Buzeni 10x za noc - 9. mesicni miminko

daniela766785
22. črc 2019

Ahoj vsem, mame problem se spanim naseho miminka, a zajimalo by me, zda to ma nekdo podobne, nebo mel a zlepsilo se to.
Nasi male je 9 mesicu. Od narozeni byla schopna spat i 8 hodin v kuse, vetsinou se ale budila tak 1-2x za noc na kojeni. To se ale zacala nejdriv vrtet, zvatlat a az pak trochu pobrekavat. Ale od 3. mesice se to postupne zhorsuje. Budi se s brekem a velmi casto. Ted v 9 mesicich se poprve vzbudi 40 minut po usnuti, a pak celou noc po hodine, po dvou, vzdy s prisernym jecenim. Kojim kazde dve hodiny, mezitim se snazim chovat a hladit a zpivat. Poslednich par tydnu uz spi s nama v posteli, protoze to je jednodussi ji utesit kdyz je tak blizko, ale budi se stejne casto a take s jecenim. Nevadilo by mi k ni vstavat tak casto, ale to ze pokazde tak jeci jako by ji trhali nozicky, to me hodne mrzi, ale nevim co s tim. Ma to nekdo podobne, a pokud ano, zabralo vam neco? Ptala jsem se i doktorky a ta nevi. Moc dekuji

krtcice
22. črc 2019

Nebudou to zoubky? Synovi teď ve 14 měsících rostlyy naráz 4 stoličky a 3 špičáky a spaní byl děs.

olga_
22. črc 2019

U staršího syna to byly kolem 9. měsíce zuby. Společné spaní je super řešení.

zmrzlinka
22. črc 2019

Asi jo lezou zuby.Ja jsem když bylo nejhůř dávala Nurofen sirup,aby se děti drobek vyspali.

daniela766785
autor
22. črc 2019

Pochybuju ze by to bylo zubama, trva to uz skoro pul roku a prvni zub vylezl pred 14 dny.

daniela766785
autor
22. črc 2019

@olga_ Prave ze to spolecne spani neresi, budi se s brekem uplne stejne casto.. 😔

bayt
22. črc 2019

@daniela766785 Syn se takto budil také. Ono v tomto období mimochodem bývá i malý růstový spurt. A z jakého důvodu kojíte jen po dvou hodinách, nemůže to být začarovaný kruh? Má pak hlad/žízeň, nedokáže se jinak uklidnit a o to víc se budí? Normálně jsem dávala, jak se mu zachtělo, klidně po hodině. Nejhorší to vždy bylo, když rostly zuby nebo byl nějaký ten spurt. U nás se to dost zlomilo v roce....

kejt29
22. črc 2019

U nas to bylo podobne a kupodivu zabralo kdyz jsme kluka dali do pokojiku. My jsme ho totiz budili jak jsme se tocili a tak. Uz prvni noc se vzbudil jen 2x a do tydne spal krasne celou noc. Mel tenkrat 11m.

ladyhacek
22. črc 2019

Starší měl znatelně nateklé ( až do modrofialova) dásně 3mesice ( možná i 4) takže zuby to můžou být, může být citlivější. Zkusila bych chladivý gel nebo jantarové korálky.

daniela766785
autor
22. črc 2019

@bayt kdyz jsem zkusila kojit casteji tak blinkala. Navic dost casto prso nechce a i po tech 2 hodinach ji ho spis nutim.

daniela766785
autor
22. črc 2019

@ladyhacek gel jsem zkousela, bylo to stejne, budila se kazdou hodinu az pul hodinu

daniela766785
autor
22. črc 2019

@kejt29 brzo se prestehujeme a bude mit svuj pokoj, tak doufam ze to pomuze jako u vas 😊

megi89
22. črc 2019

@daniela766785 malý měl podobne spaní. Po 3. měsíci se začal budit co pul hodiny, s neskutecnym pláčem, za noc i 15x vzhůru, trvalo to X měsíců, zhubla jsem neskutecne... zkoušela jsem unavit pres den, aby méně spal,ale porad stejný... mlel sebou silene,prevaloval se,měl a má pořád lehký spaní ale muzu Te uklidnit, zlepšilo se to před jeho prvním rokem. porad nespi celou noc, ale je to ted luxus luxusní podle toho co jsem s nim zazivala.... budí se 3x-5x za noc. Pro někoho noční mura, ja jsem stastna. 😅

bayt
22. črc 2019

@daniela766785 Aha, ja pochopila, ze ho chce. Vytrvej, mozna zuby nebo viroza!

michaelllas
22. črc 2019

My měli to samé asi od 4 měsíce do 11. měsíce... zuby, zážitky, nevím...zkoušela jsem všechno možné i nemožné. Nakonec to přešlo samo 🙂 Teď se budí maximálně 2x za noc ( když teda nebolí zoubky)

aurelie34
22. črc 2019

@daniela766785 nechci ztrašit ale jsou prostě děti co moc nespí. Syn byl od malička nespavec. V tomhle věku byl vzhůru co hodinu někdy i co půl hodiny. Kojila jsem ho do 20 měsíců s tím že i v tomto věku se budil třeba 5 až 6 za noc. Po odstavení jsem čekala že začne o hodně lépe spát ale bohužel. Teď jsou mu skoro 2 roky a dobrá noc je 3 krát za noc vzhůru. Ale jsou noci co se budí i 6 krát. Prostě ne každé dítě je schopné spát celou noc. Ale nemusí to být váš případ. Třeba ho opravdu trápí zuby nebo je to jen nějaké období.

kejt29
22. črc 2019

@daniela766785 drzim palce, od te doby spi fakt celou noc, ted ma 21m. ✊️✊️✊️✊️

daniela766785
autor
22. črc 2019

Diky moc vsem za odpovedi a za povzbuzeni. ⚘Doufam ze se to casem zlepsi a ze aspon nebude v noci tak jecet pri probuzeni.

verca024
23. črc 2019

@daniela766785 Syn 8,5mesice se mi taky takhle budi asi od 3.mesice..jsem uz z toho unavena,zoufala a taky netusim co s tim.Vyzkousela jsem vsechno mozne i nemozne i homeo a nic.Budi se 7-10x za noc s placem a utisim ho jen prsem nebo chovanim,ale budi se co hodinu.Smiruji se s tim,ze se asi jeste dlouho nevyspim,ale jednou to prejde a vyspime se! 😔

daniela766785
autor
24. črc 2019

@verca024 tak to budu drzet palce at to brzo prejde. Ja doufam ze se to zlepsi kolem toho roku, nebo az bude mit vlastni pokojicek.

sell1
24. črc 2019

Syn se jeden čas budil i po 20ti minutách a trvalo to cca měsíc. Doktorka radila vyplakat. Na to ale nemam srdce. Malý spinka ve svém vlastním pokojicku a pomohlo nedávat mlicko v noci, dostal vodicku a kolem čtvrté první mlicko a postupně to vytáhl na jedno - dvě probuzení za noc, ale chvilku to trvalo.