Kdy začaly chodit vaše děti?

21. zář 2022

Ahoj , potřebuju utěšit , kdy začaly vaše děti chodit . Malé bude v pátek rok a nic , jen za ruce jde směrem ke mě ,ale jinak sama zkouší stát , ovšem známé syn je o měsíc mladší a už chodí sám , Sousedovic dcera je starší asi jen o dva dny a už taky chodí a naše pořád nic , jen pořád poslouchám už vaše taky chodí ? Kdy už vaše bude chodit .. Tak potřebuju útěchu že některé děti chodí dýl . Děkuji

j.a.n.i
21. zář 2022

A proc se furt s nekym porovnavat... Norma je do 18 mesicu.

bereni
21. zář 2022

Ja uz popravde u dcery ani nevim. Zaklad je deti nesrovnavat a pripadne domnenky resit s pediatrem, nikoliv se sousedkou. To, ze sousedovic dite chodi mu jeste nezajistuje titul Ing. a lepsi rozvoj.

elissa48
21. zář 2022

V 15ti měsících. Není kam pospíchat

emillyhk
21. zář 2022

Syn nechodil dlouho. Stál, obcházel nábytek, do prostoru max dva krůčky, ale úplně na něm bylo vidět, jak o tom přemýšlí 🤭 Rozchodil se až ke konci 16m, skoro v 17. Přišlo mi to pozdě, ale pediatr i holky tady mě uklidnili, že má svoje tempo a chodit začne. Taky máme v rodině o týden starší dítě, to už běhalo v 11m. Nám to trvalo o půl roku dýl. Ale chodí 😊 Určitě ji nevoďte za ručičky, není to dobré.

michaela666
21. zář 2022

Mám jen jedno dítě, ale přidám se k tomu co mi všichni říkali - buď ráda, že ještě nechodí a užívej si to. V momentě kdy na to přijde už si v klidu neuděláš vůbec nic.

Malá začala ve 14 měsících. Byla u nás na návštěvě kamarádku s 5 leteckou holčičkou. Hrály si spolu s kostkama, dcerka chtěla podat jednu co byla dál. Místo po čtyřech jak to dělala ještě ten den ráno, se postavila s pomocí holčičky a došla asi 2 metry pro tu kostku. Jen tak, jako by se vlastně nic nestalo. 😃
Dej jí čas, není kam spěchat.

jjasmina
21. zář 2022

v 15 mes u nás, neřeš jak to mají ostatní, každé dítě má své tempo

uzivatelkapetra
21. zář 2022

21m, zdravý kluk, jen pohodář

zuzroko
21. zář 2022

První dcera ve 13m, ale zacala hned chodit a bez nejakych padu. Ted druha si teprve na 11mesicich poprve sedla 😂 a za ruce tentokrat vubec nevodim. Je ji rok a s chozenim neni kam spechat, jen at hezky lezou, do 18m je limit a cim dyl lezou tim taky lepe 😊

jaja01k
21. zář 2022

Starší nějak kolem 1. narozenin, mladší ve 14 měsících.

sirinfirst
21. zář 2022

První ve 13,5 m, druhý ve 12,5 m, u třetí uvidíme, ta nedávno začala lézt. Děti by měly minimálně 3 měsíce lézt, takže buď ráda za lezení, ruce jí vůbec nenabízej a nesrovnávej 😉

dianemash
21. zář 2022

Od cca 13 měsíců chodil po domě s něčím v ruce,venku si ještě netroufl,maximálně kousek někde na trávě,zase jedině s něčím v ruce 😁 Ke konci 14tého měsíce už začal chodit s jistotou a teď v 15 měsících jdeme kratší trasu i bez kočáru

87pavlina
21. zář 2022

Buď úplně v klidu, měla jsem naprosto stejné pocity a v okolí 2 stejně staré děti, se kterými nás neustále srovnávali. Dcera začala taky někdy v 17 měsících, vůbec neměla zájem cokoli dělat s nohama, jen lezení měla zmáknutý dokonale a max. ještě stavění se k nábytku 😀 Pak jsem jí jednou dala na ven (první den, co začalo sněžit) pevný boty v kotníku a ona se najednou s mojí oporou rozešla za tatínkem, který zrovna prohrnoval sníh.

cikitkapb
21. zář 2022

Tak když na roce nechodí není to taková trága jako to vodění za ruce…

krisstina93
21. zář 2022

Synové oba v 11 měsících běhali, dcera má 7 měsíců a obchází nábytek, do prostoru si sama zatím netroufa, ale co znám děti v okolí, tak mám spíš rychlíky, kamarádky 13 měsíční je na úrovni té naší 7 měsíční.

zlobr
21. zář 2022

Oba synove (3 roky od sebe) ve 14 mesicich. A to od 10 mesicu stali a obchazeli nabytek. Ale samostatne az takto pozde.

