Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

soanpe
2. čer 2010

@murynka tak jsem zkoušela makro pomocí otočeného objektivu.
asistovaly jsme si s pipiii na skypu a tohle nám vyšlo 😅
pipiii fotila mouchu

blanka.k
2. čer 2010

Já jsem byla na výstavě Saudkových fotek a jako jsou fakt skvělé, jako "technicky", ikdyž jinak se mi moc nelíbí ten styl. Ale jako z hlediska kvality fotografií jsou super. A přiznám se, že se furt chsytám nafotit malého na černém pozadí nějak "ateliérově", ale furt mi celý dny brečí, tak prd 😒

blanka.k
2. čer 2010

@soanpe - supr, já když to kdysi zkoušela, tak jsem levá, ale 2 ruce mi na to nestačily 😅 😀

soanpe
2. čer 2010

@kozinka
já znala jen jeho neteř Bereniku,chodila o dva roky výš než já
jinak každý umělec,co něco umí je nějakým způsobem zvrhlý ,prootže v normálním stavu to nedokáže 😀 😎

blanka.k
2. čer 2010

A tady fotografické pozadí za dobrou cenu 😉
http://www.aukro.cz/item1053657140_foto_pozadi_...

molicova
2. čer 2010

mě se jeho fotky moc líbí, ale je fakt, že všude v televizi je k ženám hodně ucitiví a gentlemanský 🙂

@blanka.k z toho si nic nedělej, já když byl Tomášek malý, tak moc foteček nemám, bála jsme se aby nenastydl, aby neplakal, takže fotečky skoro žádné 🙂

soanpe
2. čer 2010

@blanka.k však já se u toho taky navztekala 😅
macro obj. by to bylo lepší 🙂

murynka
2. čer 2010

@soanpe a nevíš proč mi to nejde??jo jo pipi říkala 😀 😀

molicova
2. čer 2010

@blanka.k ty jo blani, moc děkuji za typ, ukazal jsem to manžílkovi a dovolil, že si ho mohu koupit, ještě jsem si našla konstrukci za 1200,- tak ta by se zase koupila až čase a přesně by se nám to vešlo do obýváčku 🙂

monkula
2. čer 2010

@soanpe to ako naša berenika z koníka? 😅

blanka.k
2. čer 2010

@molicova - ještě tam bývaly v nabídce i takové ty nejednobarvené, ale trošku "mourovaté", ale ty jsem tam teď nějak neviděla. Ono se to průběžně mění 😉

molicova
2. čer 2010

@blanka.k nene, mě se víc lbí jen to jednobarevné 🙂 moc děkuji

molicova
2. čer 2010

holky mam dilema, mam koupit černé, nebo tm. šedé

blanka.k
2. čer 2010

@molicova - nemáš zač. 😉 Já jsem si v Ikei koupila 3 m črné látky a taky to jde, akorát jak je ve skřni složená, tak pak ji hodím přes dveře a je ot naí vidět, ale Photoshop to jistí 😅 Zítra asi malýho vyfotím, ať e mu to líbí nebo ne..akorát musím popřemýšlet, čím ho zapřít, aby držel "tvar a polohu" 😀

murynka
2. čer 2010

@molicova spíše bych volila černé mě se ty šedé moc nelíbí ale záleží na pohledu každý to máme jinak

blanka.k
2. čer 2010

odrazné plochy taky za super cenu:
http://www.aukro.cz/listing.php/search?string=o... 😉

blanka.k
2. čer 2010

@bajunka - já bych řekla, že to je ono, je docela dost "tlustá", není lesklá, jsem na ní fotila tady:
http://www.btweb.cz/JMF.html 😉

molicova
2. čer 2010

@blanka.k blani a ta bílá je co, to si asi koupim tu černou tu látku 🙂 a to plátno objednám šedé 🙂 a nebo jestli bude zase nějaká podobná aukce, tak objednám černou a pak ještě bílou, jestli se to osvědčí, no uvidíme 🙂

blanka.k
2. čer 2010

@molicova - myslíš na těch fotkách? My máme jednu místnost zatím prázdnou, takže to je klasicky stěna 😉 Ale koupila jsem si i bílou látku...pro změnu na mimibazaru, protože tam mají i šířku 240cm, což je super 😉 Protože ta 150šířka je naprd, že si napřed musíte nafotit lidi "na stojáka", pak to předělat do lehu,...

soanpe
2. čer 2010

@monkula nene naše berenika to není

bajunka
2. čer 2010

@blanka.k díky za tip no v ramci setreni asi pujdu zatim do te ikeacke jako drzak stejne pouzivam takovej vesak za 250, utracet muzu az budu neco umet 🙂

molicova
2. čer 2010

@blanka.k no to je fakt, protože jak mám ten satém, tak je to jenom 150, ale jak je vidět, tak se dá koupit i širší, tak se potom popídím 🙂 každopádně strašně moc děkuji za cenné rady 🙂

blanka.k
2. čer 2010

od téhle paní jsem kupovala látky na výbavičku pro malého a přihodila jsem právě i tu širokou bílou,akorát teda oprava, není to 240 ,ale 220, ale i tak super 😉
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24512698&tab=8 😉

molicova
2. čer 2010

@blanka.k děkuji 🙂 ale ta bude muset počkat do dalšího měsíce 🙂 ale i tak moc děkuji, za zaslání 🙂

kozinka
2. čer 2010

já z té ikei nemám látku, ale je ta "roleta" 😅 no uvidím teď na to během příštího týdne budu fotit prvně, tak se těším 🙂

bledulka
2. čer 2010

ahoj holky, omlouvám se,že vám sem vstupuju..
plátna z aukra -z odkazu od Blanky mohu doporučit 😉 🙂
máme bílé a černé a chválíme si ho..předtím jsme měli látku,která se krabatila,nešlo to ani vyžehlit a bylo to pak znát...
a odrazné plochy z toho aukra se taky využijí-taky je odsud máme a manžel je využívá...
já zatím nefotím,ale tak nějak už začínám mít chuť nefotit na automatiku,ale proniknout do tajů clony a expozice atd 🙂
zde je ukázka fotek jak na bílém,tak na černém pozadí...

bajunka
2. čer 2010

no na mimi mi bude stacit i tech 140, kdyztak doplnim okraje photoshopem,nic loucim se to je hodin a mala tu se mnou jeste ponocuje tak dobrou

blanka.k
2. čer 2010

@bledulka - mě to taky štve, jak je vidět, jak je ta látka zmačkaná, že to nejsou "přirozené" záhyby, to roli pozadí bych brala, ale štve mě, že to má 2,75m na délku, že se mi to nevleze "nastojáka" do komory 😉

bledulka
2. čer 2010

@blanka.k
my jsme to také zkracovali- asi o 30 cm.. šlo to dobře stříhat nůžkama a netřepí se to... 😉 🙂 🙂 pak jsme to zase namotali zpět a roli a bylo to...