17 m. a nechodí. Začaly vaše děti chodit později?

soptinda
4. bře 2023

Maminky,
Začaly vaše děti chodit později? Byl nějaký problém?
Naše má příští týden 17m... obchází nábytek jak střela...ale sama chodit nechodí...
Na rhb mi říkala, že přenáší hezky váhu z nohy na nohu a mám ji dat cas...ale že má větší napeti v siji...
Na vse má vždy hodně času a vše ji trvá trošku dyl...
Mám strach, aby bylo vše ok...
Měli jsme šílený porod s vytlacenim male expresemi...

kloky1
4. bře 2023

Buďte v klidu můj syn začal chodit ve 20m. A jak mě všichni říkali budeš ráda že si chvilku sedneš, nabírej sílu. Tak je to tak ! Chvilku si někde nesedne 🤣

soptinda
autor
4. bře 2023

@kloky1 řešili jste to nějak vy nebo mudr?

kloky1
4. bře 2023

@soptinda malý byl od 3mesiců sledován. Nechtěl pást koníčky, potom ochablé břišní svaly. A furt dokola jsme měli nějaké problémy ☹️ cvičili jsme furt dokola

madamas
5. bře 2023

Dcera začala chodit teď, ve skoro 19m. Týden byla opatrná a teď teď už začíná nabírat rychlost 😃 Na cvičení jsme chodili dokud nelozila, fyzio sama říkala že když začne chodit třeba až v roce a půl že pro ni jen dobře, že řádně posílí svaly lezením a předejde se tak pozdějším potížím se zády.

glk
5. bře 2023

@soptinda syn začal v 16M Mudr mi říkala, že do 18 měsíců mají čas..ono to přijde ze dne na den neboj 🙂

uzivatelkapetra
5. bře 2023

Syn v 21m, úplně bez problému, jen prostě kliďas. Viděla ho i neuroložka nebo kdo se o to stará a sama říkala, že ty tabulky jsou maximálně pro stres matkám, jinak na nic.

emillyhk
5. bře 2023

@soptinda Syn začal chodit chvilinku před 17. měsícem. Ale on je od miminka motoricky pomalejší, na všechno má spoustu času. 🙈 Třeba koníky začal pást pořádně až opravdu ve 4 měsících. Pokud chodíte na fyzio a tam říkají, že jí máš dát čas, tak je určitě v pořádku 😊

rd
5. bře 2023

Dobry den, syn chodil od neceleho roku kolem nabytku a az v roce a pul se pustil. Ale uz rovnou chodil, zadne zakopavani nebo padani...nebojte.

urtica
5. bře 2023

Obě děti začaly chodit až v 18m, ten mladší měl kiss syndrom.

me_druhe_ja
5. bře 2023

Do 18-20m je to úplně v pohodě. Pokud obchází nábytek, žádnej stres. 🙂 Navíc jste sledovaní na fyzio, takže fakt v klidu. 🙂

soptinda
autor
5. bře 2023

@urtica řešili jste na rhb ten kiss syndrom? Male to zjistili až teď...I když jsem na vse upozorňovali a chodili jsme na rhb...zaměřování to s preferencí jedné strany

hasara33
5. bře 2023

@soptinda malá mi začala chodit až 18. měsících 😉 ona ale měla na vše hodně času 😅 přetočila se poprvé v půl roce, plazit se začala v 10 m a lézt začala ve 14 měsících......doktorka říkala, že do 18. měsíců mají času dost takže jsem byla v klidu 😉

87pavlina
5. bře 2023

Naše začala chodit v 17 měsících. Taky jsem si říkala, jestli není něco špatně, ale teď ve skoro 3 letech je v pohodě. Jednoho dne byla velká zima, tak jsem jí dala místo obyčejných ťapiček na ven vysoké kotníkové sněhule. Postavila jsem ji na zem a než jsem ji dala do auta, tak se rozešla za tatínkem. Asi jen potřebovala mít pevnou botu a tím větší jistotu.

nellinka123
5. bře 2023

Syn začal chodit v 19 měs, do té doby krásně obcházel nábytek a běhal i za chodítkem. On byl spíš opatrný, aby neupadl 😁 a je tedy pravda, že jak začal v prostoru chodit sám, tak vůbec nepadal, chodil krásně s jistotou. Kamarádky dcera sice chodila v roce, ale ještě po 3 měsících často padala.

soptinda
autor
6. bře 2023

@soptinda tak dneska 4 krucky...konečně...jupijou

janule0123
11. bře 2023

@soptinda malá by bez vojtovky lezela jak placka asi ještě teď 😂 ale jak se postavila a začala obcházet .. tak už fyzio říkal ze pohoda, ze už to poběží… obecně vše měla později a trvalo … pohyb, pevná strava, řeč…jede si svým tempem…

monaluza
12. bře 2023

@soptinda u nás extrém, syn je rekordman, nikde jinde jsem nečetla o zdravém dítěti, které by chodilo později než on. Sám se pustil do prostoru až v 23 měsících. Vyzkoušeli jsme několik fyzioterapeutek, dva neurology... Nikdo na něm nic zvláštního neviděl, prostě se jen bál. Pomohla jakási "léčitelka", co mu "odblokovala kořenovou čakru". Vůbec na tyhle ezo věci jinak nejsme, ale do 24 hodin chodil...

soptinda
autor
30. bře 2023

@soptinda
@soptinda tak ta naše holka už běhá...začala sice pozdě chodit, ale je si jistá a nepadá...