• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

7měsíční dcera nesnáší kočárek, poraďte

25. února 2014 
Maminky jdu si opet pro radu.Malá nesnáší kočárek,ale opravdu.Hrozný scény až rudne,rev a vztek.Lidi se na me otáčí a já se stydím.Malé je 7 mesícu a včera na kontrole jsem se ptala paní doktorky jestli mužu dát do pololehu,neríkala jsem proč ale rekla že mužu.Ale ani to nezabírá nechce proste v kočárku ležet,sedet,nechce v nem být vubec.Už jsem vzdala i procházky s kamarádkou protože se stydím,že její hezky kouká nebo spinká a mi celou cestu rev a vztek :( poradte prosím
21. únor 2014 ve 14:45  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucijenkaa nosítko :confused:
U nás bylo taky takové období, vyřešila jsem to s manducou a časem se vrátila do kočáru.
21. únor 2014 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A není to divný chodit ven na procházky v nosítku? :frowning2:
21. únor 2014 ve 14:51  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
já teda poradit neumím ale přeji pevné nervy a hodně štěstí !!
21. únor 2014 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
napadlo mě a co takové ty šátky ??
kamarádka nosí svoje miminko na sobě přidalané pomocí takové aparatury .. a kočárek prakticky nepoužívá
21. únor 2014 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas chodi pani, ktera malyho taha odmalicka v nositku, ale fakt odmala, a navic v tom blbym, jeste zadama k sobe....... no a zvykla si ho tak, ze kdyz uz ji nekdy vidim s kocarem, tak leti jak strela, bo junior ji tam vyvadi a jeci na celou dedinu :sweat_smile: :sweat_smile: .
Co sundat strechu a dat na bricho? Treba ji to bude takhle bavit? :wink: @lucijenkaa
21. únor 2014 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dekuji dneska už to fakt stálo zato.Lidi se bud smali(nevím čemu) a nebo ješte otáčely,at jsem delala co jsem delala,malí se nic nelíbilo,dela mi to i v korbe ale i ve sportáku,proste vidím že procházky pro nás asi nebodou,dokdy to netuším :rolling_eyes:
21. únor 2014 ve 14:56  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucijenkaa Proč by to bylo divný? Správné ergonomické nosítko, např. manduca je pro dítě naprosto v pohodě. Chodila jsem tak s malou na výlety, popř. střídala s kočárkem. Ona se v tom v pohodě i vyspala :wink:
21. únor 2014 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
A co myslíte kdybych jí dala do uplneho sedu??sama ješte nesedí tak nevím.Možná by to ale bylo rešení
21. únor 2014 v 15:08  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máte houpací kočárek?
@lucijenkaa
21. únor 2014 v 15:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@nenulka4 Koukám že čekáš miminko :slight_smile: gratuluji.Je to užasný,já tu naši rostandu strašne miluju a ikdyž delá scény v kočárku tak je fakt báječná :slight_smile:
21. únor 2014 v 15:13  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Nene,je to ten s otáčícími kolečky ve predu,jak ted letí v mode :D
21. únor 2014 v 15:14  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,súhlasím s @terinda ,tiež som toto obdobie riešila ergonomickým nosítkom Manduca a prechádzky s malou na hrudi boli dokonca oveľa príjemnejšie,obom nám to vyhovovalo,po čase vzala zase kočiar na milosť :slight_smile: .Do sedu by som ju rozhodne nadávala...
21. únor 2014 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucijenkaa děkuji moc :slight_smile: to je jasné to že pláče neznamená ,že je nebude mít rády :slight_smile:
21. únor 2014 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucijenkaa proc Ti pripada vic divny nosit svoje dite spokojene v ergo nositku, nebo satku, nez kdyz ti rve v kocare? :wink:
Nosim dceru od narozeni, ke spokojenosti obou.
Porid si Manducu, nebo satek, podle toho, co je ti blizsi, a prestan svoje dite trapit
21. únor 2014 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucijenkaa Jak já Tě chápu, mám doma to samé. Takže cca polovinu procházek venku máme v manduce. Teď po 3 dnech v manduce byla jedna procházka v kočárku a kupodivu neřvala. Ale většina procházek s řevem, vzteká se, je rudá a já s nervama v kýblu. Ale na ruce a v manduce je to zlatíčko. A to mám i houpací kočárek. U nás to snad ani není alergie na kočárek, ale doslova fobie. Ona mi může spát na ruce i 1/4 hodiny, ale po položení do kočáru okamžitě spouští řev.
Lidi se za náma otáčí a mám pocit, že u nás ve městě jsme jediný řvoucí kočárek.
Ale tak nějak jsem čekala, že tu najdu radu, co s tím kromě nošení.
21. únor 2014 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsme měli takové období, měla jsem vždycky sto chutí malou někde zaparkovat v lese :slight_smile: , takže kolikrát jsem tlačila prázdný kočár a malou na ruce a pak jsem si pořídila manduku a nedám na ní dopustit. Po čase jí to přešlo a zase jsme kočárkovali :wink: takže pevné nervy a bude zase líp.
