Batole. Večerka v 7 večer?

agnes_123
9. říj 2021

Hezky den,
naše rok a půl staré batole chodí spát v 9 a vstává v 7. Je to 10 hodin spánku. Dát jí spát v 7 večer, neusnula by. A kdyby, asi by vstala v 5. Můj dotaz- jak staré děti chodí spát v 7 večer? A spí, nebo si samy hrají a pak usnou?? Ta 7 hodina večer je totiž čas, kdy jsem si vždycky myslela, že se chodí spát. Ale u nás určitě ne. Nevyhovovalo by to. Má to tak někdo?

jako_mala_holka
10. říj 2021

Jestli vám to tak vyhovuje, tak to nechte tak, ne?
My malou chystáme na spaní kolem té 7, podle toho, jakou vykazuje únavu a jak spala přes den, usíná mezi 7 a 8, výjimečně i trošku dřív, před 7, ale to fakt výjimečně... Budí se pak nad ránem na mléko, třeba kolem 4-5 a vstává kolem 6-7:30, jak kdy... A je ji 16 měsíců

megi89
10. říj 2021

Jo, syn teď vynechává odpo spánek (3r6m) a když nespí po obědě, jde spát v 19h a před 19,30 je tuhý když spí po obědě, tak usíná před 21,30...a ráno vstává pokaždé stejně. Ať spí či nespí po obědě, tak ráno před 6h vstává.... 🙄 🙄

95newmommy2020
10. říj 2021

Ty malé děti si to furt mění. Mám 20 měsíční batole. Usina někdy v 7 vecer, někdy v 9. A spis záleží na ty odpoledni aktivitě a délce spanku. A budí se kolem 6:30-7:30. A přes den spi tak v 90% od 11 do 14 hodin. A někdy usne později a tím pádem se pak posune i to odpoledne a večerní usinani.
Nějaká pravidelná vecerka bude nejspíš fungovat až se skolkou a ranním vstavanim. Ja si pamatuju, ze jsem tak od 4 do 11 let chodila spát přesně v 19:30. A byla jsem sama od sebe dost režimová. Panna no. 😄😄

hobie
10. říj 2021

@agnes_123 syn v srpnu 4 roky od doby, co přes den nespí, tak usíná mezi půl sedmou a sedmou hodinou a vstává mezi 5-6 hodinou.. ale má to tak téměř od narození, takže se u nás příliš nic nemění.. pokud usne ve školce, tak usíná kolem osmé hodiny večer a ráno vstane úplně stejně 😁..

megi89
10. říj 2021

Tak dnes usnul už v 19h😲🙈 ale byl od 5,40 vzhůru a po obědě neusnul... Tak pak byl unaven, gumový od 15h... Bylo to utrpení pro nás oba.

jirovapa
10. říj 2021

@agnes_123 mám dvě děti (4roky a 2roky). Obě dcery jsou zvyklé po Večerníčku jít do ložnice, kde jim přečtu pohádku. Pak uložím mladší dceru, dám jí po postýlky, řeknu uspávací povídku, pohladím jí, dám jí pusu a jdu do druhého pokoje uložit starší dceru. U té udělám to samé, jen si s ní třeba chvilku povídám a nebo koukáme spolu do Albi tužky apod. Pak jdu do obýváku a holky sami usnou. Zkontroluji je, zhasnu světla a zavřu dveře. Poté máme s manželem večer pro sebe a je to fajn 😊. Starší spí do 6:30 (poté jí budím do školky) a mladší spí do cca 7:30 (to vstává chlap do práce).

veru181
10. říj 2021

Mně takhle usne (1 rok a 5 měsíců), když spí přes den před nebo po obědě, ale to usíná při večerním kojení. A to se pak většinou budí v 5 🙈 Jinak chodím uspávat v osm - jak nám to všem vyhovuje 🙂

konidana
11. říj 2021

nezáleží na věku ale na zvycích v rodině a nátuře dítěte 😉
naše děti chodí od mimin spát mezi 21. a 22.h (to usínaly) a vstávaly mezi 6. a 8. ranní. Teď v pubertě chodí spát ještě později a vstávaly by také později... Syn párkrát po náročném dni vytuhnul kolem té 19.h ale rozhodně to není pravidlo.. manžel má od zažitý dětství zvyk, že ve 20h maj být děti zalezlé u sebe (ale sám to u nás vlastně nastavil jinak, když domů chodil kolem 19.h až 20.h k bdícím dětem, které další hodinu nešlo dát spát, když tu je tatínek)