handulkak
21. zář 2022

Každá úplně jindy. První po roce, druhá tesne před rokem a třetí teď bylo 11m a už přes měsíc chodí. 🙈

chlapecektehu
21. zář 2022

V klidu od švagrové syn už stojí sám a malej se třeba ještě ani jednou nepostavil

moonulka
21. zář 2022

První kroky udělala dcera ve 13 měsících. Zase je teď ve dvou a čtvrt oproti jiným dětem napřed v jiných věcech, třeba v řeči nebo v průlezkách, tam vyleze i tam, kam mnohem starší děti ne. 😁 Takže klid a nohy nahoru, každé dítě jde svým tempem.

gimlik
21. zář 2022

Syn až skoro v 18mesicich.. V roce se ještě ani nezvedal u nábytku,nic.. Žádná snaha. Je to kliďas a nikam nespěchá. Dal si načas,ale za to skoro bez pádu.

katule1990
21. zář 2022

V 18 měsících a 3 dnech a je to normální zdravý kluk. Nepochopila jsem, k čemu jsou dobrý ty závody, který dítě dřív chodí. V roce absolutně není co řešit, že ještě nechodí, má spoustu času. Jestli leze po čtyřech, chodit se naučí. Spíš bych řešila to vodění za ruce, to nepřináší nic dobrýho.

pampeliska1313
21. zář 2022

Synovi je 14m a nic. Abych moc neremcala, stoupne si občas bez držení, ale ze by si s tím dělal nějakou práci, to ne.🙂 i fyzio mě přesvědčovala, když chodil na kontroly, ze v září určitě bude chodit. Tak ne. Norma je 18m. Fakt neporovnavat. Radši nechat dítě dozrát (a chodit bude, nebojte, jen se musí posílit všechny svaly a musí hodně lézt a mít dost pohybu) než pak řešit že má blby zada a nevim co.

ferda90
21. zář 2022

Ahoj, malý udělal první krok v 10 měsících a 2 týdnech, v roce už chodil, ale je to strašně individuální. Kamarádka má skoro 2 letou holčičku, která pro změnu mluvila docela hezky v roce a půl (u nás syn nemluví ani v 19 měsících) za to začala lest po čtyřech a chodit později než nás malý. Náš malý je fakt akční dítě, neposedi a co se naucil chodit, tak pořád běhá. Buď v klidu, každé dítě má svoje tempo. Já vím, je těžké ne srovnávat, sama to tak mám třeba s tím mluvenim. Ale každé dítě je jiné no

klokanka31
21. zář 2022

Naše začala ve 13 měsících. A bylo to ze dne na den, pořád nic, ani kolem nábytku nechodila pokud se dobře pamatuju. Pak najednou stoupla do prostoru, a ťapkala, rovnou už i běhala.

zuzkasim
21. zář 2022

Nejstarší v 16 měsících, druhý v 15 a třetí ve 14 měsících. Všechno jsou to normální zdravé šikovné děti, nejstarší nadšený sportovec a to mu kvůli menšímu svalovému napětí prorokovali, že nikdy z něj velký sportovec nebude. Jeho houževnatost je větší než původní vlohy, je to nyní téměř dospělý muž. Neboj, nic mu neuteče. A je mnohem jednodušší, když ti začne chodit až starší dítě, protože už má víc "rozumu", dá se s ním lépe domluvit, taková desetiměsíční střela je na uhlídání děs - říkala mi tehdy jedna maminka a měla naprostou pravdu! 🙂

hawah
21. zář 2022

Nejstarší v 15ti měsících, dva mladší v roce. Každé dítko je jiné… Až na to bude připravené, začne 👍

sylvka
21. zář 2022

Kluci oba v 15 měsících 😅holce bude deset měsíců a obchází už měsíc nábytek,myslím,že bude rychlejší.

jako_mala_holka
21. zář 2022

V roce se poprvé postavila sama v prostoru, první sem tam nějaký samostatný krok ve 13m, opravdu chodit začala ve 14m... Nic jiného jsem ani nečekala, já to prý měla jako malá podobně 😁 takže jsem ani blbé řeči neposlouchala, jen snad ohledně sezení od manželovy babičky, že cože, malá má už půl roku, neměla by už sedět? Sedla si cca v 11m 🙂 všechno úplně ok, je to pěkný divočák

jako_mala_holka
21. zář 2022

Už v porodnici by měla být jedna z nejdůležitějších rad pro prvorodičky... NESROVNÁVAT!!! 👍

vladienka
21. zář 2022

Mladsia zacala chodit v 9 mesiacoch a ver mi nie je o co stat 🙈 bolo to o nervy

pupinda
21. zář 2022

Dcerka začala ve 14ti měsících stabilně chodit. Jinak taky jen za ručičku, bála se. Do 18ti měsíců je čas si myslím..