Čištění zubů. Odkdy?

lidija1234
14. říj 2022

Ahoj maminky,kdy jste zaceli dětem čistit zuby ?

emillyhk
14. říj 2022

@lidija1234 Od prvního zoubku. Začínali jsme s kartáčkem Mam, další už jsme měli Curaprox a vyhovuje nám víc. Pastu jsme dávali později a jenom malilinko.

ivankarich
14. říj 2022

Hned jak se objevili první zoubky. Ale nejdříve jsme čistili jenom látkovou plenou a když jich bylo více tak kartáčkem a pasty taky jenom malinko

lidija1234
autor
14. říj 2022

A kdy jste šli poprve k zubaři ?

mia_von_prag
14. říj 2022

Čistíme od prveho zubu 2x denne.
K zubárovi chodime od 1.roka každý polrok

martulka88
14. říj 2022

K zubaři se chodí nejdříve v roce, kdy by měl mít 8 zubů (samozřejmě je to dle tabulek) - ptala jsem se mé zubařky. Můj syn má v 8měsících 8 zubů :D Jinak čistit od prvních, kdy se dítě defakto seznamuje. Pastu zatím nedávám, je to zbytečné. Máme jinak mam s kroužkem - to budu dávat synovi do ruky a čistíme curaproxem a ten je fakt super 🙂 Dost informací čerpám instagramem dentist_for_small - na doporučení mé zubařky 🙂

hezz17
14. říj 2022

@martulka88 nam rekl zubar 1.navsteva s 1.zubem

martulka88
14. říj 2022

@hezz17 Zajímavé 🙂 I muže zubařka řekla v roce - každý ji máme jinde. A v průkazce má též v roce. Tak teď, kde je pravda ...

emillyhk
14. říj 2022

@lidija1234 U zubaře jsme ještě nebyli, a to synovi budou v lednu dva. Moje ani manželova zubařka nám ho zatím nevezmou. Ale v lednu mě čeká prevence, tak to budu znovu řešit.

jjasmina
14. říj 2022

tak nějak od prvniho zubz, prvni prohlidka měla malá v 1r

jjasmina
14. říj 2022

@emillyhk tak to my chodime s malou na společné prohlidky od jejiho 1r

emillyhk
14. říj 2022

@jjasmina To máte fajn 😊 U nás mají zubaři plno a neberou ani rodinné příslušníky 🤦‍♀️

martiniquest
14. říj 2022

Od prvniho zubu, prvni prohlidka v roce a pul - zubar drive nechtel.

aarriel
14. říj 2022

@martulka88 my byli poprve s malou v 8 mesicich 🤷 pry ji mame vzit sebou, at si zvyka 🤣

majena39
14. říj 2022

@lidija1234 syn už má 8 zubů a zubařka po opakovaných výzvách k objednání říká, že zatím není potřeba. Že na jaře. To mu už bude rok a trictvrtě a uvidí ho poprvé. Trošku jsem z toho nervózní, ale nedá se svítit. Sehnat zubaře je dost problém. Ale na jaře už se odbýt nenechám. Vždyť bude mit víc než polovinu zubů 🙈

leymea
14. říj 2022

Deti chodi od roka, chodime cela rodina kazdyho pul roku na preventivky 🙂

dianemash
14. říj 2022

@majena39 👍🤦‍♀️ malýmu je 16 měsíců,teď mu vylezly 4 nové zuby,dohromady už 9 a moje zubařka ho zatím taky "odmítá", že je čas. Taky jsem z toho trošku nesvá,už kvůli dětské,ta si musí myslet, že na to úplně dlabu,když mě honí už od roka, ať máme zubaře,ale stejně není šance,že by ho teď vzali někde jinde. V listopadu jdu na prevenci, tak vezmu malýho sebou a uvidíme,jestli se uráčí se na něj podívat.

pampeliska1313
14. říj 2022

Od prorezani prvního zoubku.🙂 jen musí sám. V těch osmi měsících si ho nechal drbat ode mě, ale od roka chce sám. Takže mu ho vždycky “půjčím na hraní” on si s nim smrdla v pusince a kdyžtak mu ty zubaky rychle vydrhnu. Ale u zubaře zatím nebyl, chystám se ho objednat.) je mu rok a půl.

martt
14. říj 2022

@lidija1234 Čistíme o prvního zubu. Starší syn byl poprvé u zubaře na roce. Mladší už cca na 9měsících , měli jsme jít všichni na preventivní prohlídku, tak paní zubarka řekla ať už vezmeme i mladšího aby si na ni postupně zvykal.

majena39
14. říj 2022

@dianemash koukám, že asi máme stejnýho zubaře... Hlavně, že máme zubni průkaz kde je prohlídka první v pul roce a pak každý půlrok... 🙈

veru181
15. říj 2022

Od proříznutí prvního zoubku jsme čistili prstovým kartáčkem, později klasickým. Pastu jsme přidali asi v roce, od Welledy, protože ji ještě neumí vyplivnout. U zubaře jsme byli v 15 měsících (chtěla jsem v roce, ale neměl volný termín), ale to syn nechtěl otevřít pusinku, o rok později už to bylo lepší.

luciee79
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
palja
15. říj 2022

@lidija1234 čistili jsme zuby od prvního zoubku.
K zubaři šla první dcera v 9 měsících, měla asi 8 zubů a teď malá půjde až v roce, dřív jí zubař zaregistrovat nechce.

jako_mala_holka
15. říj 2022

Od prvního zubu a hned kartáčkem, měli jsme Tepe a pak Curaprox, ten mám nejradši... K zubaři jsme šli někdy mezi rokem a 18m, to už nevím přesně, líp to nevyšlo, ale dobrý, stejně jen mrkl do pusy, spočítal zuby a bylo hotovo 🙂 řev poprvé byl, podruhé úplně v pohodě