3týdenní dítě se ze spaní lekne, zvedne a roztáhne ruce

verushe20
27. zář 2014

Mam dotaz, moje třítýdenní holčička se občas ze spaní hrozně lekne a přitom zvedne a roztáhne ručičky ale poté spinká dál... Nevíte co to má znamenat? ☹

zouzelka
27. zář 2014

je to reflex úleku, měl by se potlačit nejlépe schováním ruček do zavinovačky.

werunkaw123
27. zář 2014

Vůbec se nemusíte děsit, syn to dělal do zhruba druhého měsíce 😉 u dcery jsem toto vůbec nepozorovala, tak jsem byla teď u syna (nyní 5m) taky docela v šoku... ale zjistila jsem si, že je to normální a přešlo to celkem brzy. Avšak proč to ty prcci dělají by mě taky zajímalo 🙂

misaskul
27. zář 2014

@verushe20 Zkus na noc zavinovat, bude spát v klidu.

verushe20
autor
27. zář 2014

@werunkaw123 já si myslím ze se ji něco škaredého zdá, může to být tím?

verushe20
autor
27. zář 2014

@misaskul už je celkem veliká ze ty ručičky tam nedá 😃

tiburcia
27. zář 2014

@verushe20 taky bych zavinovala je to reflex, vymizí to.. a když už vytahuje ručičky ze zavinky tak normálně dát do plenky (klasické čtvercové) nebo tenké deky, takové to zavinutí dle Karpa 🙂

abalajda
27. zář 2014

Na noční děsy je ještě brzy,ale kdo ví,cose jí může honit hlavičkou.... Pokud jí to to nebudí,tak jí nech,ono to odezní samo....

werunkaw123
27. zář 2014

Přesně když je to nebudí tak si myslím to nemá cenu až tak řešit 😉 co se jim zdá či proč to dělají nemám tušení, je to možné že je to tím jak byly zvyklé být v bříšku na těsno tak mají kolem sebe najednou moc místa, kdo ví.. Hlavní je že to není nic vážného 😉

nika_sp
27. zář 2014

To dělá většina miminek. Samo to přejde. Noční děsy to nebudou. Taky bych řekla, že na to je dost brzo.

anetaji
27. zář 2014

moje holcicka 9mes.se obcas taky vzbudi a silene place,ale tohle nikdy nedelala.zkus ji dat latkovou plenu a ona s ni usne a treba uz to bude lepsi.ale asi bych si z toho nic nedelala.proziji toho tolik a nestihaji to zpracovat 🙂

lv
28. zář 2014

To je úplně normalni

kamilka007
29. zář 2014

@verushe20 Je to prý tím, že mimi bylo z bříška zvyklé na těsný prostor, zatímco teď má všude okolo tolik místa. Je to jako když dospělý znejistí v rovnováze, taky rozhodí ruce. Tak nám to říkali v předporodním kurzu.
Pomáhají na to ty ručky do zavinovačky, jak psaly holky, nám stačilo pro začátek spaní v košíku namísto postýlky, je přecijen menší a pocitově uzavřenější. Každopádně je to normální a i když to nijak řešit nebudeš, nic se nestane. 🙂

vrabczak
29. zář 2014

tenhle reflex ma nejen ze spani, celkove i kdyz je vzhuru a lekne se. musim se priznat, ze me to prislo neuveritelne srandovni. ale fakt si z toho vubec nic nedelejte.
nekde jsem cetla, ze je to pozustatek uchopoveho reflexu. maji to opici mladata a tohle jim zarucuje, ze z mamy nespadnou. takze pry pozustatek toho, ze se mimco pri tom leknuti snazi obejmout a chytit.

kamino
29. zář 2014

Mooruv reflex

kacenic
8. říj 2014

Můj měsíční Davídek to dělá taky. Dostal přezdívku čáryfuk 🙂 Ze spaní taky dost máchá ručičkama, ale nebudí se, tak to neřeším. Zavinování nemá rád. Rád spí rozcáplej a kdyby mohl tak i bez plenky 🙂 Každé mimčo je holt jiné. 🙂 ale nechávám mu prostor, v bříšku se těsnal docela dlouho 🙂