším na fotečky..
30. lis 2011 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@jaa NÁÁÁDHERA, já to chci taky umět. Jsi strašně šikovná. A jak koukám nejen na focení, ty čepičky si háčkuješ sama, viď? Krááásné.... vezmu inspiraci :slight_smile: taky jsem ulítlá na háčkování :slight_smile:
30. lis 2011 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaa PS je photoscape?
30. lis 2011 ve 14:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@mayem Photoshop :slight_smile:
30. lis 2011 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
30. lis 2011 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@mayem photoshop...Ale, v tom Pain netu jdou lépe ostřit...V PS jim dám kresbu,pokud chci takové trošku umělecké foto...Jako je toto...
Jinak,se také pořád učím a učím.... :wink: Díky moc za pochvalu...
Čepičky neháčkuji..To,už bych opravdu nestíhala nic..:slight_smile:))Chodit do školy a zvládat ty 4 čerodějnice doma:slight_smile:))Tuhle mám od jedné paní..je takové slabší..A,tu bílou s kočkou od druhé..ta je hodně teplá... a hlavně pevná...a levnější.. o trošku...
30. lis 2011 ve 14:39  • Odpověz  • To se mi líbí
nebo tyto
30. lis 2011 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Holky, já Vám tak závidím nové foťáčky...U nás to vypadá, že se nikonka dočkám asi až po vánocích :frowning2: Tak zatím fotím jak běs starým :slight_smile: Dneska jsem dávala vyvolat černobílé fotky zlatíčka na A4, že mu je nalepím do pokojíku, tak jsem zvědavá na kvalitu...
30. lis 2011 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinka1987 A,jaký máš foták?
30. lis 2011 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Děvčata,tak mazlíka už mám doma :dizzy_face: ,a co mě moc potěšilo,že ho mám v té červené metalíze(původně jsem si objednala černý,protože červený nebyl na skladě),ovšem já chytrula si nekoupila paměťovku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: ,takže jsem ho dneska jen nabila a složila a četla si manuál.
Jakou paměťovku si mám koupit?
30. lis 2011 ve 21:51  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jaa Tvé fotky jsou nádhernéééé :dizzy_face:
30. lis 2011 ve 21:55  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@katy.m SDHC..10 clas..nejlepší jsou LEXAR..
Moc děkuji za pochvalu..moc.moc.. :wink:
30. lis 2011 ve 23:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaa děkuji :slight_smile: a kolikati GB ?
1. pro 2011 v 07:58  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy.m mám SanDisc Extreme - 8 GB, pak tu samou záložní 4 GB, pak jsem ještě měla Nikon 8 GB, ale ta nebyla dobrá, tak budu pořizovat časem místo této a v kompaktu máme 4 GB :wink:
1. pro 2011 v 08:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucy222 jj,tak po 8GB jsem koukala,nemám vůbec představu,jakou to má pamět,teď jsem měla jen 1GB.Takže by to mělo na mé focení stačit,jo? :slight_smile:
1. pro 2011 v 08:33  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy.m tak snad jo - mne to stačí, ale mám prostě vždy jednu v záloze.
1. pro 2011 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek