14měsíční vzteklounek nechce nosit čepici

ally8
24. zář 2015

Poraďte, jak jí donutit, aby si nesundavala pořád čepici. Nesnese na hlavě vůbec nic. V létě odhazovala šátky, klobouky a teď všechny druhy čepic. Začíná být zima a mě to docela stresuje. Teď měla rýmu a bála jsem se, že jí nafouká do uší. Zkusím ještě koupit na zavazování, ale dnes si stáhla i kapucu na cvočky, tak nevím. Někdy se mi podaří jí nandat čepici, když je na něco zadívaná (třeba pes), ale jak projde, sáhne si na hlavu a čepice letí. Když jsem jí zapla kapucu, stála, hysterčila a rvala si jí dolu až se jí to podařilo. Vadí jí dokonce i když si nandám čepici já. Jde ke mě a začne mi jí sundavat. 😀 Mám hrůzu co nás čeká s rukavicema ☹

xoriska
24. zář 2015

@ally8 Tak přesně toto znám u dcery... :D Je jí 17 měsíců a vše na hlavě nebo co se jí zrovna nezdá je špatně a nosit prostě nebude ! Takže to dělám stylem jako jééé koukej co mám , ty si ale krásná ! Prostě hrozné nadšení ze všeho a že si to nesmí sundávat , tleskám jí a tak... občas je to boj, jelikož má svojí hlavu, ale toto většinou funguje , ukážu jí v zrcadle jak jí to sluší a pak si to nechá...

veruska007
24. zář 2015

Jo, mám to doma 3x. Dobře padnoucí čepici zavazovací pod bradou a přes to kapuci 😉. A zabavit ručičky, třeba křupkama. Já už ani nepamatuju, kolik čepiček mi malý zahodil, aniž bych si toho všimnula ☹

maare
24. zář 2015

Tak to mám úplně stejný problém, taky u 14 měsíčního 🙂 , koupila jsem čepičku na zavazování , sice se vztekal že nejde sundat, ale nakonec v ní vydrží. Čepice nasazovací hned sundá a vyhodí 🙂

mandala
24. zář 2015

Jedině na zavazování ☹

ally8
autor
24. zář 2015

díky, tak zkusíme zavázat, to bude randál 😀 😀 😀 Dám pak vědět, jaký to mělo úspěch.

ally8
autor
24. zář 2015

@xoriska to jsem také zkoušela, ale vůbec mě neposlouchá a čepice letí hooodně daleko. Třeba zase časem se jí to bude dát líp vysvětlit. Dělám i u toho blbosti, dávám čepici kočce, ale i to jí vadí. Čepici nesmí nosit u nás nikdo 😀

teatime
24. zář 2015

Tipla bych, že zavazovací vydrží tak o minutu dýl než bez zavazování. Maximálně. 😀 Co třeba zkusit nějakou tu divokou čepici, co vypadá jak zvířátko? Nebo něco, co by se jí prostě líbilo... Ale mně se to kecá, malej chce občas nosit čepice i doma. 🙂

ally8
autor
24. zář 2015

@teatime nestraš 😀 Zavazování je naše poslední šance. Budu zkoušet lecos. Napadla mě i nějaká ta kukla, ale teď by jí bylo zase asi horko.

kacikaci
24. zář 2015

U nás teda nezabralo nic..až přišly mrazy a to si čepice na hlavě prcci nechali..všichni tři - v roce a půl - celý podzim boj, chodili téměř bez čepice..ale nachlazení z toho nebyli ani jednou..a pak přišla zima a mrzly jim uši a čepice zůstala na hlavě..takže jedině počkat na osobní zkušenost, protože oni nechápu, proč by měli mít na hlavě čepici.. u nás se nosí čepice až kolem nuly, do té doby mám smůlu..ale má to velkou výhodu, jsou otužilí a téměř nejsou nemocní.. 😉
za to, když v létě našli zazimované zimní věci, tak tu v těch vedrech dobrovolně lítali v čepicích 😀

libara
24. zář 2015

Tak se směju holky 🙂 ...stejné jako u nás...trvá to od 10 měsíce. Teď je ji 16 měsíců. Čepičky ke každému kompletu a všechny okamžitě letí. Taky jsem bezradná. Snad už jen svěrací kazajka nám pomůže... 😉 kluci si nechali říct v pohodě, ale slečna je paličatá ...je to býk 😉

ally8
autor
24. zář 2015

@kacikaci Taky si říkám, že jí je třeba pořád horko, že až bude fakt zima, nechá si jí. Ale já třeba sama nosím čepici ráda, ikdyž jen více fouká, tak jsem na tu palici taková citlivá. Mám strach aby jí nebolely uši. ☹

kacikaci
24. zář 2015

@ally8 já měla taky strach, hlavně na mě všichni koukali, jak na blázna..ale opravdu se jim nic nestane 🙂 stresovala jsem sebe a i děti a k ničemu to nevedlo, pak jsem se na to "vykašlala" a nechala je si říct, a ono to vyšlo a opravdu, když jim je zima, řeknou si, naučili se tak víc vnímat svoje potřeby a říkat si..
jinak u nás je dnes kolem 18ti stupňů a to si teda nedovedu představit, že bych jim čepici na hlavu dávala. Mám zkušenost od sebe i z okolí, že děti více "nabalované", jsou i náchylnější k nemocem..