8 měsíční miminko neklidné při usínání

miaelle90
12. dub 2019

Zdravím, mám problém se svojí 8 měsíční dcerou, když ji ukládám ke spánku, hodně s sebou šíje, machá rucickama, otáčí hlavičku, je neklidná, i když vím že chce spát. Do 6,5 měsíce jsem ji zavinovala, to bylo v klidu, než se jí to přestalo líbit. Teď nezavinuji a je to náročné, rada bych se na Vás obrátila s radou, zda nevíte jestli není na trhu pomůcka, která by dítěti podpořila spánek a omezila neklid. Předem děkuji

olga_
12. dub 2019

Obávám se, že nejlepší "pomůckou na trhu" je maminka... Už si musí samo mimčo hledat polohu ke spánku. Pokud kojíš, tak společné spaní a kojení.

lennus
12. dub 2019

Je to v pořádku, zpracovává zážitky, hlavička se vyvíjí, dejte jí čas a buďte s ní a jak píše olga - nejlepší je maminka. Máme druhou holčičku, přes den usne krásně, položím a odcházím, večer sebou ale taky šije, trvá jí, než se zklidní, pak už to jde, potřebuje jen čas. Děti se učí usínat, některé to umí dobře a některé ne a jiné potřebují prostě jen čas, ale jednou se to naučí všechny. Vidím u syna, měl pět a už je vše naprosto v pořádku, dlouho nechtěl usínat bez nás. Čas hrozně letí, užívejte si tu blízkost, je to to nejhezčí! Žijeme v době, kdy chceme vše hned. Ona je opravdu malinká a potřebuje hlavně vás, na osamostatňování má času dost a věřte, že brzy přijde čas, kdy už nás potřebovat nebudou, tedy dlouho ještě jo, ale ne úplně ve všem. Mě třeba teď u druhého dítěte uklidňuje, že vše je jen období. Naše malá první tři měsíce hrozně plakala, tedy spíše ječela. Později jsem se dozvěděla o termínu čtvrtý trimestr a na ni to naprosto sedělo. Nosila jsem ji hodně v šátku a říkala si, že věčně to trvat nebude. Pak se to otočilo a je z ní naprosto úžasná slečna, které bude brzy rok, v kočárku je taky v pohodě a já jsem tu pro ni. Nemá cenu se trápit. 🙂

olga_
12. dub 2019

@lennus Přesně tak, mám 10měsíční dvojčata a 4,5letého syna a vidím, jak to letí.
@miaelle90

miaelle90
autor
13. dub 2019

Dekuji všem za krásné zprávy 🙂 , s dcerou spím, snažím se užívat si ji, vím, že přijde čas kdy mě nebude potřebovat a budu se slzou v oku vzpominat na to miminko. Jen jsem ji chtěla ulehcit ve spanku aby se jí spalo lépe.