Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

mes
13. čer 2010

@jaa fotky nádherné ale malá...ta je naprosto dokonalá! 😵 😵 😵 😵 jsem zamilována 😵

@murynka krásné fotečky murynko...zlepšuješ se..co ta čočka? Je to dobrý?

@molicova kočí..o filtrech uvažuji..ale chci se zeptat na ten externí blesk..jak často ho používáš? Vyplatí se to? Já chci taky takový fotečkyyyy 😵 😵

Holky už to začíná...Ondra chce být furt na ruce..a sedět (to ještě nemá, ale co mám dělat když si to vykřičí?) 😅

soanpe
13. čer 2010

@murynka
jj bylo toho dost, a hlavně pro nedostatek zájemců se sloučily dvě úrovně kurzu do jedné, tak se do nás informace hrnuly pod tlakem,
začátečník by neměl schopnost to absorbovat
ale kdyby si chytla jen kurz pro ty začátečníky,tak by to bylo fajn,vysvětloval tam jak si doma za 2tis vyrobit osvětlovací zařízení,odrazné desky,alternativu difuzoru atd. fakt to bylo zajímavý. a hlavně výpočty expozic mě hodně daly,ale to je potřeba zábleskový osvětlení a fleshmetr v ceně minimálně 6500,- 😝

marhulinka
13. čer 2010

Ahoj holky,tak jsem se zase přišla pokochat vašima fotečkama....jsou všechny mooooooooooc nádherný 😵 😵 Ono když jsou taky krásný objekty na focení 😵 😵

marhulinka
13. čer 2010

Taky pročítám jaké máte foťáčky,protože my se na koupi teprve chystáme 😵

nebe
autor
13. čer 2010

Nevite jak udelam celou fotku černobile a jen nejaké detaily necham barevne???

blanka.k
13. čer 2010

@murynka - přistávající čmelda nemá chybu 😉
Dnes jsem chtěla poprosit muže, že bych chtěla udělat pár fotek těch mých 2 chlapů, ale malej má od včerejška nějaký průjem, bolení, do toho se mu oprudil zadek, takže jsem ráda, když ho uspím ☹ Zas nic , ach jo...

@nebe - jaký používáš program?

nikulka83
13. čer 2010

@blanka.k: Canon EOS 450D. Objektivy - 18-55mm/3,5-5,6 IS a 50mm/1.8. 😉

Žádný nový fotky nemam, máme plnej PC, tak se krotim 🙂 Včera jsem fotila mobilem 😅 😀 😀 😀

kozinka
13. čer 2010

ahojky holky 🙂 omlouvám se za pár áček co u vás mám 🙂 ale teď v těch parnech jsem moc na netu nebyla 😉
jinak tady házím zatím nové fotečky, těhulky maruska39 🙂 je jich jen pár, foceno včera večer 🙂 Myslím, že docela povedené 🙂 Je ve 35tt, už její druhé těhu, má dvouletého chlapečka 🙂

wwercaa
13. čer 2010

ahoj holky 🙂

@murynka jééé fotky jsou perfektní 😵 😵 moc se mi líbí, povedly se te moc 🙂 😉

@nikulka83 mobilem jo 😀 😀 já taky fotím jak blázen a veškerou pamet v PC zabírají mé fotky 😀

@blanka.k chudáček ☹ neboj, ono to přejde a pak budeš moc fotit pořád 🙂 já jsem při mým v šestinedělí taky prd stíhala, pořád jenom řval bezdůvodně....

kozinka
13. čer 2010

Jdu si vás zběžně dočíst a pročíst 🙂 a hlavně mrknout na nové fotečkyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵

wwercaa
13. čer 2010

@kozinka to jsou krásný fotky 🙂 🙂 a krásná tehule 🙂 ty už fotíš ve velkym jo, povedený 😵

kozinka
13. čer 2010

@wwercaa děkujem 😵 To je dlouholetá kamarádka 🙂 Ve velkém to určitě ne!! Ale něco málo už jo 🙂

kozinka
13. čer 2010

@soanpe tak nejvíce mě dostala ze všech fotek co jsem tady nebyl ta jablečná trilogie 😀 😵 😵 😵 😀

wwercaa
13. čer 2010

@kozinka vždyt jo, začínat se předse nějak musí 🙂 jsi šikovná 🙂

tady nějaký fotečky, zvířata me až tolik nebrerou jako kytičky...západ slunce je focenej od nás z pokoje 🙂

molicova
13. čer 2010

@mes blázínku, vždyť máš tak náááádherný fotečky 🙂 a co se týče blesku když jsem doma, nebo je zataženo, tak ho používám stáááááále 🙂 takže pro mě je to nepostradatelná věc 🙂 sice stál něco kolem 10tis ☹, ale myslim, že to byla dobrá investice 🙂 a co se týče Ondráška, taky když jsem chtěla Tomáška něco odnaučit, tak se mi to vyřváním nějak nikdy nevedlo, prostě taková blbá období nějak odezněla a přišlo jiné 🙂 tak bych spíš doporučila trpělivost 🙂
@kozinka nádherné, také jsem měla možnost fotit těhulku a škoda, že není okolo mě další 🙂 přijde mi, že se to fotí uplně samo 🙂
@wwercaa opěk kráááááása 🙂

nebe
autor
13. čer 2010

@blanka.k No ja mam photo philter a ten picasa a gimp 2 Ale v něm vubec neumim

blanka.k
13. čer 2010

@nebe - aha, tak to ani jeden neznám ☹
Jinak tady jsem hodila ten přehled těch foťáků, kterými fotíme, ještě mě napadlo přidat tam i software, ve kterém to upravujeme, přece jen, leckdy to dokáže z obyč fotky udělat foto luxusní 😀 🤐
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/blanka__k/cl...
Takže kdo chce být přidán, pište co máte, a ještě jsem si říkala ke každé z vás přidat třeba 5 maličkých fotek co jste fotily, tak buďto mi hoďtě odkaz a já si je stáhnu tady z MK nebo vám do IP napíšu email....ať je to s těma fotkama takové veselejší 😀

murynka
13. čer 2010

ahojky
@kozinka nádherná těhulka přrpychové fotečky 😵 😵 😵 😵

holky děkuju všem 🙂 potěší to 😵

@wwercaa západ nemá chybu mě zvířátka také neberou 😅spíše ty kytičky 😀 😵

@blanka.k at je malému líp chuděrka ☹ ☹ jinak fotečky stáhni ode mě z MK 😉 a jsi šikulka pochvala 😉 😉

murynka
13. čer 2010

@mes čočka výborná investice 🙂 😎 a malého neposazovat spíše klubíčkovat nemá na to ještě zádíčka tak pevný 😉 😉

murynka
13. čer 2010

to nám lezlo po dvorku 😝 😝 😝 bleee ale musela jsme vyfotit 😀 😀 😀

murynka
13. čer 2010

http://www.ceskestredohori.cz/zvirena/oryctes-n...

je to vzácný velmi chráněný brouk 😵 😵 😵 ty brdo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

soanpe
13. čer 2010

@kozinka
krásné fotky.fakt se povedly, čím nasvěcuješ?

@wwercaa
taky povedené.ty krásné barvy 😵

jinak já fotím canon eos 550d, 18-135mm/ f3,5-5,6 druhý objektiv 50mm/f1,8 , blesk speedlite 580ex II ,polarizační filtr, chystám se na nějaké trikové čočky,ale to je hudba budoucnosti 😅

blanka.k
13. čer 2010

@murynka / super , jsem ráda, že nakonec jsi s čočkou spokojená 😉 Já jdu dnes objednávat nové čočky + nějaké filtry, tak pak zas hodím info, jak fungují 😅
Tabulku foťáků dopíšu, akorát Tomík pobrekává, tak to bude s přestávkama 😅

jaa
13. čer 2010

@mes díky.však malý je taky krásný... 🙂 🙂 🙂 A ta babička na fotkách v parku...že je tvá mamka???Jste si dost podobné...

murynka
13. čer 2010

holky co říkáte na toho brouka 😀 😀 to je mazec co chráněná velmi vzácný 😅 😅

jaa
13. čer 2010

@kozinka fotky super..Já chci taky ten program,co umí kus černobíle a kus barevně..V tom Gympu je to dost složité... 😖 ☹

jaa
13. čer 2010

@murynka Roháč..Je chráněný..Je krásný...3koda,že jsi mu tam nanaštimovala nějakou zelen...To by byl kontrast barev... 🙂

murynka
13. čer 2010

@jaa umí to i picasa ale ne přesně jedno místo 😒 ale také to tam dělám 😉 to není roháč ne? 😕 😅 jo škoda ale bála jsem se aby neuletěl 😉

jaa
13. čer 2010

@murynka Picaso mám..Kde to tam najdu???Tak nosorožčík..Oba jsou chráněni... 😉

murynka
13. čer 2010

tohle je udělané v picasu 3 😉 například...
@jaa