7měsíční dítě - únava a problémy se spánkem. Máte zkušenost?

alicev
12. lis 2019

Ahoj holky, jsem tady nová, ale zdejší diskuze sleduji už dlouho a vždycky dobře poradíte 👍 Chci se zeptat na jednu věc... Náš sedmiměsíční kluk strašně brzy po probuzení (klidně i po 10 min) začne vykazovat známky únavy - mne si očka, zívá, je protivný. Většinou se snažím udržet ho vzhůru tak 1,5 - 2 hodiny (ne vždy se podaří, ta protivnost je neúnosná) a pak ho dávám spát. Vydrží spinkat jak kdy, 0,5-2,5 hodiny, když spí krátce, má třeba i 5 denních spaní... Všude se setkávám spíš s opačným problémem - s nespavostí dětí, a často slyším že mám být ráda 😀 Jen jak nad tím poslední dobou uvažuju, tak mi přijde, že už je té únavy trochu moc, až se bojím, jestli v tom není něco jiného (třeba zuby?)... Přes den mi většinou nechce spát doma, jen venku v kočárku, kolikrát třeba ani hned neusne, jen leží, kouká a je potichu... Doma je strašně umrčený... Měly jste to někdo taky tak? Mám se snažit držet ho vzhůru nebo ho dát spát třeba už po hodině?

Zároveň máme problém s věčerním spaním, budí se už od 3. měsíce co dvě hodiny... Někdy je to hlad, někdy ho trápí bříško, někdy asi zuby,... Naštěstí se v noci rychle uklidní a většinou hned po nakojení/pochování zase usíná... Poslední asi 2 týdny se mu ale zhoršilo i večerní usínání, dávám spát kolem sedmé (podle únavy), vždycky po uložení vydržel tak ty dvě tři hodiny spát než se poprvé probudil, ale teď se vzbudí poprvé tak po 30 minutách a pak třeba co 15-20 min... tvrději usne až kolem deváté/desáté. Ráno vstáváme mezi 6 a 7. Fakt už si s tím spaním nevím rady. Může být přespaný z denních spánků? Nebo naopak moc unavený? Budu ráda když se podělíte o své zkušenosti...

krista25
12. lis 2019

@alicev ahoj podle mě ho dáváš spát moc přes den, mému klukovi je 9 měsíců. A už jsem mu to dala na jeden kvalitní spánek denně, sice ten první týden byl katastrofa. Ale následně si zvykl a je to v noci o hodně lepší. 😊Hlavě zuby jsou masakr, chvíli to trvá,nez se to prorazi. 😪Musíme prostě vydržet 😊bude lépe. Já co čtu příspěvky od ostatních tak ten spánek je problém úplně všude. 😉😪

inke29
12. lis 2019

ja to mela presne jako ty..s tim dennim spankem... strašný...uz jsem s nim chtela jiz k doktorovi....myslim ze kolem 8.m jsem mu ty intervaly mezi spankama zacala prodlužovat aby vydržel aspoň 2 hodiny pak 2,5 pak 3 a asi od 13.m spi jednou denně ale třeba 2-3 hodky....byl protivnej pomalu hned po probuzeni🤦a uspavani pres den byla katastrofa a v noci spal taky blbe....ale to hold k tomu miminku patri🤷ja si rikam ze zacne spat hezky nejdřív až mu vyrostou vsechny zuby😄ale na to prodlouzeni mezi spankama si zvyknul za par dni 😉a taky je dobrá knizka Kazde dítě může dobře spat...nebo tak nejak se to jmenuje 😉

mariegroth
12. lis 2019

Na jeho vek ma moc spanku pres den. Za den do sebe musi dostat dostatek kalorii, aby ti vydrzel v noci dele spat.

areh
12. lis 2019

Syn v tý době spal 2x denně asi 1,5 hodiny. Ale každé dítěte je jiné. Jak dlouho je vzhůru před večerním spánkem? Zkusil bych prodloužit tu dobu. Ale ne zase o moc. Spíš to vyzkoušet.
Co přes den krom procházek děláte? A jak ti baští? Už příkrmy?

hezz17
12. lis 2019

Mě spala taky často. Ještě roce 3 spaní denne. V těch 7m to byly 4 spanky určitě.

ellias
13. lis 2019

Malá byla taky takovej spáč. Ještě v 15 měsících spala celou no, dopoledne, odpoledne a někdy i před spaním, ale byli to takový kratší spánky cca hodinu. Teď má 21měsíců a spí celou noc + 3 hodiny po obědě a někdy usne i mimo to.
Ale zkus ho více zabavovat a ty intervali se postupně prodlouží 😊 jak začně lézt a více se pohybovat, tak pro něj svět vude zajímavější než spánek, uvidíš 😊

olicorra
14. lis 2019

Ahoj, hodne jsme se zabyvala spankem, jelikoz moje dite od 3m spala hodne spatne (regress 3-4 mesice, ale to jsem vtedy jeste nevedela) a tak jsem toho precetla mraky az nakonec jsem zacala trochu chapat jak detsky spanek funguje. Vas problem je takovy zacarovany kruh: kvuli castemu buzeni v noci je ospaly pres den, vice spanku pres den a kratke bdeni mezi spankami ho neunavi natolik, aby spal v noci bez zbytecneho buzeni. Idealni rezim v 7 mesicu je 3 spanky a cca 2,5h bdeni pred prvnim spankem a cca 3h mezi ostatnimi spanky (je to ale jen statistika, individualno norma se muze lisit, moje dcera mela v 7 m 2,30 1 bdeni, 2.4 -2 , 2.50 - 3, a 2.55 pres nocnim spankem) . Pochopitelne nevydrzi ti rano 2,5 kvuli "spatne" noci. Zkus zacit se k temto cislam priblizovat tak, ze zacnes rano prvni bdeni prodlouzovat aspon o 10 min, druhou dobu bdeni taky o max 10 min (ale koukej na mimco, aby nebyl moc unaveny) a tak drz 3 dni a potom zas. Nejlepsi je taky vypocitat individualni normy spanku, ale to bych tady psala do rana.