21. únor 2014 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucijenkaa @mooncaa
A kdy vyjíždíte s kočárkem ven? Nám dcera hrozně řvala v hlubokém už od mimina, tak jsem to pak dělala tak, že jsem krmila už na půl oblečenou a pak rychle doobléct a do kočáru. Než jsme zajely za barák, tak přestala řvát a usnula... A zjistila jsem, kdy se cca znovu budí a rychle se vrátila domů. Tak jsem to nějakou dobu dělala a pak si zvykla. U sporťáku pomohlo v létě na břicho a sundat korbu (měla síťku a koukala na cestu) a až si sama sedla, tak se jí v kočárku začalo líbit. Ale dokud sama nesedí, tak bych ji neposazovala. Nemá se to. Pak jí zajímalo vše kolem a dokonce i v kočárku začala usínat a usíná ráda dodnes...
S moderním kočárkem se dá kroužit doprava- doleva , dělat takové obloučky a u toho dítě usne stejně jako u houpání. Nejlepší je vybrat místo třeba pod strom - pozoruje listí ve větru a usíná. Mně se osvědčilo dát ji do kočárku ruku. Mazlila se k ruce a usnula...
Jo a u nás byl taky problém v barvě kočárku. Uvnitř byl tmavý a ona se tam bála... Takže jsme na podzim a v zimě jezdili s baterkou a byl klid... :slight_smile:
A až sama seděla a chtěla si odpočinout chvilku od kočárku, tak byla v nosítku baby bjorn - čelem ke kočárku a držela madlo kočárku, takže ho se mnou vlastně vezla. Moc se jí to líbilo. Před 1. narozeninami chodila, tak dostala k narozeninám dětský kočárek a na vycházky chodila se svým a já s velkým (dnes dělají skládací, takže jde složit do kočáru velkého).
No a taky bylo důležité, kam se jelo na vycházku... Nákupy a sezení na lavičce by ji samozřejmě nebavilo... Ale sledování dětí, krmení kachen nebo ZOO to nebyl v kočárku problém...
Tak třeba jsem vám něco poradila. Ať přestanou brzy křičet a baví je to jako později u nás...
21. únor 2014 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pořiď šátek nebo ergonomické nosítko - skupina Nošení dětí http://www.modrykonik.cz/group/1994/
My od dvou a půl měsíce jen nosili (a lituju, že jsem ji nenosila už od narození, zbytečné týdny, kdy jsem ji i sebe trápila kočárkem, kočarek byl naše nejblbější investice :grinning:), po roce a čtvrt už chtěla ťapat sama, teď se jen občas poponáší na rukách nebo hipseatu.
Pokud se sama ještě neumí posadit, tak do sedu v kočárku nedávat, přetěžuje to páteř a bere motivaci k tomu, aby se naućila sednout si sama.
21. únor 2014 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucieandrlova Díky za rady. U nás to funguje jak kdy. Dnes jsem jí v obchodě, když jsem potřebovala platit, položila do korbičky obráceně, bylo to pro ní nezvyklé, tak koukala, a než jsem zaplatila, tak usnula. Ale jindy nepomáhá nic. Někdy pomohlo jí dát do kočárku těsně před usnutím, někdy byla schopna řvát a řvát a usnula až doma když jsme přišli po procházce domů. Někdy je naopak lepší jít hned po vyspání, když má dobrou náladu, někdy se mohu stavět na hlavu a nic.
21. únor 2014 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucijenkaa Zkus si do telefonu nahrat bily sum a pustit ji to v kocarku. Kamaradka tvrdi, ze je to uzasny a mimco hned zarezava...
21. únor 2014 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmm, tak to je špatné. Pak to jedině přetrpět než vyroste... A až bude starší, tak v obchodě dát do ruky rohlík nebo křupky, ale to jako mamka tolika dětí znáš... :slight_smile:
Každé dítko je fakt jiné. U nás to podle mě bylo hlavně o tom, že ji nebavilo ležet nikde (ani v kočárku, ani v postýlce). Ona prostě chtěla poznávat svět a to vleže nejde, tak řvala... :frowning2:
Tak přeji, ať ji to rychle přejde!
21. únor 2014 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mooncaa jo, omlouvám se, odpověděla jsem bez udání komu... Tak viz výše...
21. únor 2014 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co zkusit jiný typ kočárku od nějaké kamarádky??? Taky dávají maminky do kočárku na bříšku, aby byl výhled ve přes složenou střechu.
21. únor 2014 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucijenkaa Já jsem to vyřešila tak, že malá ležela na bříšku a koukala ven. :wink:
23. únor 2014 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky holky.No budu se modlit že toto období ji prejde.Jinak bydlím hned u parku a stejne se porád natahuje a sedá si aby videla vedle sebe,ne nad sebe.A když ji neposadim a pak ji trošku vyvíšim tak stejne ťve,,asi že sem to neudelala hned
24. únor 2014 v 09:38  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak včera byla procházka uplne v pohode až jsem se divila :slight_smile: ale potrebuji ted ješte radu s nečím jiným,už jsem se tu myslím zminovala,jde o to že malá nechce mlíko,ale vubec do ní nedostanu ani n.Nevíte jak moc jí ho musím nutit,behem dne dostane sušenky s mlíkem (um) ovšem a to jí chutná ale samotný ne,to se jen otrepe,poradte prosím
25. únor 2014 v 09:06  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek